Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC Club

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό ermis1975 » 11 Μάιος 2009, 15:13

Δηλαδή έχει κατι σα κόφτη στη ντίζα γκαζιού? Αλλοιώς γιατί να το έχει? Επίσης τα χωμάτινα σίγουρα δε βοηθάνε για τελικές (τουλάχιστον στα ΙΧ..)
Άβαταρ μέλους
ermis1975
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 10:34

Δημοσίευσηαπό kotsosargy » 18 Μάιος 2009, 00:09

το sphinx 330 εχει απο κατω απο την αλησιδα ενα ραουλο το οποιο το βγαλαμε επειδη θοριβουσε υπερβολικα,θα μου πειτε τωρα ο κατασκευαστης που το βαλε κατι περισοτερο θα ξερει.πιστευω να μην καναμε μαλακια.παντως τωρα ειναι αθοριβο.
Άβαταρ μέλους
kotsosargy
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 15 Μαρ 2009, 01:28
Τοποθεσία: kriti

Δημοσίευσηαπό sphinx330 » 18 Μάιος 2009, 14:02

kai gw ti exw kanei auto ...apla enas odigos gia tin alisida einai na mn pigainei sta skasimata opou na nai ...alla glitwneis thorivo fysika...
Άβαταρ μέλους
sphinx330
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Αύγ 2008, 15:45
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 18 Μάιος 2009, 14:16

ακριβως αυτο που ειπε ο sphinx πιστευω κι εγω.να ρωτησω κατι για ιμαντα ξερετε κανα μαγαζι?στην ymc ζητουν 78ευρο κ ξερω οτι βρισκεισ με 40 πολυ καλυτερο απλα δεν εχω βρει ακομα τον τυπο.
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

Δημοσίευσηαπό sphinx330 » 18 Μάιος 2009, 14:26

prepei na tin psaxeis me ton imanta...na vreis an tairiazei kapoios apo allo automato me to idio noumero....alliws ymc !!!! KANENAS KANE PEIRAGMATAKI PATENTA...
Άβαταρ μέλους
sphinx330
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 12 Αύγ 2008, 15:45
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kotsosargy » 19 Μάιος 2009, 00:09

bando.848 22,6 30
αυτο βαλαμε εμεις και ειναι μια χαρα.κανα 40αρι αν θυμαμε καλα τι τιμη.
οταν εβγαλα το ραουλακι αυτο χρειαστηκε να τεντωσω λιγο την αλησιδα.
πιστευω λοιπον καθως σουσταρη το μηχανακι το ειχε αυτο το ραουλο για να μην σπασει η αλησιδα γιατι τεντωνει πολυ στο σουσταρισμα ακομα και με τα χερια τωρα που λειπει το ραουλο.πρεπει λοιπον να προσεξουμε το τεντομα της αλησιδας να μην ειναι πολυ τεντωμενη γιατι θα τη σπασουμε σε κανενα αλματακι.μπωρει και να κανω λαθως
Άβαταρ μέλους
kotsosargy
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 15 Μαρ 2009, 01:28
Τοποθεσία: kriti

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 19 Μάιος 2009, 00:18

Τον έχω και εγώ αυτόν τον θόρυβο στο Lander μου παιδιά αλλά δεν του βάζω χέρι,μπορεί να γίνει μ@λ@κία.........
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

Δημοσίευσηαπό noexcuse » 19 Μάιος 2009, 13:49

Kalhm;era
Άβαταρ μέλους
noexcuse
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009, 13:04
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό noexcuse » 19 Μάιος 2009, 14:22

Καλημέρα παιδιά (όλοι παιδιά είμαστε, τα παιχνίδια μας ακριβαίνουν)
Πέρισυ αγόρασα ένα YMC Buggie 250 desert advanced. Στην αρχή όλα πήγαιναν πολύ καλά, αν και ποτέ δεν τράβαγε όπως θα ήθελα ή είχε την τελική που έλεγαν. Επίσεις κάθε φορά που άφηνα το γκάζι έκανε κάτι σκασίματα η εξάτμηση που τα σκυλιά της γειτονιάς άρχιζαν το γαύγισμα. Υπέθεσα ότι είναι καινούργιο ακόμα και θα στρώσει. Επίσης δεν μπορούσα να έχω τρομερές απαιτήσεις, μιας και είναι μόνο 250 κε, και βαρύ για τα άλογα που βγάζει. Με τον καιρό όμως, έχω κάνει περίπου 950χλμ μου εμφανίστηκαν κάποια προβλήματα. Εχω πλήρη επίγνωση ότι πήρα κινέζο, και τα ψιλοπερίμενα. Αρχισε να μην τραβάει όπως πρίν, μειώθηκε η τελική του, άλλαξε ο ήχος του, αυξήθηκε πάρα πολύ η κατανάλωση, αδυνατεί να κρατήσει το ρελαντή και σβήνει αν δεν πατάω γκάζι. Επίσης στο δεξί άξονα στο σημείο που βγαίνει από το διαφορικό εντοπίζω λάδια-γράσσ. Χθές που το πήγα στην αντιπροσωπεία μου έμεινε και ο παπάς στο χέρι. Εκεί ο υπεύθυνος που το παρέλαβε - ευγενέστατος και πολύ πρόθυμος - μου είπε ότι θα το ανοίξουν και θα το ελέγξουν. Επίσης ήταν σίγουρος ότι χρειάζεται ρύθμιση το καρμπυρατέρ. Οταν ρώτησα για κάποιο τρόπο να βελτιωθούν οι επιδώσεις του, ήταν κατηγορηματικός και είπε ότι αυτό που μπορούν αυτοί να κάνουν είναι να το επαναφέρουν στην αρχική του κατάσταση. Το ελπίζω και το εύχομαι, αλλά θα ήθελα να μπορούσα να κάνω κάτι για να βελτιώσω τις επιδώσεις του.
Και σας ρωτάω. Ξέρει κάποιος να μου πεί τον τρόπο? Ακούω πολλά και δεν ξέρω αν θα έχουν αποτέλεσμα.
Σας παρακαλώ όποιος ξέρει να μου πεί τι θα μπορούσα να κάνω και που θα το εκτιμούσα πολύ. Είναι καλό το μηχανηματάκι και έχει πλάκα, δεν θα ήθελα να το αλλάξω προς το παρών.

Σας ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
noexcuse
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009, 13:04
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 19 Μάιος 2009, 15:59

kotsosargy ευχαριστω για τον ιμαντα θα το ψαξω
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

Δημοσίευσηαπό leou » 19 Μάιος 2009, 20:13

Καλησπέρα.....
Έχουμε κανέναν με lander 300 από Αθήνα (η ακόμη καλύτερα πειραια)????
Κερνάω καφεδάκι αν είναι...
Το έχω βάλει στο μάτι καιρό τώρα και θα ήθελα μια κουβεντούλα με κάποιον που το έχει...
Άβαταρ μέλους
leou
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 20:32
Τοποθεσία: πειραιάς

Δημοσίευσηαπό nimfasiwtis » 20 Μάιος 2009, 17:49

ξερει κανεις αν οι μπιλιες που φοραει το 330 ειναι αυτες? 6 μπιλιες 23x18 23gm
Άβαταρ μέλους
nimfasiwtis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 19 Φεβ 2009, 19:08

Δημοσίευσηαπό Lukas » 22 Μάιος 2009, 15:54

ναι ειναι 6 αλλα θα βαλεις 21γρ!!!!!!
καλο θα είναι πρωτα να τις μετρησεις να δεις ποσο ειναι οι δικές σου (μπορει να ειναι και 20γρ οποτε θελεις 18 να παρεις)
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό Mick » 08 Ιουν 2009, 19:55

Καλησπέρα και από ‘μένα. Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί έχω μπλέξει. Θέλω να πάρω μία γουρούνα, όχι για το κέφι μου αλλά γιατί οι ευκολίες που προσφέρουν (εύκολο παρκάρισμα, λεωφορειόδρομοι κλπ.) τις κάνουν ιδανικές στα μάτια μου για μετακίνηση στην πόλη (αλλά μπορούν να πάνε και ...διακοπές). Η «μελέτη» μου δείχνει ότι το κλάσμα τεχνικών προδιαγραφών/τιμή οδηγεί στις YMC. Το θέμα (ή μάλλον τα θέματά μου) είναι τα εξής:
1. Είμαι άσχετος (τόσο από γουρούνες όσο και από μηχανές). Βλέπετε κανένα λόγο να το ξανασκεφτώ;
2. Θα έχω πρόβλημα με τις YMC; Όλοι εσείς μου μοιάζετε πολύ μυημένοι και έτοιμοι να λύσετε τα προβλήματα – μικρά ή μεγαλύτερα. Μήπως πρέπει να προτιμήσω άλλη μάρκα για να κερδίσω σε αξιοπιστία (και χρόνο επίλυσης προβλημάτων); Αν ναι, τι προτείνετε;
3. Πόσα κυβικά πρέπει να πάρω για να κινούμαι αξιοπρεπώς σε μεγάλους δρόμους (παραλιακή, Συγγρού κλπ.); Οι τελικές που διαβάζω ισχύουν;
4. Από κατανάλωση τι γίνεται; Θα προτείνατε κάποια οικονομικότερη μάρκα-μοντέλο;
Και για να προλάβω την προφανή ερώτηση «Γιατί δεν παίρνεις μηχανή;», ας πούμε ότι είναι εκτός συζήτησης...
Τέλος, γράφω σ’ αυτό το θέμα για να πάρω απαντήσεις κυρίως από κατόχους YMC που δεν έχουν κανένα λόγο να θάψουν την επιλογή τους, εκτός αν τη θεωρούν και οι ίδιοι κακή επιλογή (για μένα τουλάχιστον).
Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Mick
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 19:42

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 10 Ιουν 2009, 20:33

Παίδες με πρόδωσε και εμένα το Lander μου σήμερα από ιμάντα κίνησης...Δυστυχώς...Το θέμα είναι που θα βρω εκτος Ymc γιατί άκουσα κάτι τιμές από φίλο που άλλαξε σε Hilander 500 και μου σηκώθηκε η τρίχα...Κάτι για 200-300€ μου είπε και φρίκαρα...Ισχύει αυτό???Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει γιατί έχω αγχωθεί...Επίσης ο ιμάντας που φόραει το δικό μου είναι ένας της bando με κωδικό 846 24.1 30
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες

cron