Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Και για μεταχειρισμενο.....

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό kfx » 19 Μάιος 2005, 10:38

Εχετε δικιο για τα πλαστικα αλλα προσπαθω να βρω οσο το δυνατον καλυτερο, χωρις την βοηθεια σας δεν θα ειχα κανει τιποτα.
Και εμενα για αυτο μου ειπαν απεναντι απο το carrefour το ξερει κανεις εχει το τηλεφωνο του τα το εχουμε για εναλακτικη
Εγω ειπα για τα 700 ευρω servise γιατι φοβαμαι μηπως παρω του νικου που δεν εχει κανει ακομα το πρωτο και μου βγαλουν κανενα τετοιο κουστουμι, γενικως με το θεμα συντηριση τι παιζει?
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 19 Μάιος 2005, 10:52

Πρώτο σέρβις είναι δωρεάν από την ΚάΒα αλλά και να μην ήταν 48 ευρο κοστίζει.

Για αυτό στην παλλήνη δεν ξέρω τίποτε άλλο. Μάλλον θε πρέπει να πας να ψάξεις αλλά εγώ θα έπαιρνα αυτό που σου προτείνει ο Μιχάλης. Σε όσα παραπάνω σου είπαν τα παιδιά έχουν απόλυτο δίκιο
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 19 Μάιος 2005, 10:54

ΚΑΤΣΕ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ, πως υπολογισες τα 700€ ?
σου ειπαν οτι χρειαζεται τοσα ή το κοστολογεις εσυ ?
αν υπολογιζεις πλαστικα τα οποια εχουν περιπου 450€ τοτε οκ αν οχι τοτε πως ???

συντηρηση:
για την συντηρηση του μοτερ ρωτα για να εισαι μεσα 100% τι θελουν τα Dr-z 400 ετσι θα ξερεις απολυτα
τωρα για συντηρηση σε περιφερειακα αναλογα την χρηση που ειχε και αυτην που θα του κανεις εσυ.
σε 1η φαση το παιρνεις οπως ακριβως ειναι, το μαθαινεις και με τις πρωτες τουμπιτσες που σου ευχομαι να ειναι λιγες και ανωδυνες του βαζεις επανω αυτα που θα χρειαστει, σιγα σιγα.

θα ''ανεβει'' συντομα σχετικο αρθρο στησιματος γουρουνας για cross country rallye αγωνες στην κεντρικη σελιδα και μετα θα ανοιξουμε και θεμα για ερωτησεις σχετικα με το αρθρο-στησιμο κλπ κλπ

αλλα εξηγησε μου λιγο τα 700€ πως τα υπολογισες, οχι οτι ειναι απιαστο νουμερο αλλα μου κανει εντυπωση η κοστολογηση!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 19 Μάιος 2005, 11:57

Piso ftero, kaluma trobas frenou, ntiza gaziou, ntiza choke, timoni-grips-maxilari Renthal,
diakoptis gia fota kai piso fanari = 450 euro
timi antalaktikon kai auto meta apo light toumpa xoris zimia. MONO gratzounies.
Ta 700 Euro service einai too much!

Michael S. :angel12: + :angel12:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 19 Μάιος 2005, 19:43

Κατ' αρχην θα ηθελα να ξεκαθαρισω το θεμα με τα 700 ευρω οχι τιποτα αλλο μην γινει καμια παρεξηγηση με τον γιαννη και νομιζει οτι λεω ραδιο αρβιλα :D Μου ειπε λειπον ο γιαννης οτι εφαγε μια τουμπα και πηρε το συστημα του τιμονιου. Επισης λεει συμφωνα με το servise manual δεν ειχε κανει κανενα service( για αυτο το σημειο δεν ξερω λεπτομερειες, ωρες και τετοια) ετσι λοιπον το πηγε στην kawasaki και τους ειπε να αλλξουν οτι πρεπει και οπως μου ειπε του πηγε 700 ευρω και εχει και τις αποδειξεις τι λαο ποσα πραγματα αλλαξαν δεν ξερω, παντως απ οτι καταλαβα δεν πρεπει να αλλαξε πλαστικα γιατι μου ειπε οτι ειναι χτυπημενα οχι οτι δεν μπορει να τα ξαναχτυπησε....
Βρηκα το παλικαρι που λεγαμε στην παληνη, τελικα δυο πρεπει να ειναι γιατι αυτο που βρηκα εγω ειναι η περιπτωση που ειναι φτιαγμενο και το πουλαει 11500 ευρω μου ειπε οτι εχει κοστισει 20000!!!!!!!!???????? Ειναι στην πλατεια του γερακα πισω απο το carrefour σε μια pizzaria ενος κουμπαρου του αν καταλαβα καλα. Ελπιζω να βρεθει και ο αλλος που ειναι νορμαλ, εκτος αν ειναι ο ιδιος και το εχει φτιαξει, ααα αυτο ειναι τελη 04 με πινακιδα.
Περιμενω τα χαρτια απο το νικο να το ψαξω και βλεπουμε στην αναμονη τι να γινει ειναι δυσευρετα, λες να παρω κανενα παπι που εχει βρωμησει ο τοπος ξερεις απο εκεινα τα παλια τα στρογγυλοφαναρα :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 20 Μάιος 2005, 08:15

μπουρου μπουρου μπουρου ...........

χα χα !! ρε συ δεν παρεξηγουμε εμεις !!!!! :crazy: :crazy:

αρα αν καταλαβα καλα (τωρα τελευταια κατι εχω παθει) τα 700€ σερβις εγιναν ετσι ??

με τιμονι που λες πρεπει να εχει στραβωσει το steering stem (κρεμαγιερα)?? οχι κατι περιεργο βεβαια ετσι !!

δεν θυμαμαι ποσα εχουμε αλλαξει ολη η παρεα μαζι ...... εχω χασει το μετρημα ....

11.500€ για κατι πολυ πολυ ιδιαιτερο ειναι πολλα αλλα ισως να ειναι και ευκαιρεια αν εχει καμποσα πραγματακια πανω του !

:clubbed: :clubbed: :clubbed: :clubbed: μην σπας το κεφαλι σου με ολα αυτα...

απλα παρε κατι τις και ελα στο Πηλιο στις 12 ιουνιου !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 20 Μάιος 2005, 11:49

εννοειται τα 700 ευρω εχουν γινει, και γω αυτο περιμενω να παρω κατι να αρχισω τις βολτες τελικα αυτος απο την παληνη με το μαμα ποιος ειναι ?
??
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 23 Μάιος 2005, 19:46

πηλιο ?? 12 Ιουνιου ?? 1η προπονηση σου 168χλμ ?? γιατι οχι ?? ελα θα παμε ολοι μαζι !!

:goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 24 Μάιος 2005, 10:27

εμενα μου λες εγω να δεις πως το περιμενω... βεβαια εγω εχω κολλησει με την αυλωνα ποιο πολυ γιατι μπορω να παω και μετα στο εξοχικο στον ωροπο και ειναι και κοντα το πηλιο το εβλεπα σαν δευτερο βημα... για να δουμε πιστευω μεσα στην εβδομαδα να ξερω τι θα κανω
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό kfx » 01 Ιουν 2005, 20:44

Λοιπον τελικα αποφασισα να παρω το kfx του Νικου παρολο που οι πινακιδες ειναι σημαντικο.
θα ηθελα τις πρωτες συμβουλες σε εναν αρχαριο, οπως να το παω για servise ,?
τι λαδια να βαλω, ?
τι μπουζι?
κανενα καλο συνεργειο?
Θελω να βαλω την πισω σκαρα, καλα μην γελατε δεν θα την εχω μονιμα, απλα θα παω εκδρομουλα του αγιου πνευματος, απο που ν ατην παρω πια εταιρια ειναι καλη για accessories,εκτος απο το ebay.
Επισης θελω να βαλω τις δυο ποδιες απο κατω και στα ψαλιδια τα υπολοιπα που θα εβαζα τα εχει βαλει ο Νικος.
ευχαριστω ολους και παλι που με βοηθησαν και το σημαντικοτερο συνεχιζουν, αντε να το μαθουμε λιγο να παμε αυλωνα!!!
Οτι σχολιο και προταση ευπροσδεκτη.....
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό kfx » 02 Ιουν 2005, 22:40

το cooler rack ειναι η πισω σχαρα? για δειτε αυτο
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... ename=WDVW καλο ειναι?
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 02 Ιουν 2005, 23:21

"Are you tired of not having your favorite beverage while riding with your buddys? Well here is the answer, a Ac Racing six pack rack for your Honda 400EX, Suzuki LTZ400, or Kawasaki KFX400. Simply bolt this part to your machine and it holds any standard size six pack cooler. Comes complete with all mounting hardware and Nylon Cooler strap (not pictured)."

Να πω καλοτάξιδο!? Μπααά, θα το πώ μάλλον αύριο! Πάντως βλέπω δεν χάνεις χρόνο! :thumbleft:
Να κάνω δύο ερωτήσης? Τι βάρος και όγκω σκέφτεσαι να φορτώσεις? Τι εννοείς όταν λές "σχάρα"?
Αυτό δεν είναι ακριβώς σχαρα! Έιναι βάση για μικρό ψυγιάκη, ιδιαίτερα δημοφιλές για τους Αμερικάνους οταν πάνε μακρινές βόλτες στα dunes. Μην φανταστής τίποτα μεγάααααλο! :eeeek: ::| ::(
Για να σου δώσω μια τάξη μεγέθους, πάρε μια κόλλα Α4 και κοίτα την απο επάνω ........ τοσο μεγάλη είναι !

Michael S. :angel12: + :angel12:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 03 Ιουν 2005, 09:25

Εγω θελω να βαλω μια βαλιτσα και την δευτερη στην πλατη, πως σου φενεται? υπαρχει μεγαλυτερη? σε καλη τιμη ειναι? κανενα μαγαζι στανταρ να μην ψαχνουμε συνεχεια ebay υπαρχει γιατι θελω και ποδιες απο κατω.
Λεω να παω να το παρω αυριο , τι λες να χρειαζεται για αρχη? Αμα ξερει κανεις τιποτα που θα επρεπε να ξερω, να το ξερασει μεχρι σημερα το βραδυ :D :lol: :roll: :wink:
ευχαριστω μιχαλη
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 03 Ιουν 2005, 11:47

παρε σακο τυπου ορειβατικο με περιπου 40litres (μοναδα μετρησης σακιδιων)

τοποθετησε τον επανω στην σέλα και παραλληλα με αυτην (οχι κοντρα)

μην φορεσεις και αλλον στην πλάτη, δεν θα μπορεις να οδηγησεις ανετα

δεστον με σχοινια και οχι χταποδια (χαλαρωνουν και ..... πεφτουν )

θα παιδευτεις αλλα μολις κανεις καμια 30αρια χλμ και ξανασφιξεις τον σακο μετα δεν σε σταματαει τιποτα !!

που θα πάτε ??????????

θα σου στειλω και φωτο για το πως να δεσεις σακους επανω στο γουρουνι σου απο βδομαδα ομως !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 03 Ιουν 2005, 13:19

τεσσερις μερουλες στην Παρο του αγιου πνευματος ,εχω κλεισει ηδη. Εγω ελεγα να βαλω μια βαλιτσα στην σκαρα και την αλλη να την εχει στην πλατη η κοπελα μου να ακουμπαει και στην αλλη ωστε να μην την βαραινει πολυ. τι να αλλαξω σαν service στο μηχανακι επειδη θα παω να το παρω σημερα... λαδια μπουζι...
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες

cron