Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αλλο ενα mav στο δρομο με οδηγο εμενα

Συντονιστής: SUVord

Αλλο ενα mav στο δρομο με οδηγο εμενα

Δημοσίευσηαπό ttigermav » 22 Δεκ 2006, 14:51

μολις απεκτησα ενα mav 2.3 . την σελιδα την ανακαλυψα χθες και ενθουσιαστικα γιατι ειδα πως υπαρχουν αρκετοι maverakides και χαιρομαι. το μονο που με στεναχορησε ειναι οι βλαβες που αναφερετε και για κατι σκουριες.
απο χθες το βραδυ που τα διαβασα δεν μου κολουσε υπνος μεχρι που ξημερωσε και επεσα αμεσως απο κατω για να το τσεκαρω. ευτυχως δεν ειχε τπτ. αν παρατηρησω τπτ θα σας ενημερωσω. να στε ολοι καλα και χρονια πολλα.[/b]
Άβαταρ μέλους
ttigermav
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 14:42
Τοποθεσία: agios nikolaos kriti

Δημοσίευσηαπό mavfun » 23 Δεκ 2006, 13:36

Φίλε ttigermav καλωσήρθες στο forum.Μην ανησυχείς για το mav σου, και εγώ έχω το 2.3 εδώ και δύο χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα, απλά ήρθαν μερικές προβληματικές παρτίδες.Άυτό μπορεί να συμβεί σε οποιδήποτε μοντέλο ακόμα και σε mercedes ή κάποια αντίστοιχη μάρκα.Σου εύχομαι να το χαρείς γιατί είναι ένα πολύ καλό αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
mavfun
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 20 Δεκ 2006, 21:05

Δημοσίευσηαπό helias » 23 Δεκ 2006, 16:57

Φίλε ttigermav καλωσήρθες στο forum. Την πάτησες και εσύ όπως και εγώ. Πήρα το αυτοκίνητο πριν από δυο χρόνια, μετά είδα το Forum, διάβασα κάποια παράπονα για σκουριές και βλάβες και τρομοκρατήθηκα, κόντευα να το πουλήσω. Τώρα βλέπω πόσο αστεία αισθάνθηκα. :P
Το αυτοκίνητο δεν έχει το παραμικρό(εκτός από αυτά που του προξενώ εγώ! :oops: ). Πάει τέλεια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα (εκτος από το ρολόι)χι χι χι χι. Τα μαμίσια λάστιχα είναι απαράδεκτα και σύντομα θέλουν αλλαγή.
Πάντα και στα καλύτερα σπίτια παρουσιάζονται προβλήματα, για τα οποία πολλές φορές δεν ευθύνεται το ίδιο το προιόν αλλά κάποιοι έξυπνοι που μας θεωρούν κορόιδα και προωθούν στην αγορά ότι τους έχει περισσέψει, αυτοί πρέπει να κακολογούνται και όχι τα αυτοκίνητα.
Εύχομαι καλές λάσπες και μακρυά από αρνητικές σκέψεις που σου χαλάνε την καλή διάθεση. Πάντα σε λογικά πλαίσια και δεν θα σε απογοητεύσει ..πάνω του..... :lol:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό farouk1 » 24 Δεκ 2006, 12:34

hi και απο μενα και χρονια πολλα εχω το mav 2.3 εδω και τρεις μήνες , μολισ διαβάζω το forum ειμαι και εγω τρομοκρατημένος - νομιζω ότι θα το βρω διαλυμ'ένο απο μόνο του - αλλά προς το παρόν ειμαι ενθοιυσιασμένος μια που πλεον εχει 4000 Km παει μια χαρά ταξιδεύει ανετοτατα με 140-150 παει σχεδον παντου αλλά καει και λιγο παραπάνω γύρω στα 11,5. Απο σκουριές ειναι ολοκάθαρο απο φρένα μια χαρά και απο ρολόι αστα να πανε . Οι χώροι κορυφή και η ανεση επίσης για μένα ειναι το καλύτερο ford ( και τα έχω αλλάξει όλα 2 focus και ενα fiesta)
Άβαταρ μέλους
farouk1
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 24 Δεκ 2006, 12:28
Τοποθεσία: ανοιξη Αττικης

Δημοσίευσηαπό helias » 25 Δεκ 2006, 20:07

Να άλλος ένας τρομοκρατημένος, βρε καλώς τον. Λίγα έχεις δεί ακόμη για το αυτοκίνητο, ταξιδεύει άνετα και στα 170, πάει εκεί που δεν έχεις φανταστεί (με μέτρο), καίει και λιγότερο (έχω δεί και 10.2) και βέβαια είναι αξιόπιστο και όχι σκουριασμένο, σου ακούγεται παράξενο μετά από αυτά που διάβασες;;; ε λοιπόν έτσι είναι το αυτοκίνητο είναι μια χαρά. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υπήρξαν όπως διάβασες και κάποια παρατράγουδα αλλά αυτά αφορούν σιγκεκριμένα αυτοκίνητα φίλε μου ας μην τα βάλουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι!!! :evil:
Έχουμε μέλλον πίσω μας !
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό farouk1 » 25 Δεκ 2006, 23:07

τρομοκρατημένος δνε θα το έλεγα αλλά σίγουρα προβληματισμένος και δεν εχω και αδικο διαβαζοντας το forum τρελενεσαι . απο εκει και περα μεχρι στιγμής ειμαι παραπανω απο ικανοποιημένος οπως και να το κανουμε ειναι εργαλειο δν εχει σχεση με τα τουτου .
Άβαταρ μέλους
farouk1
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 24 Δεκ 2006, 12:28
Τοποθεσία: ανοιξη Αττικης


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες