Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Παλι σας φτιαχνω...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Παλι σας φτιαχνω...

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 05 Οκτ 2005, 09:13

Πως το έμαθες;;;

Γιατί δεν έχω δει να το διαφημίζει πουθενά...
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kfx » 05 Οκτ 2005, 12:28

γυρω στα 10000 μου ειπε και ενα μαγαζι στο κερατσινι, αλλα το θεμα ειναι να το φερεις μονος σου απο γερμανια να γλυτωσεις και το 1000 περιπου της προμηθειας, ετσι κι αλλοιως δεν θα ερθει με πινακιδα!
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Οκτ 2005, 06:56

exosceleton έγραψε:Νεα!Σε 2 μηνες το πολυ το καταστημα που ανεφερα και παραπανω θα εχει το ραπτορ 700 με πινακιδουλες.εισαγωγη απο γερμανια 11000 ευρα...πολυ καλη τιμη :)


μέχρι τώρα το αγαπημένο σου κατάστημα έχει φέρει τίποτα με πινακίδες ρε συ exoskeleton ή μόνο τα διαφημίζει ??

Έχεις δει εσύ κανά γουρούνι από εκεί μέσα με πινακίδες ?? Κανά ραπτοραααα, Κανά τέσσερα πενηντααααα έτσι για να ξέρουμε αν ο εν λόγω κύριος πέρα από την διαφήμιση κάνει και τίποτα γιατί τον τελευταίο καιρό που ασχολούμαι με τις γουρούνες ακούω για παρά πολλά ‘’κεράσια’’ αλλά κρατάω μικρό πάντα καλάθι, αν με πιάνεις τι σου λέω ?? μήπως σε παραμυθιαζουνε ρε φιλαράκο και δεν το παίρνεις και χαμπάρι ???? εμάς εδώ πέρα μας αρέσουν οι καθαρές κουβέντες για τις γουρούνες και οτιδήποτε γύρω από αυτές, δεν μας αρέσουν τα μισόλογα, οι υπαινιγμοί και οι υποτιθέμενες εντυπώσεις που θέλει ο οποιοσδήποτε να δημιουργεί. Αν έχει κάποιος να πει κάτι , βγαίνει επώνυμα και το λέει δεν βάζει αγγελιοφόρους ή τσιράκια για να πει ότι θέλει να πει, μην ξεχνάς πως όλοι αν και δεν γνωριζόμαστε από κοντά κρατάμε τους τύπους χωρίς υποδείξεις αλλά από ότι βλέπω κάποιοι τις χρειάζονται.

Τώρα θα σε παρακαλούσα να μην έχεις σαν σκοπό σε αυτό το δημόσιο χώρο να ‘’πουλάς’’ προϊόντα άλλων εκτός και αν είσαι του μαγαζιού οπότε στείλε μου μήνυμα να συνεννοηθούμε για κάποια διαφήμιση σας στην κεντρική σελίδα.

Αν πάλι δεν είσαι του καταστήματος αλλά σου αρέσει να ψάχνεις νέα πάλι στείλε μου μήνυμα να συνεννοηθούμε για έναν καλύτερο τρόπο ‘’νέων’’, να μιλήσουμε για κάποια ξένα περιοδικά όπως το dirt wheels και να αρχίσεις να γράφεις και να μεταφράζεις νέα από αυτά τα περιοδικά.

Τα στοιχεία μου ξέρεις ποια είναι, θα αναμένω νέα σου

φιλικά αλέξανδρος ψωφάκης.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Οκτ 2005, 10:03

οκ λοιπόν,

αφού δεν είσαι του μαγαζιού τότε μην ανεβάζεις ή προωθείς τα εμπορεύματα του.

αν θέλεις να ασχοληθείς παραπάνω με το πάθος σου και το χόμπι σου τότε ρίξε το στο διάβασμα. πάρε περιοδικά και δημιούργησε γνώμες από αυτά που γράφουν άλλοι έτσι ώστε όταν τα εμπεδώσεις και εσύ με τις ανάλογες εμπειρίες να μπορείς και να τα εξηγήσεις και να περιγράψεις.

θέλεις να γράφεις ωραία πράγματα στο Forum του off-road ?? κανένα πρόβλημα αρκεί να μην είναι βασισμένα μόνο σε ιδέες και απόψεις άλλων.
πάρε ένα περιοδικό και αν νομίζεις πως μπορείς να μας μεταφέρεις σε όλους εμάς κάτι που θεωρείς σημαντικό, μετέφρασε το, στείλτε μου σε e-mail και το ανεβάζουμε ''επάνω''

το forum είναι ένας δημόσιος χώρος φτιαγμένος απ’ όλους εμάς και για όλους εμάς, οπότε όπως εσύ έτσι και άλλοι όπως και εγώ μπαίνουμε για να ενημερωθούμε, διαβάσουμε, γελάσουμε και μάθουμε (ελπίζω) κάτι από τις εμπειρίες μας.

resume, μην αναλώνεσαι σε πράγματα που δεν χρειάζονται όπως ‘’ποιος το φέρνει’’, ‘’πόσο έχει’’, ‘’είναι ο καλύτερος’’, και ‘’πάλι σας έφτιαξα’’. αντίθετα ενημέρωσε με ένα τηλέφωνο ή ένα Link που να λέει ''υπάρχει ένα κατάστημα που λέει ότι φέρνει ..... και το τηλ του ή το link του είναι ...'' αποφεύγεις έτσι παρεξηγήσεις και μένεις σταθερός στην ενημέρωση και την βοήθεια όλων μας.

χαίρομαι που στα 16 σου έχεις όρεξη και πάθος για αυτό που αρέσει και πιστεύω πως θα μπορούσες άνετα να το προχωρήσεις παραπάνω αλλά το κάθε πράγμα στον καιρό του.

Προχώρα και ήμαστε όλοι εδώ !!

Πάντα φιλικά Αλέξανδρος.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 22 Οκτ 2005, 01:03

Εγώ τo μόνο που έχω να πώ, είναι πως γνωρίζω ένα YFZ450 στα Β.Π. χωρίς πινακίδα που είναι αγορασμένο απο το μαγαζί αυτό. Δεν καταλαβαίνω ΓΙΑΤΙ τόση "φασαρία" γυρω απο αυτό το κατάστημα, όταν υπαρχουν άλλα "x,y" μαγαζιά που κάνουν και αυτά εισαγωγές μόνα τους.
Ε, ΚΑΙ ??? Σιγά τα αυγά!

Μichael S. :angel12: + :angel12: + :angel12:
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 23 Οκτ 2005, 20:12

θα συμφωνησω με τον μιχαλη, πολυς ντορος για το τιποτα, πολλα μαγαζια κανουν παραεισαγωγη στην ιδια τιμη. Οπως ειπαμε το θεμα ειναι να γλυτωσεις τα λεφτα του μαγαζιου, εγω βρηκα να φερω raptor 700 με 9500 - 10000 χωρις πινακιδα, για την πινακιδα συζηταμε αφου ερθει. Ας μην ειχα υποχρεωσεις με την μαμα πατριδα, δυστηχως παω φανταρος μεθαυριο, και θα ειχαμε απο τους πρωτους raptores. Με την πρωτη ευκαιρια παντως εχω φυγει για εξωτερικο και δεν θα αργησει......
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες