Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γουρουνα δρομου

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Γουρουνα δρομου

Δημοσίευσηαπό raidensub » 31 Μάιος 2014, 20:03

Θελω να κανω μια ερωτηση, κυριως απο περιεργεια γιατι τωρα δεν υπαρχει σαλιο. Εχω δει να πωλουνται καποιες γουρουνες που ειναι για ασφαλτο οπως αυτη http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4117553/. Ειναι καθολου καλες? Μηπως δεν εχουν πολλες διαφορες με τις κανονικες και αξιζει περισσοτερο να παρεις μια επωνυμη και να κανεις καποιες μετατροπες για αποκλειστικη χρηση δρομου, οπως λαστιχα και αναρτησεις? Ευχαριστω.
raidensub
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 14:26

Re: Γουρουνα δρομου

Δημοσίευσηαπό ManosS40 » 02 Ιουν 2014, 20:50

Το συγκεκριμένο δε το ξέρω, αλλά μοιάζει πολύ με ένα zongshen 250 σαν και αυτό της φωτογραφίας, που είχα συναναστραφεί για κάποιο χρονικό διάστημα και μπορώ να πω ότι αν αγαπάς αυτό το κόσμο και δε θέλεις να τον αφήσεις σύντομα (εκτός και εάν κινείσαι μέχρι τα 20χαω) και εάν εκτιμάς τα χρήματά σου, μείνε μακρυά. Άθλια ποιότητα και άκρως επικίνδυνη συμπεριφορά. Επίσης απλά αναφέρω ότι ΔΕΝ έχει φρένα, ότι είναι με ταχύτητες και συμπλέκτη,με ανύπαρκτες αναρτήσεις, σκουριές παντού (και δεν είδα μόνο ένα δείγμα), πλαστικά κακής ποιότητας, τα μεταλλικά μέρη συντονίζουν και κάνουν θόρυβο και κοινώς είναι μόνο για να το έχεις παρκαρισμένο ή να πας στη καφετέρια που είναι στο επόμενο στενό από το σπίτι σου. :bricks:

Προσωπικά, αν μου το χάριζαν, θα φρόντιζα να το εξαφανίσω για να μη κινδυνεύσει η ανθρωπότητα. Αν στα λέω έτσι ακραία, είναι διότι είναι ΟΤΙ πιο άθλιο και επίφοβο έχω οδηγήσει ποτέ, χειρότερο και από ποδήλατο :banging: . Η επιλογή βεβαίως είναι δική σου. Αναφέρω απλά ότι έζησα. Καλή τύχη στην επιλογή σου.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ManosS40
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 22:47
Τοποθεσία: Νέο Ηράκλειο, Αθήνα

Re: Γουρουνα δρομου

Δημοσίευσηαπό raidensub » 03 Ιουν 2014, 10:01

Ευχαριστω φιλε για το σχολιο σου. Δεν θα επερνα τετοια μηχανη ετσι και αλλιως γιατι δεν εχω ακουσει καλα λογια για τις κινεζικες, αλλα δεν υπαρχει και σαλιο. Απλα ρωτησα απο περιεργεια επειδη ειδα καποιες και εχουν ωραια εμφανιση.
raidensub
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 14:26

Re: Γουρουνα δρομου

Δημοσίευσηαπό ManosS40 » 03 Ιουν 2014, 22:31

Μα η μόνη χρησιμότητά τους είναι αυτή ακριβώς, παρκαρισμένες εμπρός από τη καφετέρια, τίποτε παραπάνω. Πραγματικά δεν αξίζουν ούτε 100 ευρώ. Αν σου αρέσουν τα χοιρινά και έχεις τη δυνατότητα (δύσκολο την εποχή μας) μάζεψε χρήματα και πάρε κάτι που θα το χαρείς εσύ πραγματικά και όχι τα μάτια των άλλων. Ακόμα και ένα ταπεινό MXU ή καλύτερα ένα Maxxer, με μικρές τροποποιήσεις που δε θα τα κάνουν επικίνδυνα, μπορούν να εντυπωσιάσουν και αισθητικά. Μεράκι να υπάρχει, καλαισθησία και το απαραίτητο (όχι υπερβολικό όμως) ρευστό! :-)
Άβαταρ μέλους
ManosS40
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 22:47
Τοποθεσία: Νέο Ηράκλειο, Αθήνα

Re: Γουρουνα δρομου

Δημοσίευσηαπό raidensub » 04 Ιουν 2014, 08:48

Καταλαβαινω τι εννοεις και συμφωνω. Οταν μαζεψω κανα φραγκο θα ζητησω παλι γνωμες για να αποφασισω τι θα παρω.
raidensub
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 14:26


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες

cron