Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

KYMCO MXU 300

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

KYMCO MXU 300

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 28 Σεπ 2009, 17:49

Σήμερα πέρασα απ'την αντ/πεία και οδήγησα ένα MXU 250 γιά 30 χλμ περίπου. Τα περισσότερα ήταν στην Εθνική :( , αλλά χωμάτιασα και λίγο :wink: στη Βαρυμπόπη!

Παρατηρήσεις: καλόγουστο/πρακτικό κ ποιοτικό σύνολο, με μάλλον μέτριες αναρτήσεις κ καλά φρένα. Η κατανάλωσή του πρέπει να κινείται γύρω στα 6λτ/100 χλμ σε άσφαλτο με 60-70 χλμ. Θόρυβος από λάστιχα μαμάς (η/και μετάδοση) αρκετός. Κινείται άνετα κ σταθερά με 60-70 χλμ και τελικιάζει στα 90+.

Στο χώμα είναι αρκετά ψυχωμένο και παιχνιδιάρικο κ καταπίνει νεροφαγώματα κ κοτρώνια. Ταχύτητες μπαίνανε με κάποιο δισταγμό, αλλά νομίζω με λίγο ρύθμιση/λίπανση το "πρόβλημα" εξαλείφεται.

Με βλέπω να καταλήγω στο 300-άρι λόγω διαφορικού και αργού/γρήγορου.

Όσοι το έχουν παρακαλώ ας γράψουν νεώτερα κ μέση κατανάλωση σε νορμάλ χρήση δρόμου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα

KYMCO MXU 300

Δημοσίευσηαπό nionios88 » 01 Οκτ 2009, 21:08

file exw to mxu 250 to mono pou me xalaei einai h alysida.... apo katanalwsh paw poly kala .... kai sto vouno den exw kanena provlima.....
Άβαταρ μέλους
nionios88
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Σεπ 2009, 18:45
Τοποθεσία: Lefkonas - Serres

KYMCO MXU 300

Δημοσίευσηαπό nionios88 » 02 Οκτ 2009, 18:55

oso gia ton thorivo twn elastikwn an einai trakteroota einai logiko.... kai oi anarthseis tou einai... kales alla den borw na paw kai teleies.... ena diasthma eixa poiastei kiolas.... :)
Άβαταρ μέλους
nionios88
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Σεπ 2009, 18:45
Τοποθεσία: Lefkonas - Serres

Re: KYMCO MXU 300

Δημοσίευσηαπό NIK.HUNTER-KVF-750 » 14 Οκτ 2009, 21:46

H1N1 έγραψε:Σήμερα πέρασα απ'την αντ/πεία και οδήγησα ένα MXU 250 γιά 30 χλμ περίπου. Τα περισσότερα ήταν στην Εθνική :( , αλλά χωμάτιασα και λίγο :wink: στη Βαρυμπόπη!

Παρατηρήσεις: καλόγουστο/πρακτικό κ ποιοτικό σύνολο, με μάλλον μέτριες αναρτήσεις κ καλά φρένα. Η κατανάλωσή του πρέπει να κινείται γύρω στα 6λτ/100 χλμ σε άσφαλτο με 60-70 χλμ. Θόρυβος από λάστιχα μαμάς (η/και μετάδοση) αρκετός. Κινείται άνετα κ σταθερά με 60-70 χλμ και τελικιάζει στα 90+.

Στο χώμα είναι αρκετά ψυχωμένο και παιχνιδιάρικο κ καταπίνει νεροφαγώματα κ κοτρώνια. Ταχύτητες μπαίνανε με κάποιο δισταγμό, αλλά νομίζω με λίγο ρύθμιση/λίπανση το "πρόβλημα" εξαλείφεται.

Με βλέπω να καταλήγω στο 300-άρι λόγω διαφορικού και αργού/γρήγορου.

Όσοι το έχουν παρακαλώ ας γράψουν νεώτερα κ μέση κατανάλωση σε νορμάλ χρήση δρόμου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εισαι 50 χρονων και γειτονας και με ωραια κορη :P :P :lol: :lol: :lol: [πλακα σου κανω].παρε οτι καλυτερο μαρκας αντεχη η τσεπη σου για να μην μετανιωσης αργοτερα.ασε τις καταναλωσεις η ζωη ειναι μικρη.ζησε την καθε στιγμη με την κυρα η μη.λιωσε τα βουνα λασπωσε το γουρουνι σου. :P :P :P :P
αν αντεχεις μεχρι εκει μεινε στο κυμκο και ασε τις κινεζικες σαβουρες στην ακρη :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
NIK.HUNTER-KVF-750
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 26 Ιαν 2009, 22:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

KYMCO MXU 300

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 15 Οκτ 2009, 11:03

Κυνηγο-Νίκο,

Ευχαριστώ, τό'πιασα το...υπονοούμενο! :shock:

Καλή ποιότητα γουρούνι. Τα SYM τα απορρίπτεις; :?: :?:

Τα Τζαπόν γιουτίλιτι μου φαίνονται πανάκριβα και άσχημα Σπαρτιάτικα (συνήθως μ'αρέσει το Λακωνικόν).

Η κατανάλωση μ'απασχολεί ΚΥΡΙΩΣ γιά τον πλανήτη, όχι τη τσέπη μου; πάντα έκανα το κέφι μου με μέτρο.

Μπάϊ, μπάϊ δε γουέι η κόρη μου ΕΙΝΑΙ τεά!!! :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα

Re: KYMCO MXU 300

Δημοσίευσηαπό NIK.HUNTER-KVF-750 » 16 Οκτ 2009, 15:42

H1N1 έγραψε:Κυνηγο-Νίκο,

Ευχαριστώ, τό'πιασα το...υπονοούμενο! :shock:

Καλή ποιότητα γουρούνι. Τα SYM τα απορρίπτεις; :?: :?:

Τα Τζαπόν γιουτίλιτι μου φαίνονται πανάκριβα και άσχημα Σπαρτιάτικα (συνήθως μ'αρέσει το Λακωνικόν).

Η κατανάλωση μ'απασχολεί ΚΥΡΙΩΣ γιά τον πλανήτη, όχι τη τσέπη μου; πάντα έκανα το κέφι μου με μέτρο.

Μπάϊ, μπάϊ δε γουέι η κόρη μου ΕΙΝΑΙ τεά!!! :twisted: :twisted:

λοιπον εχουμε και λεμε....
με κορη :love1: θεα πρεπει να παρεις κατι που κανει πολυ θορυβο :forcefeed: για να διωχνεις τους κοπροθεους που θα γυρνανε στην γειτονια :dude: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: εγω εκανα υποδομη για την δικια μου για να μην :sword: και..... :jail:


δευτερον οδηγα τα ακριβα :car4: για να συγκρινης τα φτηνα mopedsmile:



τριτον ...το SYM καλο ειναι το ειχα σε εναν αγωνα και τρεχαμε μαζι παρα το μακελιο που τραβηξε :clubbed: καταφερε να τερματισει πισω μου.


βεβαια απο το κροταλισμα που ακουγα πισω μου νομιζα οτι θα με πατηση :tank:

οπτικα μου αρεσει και για τα λεφτα του ειναι καλο

για αυτο σου λεω.....για να εχεις αποψη για τα φτηνα πρεπει να οδηγησεις τα ακριβα για να συμβηβαστεις με τα λεφτα τους


και τεταρτον και κυριοτερο τελειωνε γιατι ετσι που πας ο γιος σου θα παει φανταρος θα παντρευτει και συ ακομα γουρουνι θα ψανχεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

πεμπτον....θα σκασω καμμια μερα στην πλατεια και θα ξεσηκωσω το πανετωλιο για να σου σηκωθει η τριχα :rr: και τοτε να δεις πως τρεχεις να κλεισεις το γουρουνι :evil3: :evil3: ..... :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
NIK.HUNTER-KVF-750
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 26 Ιαν 2009, 22:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες