Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

poia gourouna den xalaei???

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό olympia3 » 18 Νοέμ 2006, 12:21

Ρε Αντρεα εσυ εισαι! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]

Μικρός ο ρημάδης ο (κυβερνο)κόσμος!!
Άβαταρ μέλους
olympia3
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 15:15

Δημοσίευσηαπό Periergos » 21 Νοέμ 2006, 23:34

prin apo meres rotaga:
poia goyroyna den xalaei????

elpizo i dikia mou :wink:
Άβαταρ μέλους
Periergos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 10:21

Δημοσίευσηαπό olympia3 » 22 Νοέμ 2006, 13:35

Καλοτάξιδη φίλε!
Άβαταρ μέλους
olympia3
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 15:15

Δημοσίευσηαπό gangan » 22 Νοέμ 2006, 17:11

TI ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΛΕΞΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕ ΦΙΛΕ?
Άβαταρ μέλους
gangan
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 13 Σεπ 2006, 14:04
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό Dreamaster » 03 Ιαν 2007, 10:09

zman έγραψε:Ωραια λοιπον να δουμε τι σημαινει το ζοριζω...
Σιγουρα δεν συζηταω για αλματα κλπ. εκει πιστευω οτι μπορει οποιοσδηποτε να καταλαβει οτι σπανε πραγματα και στραβωνουν σασι, ειναι καθαρα θεμα υλικων και βαρους. Ζορι τραβαει το γουρουνι στην κινηση με δυο ατομα, σταματα-ξεκινα. Εκει τα φυγοκεντρικα με μπιλακια την ακουνε αρκετα, και οι ιμαντες οπως επισης και αμα τραβας τρειλερ. Μετατροπες (αλλο ζορι) για πιο πολυ διαθεσιμη ροπη και στροφες στη μεταδοση εχουν απισης το ρισκο τους. Αν το πηγαινεις συνεχεια κοντα στην τελικη του ξεβιδωνουν διαφορα. Την ευθυγραμμιση του την χανει σχετικα γρηγορα αν πηγαινεις σβελτα πανω απο μετρια αλματακια, κοτρωνες κλπ. Στη λασπη μπορει να μεινεις απο ενα καλο κολλημα 5λεπτο, η μεταδοση υπερθαιρμενεται. Στα νερα επισης πατιναρει μεχρι να στεγνωσει . Στη σκουρια η αντοχη του δεν ειναι πολυ καλη λογω φινιρισματος οποτε σε μεγαλες εξορμησεις σε κακες συνθηκες (κανενα τριημερο κυνηγι ας πουμε στα βουνα) το φθειρεις αρκετα. Οποτε για να καταληξουμε, το Linhai 260 ειναι ενα τιμιο γουρουνι για τα λεφτα του (ειπαμε 3800 καινουριο) για να πηγαινεις στην πολη με 60 μαξιμουμ και να κανεις καμια βολτιτσα σε ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟΥΣ. Αυτο αν θελεις να διατηρηθει σε κατασταση τετοια ωστε να συμφερει να το πουλησεις μετα απο καποιον καιρο για να παρεις κατι καλυτερο και να αρχισεις τα σοβαρα παιχνιδια.
Σιγουρα τα Kymco αντεχουν πολυ περισσοτερη κακομεταχειριση, παρ'ολα αυτα εχουν κι εκεινα τα ορια τους και ειναι λιγο ακριβα για την ποιοτητα και τις δυνατοτητες τους. Τα γουρουνια που εχουν ενα σωρο λεφτα ειναι γιατι ειναι φτιαγμενα για εργαλεια δουλειας κι επιβιωσης. Πολλοι λιγοι θα κανουν αποσβεση μεσω χρησης στην Ελλαδα σε ενα τετοιο μεσο (εγω εχω κανει σ'ενα χρονο μολις). Για να καταληξουμε λοιπον Περιεργε, παιρνεις Linhai και το προσεχεις σε λογικα πλαισια μεχρι να δεις αν θα το κρατησεις για 5-6 χρονια, οποτε και θα σου αποσβεσει, η αν θα πρεπει να το ανταλλαξεις του χρονου.
Τωρα για τις τιμες, ειπαμε, καινουριο με εγγυηση (260 παντα) 3800 τωρα αν καποιος θελει 3000 για το δικο του δικαιωμα του, η αν το μαγαζι πιστευει οτι θα παρει πιο πολλα απο μεταχειρισμενο απ'οτι απο καινουριο.
Αν θελεις μεταχειρισμενο για ανταλλακτικα (δε συμφερει) πες μου. Συνηθως παντως ειναι τοσο ταλαιπωρημενα που αξιζει μονο για να τα οδηγας μεχρι να τα αποτελειωσεις (του 1000-1500αρικου).







Φιλε μου καλημέρα
Βλεπω εχεισ μια καλή γνωση του θέματοσ γουρουνα... Εγω ενδιαφέρομαι για την Polaris Pheonix 200!!! Μου αρεσεί τρελά και θελω την γνώμη σου ή να μου προτήνεις κατι αλλο απο Polaris(η τιμή παίζει ρόλο για εμένα!)
ευχαρηστώ
Άβαταρ μέλους
Dreamaster
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 06 Δεκ 2006, 12:58
Τοποθεσία: Filothei - Athens

Δημοσίευσηαπό zman » 04 Ιαν 2007, 18:57

Linhai 260
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Periergos » 11 Ιαν 2007, 14:35

Δεν έχω ιδέα για το αν είναι καλό το Polaris Pheonix 200
Όμως 5 πάνω :blob: 5 κάτω, αν δεν χαλάει το γουρούνι – όλα καλά είναι.
Πιστεύω ότι πρώτα πρέπει να είναι αξιόπιστο και βασικά να σου αρέσει.
Οδηγα όμως πρώτα 2 3 χοιρινά και μετά αποφασίζεις.

Με 2 λόγια KYMCO MXU
Άβαταρ μέλους
Periergos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 10:21

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες