Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Νέο μαγαζί στην Αθήνα που φέρνει γουρουνάκια!!!

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Νέο μαγαζί στην Αθήνα που φέρνει γουρουνάκια!!!

Δημοσίευσηαπό giannnis » 29 Ιαν 2008, 21:56

Γουρουναρέοι,είδα νεό μαγαζί που φέρνει ΑΤV στη Αθήνα και σε πολύ καλές τιμές σε σχέση με υπόλοιπους!!! Φέρνει από όσο ρώτησα Yamaha,Suzuki.Βρίσκεται στη Καλλιρόης,κοντά στη στάση Φιξ.Στην αριστερή πλευρά όπως πάμε για παραλία.MOTOJAPAN λέγεται. Επί τόπου στο μαγαζί είχε ένα Suzuki (ΑΤV όχι quad) και τα Grizzly 700 και 450!!!!!Τους βγάζει πινακίδες και το Grizzly το 450 το έχει 9300+300(πινακίδες)!!!!!!!όλα μοντέλα 2008!!ελπίζω να συνεχίσει να τα φέρνει,να διαδοθούν και ...μακάρι να πέσουν και άλλο οι τιμές να γίνουν ευρωπαικές!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
giannnis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2006, 20:04

Δημοσίευσηαπό kfx » 30 Ιαν 2008, 12:03

το μαγαζι ειναι οντως πολυ καλο, εγω απο εκει πηρα το δικο μου, αλλα δεν νομιζω οτι θα πρεπει να γραφτει στο φοροθμ γιατι ειναι εκτος αντιπροσωπειας, ειδικα αυτα που λες για τις πινακιδες
........Suzuki, Kawasaki, Polaris, Honda, Kymco, Ymc
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό STF » 04 Φεβ 2008, 10:52

ΦΙΛΕ kfx, ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ "ΑΥΤΑ" ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΑ FORUM ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ Η ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.
ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ FORUMS ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΑΥΤΗ.
ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ. ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΣ ΣΠΙΤΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ KAWASAKI - ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟ KVF750 - ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΟΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙ ΚΑΛΥΨΗΣ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ. ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ? ΠΩΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ FORUMS ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΣΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ AFTER SALE ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΚΑΚΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ. ΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΑΡΧΑΣ ΕΝΑ ΚΛΙΜΑ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ SERVICEΚΑΙ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ.
ΕΓΩ ΕΝΔΙΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ OUTLANDER MAX 800 XT ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΛΟΥΣΙΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ. ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ 17300,00€ ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ 10500,00 ΔΟΛΑΡΙΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 6800,00€!!! ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 7500,00€ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΗ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΑ ΔΙΚΥΚΛΑ (ΕΤΣΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΕΣ).
ΤΟ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ KAWASAKI KVF750 (ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΔΗΛ. BRUTE FORCE 11500,00€) ΚΑΙ Η ΕΛΛΚΗΝΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ 13950,00€!!! ΔΗΛΑΔΗ 2500,00€ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑ ΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ, ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ BRUTE FORCE ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ AFTER SALE.
ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

Δημοσίευσηαπό alexandros » 04 Φεβ 2008, 15:33

καλησπέρα σε όλους,

η ύπαρξη του forum είναι για να εξυπηρετεί ακριβώς τέτοιες καταστάσεις δηλαδή, να ενημερωνόμαστε για την αγορά των τετραροδων μας.

το λεπτό σημείο και η δυσκολία συναντάται όταν υπάρχει εσκεμμένη διαφήμιση απο τους άμεσα ενδιαφερόμενους μέσω του οποιαδήποτε forum.

η συντακτική ομάδα του forum δεν μπορεί να γνωρίζει όλες τις απόψεις των μελών της.
Μπορεί όμως και την ενδιαφέρει η ποιότητα των χρηστών του forum και για αυτό φροντίζει την ομαλή λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό STF » 04 Φεβ 2008, 17:55

Αλέξανδρε,
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Από γουρούνες γενικότερα γνωρίζω ελάχιστα πράγματα, κατά καιρούς όμως, άλλοτε εποχιακά και άλλοτε με σταθερή παρουσία συμμετέχω σε διάφορα forums που αφορούν διάφορες ενασχολήσεις. Οι διαπίστωση μου είναι η εξής: ναι, πολλές φορές τα forums χρησιμοποιούνται για έμμεση, ακόμη και άμεση διαφήμιση από τύπους που μπαινουν στις συζητήσεις ως απλά μέλη και τελικά από πίσω τυος κρύβονται διάφοροι καταστηματάρχες. Σχεδόν πάντα, καποτε γίνονται αντιληπτοί, και τότε....? η διαφήμιση που κυνηγούσαν φέρνει το αντίθετο αποτέλεσμα. Διότι τέτοια άτομα αποκλείεται να κρύβουν τον επαγγελματία μέσα τους. Σε εποχές οικονομικής κρίσης οι "πελάτες" ειναι καλά πλκηροφορημένοι και αρκετά έξυπνοι. Προσοχή όμως έχω δει και καταστηματάρχες που εκπροσωπούν το Χ προιόν και δεν το υποστηρίζουν, επισημαίνουν τα δυνατά του σημεία αλλά και τα "αδύνατα", σημειώνουν πως έχουν γνώση του ανταγωνισμού και επεφημούν τα "δυνατά" σημεία του ανταγωνιστικού προιόντος. Το τελικό αποτέλεσμα πιστεύω είναι υπέρ τους. Αυτοί οι σπάνιοί μάλλον έμποροι συμμετέχουν για την αγάπη που έχουν στο είδος, το προϊον τους συνήθως ανήκει στη καλή πάστα και πρώτα από όλα πουλάνε το δικό τους προιόν που είναι η εξυπηρέτηση. Ο πονηρός είναι ζήτημα χρόνου να αποκαλυφθεί. Το έχω ζήσει.
Προτιμώ λοιπόν να διαβάζω κάθε καρυδιάς καρύδι αλλά "εγώ" να είμαι επιφυλακτικός και να διασταυρώνω τα γραφόμενα. Αυτό με βοηθάει να καταλήξω.
Φιλικά προς όλους Στέφανος.
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

Δημοσίευσηαπό alexandros » 05 Φεβ 2008, 08:53

Στεφανε συμφωνω και εγω μαζι σου.

κύριοι ας μην ξεχνάμε τον λόγο που ''συναντιόμαστε'' στα fora και ας προσεχουμε να τα κραταμε ''καθαρα'' οπως το βουνο που αγαπάμε.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kfx » 05 Φεβ 2008, 09:56

Συμφωνω απολυτα και με τους δυο, απλα οπως λετε και εσεις η διαφημιση δεν πρεπει να υπαρχει γιατι πολλοι την εκμεταλλευονται και πολλες φορες δεν γινεται η σωστη ενημερωση, ΑΝ και το συγκεκριμενο μαγαζι την αξιζει και με το παραπανω, γλυτωσα περιπου 3000 για το ραπτορ που πηρα, ολα εγιναν οπως ακριβως και στο χρονικο οριο που μου ειπαν με τον καλυτερο τροπο. Να φανταστειτε επειδη ηρθε η πινακιδα οταν ειχα φυγει για διακοπες μου την εστειλαν Σαββατο αντι να παω να την παρω τη Δευτερα με δικα τους εξοδα στο εξοχικο μου.
Παντως δεν ξερω κατα ποσο ειναι ηθικα σωστο να διαφιμιζονται τετοια πραγματα γιατι οπως λετε τα 3000 ειναι πολλα και οι αντιπροσωπειες θα λαβουν τα μετρα τους, που σιγουρα δεν θα ειναι υπερ μας!
........Suzuki, Kawasaki, Polaris, Honda, Kymco, Ymc
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό carcass31s » 05 Φεβ 2008, 11:14

Πολυ σωστά τα λέτε παλικάρια. αλλα ο Στέφανοσ έχει το μεγαλυτερο δικιο γιατι τα οχηματα μας κάνουν και εκτός δρομου χρηση οποτε το after sales είναι απαραίτητο. Τι να το κανω δλδ να πληρώσω 2 και 3 χιλιάρικα φτηνότερα αν μετά δε μπορω να βρω ανταλλακτικα. Αυτο που θέλω να ρωτήσω Στέφανε, μπορούν οι αντιπροσωπίες να μην καλύψουν με εγγύηση μηχανάκι που έχει αγοραστεί από εκτος δικτύου; Και από την εμπειρία σας είναι εύκολο έστω και να αγοράσουμε ανταλλακτικά γνήσια από αντιπροσωπία; ή ελέγχον το πλαίσιο και σου λένε αρλούμπες για αναμονή κλπ;
Άβαταρ μέλους
carcass31s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007, 18:46

Δημοσίευσηαπό STF » 05 Φεβ 2008, 18:17

Φίλε carcass31s (κι ένα όνομα δε θα έβλαπτε),
θα σου πω από προσωπικές εμπειρίες που είχα για το θέμα της υποστήριξης ανταλακτικών αλλά και service των εισαγόμενων από τρίτους.
Κάπου στα μέσα της δεκαετίας του '90 ψηφίστηκε νόμος - άφου μας υποχρέωσε η Ευρωπαϊκη ένωση φυσικα - με τον οποίο θεσπίστηκε η κατάργηση του μονοπωλίου στη παγκόσμια αγορά, αυτο συμπεριλάμβανε μέσα και την απαγόρευση της αποκλειστικότητας σε ένα προϊον. Οι μεγάλες εταιρείες που κάναν εισαγωγές εκείνη την εποχή προσπάθησαν με κάθε τρόπο να πνίξουν αυτή τη νέα αγορά που δημιουργήθηκε και το κατάφεραν αλλά όμως μόνο με τις εισαγωγές μεταχειρισμένων και την εισαγωγή καινούργιων απευθείας από την Άπω Ανατολή. Κάτι έπαιξε εκεί με τις προδιαγραφές.
Εκείνη την εποχή έστειλα ένα e-mail προς την KAWASAKI JAPAN και την ρωτούσα ακριβώς αυτό που με ρωτάς εσύ. Πιο συγκεκριμένα μου έγραψαν: τα προιόντα τους καλύπτονται από παγκόσμια εγγύηση και αν δε τα καλύπτει η εγγύηση της αντιπροσωπείας τα καλύπτει αυτή (η παγκόσμια δηλαδή) και ότι οποιοσδήποτε πουλάει KAWASAKI είναι και υποχρεωμένος να σε καλύψει από ανταλακτικά και από εξουσιοδοτημένο service. Στο τέλος σύστησε επιμονή και αποφασιστικότητα στις απαιτήσεις μας!
Και θα σας θέσω ένα παράδειγμα απλό-απλούστατο! Γερμανός τουρίστας έρχεται με τη KAWASAKI του για διακοπές στη πανέμορφη κατα τα άλλα χώρα μας κι έχει την ατυχία να χαλάσει η μηχανή του στην Ελλάδα. Τι θα του πεί η αντιπροσωπεία σόρυ φίλε αλλά ο αριθμός πλαισίου δείχνει ότι δεν έχει αγοραστεί από εμάς και άρα δεν μπορώ να σε καλύψω με ανταλακτικά ούτε να σε υποστηρίξω με service? E, re kai pesoun se Germano ti vapsane!!!
Αυτά είναι πατέντες του ΣΑΡΑΚΑΚΗ και είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ.
Εχω στείλει και σχετικό mail στη HONDA JAPAN αλλά από εκεί απάντηση δε πήρα. Είχα ένα πανέμορφο AFRICA 650 και όταν κατάλαβα τι γίνεται δεν ξανα-αγόρασα ποτέ μου HONDA, και όσο θα ζω στη Ελλάδα δε θα αγοράσω ποτέ, φυσικά έχει πολλές καλές μηχανές, αλλά δε θα του κάνω τη χάρη του κου ΣΑΡΑΚΑΚΗ.
Από την άλλη η YAMAHA δεν είχε πότε κανένα πρόβλημα, κάποια στιγμή που σκεπτόμουν να αγοράσω ένα DT220 LANZA εισαγωγής, όταν τους ρώτησα περί αναταλακτικών μου είπαν κανένα πρόβλημα, το πολύ πολύ να χρειαστώ να περιμένω 10 ημέρες για να μου έρθουν με παραγγελία από το εργοστάσιο στη Ολλανδία!!!
Από γουρούνες δε ξέρω, αλλά με τις μηχανές ασχολούμε από τα 18 μου ανελλιπώς, σήμερα κοντεύω 38! Γλουπ!
(πρώην κάτοχος: DT200R, TDR250, KLE500 (2φορές), AFRICA TWIN 650, XTZ750, XR250, TDM850, HUSKY WR125, HUSKY WR250 και τελευταία TDM900).
Καταλαβαίνετε οτι η άποψη μου μπορεί να είναι αρκετά αντικειμενική ως προς τις εταιρείες στην Ελλάδα.
Σήμερα πήρατε ένα δείγμα του τι εννόω διαφήμιση και τι δυσφήμιση!

Οπως πάντα φιλικά Στέφανος!
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI

Δημοσίευσηαπό carcass31s » 05 Φεβ 2008, 18:48

Στεφανε είσαι κορυφή!

Ντίνος (Dean)
Άβαταρ μέλους
carcass31s
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007, 18:46

Δημοσίευσηαπό kfx » 06 Φεβ 2008, 11:17

πιστευω πως και οι γουρουνες θα εχουν εγγυηση, τωρα αν δεν εχουν η βρισκεις τροπο να την περασεις, η πληρωνεις απο την τσεπη σου τη ζημια. Οτι και να παθει το μηχανακι 3000 ζημια ειναι δυσκολο. και ολο το μοτερ να χαλασει αγοραζεις απο το ebay καινουργιο, αρα θεωρητικα συμφερει. Εξαλλου εγω προσωπικα τα αγοραζω ολα απ'εξω με απειρες επιλογες κατω απο τη μιση τιμη, γιατι δεν εχω σκοπο να κανω κανεναν ασχετο μαγκα!!!
........Suzuki, Kawasaki, Polaris, Honda, Kymco, Ymc
Άβαταρ μέλους
kfx
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 18:30
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό STF » 06 Φεβ 2008, 11:42

Και συμπληρώνω τα παρακάτω:
Οι περισσότερες εισαγωγές από μικρά καταστήματα γίνονται από Ευρώπη και συγκεκριμένα κυρίως Βέλγιο. Πως λειτουργει? Υπάρχει ένας ντίλερ Βέλγος ο οποίος συγκεντρώνει παραγγελίες από διάφορα μαγαζιά της Αθήνας και μόλις συμπληρωθεί η χωρητικότητα ενός κοντεϊνερ οι μηχανές έρχονται στην Ελλάδα, αυτός είναι ο τρόπος να μειώσουν τα μεταφορικά έξοδα. Σε ότι αφορά τις εγγυήσεις υπάρχει η εξής συμφωνία: Ο Βελγός υποστηρίζει με ανταλακτικά δωρεάν εντός εγγύησης και το κατάστημα που αγόρασες τη μηχανη-γουρούνα με την παροχή υπηρεσίων δωρεάν φυσικά εφ'όσον είσαι μεσα στα χρονικά όρια της εγγύησης. Μη κολάτε στο "Βέλγος" μπορεί να είναι και Ιταλός. Και αν τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως σας τα περιγράφω τότε είναι "περίπου" έτσι.
Έχω φίλο που δούλευε σε τέτοιο κατάστημα και ότι γνωρίζω το γνωρίζω από μέσα. Δε παίρνω και όρκο αλλά κάπως έτσι είναι τα πράγματα....

Καλημέρα σε όλους σας!!!
Άβαταρ μέλους
STF
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2005, 14:02
Τοποθεσία: GALATSI ATTIKI


Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron