Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

φριτέζα Vs σόμπας

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 24 Νοέμ 2005, 12:13

doc θα πάρουμε μεταγραφή μήπως στα quad? :shock: :roll:
λέω μήπως!? :) :o :D :wink:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Νοέμ 2005, 12:28

Μα που είναι αυτή η φριτέζα;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2005, 12:38

βοηθήστε τον αόματο !!!

μητσοοοοοοό για δες ο θουπερσπαιτςς έπαθε κάτι ??



ρε συ, να βρούμε ενα γρουν να τρέξουμε παρέα στην Πάτρα ??

του ψηλέα ??

μια χαρά έτοιμο στημένο είναι !!!!! και roadbook και κοντέρ έχει !!!

πω πω ιδέα ε ε ε !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 24 Νοέμ 2005, 12:57

superspy έγραψε:Ή μήπως είναι καλύτερα να γράψω αντί για Raptor 660r Sompa 660;


Craptor ή Super Teneke θε έλεγα εγώ :D
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2005, 13:01

Quadmaniac έγραψε:
superspy έγραψε:Ή μήπως είναι καλύτερα να γράψω αντί για Raptor 660r Sompa 660;


Craptor ή Super Teneke θε έλεγα εγώ :D


τι έγινε, το ξεκόλλησες το 400 απο το δεντράκι για να έρθεις στην Πάτρα ή είναι μέσα στο ποταμάκι και δεν μπορείς ??

γιατι δεν μπορούσες να έρθεις στα Ψαχνά ? στο 2ήμερο ? στην Πάτρα ?

δεν θυμάμαι ...
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 24 Νοέμ 2005, 13:05

Δεντράκι, Ποταμάκι, Κολονάκι (περίφραξης). Το τρίπτυχο της ντροπής!!!

Για ποιο 400 μιλάς;;; Ακόμα εκεί έχεις μείνει;;;
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2005, 13:29

συγνώμη .... 401 cc ???
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2005, 18:08

Πω πω ... τι βροχή είναι αυτή ρε παιδιά !!!!!

πω πω ... ότι πρέπει για καμια βουτιά είναι ....

έχει κανείς καμια μάσκα και κανα βατραχοπέδιλο ????
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Νοέμ 2005, 19:38

Λαλάκιιιιιιιιιι όχι στα βαθειά παιδί μουυυυυυυυ.....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Στοφα AVA, Η φριτεζα αυτο το κανει;

Δημοσίευσηαπό zman » 24 Νοέμ 2005, 21:25

Σημερα δεν αντεξα και πηγα μια βολτα στον περιφεριακο Φιλοππαπου.
Σκοτωσα ενα δεντρακι και ο φυλακας του αρχαιολογικου χωρου καλεσε την αστυνομια...
Τελικα, δυσκολα θα τα συνηθισω τα φρενα στο ποδι.
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 24 Νοέμ 2005, 23:43

Quadmaniac έγραψε:Δεντράκι, Ποταμάκι, Κολονάκι (περίφραξης). Το τρίπτυχο της ντροπής!!!

Για ποιο 400 μιλάς;;; Ακόμα εκεί έχεις μείνει;;;


ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩ!?
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 25 Νοέμ 2005, 08:07

έχω και ένα φίλο, didas νομίζω πως λέγεται και έχει και αυτός αγοράσει κάποια οικόπεδα με την μόνη διαφορά πως το μοτεράκι του το έχει στολίσει με λουλούδια στην αυλή του !!

αν και τελευταία έμαθα πως του φύτεψε και ντοματιές μιας και τα μαρούλια του χαλάσανε απο την βροχή ..... quadmaniac δεν νομίζω να το στόλισες και εσύ ??

να ανακοινώσω την διευθυνση του μπας και του κάνουμε κανα πιάτσικο ?? όλο και κάτι θα βρούμε εκει ... πατάτες, ντομάτες, raptor, μαρούλια ... οχι οχι τα μαρούλια δεν παίζουν πλέον ...
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό superspy » 25 Νοέμ 2005, 15:06

Όταν σε ένα άτομο εμφανιστούν σοβαρά ψυχωτικά συμπτώματα, τότε θεωρείται ότι το άτομο πάσχει από οξεία σχιζοφρένεια.

Ο όρος "Ψυχωτικός" σημαίνει ότι το άτομο έχει χάσει την επαφή του με την πραγματικότητα, ή ότι δεν μπορεί να ξεχωρίσει τις πραγματικές από τις μη πραγματικές εμπειρίες του.

(ΠΧ οι ραπτομηχανές δεν πάνε στο βουνό)

Μερικοί άνθρωποι εμφανίζουν μόνο μιά φορά ένα τέτοιο ψυχωτικό επεισόδιο.

Άλλοι εμφανίζουν πολλά επεισόδια κατά την διάρκεια της ζωής τους, αλλά τελικά κατορθώνουν να ζούν σχετικά σε καλό επίπεδο κατά τα μεσοδιαστήματα.

Περίπου το 1% του πληθυσμού αναπτύσσει ΣΧ. κατά την διάρκεια της ζωής του. Κατά την διάρκεια ενός έτους περίπου 0,11 - 0,14 ανά 1000 άτομα θ εμφανίσουν για πρώτη φορά σχιζοφρένεια.

Μια δεδομένη χρονική στιγμή, 2,5 - 5 ανά 1000 άτομα έχουν την διάγνωση της σχιζοφρένειας.

Τα δεδομένα αυτά αναγόμενα στον Ελληνικό πληθυσμό σημαίνουν ότι κάθε χρόνο περιμένουμε στην Ελλάδα 1000 - 1500 περίπου άτομα να εμφανίσουν για πρώτη φορά ΣΧ., 25000 - 50000 άτομα πάσχουν από αυτή μια δεδομένη χρονική στιγμή και 100000 περίπου Έλληνες θα αναπτύξουν ΣΧ. κατά την διάρκεια της ζωής τους.

Τα ποσοστά αυξάνονται κατακόρυφα στους γουρουνάδες

Ι. Διαφορετική Πραγματικότητα : Oπως ακριβώς οι φυσιολογικοί άνθρωποι αντιλαμβάνονται τον κόσμο με τον δικό τους τρόπο, έτσι και οι σχιζοφρενικοί ασθενείς έχουν την δική τους αντίληψη για την πραγματικότητα. Η οπτική όμως αυτή είναι συχνά εντυπωσιακά διαφορετική από αυτήν των ανθρώπων γύρω τους.

ΠΧ Είναι κοινά αποδεκτό ότι οι σόμπες δεν είναι ομορφότερες απο τις μπετονιέρες

ΙΙ. Ψευδαισθήσεις : Ο κόσμος του σχιζοφρενικού ασθενή μπορεί να κυριαρχείται από ψευδαισθήσεις, δηλαδή μπορεί να αντιλαμβάνεται πράγματα που στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν.

πχ γεφυράκια που περνάνε απέναντι σε ποτάμια, προβλήτες στη θάλασσα κλπ

Για παράδειγμα, μπορεί να ακούει φωνές που να του λένε να κάνει συγκεκριμένα πράγματα, να βλέπει ανθρώπους ή αντικείμενα που στην πραγματικότητα δεν είναι μπροστά του, ή να αισθάνεται αόρατα χέρια να αγγίζουν το σώμα του.

Οι ψευδαισθήσεις αυτές μπορεί να είναι αρκετά τρομακτικές. Το άκουσμα φωνών που οι άλλοι άνθρωποι δεν ακούν είναι ο πιό συχνός τύπος ψευδαίσθησης στην ΣΧ.

Οι φωνές αυτές μπορεί να σχολιάζουν τις ενέργειες του ασθενή, να μιλούν μεταξύ τους για τον ασθενή, να τον προειδοποιούν για επερχόμενους κινδύνους ή να δίνουν εντολές στον ασθενή για το τι να κάνει.

πχ ΣΠΑΣΤΟ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ή BOYTA ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΚΛΠ

ΙΙΙ. Παραληρητικές Ιδέες : Παραληρητικές ιδέες ή Παραλήρημα είναι πεποιθήσεις ή πίστεις του ασθενή που είναι ψευδείς, δεν υπόκεινται στον έλεγχο της λογικής, παραμένουν παρά τις περί του αντιθέτου αποδείξεις και δεν αποτελούν μέρος του πολιτισμικού περιβάλλοντος του ασθενή.
Οι παραληρητικές ιδέες είναι συχνές στην ΣΧ. και μπορεί να έχουν διάφορα θέματα, όπως ιδέες μεγαλείου, ιδέες δίωξης (ότι άλλοι άνθρωποι θέλουν το κακό του ασθενή) κλπ

Kάτω τα χέρια απο το γουρούνι μου - OXI ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό alexandros » 25 Νοέμ 2005, 15:54

αγαπημένη μου φριτέζα γεία σου και πάλι

ο λόγος που σου ξαναγράφω αυτή τη φορά είναι γιατι ακόμα και τώρα δεν έχω λάβει καμία απάντηση σου και αυτό με πονεί.

θέλω να ξέρω αν διαβάζεις την στήλη σου και αν μπορώ να σου γράφω όπως και οι άλλες δυστυχισμένες σομπίτσες.

μήπως είπα κάτι που σε πείραξε ?

μήπως επειδή κάποιες φορές παλαιότερα σου μίλησα απότομα λόγω συναισθηματικού φόρτου για τον αγαπημένο μου ?

γιατι δεν μου απαντάς, εσυ η τόσο γνωστή και ξακουστή φριτέζα ?

γιατι δεν απαλύνεις τον πόνο μιας νέας και πονεμένης σόμπας εσυ η παλιά και έμπειρη φριτέζα με τόσες αξιώσεις ??

πρόσφατα έγραψε στην στήλη σου και μια άλλη σόμπιτσα και προσέβαλε μια φίλη της στήλης σου, γιατί δεν απαντάς ??

γιατί μας αφήνεις έτσι μόνες και έρημες ??

μήπως πνίγηκες πάλι απο την βροχούλα, αχ αχ μικρή μου φριτεζούλα ???

με αγάπη, η κίτρινη μπετονιερίτσα ή κατα τον αγαπημένο μου που δεν αποκαλύπτω το όνομα του παρά μόνο το παρατσούκλι του υπαρκατασκοπακούλης η όμορφη του μπετονιεροπεταλουδίτσα η κλανιάρα !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

ΦΡΙΤΕΖΕΣ, ΜΠΕΤΟΝΙΕΡΕΣ, ΣΟΜΠΕΣ !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 25 Νοέμ 2005, 16:41

Τι έγινε ρε παλληκάρια;

Απέκτησαν λόγο και τα άψυχα και αρχίζουν να επικοινωνούν με τους ανθρώπους;

Και βέβαια τα "γουρούνια" παραπέμπουν σε κάτι άξεστο, βρώμικο, λαίμαργο και χυδαίο (γιά πολλούς) που υπακούει στα ζωώδη ένστικτά του και μόνο! (Ξυπνάς μέσα μου το κτήνος!!!)

Γιά άλλους θυμίζουν κάτι πιό ευαίσθητο, χαριτωμένο και τρυφερό όπως πχ στην ταινία "babe, το γουρουνάκι!!!"

Τώρα η "Σόμπα" είναι κάτι χρήσιμο τον χειμώνα αλλά με 4 ρόδες ίσως να μοιάζει και με Quad!

H "Μπετονιέρα", απαραίτητη στις οικοδομές και τα δημόσια έργα, μοιάζει και λίγο με Quad (Utility όχι sport !) αν αφαιρέσεις τον κάδο!

Η "Φριτέζα" με μπέρδεψε λίγο αλλά άν συνδυάσουμε την μυρωδιά από το καμμένο λάδι (Τηγανίλα), την θερμοκρασία λειτουργίας και το σχήμα...
τότε με λίγη φαντασία μπορεί να φέρνει και σε Quad !

Αυτή είναι η προσέγγιση κάποιου που αγαπά τα χοιρινά, ιδιαίτερα σε μορφή Bacon, αλλά δεν έχει σχέση με Quad! Οι ειδικοί ας το αναλύσουν περισσότερο!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 41 επισκέπτες