Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ερχεται,ερχεται...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Tat2 » 11 Μαρ 2005, 19:00

Πεσ μου πρωτα αν θα καταλαβεις αυτο.
Ριξε μια ματια στην αποσταση των ψαλιδιων μεταξυ τους στο KYMCO και στο BARROSA.Θα δης οτι στο Kymco η αποσταση των επανω ψαλιδιων ειναι μικροτερη απο των κατω . Αυτο σημενει οτι οταν το οχημα κανει αναρτηση το μετατροχειο εμπρος μεγαλωνει τοσο γρηγορα σε σχεση με τα μπαρακια του τιμονιου που το οχημα κανει συνεχως αποκληση.( σημενει και πολλα αλλα πραγματα αλλα ας ξεκινισουμε απο αυτο )
Γιαυτο οταν στριβεις και αντιμετωπιζεις λακουβα θελει να σε βγαλει απο τον δρομο.

Δες τωρα το Βαρροσσα . Τα πανω ψαλίδια ειναι μικροτερα απο τα κατω αρα σε πληρη αναρτηση το οχημα περνει αρνητικη καμπερ και κανει συνκλιση αρα σε στροφη υπο πιεση,γεωμετρικα στριβει καλυτερα.
Απο αναρτηση και τα δυο φορανε σκουπιδια...

Να μην ξεχναμε οτι το κυμκο ειναι πιο βαρυ.Αν καταλαβες κατι απο αυτα πες μου να συνεχισω..Τατ2
Άβαταρ μέλους
Tat2
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 19:00
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 11 Μαρ 2005, 22:47

Ax kale, Ti oraia pou to les !! pes mas pote na se xipnisoume re eglimatia!!!! giati me auta pou "oneireuesai" na balis se blepo kanta sto Raptor tou filou mas tou Alexandrou! :alright: :disgusted: [-X
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 12 Μαρ 2005, 11:33

χαλαρά, χαλαρά, χαλαρά .....
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 12 Μαρ 2005, 11:33

μην βιάζεσαι ακόμα....
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Tat2 » 12 Μαρ 2005, 13:48

Το derby χρειαζετε ......Αν δεν φοραει δισκοφρενα, ενα κομπλε κιτ Trenga Racing plus2 up1 ( δηλ 5 ποντους πιο φαρδια και 3 ποντους ποι μπροστα ) που συπεριλαμβανει ,..Αναρτησεις Works, ψαλιδια , μπαρακια τιμονιου, ακρα , ακρομπαρα , σωληνακια φρενων και πομπα φρενου και δισκοφρενα απο Banshee. Αν φοραει δικοφρενα ( απλα δεν ξερω ) χρειαζετε..... σετ ψαλιδια της ιδιας εταιριας η ,...της Leagers η,...της American Star η ...της L.S.r. Πισω χρειαζετε..... ενα αξωνα DuraBlue 3+2 η της R.P.M 3+2 η για φθινοδουλεια διο αποστατες της DuraBlue 5εκ απο καθε πλευρα. Εναν ανταπτορα της R&D 3εκ....εκτος αν φορεσεις μεγαλυτερο ψαλιδι ( T.R's -A.S.r )

Απο κινητηρα ...εκεντρο και δυο πιστονια Ronnie,s για 295 κιβ ...εχατμιση PowerPros ...φιλτρα DuraBlue η proDezing βελονες dino και δεν χρεαζεσε καρπυρατερια.

Αυτο που θα εχεις ειναι πολεμικη Μηχανη και δεν εχει καμια σχεση με οποιδιποτε Raptor 350 η kymco .
Το μοτερ του Rebel γυρναει τις 11.000 ασ μην το ξεχναμε αυτο....Τατ2
Άβαταρ μέλους
Tat2
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 19:00
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 12 Μαρ 2005, 15:32

kai poso tha paei to koustoumaki!!?? kai an pote apofasisi na to dosei gia kati megalitero na bgei gia eleimosini" sas parakalo kale mou kurie , agoraste to xriso derbi tis ION" :boobs: :-k [-( :-k =D> [-X [-X Astiebomai alla mou akougete ligo $$$$ ston kado!???
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό Tat2 » 12 Μαρ 2005, 16:11

Γυρω στα 3200 ....αλλα και παλι η διαφορα στην συμπεριφορα ειναι τοσο μεγαλη με τα υπολυπα της κατηγορια του που δισκολα θα το αλλαξει ( Αφου βγαζει πινακιδα). Θα αντιμετωπιζεται μονο απο τα μεγαλα της κατηγοριας 400 + και στην πωληση θα παρει πισω τα μισα γιατι και ο αγοραστης την πλακα το θα παθει. Το οχημα δεν θα ειναι πλεον παιχνιδι .
Το οτι θα το καβαλαει 1 η 2 χρονια ,..πυροβολισμο, δεν μετραει ???και οτι δεν θα χαροπαλευει σε καθε στροφη δεν πληρωνετε??? Εκτος αν παιζουμε.Τατ2
Άβαταρ μέλους
Tat2
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 19:00
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 16 Μαρ 2005, 14:29

Προς Tat2

Διάβασα το μήνυμα που μου έγραψες για το SMC/Barossa και το Kymco. Να σου επισημάνω δυο φράσεις, όπως ακριβώς τις έγραψες:

"Πεσ μου πρωτα αν θα καταλαβεις αυτο."

Συνεχίζεις εξηγώντας μου περί απόκλισης των μπροστινών τροχών κατά την λειτουργία της ανάρτησης σε στροφή με σαμαράκια/λακούβες...

"Αν καταλαβες κατι απο αυτα πες μου να συνεχισω.."

Και δε συνεχίζεις?
Πριν το κάνεις όμως επέτρεψε μου να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.
Έχεις οδηγήσει KL Snake και Kymco KXR 250 back to back σε χώμα και άσφαλτο?
Γιατί αν τα έχεις οδηγήσει και μου λες πως τα αμορτισέρ είναι τα ΙΔΙΑ σκουπίδια, τότε σίγουρα διαφωνούμε εντελώς.
Γιατί μπορεί στη θεωρία το KL να έχει καλύτερα ψαλίδια από το Kymco, στην πράξη όμως το Kymco οδηγιέται, ενώ το KL πάει για βρούβες...
Χαιρετίσματα στον φίλο μου τον Χρήστο. :-)
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 17 Μαρ 2005, 10:51

Δεν είμαι Versus με κανένα. Απλά την άποψη μου λέω. :-)
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 17 Μαρ 2005, 14:57

Exosceleton den simfono me auta pou grafis sto last post! Sto forum milame metaxi mas, leme tis apopsis mas (den einai upoxreotiko na einai pada sumfones) kai kamia fora metaxi filon, borei na kanoume kai plaka. Se kamia pados periptosi den paizi to comment "versus". Pisteuo pos oloi eimaste mia parea! ::wink:
O kathenas bebaia me tis dikes tou apopsis........ :happy3: :happy11: :love2: :ramboface: :love10: :evil5:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 17 Μαρ 2005, 15:31

Exosceleton ούτε κι εγώ συμφωνώ. Τα versus κλπ δεν χωράνε εδώ μέσα από τη στιγμή που έχουμε όλοι το ίδιο πάθος και είμαστε τόσο λίγοι. Το ότι διαφωνούμε σημαίνει ότι επικοινωνούμε και αν θές την άποψη μου, είναι καλό να διαφωνούν άνθρωποι σαν τον Γκαζή και τον Τάσο για να μαθαίνουμε και όλοι οι υπόλοιποι. Αρκεί βέβαια να μην διαφωνούμε με τις δικές μου απόψεις που είναι παντα σωστές (ώπος έλεγε και ένας καλός φίλος μου) :wave:
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 17 Μαρ 2005, 15:39

εχεις δικιο.... :assshaking: :assshaking: :assshaking:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Tat2 » 18 Μαρ 2005, 00:45

Κωστα....Σκεφτηκα πολυ πριν συνεχισω την συζιτηση αυτη, γιατι δεν ξερω αν εχει πλεον επικοδομητικο χαρακτηρα.Σε καμια περιπτωση δεν προσπαθησα να κανω τον εξυπνο και ειδικα σε εσενα . Απλα λεω οτι ξερω . Και δεν θεωρω οτι ξερω τιποτα αν δεν το εχω προηγουμενος πληρωσει. Και πιστεψε μου εχω πληρωσει απιστευτα ποσα σε αυτον τον νταλκα 18 χρονια τωρα. Μονο τα τηλ του 6μηνου μου κοστιζουν ολοκληρα μηχανακια ..........Αλλος παει για ψαρεμα.....

Τον αντιλογο μαζι σου τον εκανα καθαρα για ενημερωτηκους λογους του φορουμ και μου αρεσε το παιχνιδι .Αν ειθελα να σου πω κατι προσωπικα μαλλον θα σ'επερνα τηλ. ( αυτο προς επεξηγηση για τους τριτους ) Αλλωστε ετσι βγαινει και η πληροφορια.Και εγω ακομα μαθενω .

Τα περι Verus φυσικα και τα θεωρω αστειοτητες

Γιαυτο και δεν συνεχισα......απλα περιμενα να απαντησεις.... Και γιατι ο χρονος μου ειναι τοσος λιγος που κανω αθλο για να παρακολουθω και το φορουμ . Με βολευε να το σπασω στα δυο.

Το ΚΥΜΚΟ τωρα (Για να πουμε και κατι σοβαρο ) σου δινει την ψευδεσθηση οτι οδηγετε καλητερα μονο στα φλατ κοματια λογο του περισοτερρου βαρους και του κατα 6 εκατοστα μεγαλητερου μεταξωνιου Στην δυσκολη το ΚΥΜΚΟ θα σε πουληση ευκολοτερα απο το RAM-BARRASSA-ARIS κτλ. Το ΚΥΜΚΟ μπροστα εχει μολλις 14 εκ διαδρομη ...τλειωνει στο αλμα....ενω το αλλο 18εκ και με μικροτερο μεταξωνιο .Το ΚΥΜΚΟ εχει πισω 19εκ με ενα αχρηστο sag πανω απο 7 εκ. Λεσ και θελει να κανει πλακα το ελατηριο το αμορτησερ του Το ΚΥΜΚΟ εχει 42 εκ πισω ψαλιδη ...αρα απο μπροστα του μενουν μονο 74 εκ. Αν δεν φυγουν τα ψαλιδια επειγοντως 3 με 4 εκ μπροστα θα ειναι δισκαμπτο οτι και να γινει . Πιστευω οτι το δευτερο ειναι ποιο τιμιο οχημα .Ειναι οτι δειχνει. Το ΚΥΜΚΟ οχι.

Μπορει ομως να γινει......

Σειρα σου τωρα..........παιξε. Τατ2
Άβαταρ μέλους
Tat2
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 19:00
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Tat2 » 18 Μαρ 2005, 01:15

Ο Χρηστος λεει οτι του ελειψες και ανυπομονει να γυρισεις.Οι αναρτησεις σου θα ειναι εδω την επομενη εβδομαδα. Τα ψαληδια ειναι ετοιμα Τατ2
Άβαταρ μέλους
Tat2
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 19:00
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό alexandros » 18 Μαρ 2005, 09:12

tat2 και piginspace κανετε ενα πολυ καλο παιχνιδι απο το οποιο μαθαινουμε ολοι οι υπολοιποι !!!!

συνεχίστε ετσι, μην το σταματατε, διαφορετικες αποψεις και διαφορετικες εμπειριες απο ανθρωπους του χωρου δεν μπορουν να προσφερουν τιποτα αλλο απο ενημερωση και εξελιξη σε όλους μας !!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 22 επισκέπτες

cron