Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορα quad?

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Αγορα quad?

Δημοσίευσηαπό delman » 17 Οκτ 2008, 17:49

Γεια σας φιλοι μου.
Χρειαζομαι ενα μέσο για τις μικρές μετακινήσεις μου εντός πόλεως και σκέφτηκα να αγοράσω ένα quad. Δεν έχω καμμία επαφή με μηχανές, οπότε είπα καλύτερα να πάρω ένα quad, γιατί, σαν τετράτροχο μου φαίνεται πιο ασφαλές. Παρακαλώ συμβουλέψτε με εσείς σαν πιο έμπειροι και πιο μπασμένοι στα πράγματα.
Δεν με ενδιαφέρουν οι off-road δυνατότητές του. Τι μου προτείνετε?
Περιμένω τις συμβουλές σας.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
delman
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 17:42
Τοποθεσία: Βελγιο

Αγορα quad?

Δημοσίευσηαπό MXU300 » 17 Οκτ 2008, 18:51

Γειά σου delman, για τις μικρές μετακινήσεις σου εντός πόλεως δεν νομίζω οτι ένα quad θα σε εξυπηρετήσει, σκέψου καλύτερα κάτι σε δίτροχο αυτόματο που σου παρέχει και ελιγμό μέσα στην κίνηση, εγώ με τη γουρούνα μέσα στην Αθήνα σπάω τα χέρια μου γιατί είμαι μονίμος πάνω στα πεζοδρόμια και στα διαζώματα..ξανασκέψου το..!!
Άβαταρ μέλους
MXU300
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 10 Οκτ 2008, 14:50
Τοποθεσία: Δάσος Χαϊδαρίου

Δημοσίευσηαπό G@rret » 18 Οκτ 2008, 20:24

σωστα τα λεει.....(αν και υπερβολή) η ασφαλεια βρησκετε στο οτι δεν χρειαζετε να κατεβασεις ποδι για να μην πεσεις.επεισης υπαρχει ογκος και τα γουρουνια εχουν μικρες τελικές.θα σου προτηνα καποιο scooter καλυτερα παντος αν επιμενεις ενα mxu150 πιστευω οτι ειναι αρκετό και ποιοτικα καλο(στην ελλαδα η kymco εχει ποιοτητα )αν ψαχνεις τιποτα ποιο φτηνω δες για μεταχ. καλυτερα.
Έγω κανονικά οδηγούσα η κολώνα ήταν στον δρόμο μου.....
Άβαταρ μέλους
G@rret
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 16 Σεπ 2007, 16:26
Τοποθεσία: σε βάρκα


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες