Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

προβληματάκια σε γουρούνι (κοντέρ+αλυσιδα)

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

προβληματάκια σε γουρούνι (κοντέρ+αλυσιδα)

Δημοσίευσηαπό G@rret » 01 Απρ 2008, 20:49

παιδιά θέλω βοηθεια για δυο απορίες που έχω...απορία 1 θέλω να βαλω στο γουρούνι μου κοντέρ ποδηλάτου αλλα δεν με βολεύει η κοντινή απόσταση που πρέπει να εχει το μαγνιτάκη(?) με το αλλο μεταλικό μερος (δηλ. αυτο που πάει στη ρόδα). απορία 2 θέλω να σφίξω την αλυσιδα αλλα δεν ξέρω πως γίνετε στο γουρουνι.... Ευχαριστώ προκαταβολίκα...... :D
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα

Δημοσίευσηαπό Steve.2t » 02 Απρ 2008, 20:50

Δεν μας ειπες καταρχας τι γουρουνι εχεις ?
Αλλα οτι και να εχεις αν κατσεις και παρατηρησεις το ολο συστημα θα βγαλεις ακρη. Ξεβιδωσε οτι πυρο βρεις πισω γυρω απο το γραναζι και καπου εχει κοντρες που τις βυδωνεις ....παρολου αυτα ομως υπαρχουν αρκετα συστηματα.

οσο για το κοντερ θελει να κανεις ενα λαμακι στο οποιο θα προσαρμοσεις το "ματι" και το μαγνιτη να τον βαλεις μεσα στην τρυπα απο μια αλεν βιδα που κραταει το δισκοφρενο σου
Άβαταρ μέλους
Steve.2t
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 22 Μαρ 2006, 18:40
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη,Νεαπολη

Δημοσίευσηαπό banaras » 03 Απρ 2008, 12:23

Μια εύκολη λύση στα ποδηλατικά είναι να κολλήσεις τον μαγνήτη πάνω στην ζάντα και να δέσεις το μάτι πάνω στην δαγκάνα του φρένου. Πρόσεξε όμως να περνάει (η απόσταση να είναι αυτή που λεει το manual) παράλληλα το ένα με το άλλο και όχι κάθετα γιατί θα σου δείχνει τα διπλά χιλιόμετρα.

Όσο για το καλώδιο μπορείς να το κόψεις κάπου και να προσθέσεις κομμάτι. Απλά εκεί που θα βάλεις το πρόσθετο κοίτα να μην τρίβεται πουθενά όπως στρίβεις το τιμόνι κτλ. γιατί μπορεί να τεζάρει και να κοπεί.
Άβαταρ μέλους
banaras
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Μαρ 2008, 21:08


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες