Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ATV ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΛΕΣ...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ATV ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΛΕΣ...

Δημοσίευσηαπό blazer » 09 Μάιος 2009, 15:18

Παιδια καλησπερα...
ειμαι νεος στο θεικο αυτο forum και θελω να μοιραστω τον πονο μου για μαν υπαρξουν και αλλη πονεμενοι..
Άβαταρ μέλους
blazer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009, 15:16

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ATV ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΛΕΣ...

Δημοσίευσηαπό blazer » 09 Μάιος 2009, 15:20

Ξερεις κανενας τι σημενει Jianshe?
Μεγαλη προσοχη παιδια...
Ειμαι ιδιωκτητης εδω και 1 χρονο...
το τι τραβαω δεν λεγετε...
Άβαταρ μέλους
blazer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009, 15:16

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ATV ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΛΕΣ...

Δημοσίευσηαπό leotzian » 09 Μάιος 2009, 20:00

blazer έγραψε:Ξερεις κανενας τι σημενει Jianshe?
Μεγαλη προσοχη παιδια...
Ειμαι ιδιωκτητης εδω και 1 χρονο...
το τι τραβαω δεν λεγετε...


Γειά σου φίλε
Μιλάς γι αυτό? http://www.cityauto.gr/moto/article.citymoto.gr?aid=844
η τίποτε αλλο? Δώσε περισότερες πληροφορίες
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Re: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ATV ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΛΕΣ...

Δημοσίευσηαπό xontros » 10 Μάιος 2009, 23:11

Για πες... Είναι μιας χρήσεως, κάτι σαν τα καλαμάκια του φραπέ? Κάνεις μια βόλτα και μετά το πετάς?
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό 4litrakaidenftanoun » 11 Μάιος 2009, 14:06

Πες μας καμμιά λεπτομέρεια, γιατί απότι ξέρω το εισάγει σοβαρός αντιπρόσωπος.Είχες προβλήματα με το service?
Άβαταρ μέλους
4litrakaidenftanoun
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 21 Μαρ 2006, 17:32

Δημοσίευσηαπό blazer » 11 Μάιος 2009, 15:45

Κλαλησπερα παιδια και παλι...ονομαζομαι θυμα jianshe και κλαιο ακομη...
το ριμαδι ειναι αυτο....
http://www.windstarwheels.com/images/Camo-4x4LG.jpg
το φερνει ο Καραθανασης και ειναι μια φολα και μιση...
Ειναι 400cc 4T 4x4...
Το εχω αγορασει πριν περιπου ενα χρονο....
Απο την πρωτη μερα ετρεχε λαδι το μοτερ,καηκε μιζα,καηκε το κοντερ,κοπηκε η κορδονιερα,και τελος μετα απο 7 φορες στο συνεργειο τους που ποτε δεν φτιαχτηκε το εχουν μεσα στο συνεργειο τους απο τον προηγουμενο αυγουστο και ακομη περιμενω να μου αλλαξουν μοτερ απο τα λεγομενα τους.Και οταν ρωταω ρε παιδια υπαρχει εκει η γουρουνα μου ακομη?μου λενε φταινε οι κινεζοι που δεν στελνουν μοτερ.Ειναι σκετη αυτοκτονια.
Εντομεταξυ στο site του δεν την εχει μονο σε dealers.
Αλλα αν χρειαστεις κατι τρεχεις στα τρικαλα και ακρη δεν βγαζεις.
Τους ζηταω να μου την αλλαζουν με αλλη και μου λενε πως απο 5500 που την πηρα για να παρω το linhai 400 που εχει 5500 θελουν να τους δωσω και 3500...
γελατε εεεε?
τρεχατε να προλαβετε...
μην την χασετε με τιποτα...
Άβαταρ μέλους
blazer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009, 15:16

Δημοσίευσηαπό leotzian » 11 Μάιος 2009, 19:05

Εγώ θα ελεγα μια καταγγελία στον συνήγορο του πολίτη.
Απο εκέι ξεκίνα και βαλε και κανένα δικηγόρο να τον φοβίσει.
Ολα τα κινητά πράγματα εχουν 2 χρόνια εγγυηση με νομο της ΕΟΚ, και ο χρόνος που το εχεις στο συνεργείο τους δεν πιάνεται.
Η πρώτη μου γουρούνα ηταν AEON OVERLAND 180 απο τον Καταθανάση. Την ειχα 4 χρόνια, βλάβες σημαντικές δεν μου εβγαλε, και την εδωσα σε αυτλο που την πήρα 1500€ και μου εφερε το ΣΥΜ 600. Την ειχα πάρει τότε 3100.

Απορω πως δεν τους εχεις κινηγύσει δικαστικά μετα απο τόση ταλαιπωρια. Για το ονομα του Θεου.......
Άβαταρ μέλους
leotzian
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 06 Οκτ 2007, 16:51
Τοποθεσία: Βάμος,Χανιά ,Κρήτη

Δημοσίευσηαπό blazer » 11 Μάιος 2009, 20:18

Ρε φιλαρακι την διαδικασια με τον συνηγορο του πολιτη την εκανα πριν 5 μηνες με κανενα ουσιαστικο αποτελεσμα.Οπως ειχαν τα πραγματα ετσι παρεμειναν.Το θεμα ειναι οτι ο μονος ζημιομενος της υποθεσης ειμαι εγω.Και εχω τον ανευθυνο Καραθαναση να μου το παιζει κινεζος και να μου λεει οτι δεν φταιω εγω...οι κινεζοι δεν μου στελνουν το μοτερ σου...και αυυτο μου το λεει εδω και 6 μηνες.Δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω...εστο να την φτιαξουν και να την πουλησω την αλλη μερα....!Δεν περιμενα ποτε μια τοσο μεγαλη εταιρια να ειναι τοσο αθλια...
Άβαταρ μέλους
blazer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009, 15:16

Δημοσίευσηαπό xontros » 14 Μάιος 2009, 17:48

Έχεις μπλέξει φίλε μου, ίσως πρέπει να πας σε δικηγόρο και όχι σε τζαμπατζή. Δεν είναι και λίγα τα λεφτά που έχασες. Ο leotzian το είπε πολύ σωστά για την εγγύηση, είναι υποχρεωμένοι από την ΕΕ για 2 χρόνια, ακόμα και χωρίς να σου έχουν δώσει τίποτα γραπτώς.
Να ξέρεις ότι οι Κινέζοι πουλάνε στους εμπόρους την εγγύηση σαν έξτρα: αγοράζεις μια γουρούνα χωρίς εγγύηση 2500, με 6 μήνες 2700, με ένα χρόνο 3000, κοκ. Το έχω δει σε site κινέζου κατασκευαστή αυτό, και μάντεψε πως τα αγοράζουν οι πονηροί εδώ! Μίλα με δικηγόρο και ζήτα αναστροφή της πώλησης, ΟΛΑ τα λεφτά σου πίσω, ούτε ανταλλαγές ούτε τίποτα.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό xontros » 14 Μάιος 2009, 17:52

<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 14 Μάιος 2009, 18:56

Αυτά είναι. Αν η εδώ αντιπροσωπεία είναι αναξιόπιστη τότε μπλέκεις! Σε ποιόν να στείλεις πχ mail? Στους Κινέζους? .. θα κάνουν τους κινέζους!..
Η λύση είναι 1 δικηγόρος, να κάνει 1 αγωγή και να ζητάς τα χρήματά σου γιατί το "γουρούνι" που σου πούλησε ψώφισε πολύ γρήγορα! Επίσης γράμμα σε περιοδικά moto, στα οποία θα πρέπει να απαντήσει και ο ίδιος ώστε να δημοσιευθεί τυχόν δικαιολογία!!

...μ'αυτά και με τα άλλα...θα προτιμήσω κάτι πιό επώνυμο (πχ Kymco ή Sym...κλπ.) το οποίο θα έχει ενα ευρύ δίκτυο dealer.
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό blazer » 19 Μάιος 2009, 21:29

ρε παιδια ειναι πολυ μεγαλη ιστορια....
το ξερω και εχετε δικιο πως πρεπει να τους κυνηγισω...
αλλα...
το γουρουνι το πηρα απο τον απαταιωνα Δημητροπουλο στην μιχαλακοπουλου.
Μολις το πηρα μετα απο 1 μηνα του πηραν οι κινεζοι την αντιπροσωπια και εμεινα πληρως ξεκρεμαστος.
Ψαχνω παντου να βρω καποιον να την φερνει και ο μονος ειναι ο καραθανασης.
Προταθηκαν να το φτιαξουν μετα απο την καταγγελια που τους εκανα στον συνηγορο του πολιτη.
Οποτε τον πιεζω μου λεει πως δεν την εχω παρει απο αυτους και μονο λεφτα μου δινουν εννοωντας πως μου την φτιαχνουν.Αλλα ποτε δεν ηρθε επισκευασμενη,παντα λαδια απο το μοτερ ετρεχαν απο την 1η μερα.
Και μολις μια εβδομαδα πριν μιλαω με τους κινεζουν μεσω τηλ...μην ρωτησετε πως...αστα να παει...αλλα τα καταφερα και μου ειπαν πως 10 ιουνιου ερχετε το μοτερ μου επισημα με κοντεινερ στο λιμανι του βολου που ειναι τα κεντρικα του καραθαναση.
Μετα απο το κραξιμο που ακουσαν οι κινεζοι πηραν στο καπακι τον καραθαναση και τον ενημερωσαν οτι μου μιλισαν και τι μου ειπαν...και με πηρε μετα ο καραθανασης να μου πει οτι ακριβως ηξερα.Λεω να κανω υπομονη μεχρι τοτε να την παρω...θα ειναι καινουρια..αλλα πλαστικα,αλλο μοτερ,αλλα ηλεκτρικα,αλλο κοντερ με 0 χλ....και μολις την παρω κουτα θα την δωσω να παρω κατι αλλο...!
Λεω κανενα YMC 500 h κανενα New Force 500 h κανενα CFmoto 500...
ξερω πως ειναι το ιδιο γουρουνι αλλα δεν ξερω ποιο απο ολα θα ειναι το πιο καλο..
τι λετε παιδες...???
Άβαταρ μέλους
blazer
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 09 Μάιος 2009, 15:16

Δημοσίευσηαπό Linhai_warrior » 10 Ιουν 2009, 13:22

blazer έγραψε:ρε παιδια ειναι πολυ μεγαλη ιστορια....
το ξερω και εχετε δικιο πως πρεπει να τους κυνηγισω...
αλλα...
το γουρουνι το πηρα απο τον απαταιωνα Δημητροπουλο στην μιχαλακοπουλου.
Μολις το πηρα μετα απο 1 μηνα του πηραν οι κινεζοι την αντιπροσωπια και εμεινα πληρως ξεκρεμαστος.
Ψαχνω παντου να βρω καποιον να την φερνει και ο μονος ειναι ο καραθανασης.
Προταθηκαν να το φτιαξουν μετα απο την καταγγελια που τους εκανα στον συνηγορο του πολιτη.
Οποτε τον πιεζω μου λεει πως δεν την εχω παρει απο αυτους και μονο λεφτα μου δινουν εννοωντας πως μου την φτιαχνουν.Αλλα ποτε δεν ηρθε επισκευασμενη,παντα λαδια απο το μοτερ ετρεχαν απο την 1η μερα.
Και μολις μια εβδομαδα πριν μιλαω με τους κινεζουν μεσω τηλ...μην ρωτησετε πως...αστα να παει...αλλα τα καταφερα και μου ειπαν πως 10 ιουνιου ερχετε το μοτερ μου επισημα με κοντεινερ στο λιμανι του βολου που ειναι τα κεντρικα του καραθαναση.
Μετα απο το κραξιμο που ακουσαν οι κινεζοι πηραν στο καπακι τον καραθαναση και τον ενημερωσαν οτι μου μιλισαν και τι μου ειπαν...και με πηρε μετα ο καραθανασης να μου πει οτι ακριβως ηξερα.Λεω να κανω υπομονη μεχρι τοτε να την παρω...θα ειναι καινουρια..αλλα πλαστικα,αλλο μοτερ,αλλα ηλεκτρικα,αλλο κοντερ με 0 χλ....και μολις την παρω κουτα θα την δωσω να παρω κατι αλλο...!
Λεω κανενα YMC 500 h κανενα New Force 500 h κανενα CFmoto 500...
ξερω πως ειναι το ιδιο γουρουνι αλλα δεν ξερω ποιο απο ολα θα ειναι το πιο καλο..
τι λετε παιδες...???


Φίλε blazer δεν ξέρω αν έχεις βγάλει ως τώρα άκρη με αυτόν... τον... Καραθανάση απλά θα ήθελα κάποια στιγμή όποτε μπορέσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου με ένα mail γιατί πρόσφατα και εγώ έχω αντιμετοπίσει ένα παρόμοιο πρόβλημα και θα ήθελα την συνεργασία σου και τα φώτα σου μιας και είσαι περισσότερο έμπειρος στον χειρισμό τέτοιου είδους καταστάσεων, όπως δείχνουν οι μέχρι τώρα αναφορές σου στο forum. Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Το e-mail μου είναι : raf_pap32@windowslive.com

Υ.Γ : 1)Εάν δεν έχεις βγάλει ως τώρα άκρη με τον Καραθανάση επικοινώνησε μαζί μου έχω κάτι να σου προτείνω. 2) Όσο για τις επιλογές που έχεις θέσει στο ερώτημα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω απόλυτα αλλά από όσο ξέρω μια καλή επιλογή είναι τα YMC.
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Linhai_warrior
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 26 Μάιος 2009, 17:56
Τοποθεσία: Ναύπακτος


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 61 επισκέπτες