Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

LINHAI300 4X4 VS KYMCO MXU 300

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

LINHAI300 4X4 VS KYMCO MXU 300

LINHAI300 4X4
8
38%
KYMCO MXU 300
13
62%
 
Σύνολο ψήφων : 21

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 31 Μάιος 2007, 08:26

Periergos έγραψε:@patelis

εγραψες οτι εκει που πανε τα linhai δεν παν τα kymco

ΣΩΣΤΑ

ΦΥΣΙΚΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ :(

ΣΩΣΤΑ

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ :lol:

8)


Καλα και πως να εχεις προβληματα αφου εδω : http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-5254.html
οταν εψαχνες να αγορασεις εγραφες :για χρηση super market , χαιρω πολυ :P

Καλα , οσα δεν πιανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια , δεν ξερω τι μου λες εσυ αλλα εγω εδω και ενα χρονο ειμαι οκ χωρις κανενα προβλημα , εχω δει MXU 250 με 500κμ και χτυπημενο στροφαλο , στο θεμα "ζημια" παιζουν πολλα ρολο , βλεπε "χρηση super market " ......
Αλλα ρε ημαρτον πια με αυτη την καραμελλα περι "αξιοπιστιας" λες και καβαλαται YAMAHA ,POLARIS..... ξερωγω ?? Φτανει, ενταξει καλα τα μηχανακια σας αλλα δεν ειναι και το "απολυτο".

Παντως επιμενω οτι : εκει που παμε εμεις εσεις δεν πατε , τωρα εσυ .....

Αλλα ξεχασα , εσυ μεχρι το super market !!!!!!!!! :P :D
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Δημοσίευσηαπό lak100 » 31 Μάιος 2007, 10:14

φιλε patelis αν ριξεις μια ματια στο kymco και θα δεις οτι ειναι πιο δεμενο και με πιο καλα μεταλα και ναι ειναι αξιοπιστα.οπως και ο κινητηρας ειναι πιο δυνατος. εμενα ποτε δεν πηρε νερα το κοντερ ουτε μου εχει φυγη πλαστικο απο την εξατμιση. ουτε σκουριαζουν οι βιδες ουτε φευγει το χρωμα. Η KYMCO εχει δεκα χρονια εμπειριας στην πλατη της. δεν λεω δεν συγκρινεται με Yamaha αλλα για τα λεφτα του ειναι αξιοπρεπεστατο. οσο για αυτο με τον στροφαλο μπορει να ετυχε για αλλωστε δινουν και εγγυηση. φιλικα παντα
ΕΙΜΑΙ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ KYMCO MXU 300
Άβαταρ μέλους
lak100
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: 09 Ιαν 2007, 18:11
Τοποθεσία: Καστορια

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 31 Μάιος 2007, 14:35

lak100 έγραψε:φιλε patelis αν ριξεις μια ματια στο kymco και θα δεις οτι ειναι πιο δεμενο και με πιο καλα μεταλα και ναι ειναι αξιοπιστα.οπως και ο κινητηρας ειναι πιο δυνατος. εμενα ποτε δεν πηρε νερα το κοντερ ουτε μου εχει φυγη πλαστικο απο την εξατμιση. ουτε σκουριαζουν οι βιδες ουτε φευγει το χρωμα. Η KYMCO εχει δεκα χρονια εμπειριας στην πλατη της. δεν λεω δεν συγκρινεται με Yamaha αλλα για τα λεφτα του ειναι αξιοπρεπεστατο. οσο για αυτο με τον στροφαλο μπορει να ετυχε για αλλωστε δινουν και εγγυηση. φιλικα παντα

Αρχιζωντας απο το τελος , και εγω παντα φιλικα μιλαω και με πιο πολυ δοση χαβαλε και πλακας , δεν εχω καμια αντιρηση σε αυτα που αναφερεις , την KYMCO την γνωριζω απο τοτε που ειχαν προτοεμφανιστει τα πρωτα της σκουτερακια ασπρα-μωβ αν θυμαμε καλα , APEX πρεπει να λεγοταν το μοντελο, και την γνωριζω γιατι τοτε ειχα καταστημα με ενοικιαζομενα μοτο, απο τοτε η εταιρεια εχει κερδισει την εμπιστοσυνη πολλων επαγγελματιων του χωρου και σε διαβεβαιω οτι το μικρο quad της KYMCO ειναι κορυφαιο στην προτιμηση των ενοικιαστων , οπως και τα μεγαλυτερα σε κυβισμο , οχι αδικα οπως καταλαβαινεις . Εξαλλου σε κανενα απο τα προηγουμενα ποστ που εκανα δεν ειπα κατι διαφορετικο απο οτι ειπες , απεναντιας νομιζω οτι συμφωνουμε , ΑΠΛΩΣ το LINHA υπερτερει εκτος δρομου λογω 4Χ4 , τελος και δεν χωρα αμφισβητηση , αυτο ειπα μονο. Επαναλαμβανω ομως οτι κανενα απο τα συμπτωματα που ανεφερες παρα πανω δεν εχουν παρατηρηθει στο δικο μου LINHAI.
Αυτα και παντα φιλικα με αρκετη διαθεση για πλακα και χωρις παρεξηγηση και ειρωνια :P Δεν ειναι δα και σοβαρος λογος για σοβαρες "κοντρες"
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Δημοσίευσηαπό gangan » 31 Μάιος 2007, 14:36

ΦΙΛΕ ΠΑΤΕΛΗΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΚΥΜΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ
ΤΑ ΛΙΝΧΑΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΤΑΜΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΠΕΞΩ
ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ
ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΩΦΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΕΤΡΑΡΟΔΑ
Άβαταρ μέλους
gangan
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 13 Σεπ 2006, 14:04
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 31 Μάιος 2007, 15:07

gangan έγραψε:ΦΙΛΕ ΠΑΤΕΛΗΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΚΥΜΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ
ΤΑ ΛΙΝΧΑΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΤΑΜΙ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΠΕΞΩ
ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ
ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΩΦΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΕΤΡΑΡΟΔΑ


Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο , ενα 2χ4 παει καλυτερα εκτος δρομου απο ενα 4χ4
Σχετικα με το θεμα "ποταμι" δεν εχει τυχει να το δοκιμασω , σε εκδρομες μακρινες αυτου του ειδους παω με το L-R Defender μου , εδω που ζω δυστηχως δεν εχει ποταμια.
Γιατι εισαι ομως ειρωνικος δεν καταλαβαινω , οκ εμεις εχουμε "ΨΩΦΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΕΤΡΑΡΟΔΑ" εσεις εχεται τα "ΔΥΝΑΤΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΕΤΡΑΡΟΔΑ".
Και κατι αλλο , αν γραφεις με το caps lock ειναι σαν να "μου φωναζεις".
φιλικα παντα !!!!!!!!!
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Δημοσίευσηαπό gangan » 31 Μάιος 2007, 17:32

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΑΣΟΥΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
gangan
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 13 Σεπ 2006, 14:04
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό rum » 31 Μάιος 2007, 20:21

Βρε παιδιά μας βλέπουν άλλοι με πολύ καλύτερες γουρούνες και γελάνε. Δεν υπάρχουν εχθροί εδω μέσα. Όλοι αγαπάμε το άθλημα απλά η διαφορά είναι στο πόσα λεφτά έχει παντρευτεί ο καθένας. Αντί να λέμε τις διαφορές εδω μέσα ας βρεθούμε κάποια στιγμή μαζί όλοι (μαζί και αυτοί που θέλουν να αποκτήσουν) να το διασκεδάσουμε...
Άβαταρ μέλους
rum
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 04 Οκτ 2005, 16:41
Τοποθεσία: Κυψέλη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό manolo » 31 Μάιος 2007, 20:48

Σωστοστ!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
manolo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 22:23
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 31 Μάιος 2007, 21:03

καμια φορα το χιουμορ οταν δεν συνοδευετε με το καταλληλο χαμογελο μπορει να παρεξηγηθει,
ετσι και με τα γραφομενα, καμια φορα, ενας λαθος τονος μπορει να μπερδεψει τον αναγνωστη...


Εγω λεω να τα βαλετε ολα στην terradura ενα απογευμα και να κανουμε ενα ανεπισημο test !! τι λετε ???
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό manolo » 31 Μάιος 2007, 21:38

Mέσα......... :D
Άβαταρ μέλους
manolo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 22:23
Τοποθεσία: ΚΥΨΕΛΗ

Δημοσίευσηαπό YiannisM » 01 Ιουν 2007, 06:12

Βρε παιδιά μας βλέπουν άλλοι με πολύ καλύτερες γουρούνες και γελάνε. Δεν υπάρχουν εχθροί εδω μέσα. Όλοι αγαπάμε το άθλημα απλά η διαφορά είναι στο πόσα λεφτά έχει παντρευτεί ο καθένας.


Με πρόλαβες :!:

Εγω λεω να τα βαλετε ολα στην terradura ενα απογευμα και να κανουμε ενα ανεπισημο test !! τι λετε ???

Άλεξ έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο θα εξελιχτεί στο να έχει τόσο ανταγωνιστικό χαρακτήρα που θα έχουμε και εξέδρα......με λεμόνια :lol: :lol: :lol:
www.quads.gr
Άβαταρ μέλους
YiannisM
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2003, 20:27
Τοποθεσία: Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Ιουν 2007, 07:17

πλακα, πλακα γιατι δεν το κανονιζετε ??? δηλαδη μια απλη αποφαση ειναι και μετα χωμα, σκονη, μπυρες και παντιλικια..

ακουω !!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 01 Ιουν 2007, 08:21

PATELIS έγραψε:Αυτα και παντα φιλικα με αρκετη διαθεση για πλακα και χωρις παρεξηγηση και ειρωνια :P Δεν ειναι δα και σοβαρος λογος για σοβαρες "κοντρες"


Αυτο ακριβως αναφερω πριν απο την απαντηση του φιλου gangan
αν και εγω προσπαθησα να πω την γνωμη μου με επιχειρηματα ,ετσι εχω μαθει να συζητω, και με δοση λογικης , αντιθετως ο φιλος απαντησε με σχολια τυπου "ΨΩΦΙΑ" κλπ. Οκ καταλαβαινω οτι πισω απο ενα ποστ και ενα ψευδωνυμο μπορει να ειναι ο οποιοσδηποτε που ισως για πολλους λογους να δικαιολογειτε πχ να ειναι νεος σε ηλικια , αν και εγω εχω φιλους 35> που ειναι χειροτεροι απο 15χρονα. Εγω παντως επειδη ειμαι στο χωρο των μοτο....
απο τα 13 μου δηλαδη εδω και 27 χρονια και μετα απο παρα πολλα κλειδια μοτο που εχουν περασει απο τα χερια μου (πολλες βεβαια δεν ειχαν) εχω να πω οτι σε ολα τα μηχανακια υπαρχουν θετικα και αρνητικα , ας μην ειμαστε απολυτοι και ας βλεπουμε με λιγο πιο ανοιχτα τα ματια.

Ως αναφορα την προταση για συναντηση μακαρι να μου ηταν ευκολο ωστε να ειμαι παρων αλλα για μενα ειναι αδυνατον γιατι μενω επαρχια οποτε εσεις που μπορειτε πρεπει να το κανονισετε.
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Δημοσίευσηαπό YiannisM » 01 Ιουν 2007, 09:19

alexandros έγραψε: χωμα, σκονη, μπυρες και παντιλικια..


Καλό ακούγεται αλλά μπορούμε να το κάνουμε λίγο πιο extreme αλλάζοντας τη σειρά. Πχ μπύρες, παντιλίκια, σκόνη, χώμα. :wink:
www.quads.gr
Άβαταρ μέλους
YiannisM
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2003, 20:27
Τοποθεσία: Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xontros » 01 Ιουν 2007, 11:17

Όντως, έτσι θα είναι πιο ενδιαφέρον :-) :-) :-)
Αλλά εδώ ένα καφέ δεν μπορούμε να κανονίσουμε τόσο καιρό...
Άσε που η Terradura είναι και ψιλοταξίδι αν δεν μένεις Β.Π....
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot]. Υπάρχουν 14 επισκέπτες