Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καλώς τον Κάρκα...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Καλώς τον Κάρκα...

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Νοέμ 2006, 15:37

πιστοι στο ραντεβου τους η ΠΑΛΕΜΟΤ και ο ΑΟΔΠ της 10 δεκεμβριου σας καλουν στον τελευταιο αγωνα του θεσμου
* ΕΠΑΘΛΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ENDURO SPRINT *
μεσα σε πανυγηρικη ατμοσφαιρα με πολλες εκπληξεις και τεστ raid τα ΚΤΜ του 2007 θα πραγματοποιηθει ο τελευταιος αγωνας του επαθλου.

ο αγωνας θα διεξαχθει στον ιδιο χωρο που εγινε και ο προτελευταιος αγωνας, στην πιστα της παλεμοτ.
πισω απο το εργοστασιο της ΕΛΛΗΝ. ΒΙΟΜ. ΟΠΛΩΝ ΕΒΟ.



τι εγινε κατσιμαλακο? που πηγε η ανακοινωση?

ενα μηνα ηταν αναρτημενη η ανακοινωση απο το σπριν στο αιγιο στην ενοτητα με της γουρουνες.
ενα μηνα τωρα διαβαζαν για τον αγωνα ανθρωποι που τους αφορουσε το θεμα λογο γουρουνας.
10 μερες πριν χωρις να βαλεις κανενα σχολιο το καταργεις.

χοντρο φιλαρακο, πολυ χοντρο.
δεν κανεις ετσι προκοπη.
...υπερωκιανιε.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Καλώς τον Κάρκα...

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Νοέμ 2006, 15:46

Καρκαμαλάκο....
Φρόντισε να απευθύνεσαι με τον δέοντα σεβασμό στο χώρο που γράφεις. Αλλιώς το κουβαδακι σου και σε άλλη παραλία.

Το θέμα με το EnduroSrιnt είναι εκεί που το άνοιξες στους άλλους αγώνες.

Κατα παράβαση άνοιξες το ίδιο θέμα και εδώ και δεν θα έπρεπε. Γενικά κάνεις χοντράδες μια και το... έχεις.

Όλα τα σχετικά post απο εδώ βρίσκονται - μεταφέρθηκαν εκεί.

Αν θες το συνεχίζεις εκεί.

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-5192.html
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Νοέμ 2006, 15:55

πρωτον. το ποστ που πειρες και εκανες ενοτητα το αναρτησα στα παραλειπομενα της πατρας. τι δουλεια εχει εδω?

το ξαναγραφω σεβωμαι οσους με σεβωνται.

για πες μου ενοματαρχα, οι ενοτητες του τεταρτου και του τριτου σπριντ γιατι δεν σε πειραξαν και μειναν στης θεσεις τους?
εκει δεν παραβικαμε τον νομο?

τι πρωσπαθεις ρε σπυρακο?
τετοιον παρορμητισμο δεν εχω ξανα δει!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Νοέμ 2006, 15:57

Θα μεταφερθούν και αυτές ανάλογα...
Δεν μπορείς να ανοίγεις δύο φορές το ίδιο θέμα.
Αν θες το δέχεσαι.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Νοέμ 2006, 16:03

και σε επιασε η καψα τωρα τελη νοεμβρη να μεταφερεις το σπριντ του ιουλιου και του οκτωμβριου σε αλλη ενοτητα? 5 μηνες μετα?

δεν ζητησα δικους μου νομους μιστερ. ετσι το καναμε εδω και 5 μηνες ετσι το ξανακαναμε και τωρα. τι τωρα εδω και ενα μηνα δηλαδη.
εσυ επαθες το κατιτις σου μετα την πατρα και κοιτας να κανεις εντυπωση.
δεν πειθεις σπυρακο, δεν πειθεις.
κριμα και εισαι και γραμματιζουμενος καθως λες.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Νοέμ 2006, 16:07

και καλα ενταξει σου ξεφυγε να πουμε και δεν ειδες τα ασχετα θεματα.
γιατι δεν εβαλες ενα μετακινηθει δηλαδη και το εθαψες?
α...?
δεεν.... σπυρακο, δεν.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Νοέμ 2006, 16:11

Α .Ευχαρίστως να σε διαφωτίσω....
Γιατί όταν κάνεις μετακίνηση και ταυτόχρονα ενοποίηση δεν μπορεί να μείνει εικόνα πίσω.
Β. Δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω. Δεν υπάρχει και λόγος.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Νοέμ 2006, 16:25

ααα....!


και γιατι δεν το εκανες αυτο εδω και 5 μηνες?
εστω, εδω και εναν μηνα?

...αστο σπυρακο.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό zman » 30 Νοέμ 2006, 16:55

Ελα ρε, χρονια πολλα :D
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 30 Νοέμ 2006, 18:56

Δεν ξέρω και δεν μου πέφτει λόγος για τα γραφωσβησίματα και το ποιός κάνει κουμάντο στο site. Να πώ όμως οτι το section 'QUADS' έχει ΠΟΛΥ ΣΑΒΟΥΡΑ για σβήσιμο, ΕΚΤΩΣ απο τους αγώνες που φιλοτιμούνται να κάνουν και να μας ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ να τρέξουμε κάποιοι κύριοι (αποψή μου).
Χαίρομαι να ακούω οτι κάποιοι οργανώνουν έστω κάτι μικρό που συμπεριλαμβάνει και quad. Δυστηχώς στα "μεγάλα" events, τα μεγάλα-αγωνιστικά quad (TRX450, YFZ450, Banshee, Raftor, ...) απαγορεύεται να τρέχουν επειδή δεν έχουν πινακίδες. Για εκεί κάνουν τα Kymco, Linhai, Loncin και ο Χατζητραμπάκουλας! Καταλάβατε ΤΙ εννοώ ή μήπως όχι?
Με λίγα λόγια αφού το αστείο με τα quad δεν έχει λεφτά για την οργάνωση και ρε αδέρφια ... δεν βγαίνει για να ασχοληθεί κανείς, ΤΙ πειράζει το post του ΑΟΛΠ? Λεφτά ΔΕΝ περνει απο κανέναν σας!? Εμείς πληρώνουμαι 100-150 βενζίνη για να φτάσουμε στιν Πατρα (αφού εκεί πρέπει να πάμε για να τρέξουμε ένα quad των 10.000+ (χωρίς πινακίδες), βάλε και τα λεφτά συμετοχή και μάσα λεφτά... Και στους δύο αγώνες που πήγα Εnd.Spr. του ΑΟΛΠ πέρασα ΑΨΟΓΑ. Οργάνωση ΑΟΛΠ=εγγύηση!
Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα.
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 30 Νοέμ 2006, 20:16

Αν και δεν μου πεφτει λογος ουτε εμενα στο αν πρεπει να υπαρχει το συγκεκριμενο θεμα σε αυτην την ενοτητα η καπου αλλου, νομιζω οτι οποιαδηποτε προσπαθεια γινεται απο καποιον να μαζεψει μερικους μ@λ@κες να κανουνε την καυλα τους(συμπεριλαμβανω και το εαυτο μου μεσα σε αυτους) θα πρεπει να τον ευχαριστουμε για την προσκληση και την προσπαθεια που κανει με οτι αποτελεσμα και αν εχει και οχι να του φερομαστε με αυτο τον τροπο.
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Δεκ 2006, 00:14

Βάση κανονισμού το θέμα του αγώνα έπρεπε να έχει δημοσιευτεί στο ανάλογο τμήμα των αγώνων.
παρέμεινε στα quad εν γνώση μου και σε αντίθεση με τους κανονισμούς του off-road διότι οι γουρουναρέοι 1ον δεν είναι πολλοί και 2ον οι αγώνες όπου quad & atv μπορούνε να λάβουν μέρος είναι ελάχιστοι.
(θυμίζω το θέμα των πινακίδων όπου αναφέρει ο 4-stroke.)

έκρινα απαραίτητο λοιπόν εφόσον και ο μίστερ έχει δείξει μεγάλο ενδιαφέρον για τα αγαπημένα μας γουρουνάκια να το αφήσω εδώ μιας και οι συμμετέχοντες του 3ο και 4ο enduro sprint θα ήθελαν να ενημερωθούν πιο άμεσα - πράγμα που θα γινόταν κατά την άποψη μου καλύτερα εδώ και όχι από το ειδικό section του forum.

Πιστεύω στην καλή παρέα, αυτήν που γνώρισα εκεί πάνω στο βουνό, εκεί πάνω που περνούσα πάντα καλά και πριν από τα γουρούνια κάνοντας άλλα πράγματα. Θεώρησα λοιπόν πως με βάση και αρχή αυτά τα συναισθήματα και μόνο να γράψω την άποψη μου το θέμα.

Σέβομαι τους κανονισμούς του off-road κατ’ επέκταση και τον Σπύρο αλλά θεωρώ πως δεν θα έβλαπταν οι 10+ μέρες που απέμειναν μέχρι το πέρας του αγώνα να παρέμενε το θέμα εδώ.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό xontros » 01 Δεκ 2006, 00:29

karka έγραψε:χοντρο φιλαρακο, πολυ χοντρο.

Μπαρδόν???

4-stroke=tampones έγραψε:Χαίρομαι να ακούω οτι κάποιοι οργανώνουν έστω κάτι μικρό που συμπεριλαμβάνει και quad. Δυστηχώς στα "μεγάλα" events, τα μεγάλα-αγωνιστικά quad (TRX450, YFZ450, Banshee, Raftor, ...) απαγορεύεται να τρέχουν επειδή δεν έχουν πινακίδες. Για εκεί κάνουν τα Kymco, Linhai, Loncin και ο Χατζητραμπάκουλας! Καταλάβατε ΤΙ εννοώ ή μήπως όχι?

Ξαναμπαρδόν??? Δηλαδή σα να λέμε ότι τα moto-cross για να τρέξουν σε πίστα πρέπει να έχουν πινακιδες??? Ήμαρτον...
Νομίζω πως όποιος παρακολουθεί τέτοιους αγώνες σαν θεατής, ΦΥΣΙΚΑ και θέλει να βλέπει TRX450, YFZ450, Banshee, Raftor και όχι τα άλλα!!! Έτσι γίνεται και στην F1 νομίζω, βλέπεις Ferrari και μετά αγοράζεις Fiat :-) :-) :-)
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό zman » 01 Δεκ 2006, 10:59

Προεδρε, ο 4stroke μιλαει για τα Rally-Raid οσον αφορα τις πινακιδες...
Αν και δεν εφαρμοζεται παντα αυτος ο κανονισμος οπως και δεν τηρειται ο Κ.Ο.Κ. και η φιλοσοφια του κανονισμου του αγωνα με μεσες ωριαιες κλπ. εχει ψιλοχαθει προς χαριν των μεγαλων ταχυτητων και της απλουστευσης του ελεγχου. Τη βαθμολογια ακομα να την καταλαβω πως βγαινει. Ο Karka εχει κανει και Raid με καθαρα (μοτο) και τα enduro sprint τουλαχιστον μας αφηνουν την εντυπωση οτι καποιος μας σεβεται και μας υπολογιζει. Οποτε οσον αφορα εμενα δεν με χαλαει να ανακοινωνει ο karka οτι θελει στη συγκεκριμενη υποκατηγορια και στην τελικη συντονιστης ειναι ο Αλεξανδρος και ολοι μαζι ειμαστε μια δεκαρια ατομα οποτε νομιζω οτι μπορουμε μια χαρα να αυτορυθμιστουμε στα πλαισια του forum. Σπυρο, πριν αναπτυξεις τετοιες ευαισθησιες για την διαταξη του περιεχομενου των συζητησεων καλυτερα να εφαρμοσεις τους κανονες του forum σε μερικα σωβινιστικα ανεκδοτα και λοιπα μπινελικια που κυκλοφορουν εδω μεσα και στην τελικη δεν προσφερουν και τιποτα, μονο ζημια μπορουν να κανουν. Και τις διαφωνιες, αντιθεσεις, κοντρες κλπ. συνδικαλιστικα μεταξυ διοργανωτων μπορειτε να τις συζητησετε με Π.Μ. μεταξυ σας γιατι ξενερωνει πολυς κοσμος να σας βλεπει να τρωγεστε δημοσια.
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό karka » 10 Δεκ 2006, 20:56

ειστε ολοι γουρουνια!!!

και συ...,

...και συ,

ναι!! ...και εσυ!!


...ΟΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΙΤΣΗ.

που εισασταν ρε?
αφησατε δυο παιδια μοναχα τους, μεσα σε τοσα καθαρα!
ντροπη σας.

μπραβο ρε μιχαληδες. να'στε καλα, και ολοι οι υπολοιποι που κανατε τον κοπο νε ερθετε σε καποιο απο τα σπριντακια μας.
και του χρονου,
ευχαριστουμε!!

και ευχαριστουμε και ολους εσας τους γουρουναδες που εστω και νοερα καποια στιγμη βρεθεικατε κοντα σε κοποιο σπριντακι.

αυτα απο το αιγιο περισοτερα στο αναλογο θεμα.
***
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Επόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες

cron