Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

αγορά μεταχειρισμένης LINHAI ή YMC?

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

αγορά μεταχειρισμένης LINHAI ή YMC?

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 02 Σεπ 2009, 09:41

Καλημέρα και καλό μήνα... Τα κεφάλια μέσα και τέρμα οι διακοπές για τους περισσότερους.
Μετά από ένα διάστημα αδράνειας αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα και να πάρω μια μεταχειρισμένη γουρούνα. Εχω επιλέξει LINHAI . Εχω μια υπόψη μου που πουλάει ο Λέκκας και την οποία μου έδειξε στο υπόγειο του στην Βουλιαγμένης και η οποία μου είπε ότι είναι από γενική ανακατασκευή με ένα χρόνο εγγύηση, 4χ4 μοντέλο του 2006, με τιμή 3300€. Σε ένα μήνα θα έχω τα χρήματα οπότε είμαι 99% αποφασισμένος για την αγορά. Από την άλλη μεριά όμως είμαι γενικά προβληματισμένος για το back up service που έχουν τα εν λόγο ATV. Στην αντίπερα όχθη (YMC) μπορώ να διακρίνω μια ποιό φιλική αντιπροσωπία αλλά με προβλήματα στα μηχανάκια (όπως διαβάζω στο forum). Ακούω προτάσεις γιατί τα χρήματα που έχω είναι οριακά και δεν θέλω να κάνω καμιά βλακεία και να τρέχω σε συνεργεία και να χτυπάω το κεφάλι μου.. :banging:
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51

αγορά μεταχειρισμένης LINHAI ή YMC?

Δημοσίευσηαπό Lukas » 02 Σεπ 2009, 18:28

Αν επιλεξεις taiwan μοντελο δεν θα εχεις προβληματα αν πας σε κινεζικο ολο και κατι θα βγει
αυτα ειναι σχετικα με τα YMC
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Re: αγορά μεταχειρισμένης LINHAI ή YMC?

Δημοσίευσηαπό Linhai_warrior » 03 Σεπ 2009, 14:03

thanos_oith έγραψε:Καλημέρα και καλό μήνα... Τα κεφάλια μέσα και τέρμα οι διακοπές για τους περισσότερους.
Μετά από ένα διάστημα αδράνειας αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα και να πάρω μια μεταχειρισμένη γουρούνα. Εχω επιλέξει LINHAI . Εχω μια υπόψη μου που πουλάει ο Λέκκας και την οποία μου έδειξε στο υπόγειο του στην Βουλιαγμένης και η οποία μου είπε ότι είναι από γενική ανακατασκευή με ένα χρόνο εγγύηση, 4χ4 μοντέλο του 2006, με τιμή 3300€. Σε ένα μήνα θα έχω τα χρήματα οπότε είμαι 99% αποφασισμένος για την αγορά. Από την άλλη μεριά όμως είμαι γενικά προβληματισμένος για το back up service που έχουν τα εν λόγο ATV. Στην αντίπερα όχθη (YMC) μπορώ να διακρίνω μια ποιό φιλική αντιπροσωπία αλλά με προβλήματα στα μηχανάκια (όπως διαβάζω στο forum). Ακούω προτάσεις γιατί τα χρήματα που έχω είναι οριακά και δεν θέλω να κάνω καμιά βλακεία και να τρέχω σε συνεργεία και να χτυπάω το κεφάλι μου.. :banging:


Για εμένα φίλε μου Linhai δαγκωτό, μπορεί όπως λες να τυχαίνει να μην έχουν την καλύτερη μεταχείριση από θέμα αντιπροσωπείας αλλά αν το προσέχεις και κάνεις τα servise του τακτικά και σωστά θα σου βγει σκυλί δεν θα σου αρνηθεί τίποτα. Αυτή είναι η γνώμη μου μιας και έχω Linhai τώρα από εκεί και πέρα εσύ επιλέγεις .
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Linhai_warrior
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 26 Μάιος 2009, 17:56
Τοποθεσία: Ναύπακτος

Re: αγορά μεταχειρισμένης LINHAI ή YMC?

Δημοσίευσηαπό xontros » 04 Σεπ 2009, 23:52

Πάρε ένα δανειάκι και παρτο 3 μετρητά...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Re: αγορά μεταχειρισμένης LINHAI ή YMC?

Δημοσίευσηαπό Lukas » 07 Σεπ 2009, 08:35

Το ενα ειναι 300ψψ 4χ4 το αντιστοιχο YMC pio einai???????????
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 07 Σεπ 2009, 09:13

Lukas καλημέρα,

Ακόμα δεν έχω πάει στην YMC να ρωτήσω εάν έχει μεταχειρισμένο, αλλά ψάχνω για το LANDER 300 λόγο χρημάτων. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι προτιμώ κάποιο με διαφορικό και με μικρά (300cc) κυβικά γιατί έχω ήδη ένα αυτοκίνητο, μια μηχανή chopper (λίγα κυβικά αλλά μου είναι κατάλοιπο από την εποχή που είμουνα τρελαμένος ροκάς) και σύντομα θα πάρω και ένα 400αρι KLE από έναν φίλο για να κάνω και κανένα ταξιδάκι όπως έκανα όταν είχα την Πίτσα μου (Transalp 600αρα) πριν την πουλήσω για προσωπικούς λόγους. Η γυναίκα μου βέβαια μου φωνάζει, αλλά τι να κάνω, μου αρέσουν τα μηχανάκια...
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51

Δημοσίευσηαπό Lukas » 10 Σεπ 2009, 20:07

lander 300 δεν ξερς αν θα βρεις μεταχειρισμενο
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό thanos_oith » 10 Σεπ 2009, 23:32

Πιστεύω ότι όλο και κάποιο θα βρεθεί τουλάχιστον από αγγελίες αλλά για να λέω την αλήθεια προτιμώ το Linhai. Θέλω να ρωτω κάτι, ποιές γουρούνες παίρνουν μπροστά κουτάλα για τα χιόνια γιατί μέχρι τώρα έχω δεί μόνο την LINHAI, POLARIS, αλλά όχι την YMC. Εγώ δεν το θέλω μόνο για διασκέδαση αλλά και για αγροτικές εργασίες, οπότε εκ των πραγμάτων η επιλογή είναι περιορισμένη.
Άβαταρ μέλους
thanos_oith
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 12 Μαρ 2008, 12:51

Δημοσίευσηαπό kriosgr » 01 Δεκ 2009, 01:10

Δεν ξεκινάω καινούργιο post μιας και υπάρχει. Βασικά κι εγώ τον ίδιο προβληματισμό έχω. Είμαι μεταξύ Linhai 300 και Lander 300. Άσχετα από αντιπροσωπεία
α) Ποιο από τα δύο είναι πιο εύκολο να το μάθει κάποιος άπειρος από μηχανάκια;
β) Η κουτάλα που είδα ένα linhai 300 να φοράει και να βγάζει τα χιόνια από τον δρόμο ένας τύπος από που την αγοράζω;
kriosgr
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 01 Δεκ 2009, 00:59
Τοποθεσία: ΠΑΡΟΣ


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 16 επισκέπτες