Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ MAVERICK

Συντονιστής: SUVord

ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ MAVERICK

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 06 Μάιος 2004, 15:26

Θα ήθελα να μοιραστούμε τους λόγους που έκαναν τον καθένα μας να επιλέξει το Maverick σαν σύντροφο της ζωής του (λέμε τώρα...)
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 06 Μάιος 2004, 15:39

Να σας πώ πρώτα εγώ την ιστορία μου:

Το Maverick το επέλεξα λόγω των εξής:

1) Έχει κατ επιλογή τεκτρακίνηση
2) Είναι οικονομικότερο στην συντήρηση απο τους ανταγωνιστές και με καλύτερη κατανάλωση απο τα αντίστοιχα Honda, Jeep, Forester κτλ.
3) Είναι πιο προσιτό στην full extra έκδοση του απο τα υπόλοιπα (εγώ το πήρα με το πακέτο πολυτελείας, ηλιοροφή, αισθητήρες παρκαρίσματος, Ρ/Κ mp3) και η τιμή του ήταν πολύ πιο κάτω απο τα υπόλοιπα SUV με αντίστοιχο εξοπλισμό
4) Πίστευα οτι επειδή το RAV, CRV, HRV κτλ. είναι αρκετό καιρό στην αγορά οτι υπάρχει κίνδυνος να αλλάξουν γρήγορα :lol: :lol: :lol: :shock: :cry: :cry: :cry: (Τουλάχιστον έπεσα μέσα για το RAV)
5) Μου άρεσε το εσωτερικό της καμπίνας περισσότερο απο τα ιαπωνέζικα CRV, Vitara κτλ.
6) Μου είχε πάρει τα αυτιά η γυναίκα μου .... (Όχι οτι περνάει στις γυναίκες λέμε τώρα ...)
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό maverickman » 06 Μάιος 2004, 16:13

Mav_Shatz έγραψε:Να σας πώ πρώτα εγώ την ιστορία μου:

Το Maverick το επέλεξα λόγω των εξής:

1) Έχει κατ επιλογή τεκτρακίνηση
2) Είναι οικονομικότερο στην συντήρηση απο τους ανταγωνιστές και με καλύτερη κατανάλωση απο τα αντίστοιχα Honda, Jeep, Forester κτλ.
3) Είναι πιο προσιτό στην full extra έκδοση του απο τα υπόλοιπα (εγώ το πήρα με το πακέτο πολυτελείας, ηλιοροφή, αισθητήρες παρκαρίσματος, Ρ/Κ mp3) και η τιμή του ήταν πολύ πιο κάτω απο τα υπόλοιπα SUV με αντίστοιχο εξοπλισμό
4) Πίστευα οτι επειδή το RAV, CRV, HRV κτλ. είναι αρκετό καιρό στην αγορά οτι υπάρχει κίνδυνος να αλλάξουν γρήγορα :lol: :lol: :lol: :shock: :cry: :cry: :cry: (Τουλάχιστον έπεσα μέσα για το RAV)
5) Μου άρεσε το εσωτερικό της καμπίνας περισσότερο απο τα ιαπωνέζικα CRV, Vitara κτλ.
6) Μου είχε πάρει τα αυτιά η γυναίκα μου .... (Όχι οτι περνάει στις γυναίκες λέμε τώρα ...)


Θα συμφωνισω μαζι σου σε ολα Τελικα εαν διαβασεις :
http://www.off-road.gr/modules.php?op=m ... opic&t=254
συμπερενεις οτι πηρες το best money value αυτοκινητο
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

I agree

Δημοσίευσηαπό Lepes » 07 Μάιος 2004, 07:41

Συμφωνω με τους προλαλισαντες και προσθετω οτι εχει μεγαλο πορτ μπαγαζ για να χωραει τα συνεργα τις κορης μου(στρατα,καθισματακια,παρκοκρεβατο μπλα μπλα)
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: I agree

Δημοσίευσηαπό Mav_Shatz » 07 Μάιος 2004, 10:58

Lepes έγραψε:Συμφωνω με τους προλαλισαντες και προσθετω οτι εχει μεγαλο πορτ μπαγαζ για να χωραει τα συνεργα τις κορης μου(στρατα,καθισματακια,παρκοκρεβατο μπλα μπλα)


Α σίγουρα ! Ξέχασα να το αναφέρω κι εγώ αυτό.
Για να χωρέσουν και τα σύνεργα του δικού μου μπέμπη όταν με το καλό έρθει ... :D
Mav_Shatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 19 Απρ 2004, 14:35
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο, Αθήνα


Επιστροφή στο Ford

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες