Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

YMC LANDER 300!!!!!!!!!!!!!

Η μαμά τους ήταν μοτοσικλέτα, ο μπαμπάς τους αυτοκίνητο και τα βάφτισε τρελός παπάς !!!!

κοτσαδουρα

Δημοσίευσηαπό Landertakis » 15 Ιουν 2009, 12:08

Οντως μέχρι ώρας είναι το μόνο πρόβλημα που φαίνεται να έχει το Lander είναι αυτό....Και για αυτό φταίνει οι λακαμάδες οι ταιβανέζοι-κινέζοι που το κατασκευάζουν...Γιατί???Αν είχαν καταφέρει να ψύξούν καλύτερα το λουρί και δεν δούλευε σε τόσο υψηλές θερμοκρασίες δεν θα φθείρονταν τόσο γρήγορα άρα δεν θα κοβόταν....Ελπίζω στο μέλλον να το διορθώσουν.....
Μπορεί να αργήσεις να καταλάβεις το γουρούνι σου,όταν το μάθεις όμως δεν ξεκολλάς...........
Άβαταρ μέλους
Landertakis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 13:39

κοτσαδουρα

Δημοσίευσηαπό master » 08 Ιούλ 2009, 16:04

Καλησπέρα γουρουνάδες, εχω πάρει εδώ και ένα μήνα την Lander300 με ασφάλτινα λάστιχα για χρήση περισσότερο στην άσφαλτό, έχει φοβερό "πάτημα" στο δρόμο, όμοιο με αυτοκίνητο, και πολύ καλά κρατήματα, η κατανάλωση είναι standar περίπου 7ltr στα 100km, το μόνο πρόβλημα είναι οτι απο τα πρώτα 350km έβγαλε πρόβλημα στο κόμπλερ της μίζας, ( το οποίο μου υποσχεθηκαν θα μου το αλλάξουν) και επίσης άρχισε να μήν παίρνει τις ταχύτητες, στην αρχή μου είπαν οτι ίσως να είναι πρόβλημα με την ρύθμiση των ταχυτήτων το οποίο θα τiς ρύθμιζαν στο πρώτο service, τελικά στο πρώτο service μου είπαν οτι πρέπει να ανοίξουν τον συμπλέκτη να τον δουν μαζί με την αλλαγή του κόμπλερ, (οπότε βλεπουμε στο μέλλον). Tο πρόβλημα που αναφέρουν, σε άλλα posts, για τον θόρυβο της αλυσίδας με την ραουλίερα, δεν είναι τιποτα απο το απλό τεζάρισμα της αλυσίδας, το οποίο με έντεχνο τρόπο το αποφεύγουν στο service. (είναι μόλις 3min εργασία). Όταν θα έχω νεότερα απο την διόρθωση των προβλημάτων θα ξαναpostaro.
Άβαταρ μέλους
master
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2009, 15:42
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο, Θεσσαλονίκη

κοτσαδουρα

Δημοσίευσηαπό Lukas » 11 Ιούλ 2009, 09:22

Το ραουλακι που τεντωνει την αλυσιδα ναι βγαζει θορυβο αλλα αν δεν κανεις πεταγματα μπορεις να το βγαλεις και να μην ακους τιποτα αλλα υπαρχει παντα ο κυνδινος να την κοψεις!!!
Άβαταρ μέλους
Lukas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 09 Φεβ 2009, 16:53
Τοποθεσία: Salonika

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Quads

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες