Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Το καλύτερο στα 50cc

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Re: ρε φιλε geco αν δεν θες, μην συμμετεχεις στο topic!!!!!

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Οκτ 2006, 21:05

TuFFe'NuFF έγραψε:
geco έγραψε:Βρε παλληκαράκι,

γιατί δεν ακούς τον κόσμο που σου μιλάει;

Γιά καλό σου τα λένε και το κατέχουνε το θέμα !!!

Είναι μηχανικοί, αγωνιζόμενοι έδώ και χρόνια, δημοσιογράφοι ,
δηλαδή ΕΙ-ΔΙ-ΚΟΙ !

Επιπλέον προσπαθούν να σε προστατέψουν από ... τον εαυτό σου !

Τι επιμένεις να "τουμπανιάσεις" και καλά, το 50άρι, να το κάνεις 180 (!!!)
και να "πυροβολάς" ; (Τρομάρα σου)

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ! Μην κουράζεσαι άδικα και μην μας κουράζεις και εμάς !

Και άντε να πούμε πως το βελτίωσες. Τι θα κάνεις με το πλαίσιο, τις αναρτήσεις, τα φρένα κλπ ;

Πάρε κάτι σαν το Blasterάκι π.χ. να τελειώνεις που έχει και γκάζι, και πραγματάκια καλά και είναι στημένο σωστά !

Τα άλλα ξέχνα τα.

Αν κουραστηκες δεν σε υποχρεωνει κανεις να συνεχισεις, εγω ζητω την γνώμη όποιου μπορεί-θέλει να βοηθήσει.
Φίλε η παρατήρησή σου ειναι πλέον ολίγον άσχετη :? -δεν παρακολουθεις. 8).... ο doc με εκανε να αλλαξω γνώμη (...Thanks doc!) Και αλλαζοντας το 50 λεω για χιλιοστη φορά: ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΑΠΟ 150κ ΜΕΧΡΙ 200κ???



Εεεπ! Μην αρπάζεσαι! O Geco δεν στην λέει! Απλά μιλά με την πείρα 50+ χρόνων στην πλάτη του και την γλαφυρή γλώσσα που διαθέτει, σαν "μπαμπάς" και σαν μεγαλύτερος. Μην παρεξηγιέσαι!

Δες το αλλιώς! Ο Geco δίνει πάντα μια διαφορετική και λογοτεχνική νότα στη κουβέντα μας! :wink:

Επί του προκειμένου: Εγώ θα σου πρότεινα ή δίχρονο Blasteraki αν βρεις, ή Kymco 250 που βρίσκεις τα πάντα σε αξεσουάρ, ανταλλακτικά και φτηνά μεταχείρο. Καλά για αρχή! Να αποφεύγεις μόνο τα άλματα, γιατί κόβει αλυσίδες!
Είναι πάντως προτιμότερο από ένα καινούργιο 180άρι, ενώ μπορείς εύκολα να το βελτιώσεις στα 280-300 αν και δεν θα σου λείψει το γκάζι.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 19 Οκτ 2006, 22:49

Καλησπέρα κι από εμένα. Θα σου απαντήσω ακριβώς σ' αυτά που ζητάς από τη δική μου εμπειρία!Εξάλλου οι άλλοι εδώ μέσα ξέρουν ΠΟΛΛΑ κι εγώ τους παρακολουθούσα για την επιλογή μου, και θα σε βοηθήσουν γενικά σε ό,τι ζητήσεις.

Εγώ ήθελα ένα γουρουνάκι για μέσα στην πόλη, μέχρι 250, χωρίς να δώσω όμως πολλά λεφτά (γιατί τα έδωσα όλα στο αμάξι :roll: :roll: ) για να παρκάρω όπου θέλω και να μην ταλαιπαιρώ/ταλαιπωρούμαι το/με το αυτοκίνητο.

Ήμουν ανάμεσα σε MASAI L150 & AEON OVERLAND 180. Τελικά επειδή ο αντιπρόσωπος της KAWASAKI ήταν παπατζής στην καθομιλουμένη και από Απρίλιο με πήρε τηλ. τον Ιούλιο για να μου πεί ότι το έφερε να το δώ (!!!) κατέληξα στο OVERLAND. Με έχει βολέψει απίστευτα (πέρα από το ότι είμαι συναχωμένος τώρα) και απλά έχω ξεχάσει το αμάξι στην πόλη. Αλλά, μου έβγαλε μηχανικό πρόβλημα κατευθείαν, το οποίο όμως φτιάχτηκε (εγγύηση) και γενικά μηχανικά, δε το νιώθω απόλυτα "δεμένο". Συν το ότι στην πολή βροχή, μπορεί να πάρει νερό η οθονίτσα του και πρέπει να το προσέχεις.

Γκάζι έχει μέχρι 85χλμ -δε μ' ενδιαφέρει η ταχύτητα έτσι κι αλλιώς, άσε που εκεί τρέμει ολόκληρο- και στις ανηφόρες και με δεύτερο άτομο ακόμα, πάει αξιοπρεπέστατα.

Υπάρχουν προτάσεις, απλά γύρνα τις αντιπροσωπείες και ψάξτο καλά! Όταν έψαχνα, υπήρχαν επίσης PGO, DINLI, SYM και γενικά διάφορα πέραν των μεγάλων, τα οποία όμως θέλουν ψάξιμο. Ανάλογα τι ζητάς.

Άρα, καλό ψάξιμο!
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό YFZ450s » 20 Οκτ 2006, 08:44

ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΨΟΓΟ ΣΕ ΓΚΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΟΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ BLASTER ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ΤΟΥ Nick.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΔΟΥΛΕΥΤΟ!!!!!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΡΜ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.
YFZ450s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 09:18
Τοποθεσία: AGRINIO

Re: ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό TuFFe'NuFF » 20 Οκτ 2006, 20:22

YFZ450s έγραψε:ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΑΨΟΓΟ ΣΕ ΓΚΑΖΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΟΛΟΦΤΙΑΓΜΕΝΟ BLASTER ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ΤΟΥ Nick.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΔΟΥΛΕΥΤΟ!!!!!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΡΜ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.


Να ρωτησω κατι? απο πότε BLASTER με πινακίδα? αυτά δεν υποτίθεται πως δεν βγαζουν πινακίδα? :?: :?: :?:
do you think you are tough enough
to mess with TuFF e' NuFF?
Άβαταρ μέλους
TuFFe'NuFF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 14 Οκτ 2006, 14:57

Re: ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό TuFFe'NuFF » 22 Οκτ 2006, 20:17

exosceleton έγραψε:old school stuff...;)


Συγνώμη, αλλα δεν κατάλαβα τον υπαινιγμό σου, θα μπορούσες να γίνεις πιο σαφης?
do you think you are tough enough
to mess with TuFF e' NuFF?
Άβαταρ μέλους
TuFFe'NuFF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 14 Οκτ 2006, 14:57

Δημοσίευσηαπό Nick » 23 Οκτ 2006, 10:30

Blaster και πινακίδα, εγώ είμαι αυτός!

Ίσος από τα τελευταία γουρούνια, δίχρονα - επιδόσεων στα κυβικά αυτά αλλά και στην κατηγορία του. The best sports entry-level atv για πολύ κόσμο. Έχω φωτογραφείς και περισσότερες πλήροφορίες στο κομμάτι με τις αγγελίες.

Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει να δεις το κανονίζουμε αν πάσα στιγμή 6947 207 996.
Nick :-)
Άβαταρ μέλους
Nick
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 31 Μάιος 2005, 13:29
Τοποθεσία: Mars

Δημοσίευσηαπό xontros » 23 Οκτ 2006, 14:32

Σχετικά με τις πινακίδες, αν υπάρχει θέληση όλα βγάζουν (αν είναι κλειστά), ακόμα και αυτό με τον κινητήρα του ΚΤΜ 950 παίρνει έγκριση τύπου αφού ρίχνουν την ιπποδύναμη στο όριο!!! Το θέμα είναι να το πάρει ζεστά η αντιπροσωπεία...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 17 επισκέπτες