Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ψαχνω για γουρουνα

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

Δημοσίευσηαπό commbba » 08 Μάιος 2008, 20:18

Σίγουρα Yamaha.Honda.Kawasaki,Suzuki είναι άριστες μάρκες και εγγύηση στην αγορά της μοτοσυκλέτας αλλά και η Kymco έχει φτιάξει ένα όνομα που δέν μπορεί κανένας να την αμφισβητήσει.Σε σχέση με τίς διάφορες τσιουγιαγιόνγκ μάρκες είναι ποιό αξιόπιστη.
Το Raptor είναι φθηνό , αλλά χωρίς πινακίδες.Με πινακίδες πάει στίς 7.500 ευρώ.Άσε που είναι άλλο στύλ.Είναι sport quad και όχι utility vehicle.Δέν έχει σχάρες.
Τα Kymco πιστέυω είναι αρκετά καλά σάν entry level οχήματα.Δύσκολο να κλάψεις τα χρήματα σου.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας

Δημοσίευσηαπό hurricane » 08 Μάιος 2008, 21:20

kaτ αρχην σας ευχαριστω ολους που ασχολειστε και με βοηθατε στο να βρω το καταλληλο χοιριδιο...
ενας φιλος μου παντως που εχει kymco 250 εχει μειενι πολυ ευχαριστημενος..το εχει παει σχεδον παντου και απο προβληματα κατι μικρα μονο...μαλλον αυτο θα παρω αλλα μεχρι στιγμης εχω μαζεψει 3.000 ευρω μαλλον θα τα δωσω σαν προκαταβολη και θα βαλω και δοσεις...

επισης φιλε commbba οταν παρω το γουρουνι μου να κανονισουμε καμια συναντηση για καμια εκτς δρομου διαδρομη.ξερω μερικες καλες...
Άβαταρ μέλους
hurricane
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 06 Μάιος 2008, 17:49

Δημοσίευσηαπό YiannisM » 09 Μάιος 2008, 06:01

Ρίξε μια ματιά μήπως σε ενδιαφέρει



http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-9236.html
www.quads.gr
Άβαταρ μέλους
YiannisM
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2003, 20:27
Τοποθεσία: Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό commbba » 09 Μάιος 2008, 07:34

Όποτε θέλεις φίλε Hurricane.Άλλωστε ο δεύτερος λόγος που θα το πάρω είναι αυτός.Βλέπω τα βουναλάκια πάνω από την Ερέτρια και λαχταράω να τα εξερευνήσω.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας

Δημοσίευσηαπό yanman » 09 Μάιος 2008, 11:12

Μην ξεχνάμε ότι το Raptor είναι ένα πολύ παλιό ATV με άλλο κοστούμι (νομίζω το Warrior) οπότε αξιόπιστο μάλλον είναι αλλά κατά τα άλλα δεν ξέρω να πω κάτι. Μόνο ότι στα 7700 (από mototriti) δεν είναι φθηνό για παλιό μηχανάκι ουσιαστικά. Και αυτό και το YFM250R είναι αερόψυκτα. Αυτό το λέω όχι τόσο σαν μειονέκτημα αλλά σίγουρα δεν έκατσε η Yamaha να φτιάξει ή να πάρει κάποιο καινούργιο κινητήρα για τα ATV της και παρόλα αυτά οι τιμές της είναι στα ύψη. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να πάρεις μεταχειρισμένο και με λιγότερα λεφτά το kfx400 αν δεν κάνω λάθος ή το αντίστοιχο της suzuki δεν θυμάμαι όνομα που είναι πιο σύγχρονα και σε άλλη κατηγορία. Επίαης με γνώμονα τι είναι πιο σωστό προς τους άλλους συμφορουμίτες (λέξη που βρήκα και εγώ) καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι, τουλάχιστον χωρίς τρανταχτά επιχειρήματα (για να είμαστε απόλυτοι) και να λέμε κάνε αυτό ή μην κάνεις το άλλο γιατί θα το μετανοιώσεις παρόλο που οι προθέσεις μας είναι καλοπροαίρετες. Για το Kymco τέλος σαν κάτοχος (maxxer 300) και με μεγάλη προιστορία κατοχής και χρήσης πολλών γιαπωνέζικων και μη μοτοσυκλετών (περίπου 23) δεν μπορείς να πεις ότι είναι μάπα, κακό μηχανάκι, δεν αξίζει τα λεφτά του και γενικός μέτρια πράγματα. Είναι πολύ καλό, με αντικειμενικά κριτήρια και υπολογίζοντας για τι χρήση έχει φτιαχτεί. Εάν το πάρεις πχ για να κατέβεις σε αγώνες ή να περνάς ποτάμια λίμνες και λάσπες έχοντας μόνο το τιμόνι έξω εντάξει μάλλον δεν κάνει. Δηλαδή το μόνο που μπορείς να πεις είναι ότι έχω κάνει λάθος επιλογή για τις απαιτήσεις που έχω.
Οι παρατηρήσεις μου είναι φιλικές και καλοπροαίρετες.
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό raptoras » 09 Μάιος 2008, 13:47

Η yamaha , suzuki , kawasaki. Αυτες ειναι για quad.
Αν δεν βιαζεσε ισως βρω τον τυπο που εχει την kymco 300 και να βαλω διπλα την raptor να γραψω ενα βιντεακι και να το ανεβασω στο youtube για να τα δεις και τα 2 μαζι. Και αν μπορεσω θα εχω και ενα kawasaki 400 αλλα εκει φευγεις λιγο στα λεφτα.
Το γιατι θα το μετανοιωσεις ειναι οτι το kymco ειναι...... kymco και το yamaha........ YAMAHA !!!! εχει διαφορα μεγαλη. Αλλιως πουλιετε ενα yamaha αλλιως ενα kymco.
αλλη τεχνογνωσια εχει η yamaha , αλλη εμπειρια στα quad. Ολα αυτα παιζουν ρολο.
Το δικο μου το εχο περιπου 2 χρονια , το πηρα 5700 και τωρα το πουλαω 4500 και το θελουν αρκετοι. Το kymco δεν εχει την ιδια μεταπωληση οσο το yamaha.
Επιμενω λιγο για το raptor γιατι ειναι το πιο φτηνο.
http://www.bikepics.com/members/bill123/06raptor350
Εδω ειναι το δικο μου σε παλιες φωτο , οταν ηταν σχεδον καινουριο !!!
Άβαταρ μέλους
raptoras
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Μάιος 2008, 16:16
Τοποθεσία: xalkidiki

Δημοσίευσηαπό yanman » 09 Μάιος 2008, 14:06

raptoras έγραψε:Η yamaha , suzuki , kawasaki. Αυτες ειναι για quad.
Αν δεν βιαζεσε ισως βρω τον τυπο που εχει την kymco 300 και να βαλω διπλα την raptor να γραψω ενα βιντεακι και να το ανεβασω στο youtube για να τα δεις και τα 2 μαζι. Και αν μπορεσω θα εχω και ενα kawasaki 400 αλλα εκει φευγεις λιγο στα λεφτα.

Φίλε μου αν καταλαβαίνω υπονοείς ότι έχουν διαφορά στο γκάζι. Ας μας πει ο hurricane που ψάχνει εάν τον ενδιαφέρει προτίστος το γκάζι.

Το γιατι θα το μετανοιωσεις ειναι οτι το kymco ειναι...... kymco και το yamaha........ YAMAHA !!!! εχει διαφορα μεγαλη. Αλλιως πουλιετε ενα yamaha αλλιως ενα kymco.
αλλη τεχνογνωσια εχει η yamaha , αλλη εμπειρια στα quad. Ολα αυτα παιζουν ρολο.

Το YAMAHA δεν σημαινει ότι τα άλλα δεν θα πρέπει.
Είπαμε τι ζητάς τι χρήση θέλεις να κάνεις
και τι θέλεις να δώσεις.

Το δικο μου το εχο περιπου 2 χρονια , το πηρα 5700 και τωρα το πουλαω 4500 και το θελουν αρκετοι. Το kymco δεν εχει την ιδια μεταπωληση οσο το yamaha.
Επιμενω λιγο για το raptor γιατι ειναι το πιο φτηνο.
http://www.bikepics.com/members/bill123/06raptor350
Εδω ειναι το δικο μου σε παλιες φωτο , οταν ηταν σχεδον καινουριο !!!

Το δικό σου έχει πινακίδα; Τον hurricane τον ενδιαφέρει να έχει πινακίδα;
Επίσης hurricane σε ενδιαφέρει το μεταχειρισμένο ή θέλεις καινουργιο;
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό hurricane » 09 Μάιος 2008, 14:33

emena δεν με ενδιαφερει η πινακιδα καθως θα το πω περισοστερο εκτος δρομου....
πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα αν ηταν καινουργιο.τωρα βεβαια αν βρω κανενα mxu 300 ή καποιο αλλο αξιοπιστοι και ειναι σε καλη κατασταση δεν θα ελεγα οχι.....
επισης για τον φιλο που λεει η yamaha ειναι yamaha εχω να του πω πως αν ηταν ετσι ολοι θα αγοραζαν bmw..αυτα τα πραγματα πανε αναλογα με το ποσο αντεχει η τσεπη του καθενος...
Άβαταρ μέλους
hurricane
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 06 Μάιος 2008, 17:49

Δημοσίευσηαπό xontros » 09 Μάιος 2008, 15:14

Αφού δεν θέλεις πινακίδα, ένα Grizzly 350 4Χ4 στα 6600 είναι καλή περίπτωση. Ξεφεύγει από τα λεφτά του Lander, αλλά αξίζει τη διαφορά.
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό yanman » 09 Μάιος 2008, 16:06

Συμφωνώ και πιστεύω ότι με βάση τα σημερινά δεδομένα είναι και η τιμή καλή.
Αν μπορείς να κάνεις δόσεις αξίζει την προσπάθεια.
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό hurricane » 09 Μάιος 2008, 19:56

praγματικο θηριο to grizzly και ειναι και yamaha.οποτε νομιζω ειναι καλυτερο απο τα υπολοιπα....
μηπως ξερετε κανενα μεταχειρισμενο που να πωλειται?
Άβαταρ μέλους
hurricane
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 06 Μάιος 2008, 17:49

Δημοσίευσηαπό raptoras » 10 Μάιος 2008, 11:29

Καταρχην να πω οτι δεν το παιζω ξερολας κτλ. απλα λεω την γνωμη μου , ισως με λαθος τροπο ( δεκτη η παρατηρηση σου yahman για το "μετανοιωσεις" κτλ) απλα ετσι ειμαι γενικα οταν μιλαω με φιλους.
οχι κατω απο 300 cc hurricane.
Θες atv η quad hurricane ? Εχουν διαφορα.
με τα 4Χ4 βγαζεις αλλα γουστα απο οτι τα 2Χ4 και το αντιστροφο.
αν σ αρεσει να τρεχεις σε χωραφοδρομους η αντιπυρικες ζωνες κτλ καλα ειναι τα quad αν θες βραχους ποταμια κτλ καλα ειναι τα 4Χ4. τα παντα θα κανεις και με τα 2 βεβαια
Για μεταχειρισμενο δεν ειμαι πολυ υπερ γιατι δεν ξερεις τι θα βρεις , η θα ειναι πολυ καλο ( απο αυτους που το παιρνουν και πεφτουν την πρωτη βδομαδα και το δινουν οσο οσο ) η θα το βρεις πολυ δουλεμενο.
Το kawasaki kfx400 εχει κινητηρα της suziki , 34 αλογα
Το raptor 350 εχει κινητηρα απο τα ΧΤ350 παλιος αλλα σκυλι μαυρο !!!
βγαζει 28 αλογα 6 ταχυτητες και τελικη 120
Το δικο μου yahman δεν εχει πινακιδες αλλα δεν κυκλοφορει και πολυ σε δρομο , το πηρα για βολτες στο βουνο να ξεφευγω λιγο και να ηρεμη το μυαλο μου.
Μεταχειρισμενο hurricane πωλειτε το δικο μου , θα παρω το yamaha yfz 450 , αλλα εισαι μακρια οποτε αστο. και σου ειπα δεν ειμαι υπερ τον μεταχειρισμενων ( ασχετα που το δικο μου ειναι κουκλι ) !!!!!!!
Σε ενα μονο θα ειμαι απολυτος yahman και πιστευω θα συμφωνησεις και εσυ. ΟΧΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 300 cc :)
Άβαταρ μέλους
raptoras
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 07 Μάιος 2008, 16:16
Τοποθεσία: xalkidiki

Δημοσίευσηαπό hurricane » 10 Μάιος 2008, 13:09

κατω απο 300 κυβικα ουτε εγω εχω σκοπο να παρω γτ αν τοι κανω το ξερω πως θα το μετανιωσω...
βασικα και σε χωραφοδρομους θα παω αλλα και σε βραχους και ποταμια..
εχουμε ενα ποταμι στο χωριο μου και προσπαθω να πισω ενα να βαλει το γουρουνι του μεσα αλλα δεν το αποφασιζει...
Άβαταρ μέλους
hurricane
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 06 Μάιος 2008, 17:49

Δημοσίευσηαπό commbba » 10 Μάιος 2008, 16:36

Εγώ πάντως σταμάτησα να την ψάχνω άλλο.Η αγορά έχει καταντήσει ωκεανός και είναι πολύ έυκολο να ''πνιγείς''.Γι'αυτό και έχω καταλήξει στο Kymco MXU 300.Το είδα , το ερωτεύτηκα , το θέλω.Είναι ότι καλύτερο μπορώ να πάρω σε αυτή την τιμή.Όλα τα άλλα ξεφεύγουν αρκετά.Δέν με ενδιαφέρει η αξία του σάν μεταχειρησμένο.Αλλά η αξιοπιστία του σε σχέση με την τιμή του.Να έιναι καλό και δέν θα χρειαστεί να το πουλήσω.
Άβαταρ μέλους
commbba
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 13 Απρ 2008, 21:01
Τοποθεσία: Ερέτρια-Ευβοίας

Δημοσίευσηαπό yanman » 10 Μάιος 2008, 18:29

Raptoras συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τα λεγόμενα σου στο τελευταίο post. Επίσης τα 300cc πιστεύω και εγώ ότι είναι οριακά. Σαν παράδειγμα θα πω ότι δικάβαλος σε δύσκολα σημεία (δεν έχω αργά) πάει δεν πάει. Αλλά μιλάμε για δύσκολα σημεία. Βέβαια το ότι τα καταφέρνει δεν σημαίνει και πάλι ότι αρκεί γιατί πως τα καταφέρνει και με τη καταπόνηση στα μηχανικά μέρη. Μόνος αλλάζουν τα πράγματα. Σε αυτά τα κυβικά με αργά και 4χ4 εντάξει τη δουλεία σου θα την κάνεις σίγουρα. Μεγάλη υπόθεση το αργό. Σαν χρήση quad άσε. Quad πιστεύω ότι σημαίνει γκάζι οπότε ούτε τα 300. Και θα έλεγα όχι αυτόματο αλλά με ταχύτητες. Εκτός εάν το παίρνεις για βόλτες και επειδή είναι πιο όμορφο από atv (υποκειμενική άποψη).
Kymco Maxxer 300 και βλέπουμε....
Άβαταρ μέλους
yanman
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 11:20
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 49 επισκέπτες