Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Άρχισαν τα προβλήματα...

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Άρχισαν τα προβλήματα...

Δημοσίευσηαπό Hyper » 14 Μάιος 2007, 14:27

Τελικά παίζει πολύ μεγάλη σημασία του after sales των ανταλλακτικών και των αξεσουάρ.

Θέλησα ο κακομοίρης να βάλω μια σχάρα και μια μπαγκαζιέρα στο μικρό τετράτροχο μου και εκεί άρχισα να απογοητεύομαι… :banging: Μίλησα με Καραθανάση που είναι ο εισαγωγέας τίποτα!! Έψαξα τοπικά για after market τίποτα!!! Πρέπει να κάθομαι να προσαρμόζω εγώ μια που να μοιάζει με κολλήσεις και τέτοια... :clubbed: :bricks:

Υπάρχει κανένας που να γνωρίζει αν μπορώ να βρω καμιά μπαγκαζιέρα για το CPI JW50 Crab η να το πετάξω να πάρω κανένα Kymco… (δεν παίζει χρήμα αυτόν τον καιρό όμως)

Ορίστε και 2 photo με και χωρίς σχάρα…. HELP!!!!
Άβαταρ μέλους
Hyper
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 00:15
Τοποθεσία: Ηρακλειο, Κρητη

Άρχισαν τα προβλήματα...

Δημοσίευσηαπό olympia3 » 14 Μάιος 2007, 16:07

Φίλε Hyper το θέμα της μπαγκαζιέρας είναι από τα πλέον προβληματικά. Συνήθως λόγω του όγκου, είναι ασύμφορο για μια εταιρεία να εισάγει γι αυτό και βλέπεις αυτή την έλλειψη ή στον αντίποδα κάποιες πολύ ακριβές τιμές. Εγώ κατέληξα στη λύση της Touratech (Θερμοπυλών 32 στο κέντρο), που έχει 2 μεγέθη που πιστεύω θα σε εξυπηρετήσουν. 44 λτ το μεγάλο και περί τα 30 το πιό μικρό. Εμένα με βόλεψαν πολύ ιδιαίτερα στα μικρά μοντέλα (50-200cc). Μου αρέσουν και σαν σχέδιο (αλουμίνιο) και σε τιμή δε διαφέρουν από τις πλαστικές.
Αλλιώς μπορείς να βρείς κάτι σε soft με σκληρό περιμετρικό κάλυμμα (ακόμα φτηνότερα).
Άβαταρ μέλους
olympia3
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 15:15

Άρχισαν τα προβλήματα...

Δημοσίευσηαπό Hyper » 14 Μάιος 2007, 16:31

Το πρόβλημα μου εντοπίζεται αν μπορώ να την προσαρμόσω. Όλοι μου λένε ότι θέλει να έχεις σχάρα (και πάνω εκεί να βάλω την μπαγκαζιερα) και εγώ δεν βρίσκω σχάρα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Που μπορώ να βρω μια μπαγκαζιερα να πιάνει μόνο στην πίσω χειρολαβή ή να προσαρμόζεται χωρίς σχάρα;
Άβαταρ μέλους
Hyper
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 09 Μάιος 2007, 00:15
Τοποθεσία: Ηρακλειο, Κρητη

Re: Άρχισαν τα προβλήματα...

Δημοσίευσηαπό drMel » 14 Μάιος 2007, 19:32

Hyper έγραψε:Το πρόβλημα μου εντοπίζεται αν μπορώ να την προσαρμόσω. Όλοι μου λένε ότι θέλει να έχεις σχάρα (και πάνω εκεί να βάλω την μπαγκαζιερα) και εγώ δεν βρίσκω σχάρα για το συγκεκριμένο μοντέλο. Που μπορώ να βρω μια μπαγκαζιερα να πιάνει μόνο στην πίσω χειρολαβή ή να προσαρμόζεται χωρίς σχάρα;


Αυτό δεν γίνεται, η βαλίτσα χρειάζεται επιεγόντως καλό στήριγμα.

Προτίμησε tail bag απο συνθετικά υλικά που μπορεί να μπεί χωρίς σχάρα.
αλλιώς ιδιοκατασκευή
drMel
 


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 52 επισκέπτες