Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ

Συντονιστής: SUVord

ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό MAVERSEIOS » 21 Δεκ 2006, 22:28

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ,Κ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ MAVERICK 3.0,ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑV,

1)ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ 80-100χλμ, ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΦΡΕΝΟ ΔΥΝΑΤΑ ΤΑΦΡΕΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΘΟΡΥΒΟ,ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΠΩΣ,ΣΑΝ ΝΑ ΤΡΕΜΕΙ.ΠΕΡΙΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ.

Υ.Σ.ΣΤΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑ (++)
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ,(ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΕΣ)??


2)ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΕΚΡΟΥ,ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΜΑΥΡΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ,ΚΑΤΙ ΣΑΝ (ΜΥΓΟΦΤΥΣΙΜΑΤΑ)ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ,ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..........ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΙΤΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.........ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ????

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Α....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!
Άβαταρ μέλους
MAVERSEIOS
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Δεκ 2006, 22:02

Re: ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό Santa » 22 Δεκ 2006, 00:16

MAVERSEIOS έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ,Κ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ MAVERICK 3.0,ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑV,

1)ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ 80-100χλμ, ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΦΡΕΝΟ ΔΥΝΑΤΑ ΤΑΦΡΕΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΑ ΘΟΡΥΒΟ,ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΠΩΣ,ΣΑΝ ΝΑ ΤΡΕΜΕΙ.ΠΕΡΙΠΟΥ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΙΣΗ.

Υ.Σ.ΣΤΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑ (++)
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ,(ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΕΣ)??


2)ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΕΚΡΟΥ,ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΜΑΥΡΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ,ΚΑΤΙ ΣΑΝ (ΜΥΓΟΦΤΥΣΙΜΑΤΑ)ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ,ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..........ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΙΤΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.........ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ????

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Α....ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!


Καλορίζικο και καλοτάξιδο.
Καταρχήν όπως θα έχεις διαβάσει στο forum οι δισκόπλακες σε κάποιες φουρνιές ήταν ελαττωματικές. Αρα λοιπόν ασυζητητή να πάς να στις αλλάξουν γιατι είναι στραβές (αστοχία υλικού κατα αυτούς. Θα στις αλλάξουν στην εγγύηση).
Όσο αφορά τα μυγοφτυσίματα καλό είναι να πιέσεις για αλλαγή και να μήν κάνουν το κορόιδο. Σου υπενθυμίζω οτι έδωσες κοντά 30,000 ευρώ και μήν ανεχτείς ούτε μυγοφτυσίματα ούτε Fordoφτυσίματα.

Καλά Χριστούγενα !!!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Re: ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό helias » 22 Δεκ 2006, 09:00

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, Καλώς ήρθες, καλορίζικο και καλοτάξιδο!!!!!! :P

Δυστυχώς όλες οι ενδείξεις του ασθενούς μας υποδεικνύουν στραβές δισκόπλακες !!!! :evil: Όπως αναφέρει ο φίλος santa , έχει ξαναπαρουσιαστεί και σε κάποιους άλλους. :cry: Να απαιτήσεις αλλαγή τους μέσα στην εγγύηση.
Για το ταμπλό... μου φαντάζει λίγο δύσκολο να το αλλάξεις όλο. Δεν φοβάσαι τις κακοτεχνίες, δηλαδή να μην το τοποθετήσουν καλά και τέτοια ;;;; Μήπως μετά τρίζει και αντί για να σου βγάζουν το μάτι οι πιτσιλιές σου βγάζουν τα αφτιά οι τριγμοί;;; :oops: Είναι πολλά τα στίγματα, δεν βγαίνουν με καθαρή βενζίνη;; δοκίμασε κάπου με λίγη καθαρή βενζίνη, στα υφάσματα , ουρανό και πλαστικά κάνει καλή δουλειά, στα δέρματα δεν έχω δοκιμάσει. :P :P :P :P
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Re: ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΤΙΜΟΝΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό MAVERSEIOS » 31 Δεκ 2006, 14:32

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.........ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.............

ΣΤΡΑΒΕΣ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ ΤΕΛΙΚΑ,ΜΠΡΟΣΤΑ,ΑΛΛΑΧΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΦΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ.ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΘΑΡΗ ΒΕΝΖΙΝΗ.....ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ 2007 Η ΜΑVERXRONIA ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.....

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ......
Άβαταρ μέλους
MAVERSEIOS
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Δεκ 2006, 22:02


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες