Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

φριτέζα Vs σόμπας

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Re: ΟΧΙ ΑΛΛΑ Greeklish !

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Μάιος 2005, 07:19

προτεινω θανατο με ταρι ταρι στους αδιαφθορους

μιχαλη............ σου εχω ετοιμες τις επομενες φωτο ........... επειδη ακουσα πως ψαχνεις απεγνωσμενα στοιχεια απο περυσι

απο τα μεγαρα.........σε εκεινα τα SM.......θα αναμενω !!!!!

μηπως να εκανα ενα preview ?????? μαλλον θα περιμενω !!!!!

θανατο με ταρι ταρι στους αδιαφθορους
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ΟΧΙ ΑΛΛΑ Greeklish !

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Μάιος 2005, 07:23

χι χι !!

ξερετε ολοι γιατι δεν γραφουμε πλεον για φριτεζες και σομπες ???

δηλαδη για σομπες μπορουμε να γραψουμε αλλα για τις φριτεζες ξερετε γιατι δεν γραφουμε ??????????

οποιος το βρει κερδιζει την ευγνωμοσυνη μου !!!!!!!!!!!!!!!!

ακουω σχολια ? quadmaniac, superspy, geco, skarface, denis.... εσυ μιχαλη δεν χρειαζεται να γραψεις !!!!

χι χι !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ΟΧΙ ΑΛΛΑ Greeklish !

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 27 Μάιος 2005, 13:18

Λοιπόν, εντελώς αυτοβούλως προτείνω να αφήσουμε τον Μιχάλη να γράφει κατ'εξαίρεση Greeklish. Αν έχει κανείς παράπονα μπορεί να μιλήσει με τον Stam, ο οποίος θα δεχθεί ευχαρίστως να τον σερβίρει ως ορεκτικό στο εστιατόριο του. Γκέγκε; -Μιχάλη καλά τα είπα; Μπορείς να χαλαρώσεις λίγο τη λαβή τώρα γιατί μου έχει κοπεί η ανάσα;... :P :P :P 8)
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΟΧΙ ΑΛΛΑ Greeklish !

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 27 Μάιος 2005, 13:45

Δεν κάνει για ορεκτικό. Πολύ λαδίλα
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

greeklish !!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό skarface » 27 Μάιος 2005, 16:25

egw proteinw ston 4stroke=tampones kai filo mixali opws xeroume na sinexisei na grafei greeklish diladi tin deuteri epilogi pou exei giati afta pou grafoume edw vgenoun afthormita kai den mporeis na kathese na skeftese siga siga mexri na grapseis mia protasi sta elinika tha xehnas afta pou thes na peis !!!apla na diorthwsei ligo ta greeklish wste na diavazonde pio eukola emena pandws den me enoxloun afta pou grafei kai ta diavazw amesws
Άβαταρ μέλους
skarface
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 22:18

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 27 Μάιος 2005, 19:31

4-stroke=tampones έγραψε::goofy: :haha: :riding:

Xmmmmmmm.........
Let me see...... !
There are five options!!!
First option is writting in English ONLY!
Deuteri epilogi einai Greeklish!
Τηερδ οπτιον Ενγλισηγρεεκ!
Τετερτι επιλογι να γραφο Ελληνικα χωρις ορθογραφια και τονους (καθολου ομος)
Και πέμπτη και φαρμακερή να πάω για ύπνο (κοινώς τον ΠΟΥΛΟ!)

First option to receive three votes (from different users) will be the one I will follow!
Your wish is my command !
Ok?


Michael S.


Η ψηφοφορία τελείωσε! Τα αποτελέσματα έχουν έως εξής::grouphuuug: :sonarsmile:
3 votes gia to deutero option kai 1 vote gia to 5 option!
Superspy kai geco, sorry alla oute pou psifisate!?
Apo ti stigmi pou den egine kamia enstasi sxetika me ti "nomimotita" tis psifoforias entos trion imeron, briskomai sti diseresti thesi na sas anakinoso oti ta Greeklish KERDISAN! :blowkiss:
Oso gia esena Alexandre...... :birdman: sou efxomai kali epitixia sto trail kai na xeris oti tha se skeftomai! (rota Skarface gia leptomeries).
Tha dexomai enstasis gia akoma 30 ..... deuterolepta!
Quadmaniac, PigInSpace kai Skarface thanks!!! (P.I.S. :-# )

Love
Mike :occasion9: :snorting:
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό IKE » 28 Μάιος 2005, 00:10

Μια -ξενέρωτη- παρατήρηση απο εμένα, δεν το λέω για να σας επιβάλλω πως να γράφετε αλλα ακόμα και αν σας παίρνει λίγη ώρα παραπάνω να γράφετε ελληνικά θα πρότεινα να το παλέψετε για λίγο καιρό, όσο χρειάζεται για να εξοικειωθείται και να γράφετε το ίδιο.

Στην αρχή και εγω με greeklish έγραφα αλλα τώρα γράφω γρηγορότερα στα ελληνικά και τα ποστ είναι πιο ξεκούραστα σαφή και ευανάγνωστα.

Οσα ορθογραφικά λάθη και αν κάνετε καλύτερα είναι να γράφετε έτσι παρά με greeklish, τα λάθη άλλωστε με τον καιρό διορθώνονται. Εγω αν και με έχουν κράξοι ορισμένοι εδώ για τα ορθογραφικά μου προτιμώ 10000 φορές να γράφω ελληνικά.

Φιλικά πάντα :)
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Respect !

Δημοσίευσηαπό geco » 28 Μάιος 2005, 11:15

Φίλε ΙΚΕ,

παρακολουθώ τα γραφόμενα και τις προσεγγίσεις σου σε όλα τα θέματα και οφείλω να εκφράσω την εκτίμηση και τον θαυμασμό μου στο πρόσωπό σου!

Ναι και εγώ διαβάζω τα Blogs, τον Ν. Δήμου (μην ξεχνάμε όμως ότι ήταν ο διαφημιστής της χούντας!), θαυμάζω την τεχνολογία και τις εξελίξεις που πυροδοτεί και σίγουρα έχω και άλλα ενδιαφέροντα εκτός από μηχανάκια και αυτοκίνητα!

Πρέπει να παραδεχτώ ότι η παρουσία σου στο site ανεβάζει το γενικώτερο επίπεδο και γι'αυτό άλλωστε η "καφρίλα" ενοχλείται και σε κράζει! Βολεύονται βλέπεις με απλοϊκές εξηγήσεις, urban myths και χαβαλέ και όλα τελειώνουν εκεί !

Παρά όμως το επίπεδο και τις γνώσεις σου έχεις "την τρέλλα" να συμβουλέψεις τον κάθε άσχετο που θέλει να βάλει μοτέρ σε ... πατίνι (Η "φλόγα" του εφευρέτη) και να προτείνεις με διακριτικότητα και ευγένεια σε "ζωάκια" να κάνουν χρήση Ελληνικών!

Ναι, το Internet είναι άμεση δημοκρατία, με όλες τις συνέπειες, και κάνει (σχεδόν) τα πάντα "ίσωμα" αλλά η ποιότητα και οι αξίες ξεχωρίζουν γιά όσους έχουν μάτια να τα δουν !

Σε πάω !!!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Respect !

Δημοσίευσηαπό PigInSpace » 28 Μάιος 2005, 12:19

Για να μπουν κάποια θέματα σε προοπτική... Τουλάχιστον όσοι όσοι ασχολούνται από ΜΕΣΑ με τις γουρούνες, ξέρουν ποιος είναι ο 4Τ=Tampones, τι γνώσεις έχει, τι ψάξιμο κάνει, και τι βοήθεια έχει δώσει αφιλοκερδώς σε ΟΛΟΥΣ όσους την έχουν ζητήσει. Αν δε γνωρίζετε, ή δεν ασχολείστε παθιασμένα με γουρούνια, τότε slow down guys που θα έλεγε κι ο Πλανητάρχης. Ας πούμε πως όλοι καλοί είμαστε, όλοι ίσοι κι όμοιοι όμως ΔΕΝ είμαστε. Κάποιοι βρίσκονται χωμένοι μέχρι τα μάτια στο χώρο, ενώ με τις πράξεις τους κι όχι με τα λόγια τους, έχουν κερδίσει το σεβασμό μας. Σύμφωνοι, κι εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω γκρίκλις, αλλά δεν πιστεύω στην επιθετική προσέγγιση για θέματα netiquette, και συχνάζω σε cyber-communities εδώ και 10 χρόνια. Το forum μπορεί να έχει τους κανόνες του, όπως και το internet γενικότερα, αλλά εγώ θα πρότεινα σε όλους μας να εξασκούσαμε λίγο την τέχνη της παρατήρησης της κοινότητας για ορισμένο χρονικό διάστημα, πριν απευθύνουμε το λόγο, ή πριν επιτεθούμε. Με αυτό τον τρόπο μπορούμε καλύτερα να ξεδιαλύνουμε τα "ζωάκια", από τα "μη ζωάκια", να μάθουμε ποιοι βρίσκονται πίσω από τα ψευδώνυμα, και να αποφύγουμε τα λάθη. Άσε που θα πετυχαίνουμε και τους στόχους μας έτσι... Softly does it better and respect to Mixalis. Yiiii-haaa! (Doritos Moment)
Άβαταρ μέλους
PigInSpace
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 12:14
Τοποθεσία: Αθήνα

Respect !

Δημοσίευσηαπό IKE » 28 Μάιος 2005, 12:41

Φαντάζομαι το "ζωάκια" αναφέρεται στις συμπαθείς γουρούνες, για τα greeklish εγω χρησιμοποιησα χαμηλούς τόνους μιας και το θέμα δεν είναι τόσο πια σημαντικό!

Οπως βολεύεται ο καθένας, εγω προσωπικά θα προτιμούσα να γράφουν όλοι με ελληνικά (και να μην κάνουμε ορθογραφικά :P ) alla kai me greeklish na grafete an exete tous logous sas kanena problhma :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 28 Μάιος 2005, 14:30

Exo tin endiposi pos osoi grafoun sto forum, grafoun apo kefi kai orexi MONO.
Kata kairous exo grapsei diafora pragmata alla den nomizo oti exo prosbalei kanenan.
Ean palli athela mou to exo kanei, ogeilo na zitiso signomi se autous!
Gia ta logakia pou eipa sxetika me tous "emporous" :-k kai an piraxtike kaneis, ego tha po to exis mono
"opos estrosan na.... koimithoun".
O logos pou sinexizo na grafo Greeklish den einai allos apo auton pou proanefera se palaiotero post.
Epeidi loipon den pao na kano mathimata "ανορθογραφίας" alla oute tha mpoun ta post mou stin effimerida tis kuberniseos ..... grafo akoma Greeklish!
Ευχαριστώ τον καλώ μου φίλο Κώστα Γκαζή για τα καλά του λόγια και οφείλω να ομολογήσω οτί ο ΙΚΕ είναι μια πολύ ευγενική παρουσία στο forum τον quad.

Αγαπητέ geco,
σχετικά με το τελευταιο post που κάνεις στο χώρο τον "QUAD",
το βρίσκω πολύ "γραφικό" για να απαντησω.
2η και 5η παράγραφος φανερώνουν ηλικία αλλα δυστυχώς 3η και 4η δείχνουν το "generation gap" που υπάρχει μεταξύ μας!
Πάντως σε ευχαριστώ-ουμε για τα καλα σου λογια!

Michael S.
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Ωχ !

Δημοσίευσηαπό geco » 28 Μάιος 2005, 16:29

Ωχ ! Την πάτησα !

Αντέδρασα επιθετικά και με αδειάσατε απαντώντας με πολιτισμό και ευγένεια !

Τόσο ο Μιχάλης σε μιά επίδειξη λεπτότητας και ευαισθησίας που ζητάει συγγνώμη άν προσέβαλλε κανέναν, όσο και ο "παλιο-Γκαζής" με το softer makes it better !

Είναι σειρά μου να ζητήσω συγγνώμη, επειδή ξέφυγα και προσέβαλλα κόσμο και να διευκρινήσω ότι το να έχουμε διαφωνίες δεν πάει να πει και ότι θα επιμείνουμε μέχρι τελικής εξόντωσης του άλλου!
Ακόμη, το να διαφωνούμε σε κάποια σημεία δεν σημαίνει ότι απαξιώνουμε ολοκληρωτικά το σύνολο της προσωπικότητας, των γνώσεων και των αρετών του καθενός!

Σίγουρα ο καθένας κερδίζει την θέση του μέσα από τα λόγια και τα έργα του.

Μπορεί να με ενόχλησε το αυθαίρετο δημοψήφισμα του Μιχάλη και ο χαβαλές με τον οποίο το χειρίστηκε θα έπρεπε όμως να βοηθήσω στην επίλυση του προβλήματος γιά να γράφει Ελληνικά!

Sorry guys !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 28 Μάιος 2005, 17:50

:thumbleft:
Σιγά μη συμφωνούσαμε σε όλα!
Αυτή είναι η ομορφιά του forum!
Ο καθένας μπορεί να εκφρασεί τι γνώμη του!
:salute:
(2 min 34 sec τρείς γραμμές %#$@?~& :cussing:)

Μιχαλης Σ.
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Πρόοδος !

Δημοσίευσηαπό geco » 28 Μάιος 2005, 18:25

4-stroke=tampones έγραψε::thumbleft:

(2 min 34 sec τρείς γραμμές %#$@?~& :cussing:)



Pas mal, pas mal !

Keep on trying !!!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Πρόοδος !

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 28 Μάιος 2005, 20:18

Δικηγόροι έιστε?
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες

cron