Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Απο που ?

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 13 Σεπ 2007, 17:22

kfx έγραψε: το συγκεκριμενο που διαλεξες ανηκει μαλλον στην δευτερη κατηγορια.


Αυτο το υποθετεις η το λες απο καποια εμπειρια που εχεις ??
Δηλαδη το θεωρεις υποδεέστερο ποιοτικα απο τα αλλα ιαπωνεζικα και απαιτει συχνοτερη συντηριση??? (κατι που δεν συμφωνω) η' αυτου του ειδους τα 4ροδα (για χρηση ΜΧ) απαιτουν συχνη συντηρηση ανεξαρτητου μαρκας ???(κατι που συμφωνω)
Εγω παντως προσωπικα απο θεμα ποιοτητας νομιζω οτι και τα 4 ιαπωνικα ειναι ποιοτικα.
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Δημοσίευσηαπό YFZ450s » 13 Σεπ 2007, 18:23

Φιλε patelis καλοταξιδο το εργαλειο!Το γουρουνι που διαλεξες ειναι πολυ καλο και το σιγουρο ειναι οτι θα το χαρεις και θα αρωστησεις μαζι του!!! Η γνωμη μου (οπως σου ειπε και ο 4stroke) ειναι να βαλεις 1 ζευγαρι πισω ζαντες ποιο φαρδυες για να κανεις ανετα τις εντουραδες σου χωρις ανχος και προβληματα.Αυτο θα σου δωσει μεγαλυτερα περιθωρια πλαγιολησθησης με περισσοτερα χιλιομετρα και ποιο σταθερο πατημα.Απλα οι μικρες ζαντες ειναι καθαρα για πιστα , με αυτες το γουρουνι μπορει και αλλαζει διευθηνση για πλακα μεσα στις σφιχτες πιστες που σημειοτεον δεν εχουν κροκαλες η φυτευτη πετρα οπως τα βουνα της Ελλαδος.Επισεις θα σου προτεινα οπου θα βλεπεις ποταμι να γυρνας πισω!Εγω προσωπικα δεν θα ρισκαρα να περασω απο μεσα με αυτο το εργαλειο γιατι καπου κατω απο τη σελα του ειναι εκεινο το κουτακι που λεγεται εγκεφαλος του injection, το οποιο αν σου παρει νερα δυστηχως θα μεινεις εκει μεσα.Μετα τι κανεις???Και αν εισαι 100χλμ μακρυα απο το σπιτι σου???Με το δικο μου μπαινω μεσα μεχρι τη σελα και δεν μου εσβησε ποτε.Το γουρουνι κατα τα αλλα ειναι εκπληκτηκο και απο τα λιγα ready to race απλα θαφτηκε γιατι δεν υπηρχε ψωμι σε after market αγαθα βελτιωσης για τις μεγαλες εταιριες.ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ-ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΝΤΕΣ-και προσοχη στα νερα!!!
YFZ450s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 09:18
Τοποθεσία: AGRINIO

Δημοσίευσηαπό YFZ450s » 13 Σεπ 2007, 18:34

Εγω παντως προσωπικα απο θεμα ποιοτητας νομιζω οτι και τα 4 ιαπωνικα ειναι ποιοτικα.[/quote]Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα αυτο δεν σημαινει οτι και τα 4 ειναι ιδια!!!Καποιο απο αυτα ξεχωριζει και νομιζω πως ολοι ξερουμε ποιο.....
YFZ450s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 09:18
Τοποθεσία: AGRINIO

Δημοσίευσηαπό YFZ450s » 13 Σεπ 2007, 18:46

blaster33 έγραψε:
YFZ450s έγραψε:Παιρνεις με 5000 το δικο μου και αφου το θελεις καινουργιο του ριχνεις λιγοτερα απο 2000 και το κανεις καινουργιο και απλα θα εχεις το καλυτερο quad της αγορας απο ολες τις αποψεις.Αν ενδιαφερεσαι φωναξε!


Φιλαρακι να σου κανω μια ερωτηση?

αμα το παρω και ριξω κανα χιλιαρικο θα κανω δουλεια γιατι με 2000 που λες ειναι πολλα :oops: :oops: :oops:

Ο mike ακουει???? :laughing7:
Φιλαρακι για σενα που δεν παιζουν ρολο τα γιαλυστερα αυτοκολητα και τα καλογυαλισμενα ψαλιδια και σε ενδιαφερει μονο η αυξημενη συμπιεση στον κυλινδρο το μονο που πρεπει να του ριξεις ειναι 10 euro BP ULTIMATE και εφυγες για να φας το βουνο!!!(οταν γινεις καλα θα το εχεις)
YFZ450s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 28 Φεβ 2006, 09:18
Τοποθεσία: AGRINIO

Δημοσίευσηαπό blaster33 » 13 Σεπ 2007, 19:15

Ετσι ειναι φιλαρακι τα αυτοκολλητα βαρενουν και κοβουν και 2-3 αλογα :lol: :twisted:
Ο Ζαχος εχει αγριεψει...... και ο καιρος πλησιαζει οπου να ναι ερχονται....
Εγω πηγαινα κανονικα ο αλλος ηθελε να ξεφορτωσει τα μπαζα

vakis
Άβαταρ μέλους
blaster33
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 13 Ιουν 2005, 10:18
Τοποθεσία: melissia

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 13 Σεπ 2007, 20:23

[quote="YFZ450s"]Παιρνεις με 5000 το δικο μου και αφου το θελεις καινουργιο του ριχνεις λιγοτερα απο 2000 και το κανεις καινουργιο [/quote]

Πολλά λες, με 1000 στο κάνω αγνώριστο!
Για 5.000 ΜΗΝ το δώσεις, το σκοτώνεις. :evil:
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό 4-stroke=tampones » 13 Σεπ 2007, 20:35

[quote="blaster33"]Ετσι ειναι φιλαρακι τα αυτοκολλητα βαρενουν και κοβουν και 2-3 αλογα :lol: :twisted:
Ο Ζαχος εχει αγριεψει...... και ο καιρος πλησιαζει οπου να ναι ερχονται....[/quote]

Aσε τα σάλια με τα αυτοκόλλητα...
Ποιός είναι ο Γιαχαρίας? Αυτός με το ΒΜW cabrio-hardtop - Cangoura Edition??:twisted:
ή μήπως αυτός που πέρασε ο Σκαρής απο πάνω σε μια εκκίνηση??? :roll:
Θέλει και άλλο LTR ?? αφού μέχρι στιγμής έχει αλλάξει 2 ... (καλά τι ΩΡΑ)!
Εγώ λέω να κάνουμε έναν έρανο και να του αγοράσουμε το Blaster σου!!!:roll:
Τρομάρα του, του ΓΥΨΟΥ._
:) :D :) :lol: :)
Currently the member is banned
Άβαταρ μέλους
4-stroke=tampones
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1070
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 23:14
Τοποθεσία: Sky

Δημοσίευσηαπό kfx » 13 Σεπ 2007, 21:12

οχι δεν ειναι απο προσωπικη εμπειρια, ουτε εχω ακουσει κατι συγκεκριμενο. Η αποψη λειτουργει αντιστροφα, οτι αφου εχεις επιλογη σε yamaha δεν περνεις κατι αλλο γιατι συνολικα ειναι τα καλυτερα και πιο αξιοπιστα. Επισης ειναι το πρωτο suzuki-kawasaki που ειναι 450 και ταυτοχρονα injection. Το σχολιο οτι υπαρχει περιπτωσει οτι θα σβεισει στα ποταμια νομιζω οτι δεν ισχυει, υποτιθεται οτι ειναι απο τα πλεονεκτηματα του και ο εγκεφαλος ειναι water resistant.
Παντως το μηχανημα ειναι σιγουρα race ready κατι που νομιζω οτι ειναι πολυ σημαντικο αν εχεις σκοπο να μην το βελτιωσεις αλλα σιγουρα δεν ειναι τοσο σημαντικο οσο να δεσμευεσαι με την βελτιωση-ανταλλακτικα-αξιοπιστια(εστω και ψυχολογικη)
Απο προσωπικη εμπειρια εχω ενα kfx400 και προσφατα πηρα raptor700, οι δυο εταιριες εχουν πολλες διαφορες λογικης στην κατασκευη και λογικης, σιγουρα εχουν καποια χρονια διαφορα που παιζει και αυτο ρολο
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό PATELIS » 14 Σεπ 2007, 09:03

Εξήγησα πιο πάνω ότι η επιλογή γίνεται σταθμίζοντας το value for money , δεν μας εκατσε το λοττο ακομα :)
Αν αγόραζα χωρίς οικονομικό όριο καινούριο η επιλογή θα ήταν YFZ λογικά γιατί και κορυφαίο είναι και με αντιπροσώπευση.
PATELIS
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 10 Αύγ 2004, 19:54

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες