Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ωραια Γουρουνοβολτα

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό zman » 12 Δεκ 2005, 23:56

Λευτερη εσυ εισαι; Που πηγες βρε; Θα το περναγες αερα απο πανω το χωραφι οπως ο Στεφανος.
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

!

Δημοσίευσηαπό jimmy01000001 » 13 Δεκ 2005, 11:40

ωραια βολτα παιδιά πιστεύω θα περάσατε τέλεια.
ηρθατε και στα μέρη μας.

εγώ για ακόμα ένα σκ ήμουν μέσα και παρακαλούσα τον θεό των γουρουνίων να μου το φτιάξει. ακομα ένα σασμάν σπασμενο και καμένα πινία.

ρε σεις στην λίμνη βάλατε θυθόμετρο να δειτε τι βάθος έχει??? μιλαμε είναι πολυ βαθεία όποιος την έχει δει άδεια θα καταλάβει.

το παιχνίδι στο βαρυκό με τισ λάσπες είναι όλα τα λεφτά πολυ λασπη. μονο να ριχνετε και καμια λοξή ματια για να μην ερθει το αφεντικό γιατι έχει αγριες διαθέσεις. χαχαχαχα.

βαζω μια φοτο όταν η λίμνη ηταν άδεια σχεδόν αλλα αυτη η φότο είναι απο την μεσa μερια δηλαδή πολυ αδεια.
01000001
Άβαταρ μέλους
jimmy01000001
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005, 14:00
Τοποθεσία: Αυλώνας Αττίκης

Δημοσίευσηαπό Quadmaniac » 13 Δεκ 2005, 12:15

zman έγραψε:Ρε παιδια πρεπει να υπαρχει καποιο κολπο, δεν γινεται να πλενω ακομα...
Καποιο φαρμακο, κατι...
Δεν γινεται να φευγουν τ'αυτοκολλητα απο την πιεση και να μην σπανε οι σβουρνιες!
Και φαντασου οτι τα βουτηξαμε και στη λιμνη μετα για ξεπλυμα.
Εχει και τα προτερηματα του το να μην φαινεσαι πως εισαι απο τη λασπη, στη Βαρυμπομπη μας κανανε καμακι!


Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Το καλύτερο είναι να πας σε βενζινάδικο με ζεστό νερό. Ρίχνεις ένα πέρασμα ζεστό νερό (όχι με πίεση) και αφήνεις τις λάσπες να μαλακώσουν και μετά ξεβγάζεις. Επαναλαμβάνεις άλλη μία φορά και μετά ρίχνεις το φάρμακο (πρέπει να πας σε πλυντήριο που δεν πλένει με σφουγγάρι αλλά με το φάρμακο που ψεκάζουν). Πρόσεχε ώμος γιατί το ροζ φάρμακο δεν κάνει δουλειά. Καλό είναι το μπλέ και το πράσινο.

Ψεκάζουν το φάρμακο και μετά από λίγο ξεβγάζουν. Άν έχει μείνει κάτι θα είναι λίγο και θα φεύγει με σφουγγάρι.

Καλό είναι βέβαια να ψεκάζεις με σπρει σιλικόνης την ηλεκτρονική και μερικά άλλα σημεία και να αποφεύγεις να ρίχνεις με το πιεστικό σε αυτά τα σημεία.
Quadmaniac
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 12 Ιαν 2005, 11:38
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό zman » 14 Δεκ 2005, 10:07

Παλι με πυρετο ειμαι...
Μαλλον απο το πλυσιμο μεσα στο κρυο. Πιο πολυ φοβηθηκα μην εμφανιστει ο ιδιοκτητης του χωραφιου να μας βγαλει, μαλλον θα μας εδενε απο τα ποδια σαν ψαρια στο τρακτερ και θα μας πηγαινε στο χωριο για πουλημα.
Ρε συ Τζιμη, περιεργο μερος αυτο. Σταματαμε μεσα στον Αυλωνα σ'ενα στοπ και ρωταμε εναν πιτσιρικα για βενζιναδικο. Οχι μας λεει δεν εχει βενζιναδικα εδω, πρεπει να πατε στη Μαλακασα! Ρε σιγουρα του λεμε, σιγουρα μας απανταει. Δεξια μας λεει για Μαλακασα. Στριβουμε αριστερα βεβαια (ξερουμε που ειναι η Μαλακασα) και στα 100 μετρα εχει βενζιναδικο ΕΚΟ το οποιο φαινοτανε απο εκει που ειμασταν. Το παιδι πρεπει να χανεται στο ιδιο του το σπιτι...
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό alexandros » 14 Δεκ 2005, 10:15

zman, άσε τα κρυώματα και πάρε αντιβίωση - περιμένουμε χιόνια ρε παιδί μου και δεν λέει να είσαι τάβλα πάλι !!

ποιός θα μας τραβάει όταν κολλάμε ??

εργάτη έβαλες ??
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό zman » 14 Δεκ 2005, 10:39

Τσιγκουνευτηκα τα κιλα του εργατη, μαλλον θα βαλω στο 800 αν και οταν το παρω. Μεχρι τοτε θα προσεχω λιγο παραπανω με τις μαγκιες γιατι δεν λεει να περιμενεις μια μερα να σε βγαλουν απο το λακκο. Παω στοιχημα οτι αν βαλω εργατη θα αρχισω τις χοντραδες. Θελω να παω στον Παρνασσο το Σαββατοκυριακο και μαλλον θα εχει αρκετο χιονι ψηλα. Ψηνεται κανεις;
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

$%@&@*^%$%@

Δημοσίευσηαπό alexandros » 14 Δεκ 2005, 11:01

zman έγραψε:Τσιγκουνευτηκα τα κιλα του εργατη, μαλλον θα βαλω στο 800 αν και οταν το παρω. Μεχρι τοτε θα προσεχω λιγο παραπανω με τις μαγκιες γιατι δεν λεει να περιμενεις μια μερα να σε βγαλουν απο το λακκο. Παω στοιχημα οτι αν βαλω εργατη θα αρχισω τις χοντραδες. Θελω να παω στον Παρνασσο το Σαββατοκυριακο και μαλλον θα εχει αρκετο χιονι ψηλα. Ψηνεται κανεις;


^*^@$%^@#$%$^%$@ μην αρχίζεις τώρα με τέτοια .... έχω να πάω σπίτι μου σαββατοκύριακο απο τον Σεπτέμβρη .... και μου λες για Παρνασσό ... #^%^&$^% άστο, πήγαινε και φέρε φορμαέλλες και φωτογραφίες
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό zman » 14 Δεκ 2005, 19:17

Παιζει καληηηηηη φαση στον Παρνασσο. Μας περιμενουν κατι παιδια που ειναι 20 χρονια στο βουνο και το ξερουν απ'εξω (στο ΒΟΥΝΟ οχι στο λιβαδι η στην Αραχοβα... )
Απλα ειναι λιγο τσαμπουκας το δυομισαωρο μεχρι να φτασεις εκει (παλια εθνικη)
Ρε Αλεξανδρε εχεις και σπιτι; Τι το κανεις; Σε βλεπει ποτε; Εγω ειχα ενα αλλα δεν πηγαινα ποτε και τωρα το αφησα και μενω με τα πεθερικα μου, συμφερει σου λεω...
Ολο το καλοκαιρι ειμαι εξω με τη νταλικα τα Σαββατοκυριακα σε αγωνες και σε test-rides και τωρα με τα γουρουνια θα ειμαι εξω κι ολο το χειμωνα.
Αρκει να γινω καλα μεχρι αυριο γιατι δεν αντεχω αλλο κρεββατωμα και πυρετο.
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό alexandros » 14 Δεκ 2005, 20:37

άσε σου λέω .... χα χα !! με τα πεθερικά !! χα χα !!

στο Παρνασσό πάω χρόνια !! δυστυχώς όχι για enduro αλλά για ορειβασία, και δεν μιλάω και εγώ για αράχωβες κλπ μιλάω για βουνό, σκηνάκια και ... Λιάκουρα - καφέ -και επιστροφή στο εκκλησάκι !! anyway πήγα το καλοκαίρι γυρνόντας απο τα σύνορα.... κάναμε μόνο τον Εθνικό Δρυμό απο τα λατομεία μέχρι την κοιλάδα (κ@υλ@ μεγάλη το γαρμπίλι ...)

zman σίγουρα δεν με πέρνει αν και θα το ήθελα παρα πολύ !!

κρατήσου να πάμε εκεί με χιόνια (το εννοώ)

ίσως και μέσα στα Χριστούγεννα ??

ούφ, με έπειξες ....
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό SALVATOR » 14 Δεκ 2005, 22:26

zman έγραψε:Λευτερη εσυ εισαι; Που πηγες βρε; Θα το περναγες αερα α πο πανω το χωραφι οπως ο Στεφανος.
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ZMAN Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΕΙΜΑΙ.ΜΠΑ ΟΥΤΕ GRAIDER ΔΕΝ ΜΑ ΕΒΓΑΖΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!ΧΙΧΙ!!
Άβαταρ μέλους
SALVATOR
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 14:21

!

Δημοσίευσηαπό jimmy01000001 » 15 Δεκ 2005, 10:50

zman έγραψε:Ρε συ Τζιμη, περιεργο μερος αυτο. Σταματαμε μεσα στον Αυλωνα σ'ενα στοπ και ρωταμε εναν πιτσιρικα για βενζιναδικο. Οχι μας λεει δεν εχει βενζιναδικα εδω, πρεπει να πατε στη Μαλακασα! Ρε σιγουρα του λεμε, σιγουρα μας απανταει. Δεξια μας λεει για Μαλακασα. Στριβουμε αριστερα βεβαια (ξερουμε που ειναι η Μαλακασα) και στα 100 μετρα εχει βενζιναδικο ΕΚΟ το οποιο φαινοτανε απο εκει που ειμασταν. Το παιδι πρεπει να χανεται στο ιδιο του το σπιτι...


αχαχαχαχα μάλλον ο πιτσιρικάς δεν ήξερε τη τιυ γινόταν. στο χωριό έχει 2 βενζινάδικα και λιγο πιο έξω προς την εθνική μερια άλλο ένα το οποίο έχει πρόσβαση στην εθνική κατευθίαν.

όσο για το χωράφι, είναι πολύ κολομέρος πρέπει να έχεισ έμπειρία απο βαρυκά αλλιώς έχεις συγουρα κολήσει. σε αυτό το μέρος βγάζει νερά η γη απο κάτω ακόμα και στα μέσα καλοκαιριού. κάθε κυριακή γινετε χαμός εκει απο τετρακίνητα που θέλουν να περάσουν ελάχιστα περνάνε τα άλλα όλα τα τραβάνε, αν πασ και δεισ έχει κομματια σκινια λασποτήρες σπασμένουσ και διαφορα εξαρτήματα που ξεχνάνε οι τετρακινιτοι πίσω τους χεχεχεχε. και ενολητε ότι ο ελαφρύτερος επιβηώνει εκεί. άς πούμε εγώ με το KXR μονο διαφορικό ίσα που περνάω σε μερικά σημεία και αν κολίσω το σηκώνω το βγάζω απο το χαντάκι ΄ωστε να πατάει σε καθαρό και συνεχίζω κάτι άλλα γουρούνια πολύ ελαφρίτερα απο εμένα περνάνε αέρα.

καλό μέρος για παιχνίδι.......................
01000001
Άβαταρ μέλους
jimmy01000001
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: 01 Φεβ 2005, 14:00
Τοποθεσία: Αυλώνας Αττίκης

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες