Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NEOΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

NEOΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Δημοσίευσηαπό land-man » 17 Μαρ 2008, 19:42

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΝΕΟΣ ΣΤΟ CLUB ΜΕ ΕΝΑ ΑΕΟΝ CROSS 300.TO ΕΧΩ 10
ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΣ 9 ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ.ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ
ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.HELPPPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Άβαταρ μέλους
land-man
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 19:30

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 18 Μαρ 2008, 09:11

Καλημέρα land-man και περαστικά. Το μαγαζί από όπου το αγόρασες τι λέει? Δεν έχει εγγύηση? Πήγενε το πίσω και τρίξτους τα δόντια σου !!
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 18 Μαρ 2008, 09:19

Καλημέρα land-man και περαστικά. Το μαγαζί από όπου το αγόρασες τι λέει? Δεν έχει εγγύηση? Πήγενε το πίσω και τρίξτους τα δόντια σου !!
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51

Δημοσίευσηαπό land-man » 18 Μαρ 2008, 16:36

ευχαριστω.σημερα το γυρισα πισω και ζητησα επιστροφη χρηματων μετα απο τηλεφωνημα που πηρα οτι ειναι ετοιμο αλλα.....
στην δοκιμη ξαναεμεινε σε λεωφορειοδρομο και παραλιγο να γινω ενα με τα λαστιχα του λεωφορειου.εγγυηση εχει 1 χρονο,μετα τι γινετε.και το καλο ειναι επειδη ειμαι της δουλειας(LANDROVER) με ρωτανε τι μπορει να εχει.
Άβαταρ μέλους
land-man
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 19:30

Δημοσίευσηαπό pininokio » 18 Μαρ 2008, 21:19

ποιο ειναι το aeon cross???????
Άβαταρ μέλους
pininokio
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007, 22:11

Δημοσίευσηαπό xontros » 19 Μαρ 2008, 01:07

Το crossland θα εννοεί.
Αυτά στα λέει η αντιπροσωπεία στη Μεσογείων φίλε μου???
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό land-man » 19 Μαρ 2008, 15:04

YES!!!!και με βαζεις σε σκεψεις που επεσες διανα!!
Άβαταρ μέλους
land-man
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 19:30

Δημοσίευσηαπό xontros » 20 Μαρ 2008, 01:01

Δεν ξέρω κάτι, απλά είπα μήπως στο έλεγε το μαγαζί που το πήρες. Γενικα δεν έχουν ακουστεί και πολλά για προβλήματα με τα Aeon, ίσως να έπεσες στην περίπτωση. Νομίζω ότι λένε πως οι κινητήρες είναι Honda, αν είναι έτσι κάνε μια βόλτα από κάποιο γνωατό συνεργείο Honda και μετά ζήτα τους να σου πληρώσουν τα έξοδα που έκανες. Αν δεν είναι κάτι από ρεύμα, όλοι ξέρουν να τσεκάρουν ένα καρμπυρατέρ.
Αλλά επειδή δεν είναι σωστό να τρέχεις εσύ αντί για αυτούς, μπορείς να τους δώσεις στεγνά στο sales@aeonmotor.com.tw και στο aeonmoto@ms59.hinet.net...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 20 Μαρ 2008, 09:45

Καλημέρα,

Πιστεύω εαν σου κάνει νερά η αντιπροσωπεία πρέπει να κάνεις καταγγελία στην γενική γραμματεία καταναλωτών του υπουργείου Ανάπτυξης στο τηλέφωνο 1520.
Η λογική ότι "ότι πληρώνεις παίρνεις" είναι ξεπερασμένη. Η ευρωπαϊκή νομοθεσία έχει αυστηρούς νόμους σχετικά με το εμπόριο και οι κατασκευαστές και οι αντιπροσωπείες οφείλουν να τους εφαρμόζουν.
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51

Δημοσίευσηαπό land-man » 20 Μαρ 2008, 17:51

thanks για τις συμβουλες παιδια.σημερα τους το πηγα πισω και ακουσα το κουφο οτι δεν τους αφηνω να δουλεψουν με την ησυχια τους και να βρουν τι εχει!!!πληρωσα οτι πληρωσα και δεν εχω το δικαιωμα να δω τι βγαζουν και τι αλλαζουν!ακουσον!!το αφησα λοιπον και θα μιλησει η δικηγορος αποδω και περα.προσοχη σε οσους σκεφτονται να αγορασουν το ιδιο με την συμπεριφορα τους.πρωτα γλυκες και μετα μαλ....κιες.
Άβαταρ μέλους
land-man
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 19:30

Δημοσίευσηαπό xontros » 21 Μαρ 2008, 07:00

Συμφωνώ με τον Θάνο, θα πρέπει επιτέλους να μπουν οι αετονύχηδες έμποροι στη θέση τους. Αυτοί που δεν σε αφήνουν να δεις τί κάνουν, είναι μηχανικοί? Έχουν πτυχίο? Άδεια? Ή μαθαίνουν πάνω στο μηχανάκι σου?
Οι εποχές άλλαξαν, το ΥΠΑΝ θα τους τραβήξει το αυτάκι (εκτός εάν λαδώσουν φυσικά...). Είτε παρέχεις σωστές υπηρεσίες (διαθέσιμα ανταλλακτικά, σεβασμός στον πελάτη) και λέγεσαι αντιπρόσωπος, είτε αναλαμβάνεις τις ευθύνες ου επειδή δεν είσαι άξιος. Δεν αρκεί πια να είσαι "όνομα" στην "πιάτσα"...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό land-man » 21 Μαρ 2008, 17:13

μιλησε σημερα η δικηγορος και ακουστε τι της ειπαν!!!οτι ειναι ετοιμο και μπορω να παω με δικο μου μηχανικο και οταν τους ειπε οτι δεν το θελω και ζηταω αναστροφη πωλησης
εγιναν ιδιοι με αυτους που φτιαχνουν τη γουρουνα.απεκτησαν σχιστα ματια και δεν ηξεραν τιποτα και ουτε τους ειχα αναφερει λενε οτι θελω επιστροφη χρηματων.τωρα θα τα δωσουν με τοκο θα ζητησω αποζημιωση για ψυχικη οδυνη,χρηματα για το ταξι που πληρωνω και τις ημερες που δεν πηγα στην δουλεια.εστειλα μαλιστα email σε αυτα που μου εδωσε ο xontros(thanks) και μου λενε τα εξης¨

Dear George,

Thanks for your e-mail. We will ask our European agent to look into this issue. They are taking care of the Greece dealership for us.
If you would like to contact directly with our European agent, following is the contact info:

PELPI INTERNATIONAL S.r.l.
Viale Lombardia, 15
23847 MOLTENO ( LC ), Italy
Ph. +39. 031. 875165
Fax +39. 031. 875164
E-mail : info@pelpi.com
website : http://www.pelpi.com

Please let us know if you still cannot obtain necessary service within a reasonable period of time.

Best regards,

James Huang
Aeon Motor Co., Ltd.
Tel:+886-6-5783988 ext.331
Fax:+886-6-5783053
Email:sales@aeonmotor.com.tw
Website: www.aeonmotor.com.tw

θα σας ενημερωσω για τι τι θα γινει.ευχαριστω και παλι!!!
Άβαταρ μέλους
land-man
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 17 Μαρ 2008, 19:30

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 23 Μαρ 2008, 00:21

Έχω μείνει άναυδος! Είχα στείλει κι εγώ email στην AEON πρίν κανά χρόνο και...ακόμη περιμένω απάντηση! Μπράβο βελτίωση!

Πάντως, αν και γενικά κάποιο σοβαρό πρόβλημα δεν είχα (AEON OVERLAND 180) εκτός από ένα "στραβοχυμένο¨εξάρτημα στη μηχανή (δε κάνω πλάκα, έτσι μου είχαν πει) το οποίο και εντοπίστηκε και φτιάχτηκε στην αρχή, έχω να πω ότι 2 φορές που χρειάστηκα ανταλλακτικά (πλαστικά), οι χρόνοι παράδοσης, ήταν 3-4 μήνες (γι αυτό κι εγώ ακόμη το ένα πλαστικό δεν το έχω πάρει εδώ και 6, από αντίδραση).

Γενικά, υπάρχει κάτι απροσδιόριστα ενοχλητικό με την αντιπροσώπευση της ΑΕΟΝ. Αλλά σαφώς όχι στο βαθμό που περιγράφεις...
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xontros » 23 Μαρ 2008, 07:05

Η αλήθεια να λέγεται, προβλήματα με Aeon δεν έχουν (τουλάχιστον) ακουστεί.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 26 Μαρ 2008, 09:29

Παιδιά καλημέρα

Τα προβλήματα με τις αντιπροσωπείες εστιάζονται στον βαθμό επαγγελματισμού που υπάρχει στο κάθε μαγαζί. Ο αντιπρόσωπός πρέπει όχι μόνο να τα φέρνει και να τα πουλάει στους υποψήφιους αγοραστές αλλά να εκπαιδεύει το προσωπικό του με εσωτερικά ή εξωτερικά σεμινάρια καθώς και να παρέχει όλα τα απαραίτητα ανταλλακτικά σε save stock, ώστε να μπορεί να ανταποκριθεί σε μια αυξημένη ζήτηση. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που ιαπωνέζικες αντπροσωπίες είναι σε γενικές γραμμές καλύτερες. Τα logistic centers είναι πολύ καλύτερα απ'οτι στον κάθε έμπορα που αποφασίζει να εισάγει κάτι χωρίς υποστήριξη.
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες