Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

W-Tec Eraser - Η ανατροπή !!!

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό alexandros » 03 Οκτ 2005, 14:44

4-stroke=tampones έγραψε:OK then!
To Eraser είναι αναμφήβολα το "νέο hit", o οίκος Duncan Racing τρέχει με STOCK quad, το ERASER πέρνει χώρις "mods" τρείς θέσης στη 10άδα ( άρα ο αγώνας μάλλων είναι για των ΓΙΟΥΤΣΟ ), το Βanshee που ετρεξέ και κέρδισε φέτος ΗΤΑΝ Βanshee ( ναι τι ώρα? ). Και εάν θες μπορώ να σου πω με σιγουρία πως τα ΜΟΝΑ stock parts πάνω σε ένα τέτοιο quad είναι τα καρτερ και το "ταψή" τις σέλας. ΟΛΑ τα άλλα είναι aftermarket και χωρίς να υπερβάλω.... λιγάκι! :8: ::twisted: 0X
Να συμπλιρώσω επίσης πως οποιός πιστεύει οτι τα quad που τρέχουν σε τέτοιους αγώνες είσαι stock, τότε ο ELVIS is alive και εγώ είμαι ο ΕLVIS!
Tα είπα λίγο καλύτερα μήπως???:-k


Michael S. :angel12: + :angel12: + :angel12:


1. Η Duncan δεν τρέχουν με stock banshee, που το καταλαβες εσυ δεν ξερω..

2. αν ο αγωνας ειναι για τον γιουτσο πάλι δεν το ξέρεις, ελα να τρεξεις αυτο που θα οργανωθει και πες μου μετά πως θα ηταν σε 12ωρο ή 24ωρο.

3. η μόνη αναφορά σε stock quad έγινε απο μέρους μου για τα erasers, αν εσυ ξερεις καλύτερα τότε εγώ πάω πάσο !!

4. Τότε, την Κυριακή στη θάλασσα ήσουν κουρεμένος ετσι δεν ειναι ?? πάει και το Elvis look, κρίμα, θα σου πήγαινε !!

5. Άντε πλύνε καμιά κάλτσα banshee look και άσε τα πολλά λόγια. Έχουμε και άποψη τώρα. Δεν σε είδα να κουνιέσαι μετά τα Μέγαρα, γιατίιιιιι ??? Μήπως πάνε για ολική τα μωρά ?? Λέω γιατι κάτι πήρε το αυτί μου απο τον Skar ....... ή μήπως δεν γνωρίζεις τίποτα εσυ .... ????
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 04 Οκτ 2005, 02:11

"Α Picture is a thousand words"
Ένα quad που γράφει DUNCAN Racing δεν το γράφει για ομορφιά. Το όνομα τις DUNCAN Racing είναι όπως λές WRC για ένα αυτοκίνητο και τίποτα λιγότερο. Εάν τώρα η DUNCAN Racing βάλαν τι φίρμα τους τυχαία δεν θα ήθελα να σχολιάσω.

Όταν μιλάνε για 3 quad στι 10άδα και το λένε "χαλαρά", κάνουν των αγώνα να φαίνεται σαν βόλτα στο πάρκο. Έλα ομώς που δεν είναι ακριβώς έτσι. Έχω το μυαλό να καταλάβω τι είναι ένας τέτοιος αγώνας.

''3 factory standard W-Tec Erasers with factory standard KTM 4-stroke 520 engines have raced the 12h race. No modifications where done specially for the PDV 12h race.
2002 is the first time that W-Tec together with ATV World has brought the Erasers into action on Pont de Vaux. All 3 factory standard W-Tec quads are finished within the top-ten. "
Νομίζω οτι υπάρχει μία λέξη που διαφεύγει. What does "factory standard" stands for ??? Επείδη νομίζω πως τa BOLD στο "No modifications where done..." απέχει αρκετά απο το "stock"-"standard" και το "factory standard". Εάν κάποιος γνωρίζει λίγα αγγλικά ή μαθηματικά πρώτης δημότικου θα καταλάβει πως "περισέβει" μια λέξη.

Ο κόσμος με ξέρει και με φωνάζει σαν Μιχάλη, οι φίλοι μου σαν Μιχαλάκη ή Αdolf ή Δυνάστη ή Hitler. Για εσένα και μόνο θα δέχομαι απο εδώ και στο εξής το ELVIS. OK?

Με το Skar πήγαμε Μέγαρα και περάσαμε πολύ ωραία! Τα Μέγαρα θυμάσαι που περίπου πέφτουν ή τα έκανες Erase(-r). Sorry dude! xixixixi
Nαι είναι αλήθεια οτι σκέφτομαι να τα δώσω όλα και μακριά.

Θα περιοριστώ σε μία και μόνο ερώτηση σχετικά με το προηγούμενο post!
You know what Black Humour is ! ???

Για περισότερες απορίες τα λέμε σε one week at Mes....! Πες και σε Leo για αγώνα Sambuca και για να έχεις και backup (θα σου χρειαστεί, μιας και θα μου..... πρ-πρ τα πελέ).

Kiss Kiss

Michael S. :angel12: + :angel12: + :angel12:
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 04 Οκτ 2005, 07:10

ναι αγορι μου, νσι !! οτι πεις εσυ ή να πω, οτι πιεις εσυ !!!!

θα το εξαντλήσουμε το θέμα όπως είπες την άλλη βδομάδα στο mes.... θα το αναλύσουμε ολοι μαζι γυρω απο εκεινο το περιεργο μπουκαλι με το διαφανο ζουμι!

Γιατι σκέφτεσαι να τα δώσεις όλα ?? για να πάρεις eraser ???? άστο δεν κάνει για εσένα γιατι γενικα δεν σπάνε (ενιοτε τερματιζουν στο Pont de Vaux νορμαλ) και εσυ δεν το αντεχεις !

πριν τα δώσεις όμως να σου κάνουμε κανα ευχέλεο γιατι αν μεινεις χωρις τοτε καηκαμε ολοι οι αλλοι που θα εχουμε και θα λυσσας με τα δικα μας ....

αφου εισαι ερωτευμενος με τις μετατροπες ρε μιχαλη, τι τα θες τωρα ολα αυτα ??? όταν αποφασισεις να παρεις ενα γρουν που δεν θα θελει Mods (βλεπε eraser) τοτε θα αρχισεις να κανεις και βολτες μαζι μας στο βουνο. Μέχρι τότε θα είσαι σε εκεινο το σκοτεινο, κρυο και χωμενο βαθεια στη γη γκαραζ και θα στηνεις γουρουνια - τερατα δυναμεων (δεν αστειευομαι) αν αγοραζες ενα 450 δηλαδη που δεν θελει τοσα πολλα mods τι θα απογινοσουν ρε Μιχαλιοοοοο ??

anyway το humor ειναι παντα Humor εστω και Black !!

άπιστε Θωμά
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 04 Οκτ 2005, 09:48

Αλέξανδρε η Sambuca δεν πίνεται με λεμονάδα αγόρι μου. Σε ένα άλλο ποστ σου έχω μιλήσει για το 400αράκι μου αλλά δεν σε βλέπω να απαντάς...

Γιατί....

Όσο για τον Λαλάκη έχω πολλά για την σκούφια του. Πίστεψε με. Αφήστε όμως και οι δυο τα βαρύγδουπα ποστ και να λογαριαστούμε στο βουνό. Γι΄αυτό βγείτε και οι δύο από το κοτέτσι σας και Σάββατο πρωί ραντεβού στο γνωστό βενζινάδικο στα Κιούρκα. Τι λές;;;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 04 Οκτ 2005, 11:59

Quadmaniac έγραψε:Αλέξανδρε η Sambuca δεν πίνεται με λεμονάδα αγόρι μου. Σε ένα άλλο ποστ σου έχω μιλήσει για το 400αράκι μου αλλά δεν σε βλέπω να απαντάς...

Γιατί....

Όσο για τον Λαλάκη έχω πολλά για την σκούφια του. Πίστεψε με. Αφήστε όμως και οι δυο τα βαρύγδουπα ποστ και να λογαριαστούμε στο βουνό. Γι΄αυτό βγείτε και οι δύο από το κοτέτσι σας και Σάββατο πρωί ραντεβού στο γνωστό βενζινάδικο στα Κιούρκα. Τι λές;;;


με πονάς

με πληγώνεις

αλλα μ'αρεσει

τώρα αν ερθει ο λαλακης στο βουνο, χμμμ ψιλοχλωμο σε κοβω .....

ή θα του τάξης επιστροφη απο άσφαλτο και κόντρες για το ποιος θα ερθει πιο γρήγορα ή θα του τάξης βόλτα στη πιστα στα κιούρκα αλλιώς δεν τον βλέπω καθόλου (κατι θα τον ποναει και δεν θα μπορει, θα δεις)
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες