Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αναζήτηση μοντέλου ATV 4X4

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Αναζήτηση μοντέλου ATV 4X4

Δημοσίευσηαπό CRAZYATV » 12 Φεβ 2007, 21:44

EΧΩ ENA LINHAI 260.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΤΙ ΔΥΝΑΤΟ.ΣΤΙΒΑΡΟ.4Χ4,ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ,ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ,ΣΚΛΗΡΟΤΡΑΧΗΛΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ POLLARIS 800 STELH BLACK,YAMAHA GRIZZLY 700 KAI KAWASSAKI 750 BRUTE FORCE.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥ.ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΙΡΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ Η ΧΡΗΣΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ATV STON ΧΩΡΟ ΑΥΤΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΑΥΤΟ ΤΟ ATV TO ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΜΕΣΟ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΗΣ , ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΤΡΕΛΑΣ.ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΑΤV ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΔΑΦΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΥΔΑΤΥΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΣΠΩΔΗ Η ΚΑΙ ΑΚΟΜΑΗ ΠΟΤΑΜΙΣΙΑ ΑΜΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΖΗΤΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΙ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ATV ME TIS ANAGKES MOY.ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ.ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
CRAZYATV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 08:17
Τοποθεσία: KΡΥΟΝΕΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ANAZHTHSH ΚΑΤΑΛΗΛΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ATV 4X4

Δημοσίευσηαπό xontros » 15 Φεβ 2007, 11:11

Δεν είμαι κάτοχος τέτοιου ATV ούτε επαγγελματίας, αλλά θα σκάσω αν δεν πω ότι το Kawasaki είναι το όνειρό μου! Σε σχέση με το Yamaha υπερτερεί λόγω V2 κινητήρα και σε σχέση με το Polaris υπερτερεί λόγω του Made in Japan. Είχα Kawasaki (μηχανάκι) στο παρελθόν και μπορώ να πω ότι ο τρόπος που τα φτιάχνουν είναι για να κρατήσουν μια ζωή...
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

ANAZHTHSH ΚΑΤΑΛΗΛΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ATV 4X4

Δημοσίευσηαπό olympia3 » 15 Φεβ 2007, 21:01

Φίλε Crazy καλησπέρα. Την ερχόμενη εβδομάδα μπορείς να δεις και την YMC 500cc 4X4 με αργό - γρήγορο, μακρυά και κοντή. Τα κυβικά βέβαια δεν πληρούν την αρχική σου απαίτηση, το feedback που έχω όμως είναι αρκετά καλό και σε θέμα δύναμης. Στη διάθεση σου και για test ride. (YMC)
Άβαταρ μέλους
olympia3
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 15:15

Δημοσίευσηαπό zman » 16 Φεβ 2007, 04:13

Αν θελεις SUV,παρε Kawasaki αν θελεις τρακτερ παρε Polaris Sportsman και για να μεινεις ζωντανος πιο πολυ καιρο καλυτερα το 500 (το 800 παραειναι γρηγορο και βαρυ). Αν ψαξεις θα δεις οτι το εχουμε εξαντλησει γενικα το θεμα και ειδικα στον τομεα αξιοπιστια, αντοχη και δυνατοτητες εκτος δρομου, λασπη κλπ. το Sportsman ειναι αφανταστα μακραν καλυτερο. Θα σου κοστισει σχεδον το ιδιο με ενα Kawasaki αμα το πλακωσεις στον εξοπλισμο (ζαντες, ρολ μπαρ, εργατες,βαλιτσες κλπ) αλλα αξιζει και το τελευταιο ευρω. Μπες στο http://www.youtube.com/profile?user=zmangr για να δεις μερικα παραδειγματα και στειλε μου Π.Μ. για να το δεις απο κοντα. Για αντιπροσωπειες κλπ. μην ανησυχεις πολυ, δεν θα τις χρειαστεις μαλλον ουτε στην εγγυηση. Το πολυ-πολυ να σε ζαλισουν οι ασχετοι με θεωριες...
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό 23dogs » 16 Φεβ 2007, 13:13

Επειδή ενδιαφέρομαι και γω, πόσο πάει το sportsman; :roll:
Και ποιός το φέρνει :?:
Άβαταρ μέλους
23dogs
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 24 Σεπ 2005, 06:34
Τοποθεσία: Αργοστόλι, Κεφαλλονιά

Δημοσίευσηαπό zman » 16 Φεβ 2007, 15:28

Απο 12,900 Ευρω και πανω, αναλογα με τον εξοπλισμο. Τα εισαγει η ELMEC και τα πουλαω κι εγω, ειτε αγοραζοντας απο αυτους ειτε απο dealers τους (ημουν κι εγω dealer αλλα δεν ελεγε). Βασικα εκει που πανε τα λεφτα σου αγοραζεις και το αντιστοιχο αυτι στο τηλεφωνο. Πουλαω οτι γουρουνι να'ναι αλλα στα συγκεκριμενα εχω ιδια πειρα αφου εχω 1.5 χρονο τωρα Sportsman και του εχω πιει το αιμα (μαλλον αυτο μου εχει πιει το δικο μου κι εγω του εχω κ^%&*ι τ'α&%^&^α ).
Λιγο προχειροφτιαγμενο το conversion για δρομο απο τον Ιταλο που το κανει (φωτα, διακοπτες κλπ) αλλα κατατ'αλλα μαυρο κακο γουρουνοσκυλο.
Γι αυτο και ειναι τοσα χρονια τωρα Νο1 στον κοσμο. Αν θελει κανενας μπορω να του στειλω e-mail με φωτο απο τα διαφορα εξαρτηματα, parts manual κλπ. για να λυσει οτι αποριες μπορει να εχει απο τεχνικα (παλι τη δουλεια της αντιπροσωπειας κανω).
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό CRAZYATV » 19 Φεβ 2007, 10:00

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΥΡΙΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΝΑ GRIZZLY 700, AN KAI AKRIBOTERO ΚΑΙ ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ RAPTOR 700. ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΧΡΩΜΑ ΚΑΜΟΥΦΛΑΖ ΜΟΥΒΓΑΙΝΕΙ 11500 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΦΠΑ.Η ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΑ ΛΕΦΤΑ.ΤΟ ΚΑWASSAKI APO 14450 EYRO TO BRHKA ME 9960EYRO ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΟΛΑ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΜΕ 300-400 ΕΥΡΩ (ΦΛΑΣΙΕΡΕΣ ΚΤΛ.)ΕΑΝ ΘΕΛΗΣΩ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
Άβαταρ μέλους
CRAZYATV
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 21 Οκτ 2006, 08:17
Τοποθεσία: KΡΥΟΝΕΡΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 19 Φεβ 2007, 10:33

CRAZYATV έγραψε:ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ RAPTOR 700.


Ναι είναι ένα χρόνια τώρα... και πάει για το δεύτερο!
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό alexandros » 19 Φεβ 2007, 10:34

crazyatv παρακαλω οπως γραφετε με μικρα και οχι κεφαλαια... μοιαζει οτι φωναζεις

εκτος εαν οντως το κανεις χα χα !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό zman » 20 Φεβ 2007, 08:48

CRAZYATV, ειμαι περιεργος να δω πως θα ταξινομησεις (ακομα και πως θα εισαγεις) μες στο 2007 μη καταλυτικο EURO3 γουρουνι...
Το μοτερ του 700, μαλλον ITALY (στην καλυτερη περιπτωση) η CHINA (το πιθανοτερο αν προκειται για αμερικανικο μοντελο) κατα τ'αλλα what Mike said.
Γνησιο JAPAN μοτερ φοραει το POLARIS (FUJI industries δηλαδη SUBARU) με αξιοπιστια παπιου πενηνταριου HONDA εξαβολτου. Γνησια ROTAX φορανε τα BOMBARDIER, CAN-AM απο φετος. Το Kawasaki ειναι σχεδον σιγουρο οτι φοραει JAPAN μοτερ στο 750 απο εκει και περα de gnorizo.
Το Grizzly παντως ενω ειναι ποιοτικο εργαλειο δεν αντεχει το ξυλο του Sportsman και εδω ειναι Βαλκανια (βλεπε κοτρωνα λασπη και χασιμο).
Χωρις McPherson δεν πας μακρια (πας λιγο πιο γρηγορα ισως).
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό zman » 20 Φεβ 2007, 08:50

Ο παικτης με τους πολλους σκυλους απο το ωραιο νησι τα πηρε τα e-mail ;
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

γελατε, ειναι μεταδοτικο !!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό alexandros » 22 Φεβ 2007, 14:57

την φανταστικη συνεχεια της κουβεντας με τον exo την εχουμε εδω: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... t-735.html

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ας μην χαλαμε το θεμα του φιλου !!


ευχαριστω πολυ !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

γελατε, ειναι μεταδοτικο !!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό m.misk(j)is » 25 Φεβ 2007, 19:11

Olympia 3 καλησπέρα,
Αληθεια πότε έρχονται? ειμαι γείτονας (Αλίμου),περνάω κάθε μέρα απ' έξω και δεν το έχω δει! Πότε τα περιμένεται? Θα με ενδιέφερε ενα test ride!
Άβαταρ μέλους
m.misk(j)is
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: 22 Δεκ 2006, 10:49
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 28 Φεβ 2007, 09:28

κυριοι οπως θα σας ενημερωσανε ειδη, η αμεση διαφημιση ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ στο forum.

υπαρχει η κεντρικη σελιδα για αυτο, ειμαι σιγουρος πως σας το εξηγησαν, εαν οχι ειναι δικο μας λαθος και θα προτεινα να επικοινωνησετε με την διευθυνση.

παρακαλω οπως σεβαστητε τον χωρο και δεν συνεχισετε τετοιου ειδους διαφημιστικες ενεργειες.

οι φιλοι που πλαισιωνουν αυτον τον χωρο σας διαβεβαιω πως το τελευταιο που θελουν ειναι καποιον να τους προωθει τα προϊοντα του μεσω post.

ευχαριστω και λυπαμαι που πρεπει να επεμβαινω με αυτον τον τροπο.

αλεξανδρος
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό pilot36 » 30 Μαρ 2007, 20:26

exosceleton έγραψε:Bombardier ειναι η καλυτερη λυση νομιζω...
Oπως για τα αυτοκινητα, η κορυφη ειναι η Porce, ετσι και στα χοιρινα ειναι Bombardier.
Just think about it ;)

Μαζι σου. Και εγω του Bombardier "Outlander 400 max" ειμαι. :D
Άβαταρ μέλους
pilot36
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 23 Αύγ 2006, 11:30
Τοποθεσία: Κως 12/νησσα


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες