Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Quad

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό Dekka_Motors » 25 Σεπ 2007, 13:02

διαλεχτε οπλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :horseshit: :clubbed: :bricks: :riding: :phear: :punch: :starwars: :shit: :vomit: :boobs:
Άβαταρ μέλους
Dekka_Motors
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 20 Σεπ 2007, 10:37
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό Dekka_Motors » 25 Σεπ 2007, 13:03

ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Dekka_Motors
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 20 Σεπ 2007, 10:37
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 25 Σεπ 2007, 16:33

Dekka_Motors έγραψε:ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Δυκυλινδρο ειναι το εργαλειο???
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό kfx » 25 Σεπ 2007, 21:12

Εγω παιδες λεω να το κρατησω λιγο, καινουργιο ειναι ακομα
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό Periergos » 04 Οκτ 2007, 11:01

Φίλοι και μη, των YMC καλημέρα,

Από αυτά που διάβασα, κατάλαβα ότι ΟΛΟΙ εσείς συνεισφέρετε στην προσπάθεια ενός έλληνα επιχειρηματία και μπράβο σας.

Μπράβο και στην ymc που δείχνει ότι προσπαθεί να εχει ευχαριστημένους πελάτες (πχ αντικατάσταση γουρούνας κλπ)

ΑΛΛΑ

Ρε παιδιά . . . τι θα συμβεί σε λίγο καιρό, που τα γουρουνάκια σας δεν θα καλύπτονται από εγγύηση ?

Κουράγιο. . .

Φιλικά Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Periergos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2006, 10:21

Δημοσίευσηαπό no11 » 04 Οκτ 2007, 11:23

Καλημέρα σε όλους, λέω να μπώ κι εγώ στην κουβέντα.
Σεβαστές και οι 2 απόψεις, αλλά καλό θα ήταν να μην υπερβάλουμε και να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.
Να λοιπόν πως τα έχω εγώ στο μυαλό μου και όποιος θέλει ας με διορθώσει.
1. Κανείς δεν λέει πως τα YMC είναι καλύτερα και πιο αξιόπιστα από τα YAMAHA και λοιπά ...επώνυμα. Όμως άλλο αυτό και άλλο ότι ...είναι για πέταμα, δεν πάνε μία, πετάς τα λεφτά σου, κλπ.
2. Είναι ψέμα ότι με 200-300 € παραπάνω παίρνεις ...επώνυμο. Η διαφορά στην τιμή είναι πραγματικά μεγάλη και κάποιοι δεν έχουν τη δυνατότητα ή την θέληση να ξοδέψουν αυτά τα παραπάνω χρήματα, τουλάχιστον ...για αρχή. Έτσι λοιπόν αποφασίζουν να κάνουν το μπάσιμο στο χώρο των ATV ή QUAD με κάτι οικονομικό και μετά βλέπουμε.
3. Συμφωνώ ότι κανένας δεν θα πουλούσε το YAMAHA του για να πάρει YMC, όπως κανένας δεν θα πουλόυσε την MERCEDES του για να πάρει HUNDAI, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αν πάρει κανείς HUNDAI θα πηγαίνει με τα πόδια. Και στην τελική, άλλα λεφτά το ένα και άλλα το άλλο.
4. Η αντιπροσωπεία της YMC έχει την διάθεση να αναγνωρήσει και να αποκαταστήσει όλες τα προβλήματα που βγάζουν τα μηχανάκια τους και αυτό είναι υπέρ τους. Γιατί δείνει την δυνατότητα να μην φοβάσαι ότι αν το ζορίσεις θα πάθει κάτι, αφού ξέρεις ότι θα το φτιάξουν ΔΩΡΕΑΝ, αλλά και ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα δύσκολα θα το ξαναβγάλει. Εδώ να σημειώσω ότι ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΚΑΚΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΥΛΙΚΑ. Έτσι, αν βρεις ένα πρόβλημα και το λύσεις δεν σου ξαναεμφανίζεται εύκολα.

Έτσι λοιπόν καταλήγω στο συμπέρασμα πώς για κάποιον που δεν θέλει να δώσει πολλά λεφτά και δεν εμπιστεύεται τα μεταχειρισμένα, είναι μια καλή λύση. Ομολογώ πως στην αρχή είχα εκνευριστεί με το γεγονός ότι έπρεπε το καινούριο μου γουρουνάκι να πηγαίνει στο συνεργείο για πράγματα τα οποία θα μπορούσαν να έχουν αποφευχθεί με λίγη περισσότερη προσοχή.
Όμως τώρα που έβγαλε ότι ήταν να βγάλει και τα έφτιαξαν όλα (μάλιστα ακούσαν και υποδείξεις μου για το τι να προσέξουν για να μην το ξαναπάθει) όλα πάνε μιά χαρά και το μηχανάκι πάει πάρα πολύ καλά.
Διάβασα μάλιστα έδω σε αυτο το θέμα πώς να βγάλω και τον κόφτη και λέω να το δοκιμάσω για να δώ πώς θα πάει.

Sorry αν σας κούρασα.
Καλές βόλτες σε όλους.
Άβαταρ μέλους
no11
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Μάιος 2007, 21:05
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 04 Οκτ 2007, 17:27

Ρε αντε βλαλε κόφτη! :twisted:
...και έλα να μας πεις μετά!
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 04 Οκτ 2007, 18:41

ΣΩΣΤΑ ολα αυτα που λες και συμφωνω απολυτα, το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να ακους απο ενα ιδιωκτητη YMC οτι το μηχανακι μου σκοτωνει και αμα φτιαξεις το ενα και το αλλο γ!@$#@ει και διαφορα αλλα, γιατι αυτοι με τα yamaha τι πρεπει να πουν?
Επισης κανενας απο ολους αυτους τους κατοχους αγνωστου προελευσεως γουρουνιων δεν δεχεται οτι ειναι δεκα σκαλια κατω απο τα Yamaha και λεει απλα αυτο ηθελα,μπορουσα, γουσταρα να παρω.
Αν οχι ολοι το 99% εχει περασει απο το πρωτο σταδιο της και καλα γουρουνας, απλα το σημαντικο και αυτο που κανει νομιζω μερικους να ενοχλουνται λιγο ειναι το πως φερονται και δεχονται καποια πραγματα.
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 05 Οκτ 2007, 10:25

Για να σοβαρευτούμε λιγάκι...
Εμένα μου αρέσει μόνο ένα μοντελάκι, το δεύτερο απο δεξιά!

http://uk.youtube.com/watch?v=hcbBZSN4A ... ed&search=
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό no11 » 05 Οκτ 2007, 13:27

Μην τρελαίνεστε και μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα.
Όταν κάποιος λέει "το μηχανάκι μου ...μαει" το λέει πάντα σε σχέση με το τι προσδοκίες έχει από το μηχανάκι του και τι δυνατότητες έχει αυτό. ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ...ΜΑΕΙ ΤΑ ΥΑΜΑΗΑ.
Ένας με ένα καλό PUNTO GT ...μάει τα άλλα ατίστοιχα και όχι τα S3 και τα WRX, τα οποία με την σειρά τους ...μάνε τον ανταγωνισμό τους αλλά όχι και τα πορσικά που κυκλοφορούν, τα οποία υστερούν από τα Ferrari και τα Lamborghini, τα οποία υστερούν από τα M"Laren, Buggati, ...κλπ.
Όπως αυτά τα δεν συγκρίνονται γιατί δεν ανήκουν στην ίδια κατηγορία λόγω κυβικών και χρημάτων, έτσι και οι γουρούνες αυτές δεν συγκρίνονται με τα Yamaha κλπ, γιατί δεν μπορείς να τα αποκτήσεις με τα ίδια χρήματα και στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχουν ούτε τα ίδια κυβικά.
Κάποιος λοιπόν που δίνει 2.300 € στην YMC για καινούριο 200 cc μηχανάκι, έχει αυτόν τον χ συνδιασμό "επιδόσεων-αντοχής-ποιότητας-εγγύησης-κλπ".
Κάποιος που δίνει τα ίδια χρήματα στην Yamaha ή αλλού, τι έχει? Αν μιλάμε για καινούριο, δεν παίρνει ΤΙΠΟΤΑ. Αν μιλάμε για μεταχειρισμένο, έχει έναν άλλον συνδιασμό ψ, με καλύτερη ίσως ποιότητα, αντοχή, αλλά με μεγαλύτερο ρίσκο "προηγούμενης καλής ή κακής χρήσης", μικρή ή καθόλου εγγύηση, και κάποια μικρή ή μεγάλη φυσιολογοκή φθορά λόγω χρήσης. Και το ερώτημα είναι με 2.300 € πόσο μεταχειρισμένο και πόσο προσεγμένο Yamaha παίρνεις?
Δεν λέω ότι είναι καλύτερη ή χειρότερη επιλογή να πάρεις το ένα ή το άλλο, αλλά ο καθένας μπορεί να κάνει την επιλογή του και ανάλογα μετά να αξιολογήσει αν έκανε καλά ή όχι. Δεν μπορεί κανείς από εμάς να πεί στον άλλο τι να κάνει. Να πει την γνώμη του ΝΑΙ, αλλά αυτά τα ..πέτα το, βαψε το μπλέ και φουνταρέ το, είναι άχρηστο, κλπ, δεν στέκουν.
Και όσο για το άν όλοι αυτοί που έχουν κινέζικα, δέχονται ή όχι ότι είναι 10 σκαλιά κάτω από Yamaha, κι εγω δεν άκουσα κανέναν με Yamaha να δέχεται ότι είναι 10 σκαλιά ακριβότερα από τα άλλα, άρα ΜΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗΜΑ.
Άβαταρ μέλους
no11
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Μάιος 2007, 21:05
Τοποθεσία: ΧΟΛΑΡΓΟΣ

Δημοσίευσηαπό TOMMYBOY » 05 Οκτ 2007, 13:45

ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ no11 ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΡΧΙΤΕΡΑ
Άβαταρ μέλους
TOMMYBOY
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 30 Αύγ 2007, 12:25
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό kfx » 05 Οκτ 2007, 15:09

Σιγουρα εχεις δικιο, οποιος πει οτι τα yamaha εχουν την ιδια τιμη με τα YMC ειναι [edit admin], αλλο 2000 αλλο 10000, αλλα οποιος νομιζει οτι τα YMC ειναι γουρουνες ειναι 10 φορες [edit admin]. Ετσι απλα οτι ειναι πανω σε τεσσερις ροδες δεν λεγεται γουρουνα!

[Admin: Συμμορφώσου....]
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Οκτ 2007, 15:14

kfx έγραψε:........Ετσι απλα οτι ειναι πανω σε τεσσερις ροδες δεν λεγεται γουρουνα!



Definitions of Quad on the Web:

# Abbreviation for one quadrillion (1,000,000,000,000,000) BTUs. For natural gas, roughly equivalent to one trillion (1,000,000,000,000) cubic feet ...
ngv.org/ngv/ngvorg01.nsf/bytitle/Glossary.htm

# Short for quadrangle. A standard map size and scale used by the US Geological Survey.
fwie.fw.vt.edu/tws-gis/glossary.htm

# A four-byte signed value. SCUMM uses both quad LEs (little endian) and quad BEs (big endian).
www.scummvm.org/docs/specs/glossary.php

# A map which covers a four-sided area bounded by parallels of latitude and meridians of longitude. Although the map is drawn as a rectangle, the area it represents is not in fact rectangular, due to the curved surface of the Earth and the convergence of the meridians at the poles. ...
pghbridges.com/termsMap.htm

# A unit of energy of 1 quadrillion British thermal units. Total US energy consumption is roughly 90 quads per year.
www.fuelingthefuture.org/contents/glossary.asp

# A map with a roughtly rectangular extent, defined by the four angles of its corners, which are often regularly spaced based on latitude and longitude. The term "quad" often simply refers to a 7.5-minute map.
mapexp.com/glossary.htm

# A shell with four rowers (correctly called scullers), each with two oars (eight oars total).
www.rowingcanada.org/home/glossary/

# Blank spacing material used to fill out lines in hot metal composition.
www.rainwater.com/glossary/q.html

# Unit for the measurement of the amount of computer data, usually expressed in the multiples of 1000 (kiloquad), 1 million (megaquad), 1 billion (gigaquad) and occasionally even higher (generic). ...
www.ex-astris-scientia.org/treknology2.htm

# USGS 7.5 Minute Quadrangle
magic.lib.uconn.edu/help/help_glossary.html

# a directional antenna that consists of two one-wavelength squares of wire placed one quarter-wavelength apart from each other
www.dxing.info/glossary.dx

# Quadruple (4x), more ...
www.cryer.co.uk/glossary/q/index.htm

# Describes an instrument that sounds four reeds for each button that is pressed. Usually one low and three medium reeds (LMMM) and less often one low, two medium and one piccolo (high) reeds (LMMH) on the melody side. Other configurations can be found on instruments tuned to a less common key.
www.concertinamusic.com/sbox/glossary.html

# is a face that contains four vertices.
wiki.blender.org/index.php/Manual/Glossary/Mesh

# four fin board, two normal size fins with two smaller fins in line behind them
www.surfingvancouverisland.com/surf/lingoboard.htm

# Another tough one. Heads-Up has a Quad Jersey, Black Diamond has the Quadruple Diamonds, there are several brands with Quad signatures. So like the "Red" above there are multiple meanings.
reviews.ebay.com/Hockey-Card-Terms-Short-cuts-Abbreviations_W0QQugidZ10000000001254492

# Apparatus that has four capabilities. While not as common as a "Quint" some departments do use such vehicles.
www.riotacts.com/fire/glossary.html

# A truck that carries a pump, booster tank, hose and ground ladders.
www.pnwspaamfaa.com/Terminology4.htm

# A triad is a three way relationship, typically referring to a primary relationship. Sometimes foursomes are called quads, and a few people give names to 5 and 6 and so on. ...
www.openweave.org/NCPoly/PolyTerms.html

# Utilizing digital video, this piece of equipment displays signals from four surveillance cameras on one monitor.
www.glossary-of-terms.net/glossary-of-v ... terms.html

# Unit of energy equivalent to 1015 BTU.
linas.org/mirrors/www.vera.com/2001.09.17/PSDocs/PSGlossary.html

# Another name for an ATV with 4 wheels.
www.watva.org/ATVing_Terms.aspx

# A hotel or motel room occupied by four adults.
touryourworld.com/glossary.htm

# quadruplet: one of four children born at the same time from the same pregnancy
# quadriceps: a muscle of the thigh that extends the leg
# (printing) a block of type without a raised letter; used for spacing between words
# a rectangular area surrounded on all sides by buildings
wordnet.princeton.edu/perl/webwn

# Quad is a short dramatic work by Samuel Beckett, described as "a piece for four players, light, and percussion." It was first transmitted by the Süddeutscher Rundfunk in German in 1982. In December 1982, it was transmitted by BBC Two, and it was published by Faber and Faber, London, in 1984.
en.wikipedia.org/wiki/Quad (play)

# Quad or QUAD was the name of a solo music project by Gary Ramon.
en.wikipedia.org/wiki/Quad (music)

# A Quad is a unit of energy equal to 1015 BTU,or 1.055 × 1018 Joule or 1.055 Exajoule (EJ) in SI units.
en.wikipedia.org/wiki/Quad (energy)

# A quad is a measurement of data size on the science fiction show Star Trek, including "kiloquads," "gigaquads," and "teraquads."
en.wikipedia.org/wiki/Quad (Star Trek)

# A Quad is a term used in the Sword of Truth fantasy series by Terry Goodkind.
en.wikipedia.org/wiki/Quad (Sword of Truth)

# An espresso drink with four shots of coffee.
www.realcoffee.co.uk/Article.asp
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 05 Οκτ 2007, 23:42

no11 έγραψε:Καλημέρα σε όλους, λέω να μπώ κι εγώ στην κουβέντα.
Σεβαστές και οι 2 απόψεις, αλλά καλό θα ήταν να μην υπερβάλουμε και να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.
Να λοιπόν πως τα έχω εγώ στο μυαλό μου και όποιος θέλει ας με διορθώσει.
1. Κανείς δεν λέει πως τα YMC είναι καλύτερα και πιο αξιόπιστα από τα YAMAHA και λοιπά ...επώνυμα. Όμως άλλο αυτό και άλλο ότι ...είναι για πέταμα, δεν πάνε μία, πετάς τα λεφτά σου, κλπ.
2. Είναι ψέμα ότι με 200-300 € παραπάνω παίρνεις ...επώνυμο. Η διαφορά στην τιμή είναι πραγματικά μεγάλη και κάποιοι δεν έχουν τη δυνατότητα ή την θέληση να ξοδέψουν αυτά τα παραπάνω χρήματα, τουλάχιστον ...για αρχή. Έτσι λοιπόν αποφασίζουν να κάνουν το μπάσιμο στο χώρο των ATV ή QUAD με κάτι οικονομικό και μετά βλέπουμε.
3. Συμφωνώ ότι κανένας δεν θα πουλούσε το YAMAHA του για να πάρει YMC, όπως κανένας δεν θα πουλόυσε την MERCEDES του για να πάρει HUNDAI, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αν πάρει κανείς HUNDAI θα πηγαίνει με τα πόδια. Και στην τελική, άλλα λεφτά το ένα και άλλα το άλλο.
4. Η αντιπροσωπεία της YMC έχει την διάθεση να αναγνωρήσει και να αποκαταστήσει όλες τα προβλήματα που βγάζουν τα μηχανάκια τους και αυτό είναι υπέρ τους. Γιατί δείνει την δυνατότητα να μην φοβάσαι ότι αν το ζορίσεις θα πάθει κάτι, αφού ξέρεις ότι θα το φτιάξουν ΔΩΡΕΑΝ, αλλά και ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα δύσκολα θα το ξαναβγάλει. Εδώ να σημειώσω ότι ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΚΑΚΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΥΛΙΚΑ. Έτσι, αν βρεις ένα πρόβλημα και το λύσεις δεν σου ξαναεμφανίζεται εύκολα.

Έτσι λοιπόν καταλήγω στο συμπέρασμα πώς για κάποιον που δεν θέλει να δώσει πολλά λεφτά και δεν εμπιστεύεται τα μεταχειρισμένα, είναι μια καλή λύση. Ομολογώ πως στην αρχή είχα εκνευριστεί με το γεγονός ότι έπρεπε το καινούριο μου γουρουνάκι να πηγαίνει στο συνεργείο για πράγματα τα οποία θα μπορούσαν να έχουν αποφευχθεί με λίγη περισσότερη προσοχή.
Όμως τώρα που έβγαλε ότι ήταν να βγάλει και τα έφτιαξαν όλα (μάλιστα ακούσαν και υποδείξεις μου για το τι να προσέξουν για να μην το ξαναπάθει) όλα πάνε μιά χαρά και το μηχανάκι πάει πάρα πολύ καλά.
Διάβασα μάλιστα έδω σε αυτο το θέμα πώς να βγάλω και τον κόφτη και λέω να το δοκιμάσω για να δώ πώς θα πάει.

Sorry αν σας κούρασα.
Καλές βόλτες σε όλους.


Μας δουλευεις μου φαινεται,το γεγονος οτι πας στο συνεργειο καθε τρεις και λιγο και σου διορθωνουν τις βλαβες στο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ σου μηχανακι μας το περνας σαν κατι το φυσιολογικο , μαλιστα μας λες οτι ζημια εβγαλε δεν θα την ξαναβγαλει και εισαι χαρουμενος γιαυτο? ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ??? admin νομιζω πως αυτο προσβαλει την νοημοσυνη μας και θα επρεπε να το σβησεις!(αληθεια ποια ειναι η ιδιοτητα του?)
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 06 Οκτ 2007, 08:17

no11 έγραψε:Καλημέρα σε όλους, λέω να μπώ κι εγώ στην κουβέντα.
Σεβαστές και οι 2 απόψεις, αλλά καλό θα ήταν να μην υπερβάλουμε και να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.
Να λοιπόν πως τα έχω εγώ στο μυαλό μου και όποιος θέλει ας με διορθώσει.
1. Κανείς δεν λέει πως τα YMC είναι καλύτερα και πιο αξιόπιστα από τα YAMAHA και λοιπά ...επώνυμα. Όμως άλλο αυτό και άλλο ότι ...είναι για πέταμα, δεν πάνε μία, πετάς τα λεφτά σου, κλπ.
2. Είναι ψέμα ότι με 200-300 € παραπάνω παίρνεις ...επώνυμο. Η διαφορά στην τιμή είναι πραγματικά μεγάλη και κάποιοι δεν έχουν τη δυνατότητα ή την θέληση να ξοδέψουν αυτά τα παραπάνω χρήματα, τουλάχιστον ...για αρχή. Έτσι λοιπόν αποφασίζουν να κάνουν το μπάσιμο στο χώρο των ATV ή QUAD με κάτι οικονομικό και μετά βλέπουμε.
3. Συμφωνώ ότι κανένας δεν θα πουλούσε το YAMAHA του για να πάρει YMC, όπως κανένας δεν θα πουλόυσε την MERCEDES του για να πάρει HUNDAI, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αν πάρει κανείς HUNDAI θα πηγαίνει με τα πόδια. Και στην τελική, άλλα λεφτά το ένα και άλλα το άλλο.
4. Η αντιπροσωπεία της YMC έχει την διάθεση να αναγνωρήσει και να αποκαταστήσει όλες τα προβλήματα που βγάζουν τα μηχανάκια τους και αυτό είναι υπέρ τους. Γιατί δείνει την δυνατότητα να μην φοβάσαι ότι αν το ζορίσεις θα πάθει κάτι, αφού ξέρεις ότι θα το φτιάξουν ΔΩΡΕΑΝ, αλλά και ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα δύσκολα θα το ξαναβγάλει. Εδώ να σημειώσω ότι ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΚΑΚΗ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΑ ΥΛΙΚΑ. Έτσι, αν βρεις ένα πρόβλημα και το λύσεις δεν σου ξαναεμφανίζεται εύκολα.

Έτσι λοιπόν καταλήγω στο συμπέρασμα πώς για κάποιον που δεν θέλει να δώσει πολλά λεφτά και δεν εμπιστεύεται τα μεταχειρισμένα, είναι μια καλή λύση. Ομολογώ πως στην αρχή είχα εκνευριστεί με το γεγονός ότι έπρεπε το καινούριο μου γουρουνάκι να πηγαίνει στο συνεργείο για πράγματα τα οποία θα μπορούσαν να έχουν αποφευχθεί με λίγη περισσότερη προσοχή.
Όμως τώρα που έβγαλε ότι ήταν να βγάλει και τα έφτιαξαν όλα (μάλιστα ακούσαν και υποδείξεις μου για το τι να προσέξουν για να μην το ξαναπάθει) όλα πάνε μιά χαρά και το μηχανάκι πάει πάρα πολύ καλά.
Διάβασα μάλιστα έδω σε αυτο το θέμα πώς να βγάλω και τον κόφτη και λέω να το δοκιμάσω για να δώ πώς θα πάει.

Sorry αν σας κούρασα.
Καλές βόλτες σε όλους.

Aληθεια που το ξερεις οτι οι ζημιες ειναι μονο απο κακη συρναμολογηση και μας το τονιζεις κιολας!!
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες