Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τιποτα δεν συγκρινεται με ενα καλο κρεβατι(α)!!

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Τιποτα δεν συγκρινεται με ενα καλο κρεβατι(α)!!

Δημοσίευσηαπό synodigos » 19 Οκτ 2004, 17:34

Μετα την τελευταια εκδρομη που περασε δια πυρος και σιδηρου,το κονβόι του εμεινε τελευταιο(gmav,x-trail,yannis,terry)σκεφτηκε και προτεινει εκδρομη το επομενο Σαββατοκυριακο για μεχρι πτωσης κρεπαλη γυρω απο το τζακι στο καταφυγιο κρεβατια που βρισκεται στον Β Ολυμπο πανω απο την Βροντου.Μπορειτε να διαβασετε τα αναλογα Posts.Ειχαμε περασει κατι παραπανω απο τελεια και πιστευω οτι θα περασουμε ακομα πιο αψογα αν παμε ολοι μαζι.Προετοιμασια:ΚΑΜΙΑ.Οτι χρειαστουμε απο φαγωσιμα θα τα προμηθευτουμε απο την κουζινα του καταφυγιου η οποια ειναι εξαιρετικη.Το μονο που θα παρουμε μαζι μας ειναι η καλη διαθεση η οποια σε συνδιασμο με τους καταφυγιαρχες θα εκτιναξει την διασκεδαση στα υψη.Το καταφυγιο διαθετει 20 κλινες σε δυο δωματια(8-12)Αν ειμαστε πολλοι ισως το κλεισουμε ολο.Οσοι ηταν σε εκεινη την εκδρομη ας γραψουν εντυπωσεις για να δειξουν το πνευμα που επικρατισε εκει.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό gmav » 20 Οκτ 2004, 07:40

Καλημέρα.
Σε ποιο ΣΚ αναφέρεσε?
Επειδή δεν είδα κάποιο σχετικό ποστ για αυτό που λέγαμε και επειδή ο Αλέξης μου είπε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα κρεβάτια στα κρεβάτια :D κανόνισα (χτες το βράδυ) να παω αυτό το σκ 23-24/10 μαζί με τον Σίμο (αν θυμάσαι αυτόν με το σαμουράι που είχαμε γνωρίσει στο λευκοχώρι, στα άλογα).
θα ξεκινήσουμε πεζοπορία από Πριόνια --> καταφύγιο ζολώτα όπου και διανυκτερευση(2,5-3 ώρες πεζοπορία). Την επόμενη μέρα ξεκίνημα με προορισμό το καταφύγιο κρεβάτια (εκεί που πήγαμε). απόσταση περίπου 6-7 ώρες περπάτημα.

διευκρίνησε λίγο σε ποιο σκ αναφέρεσε να δω τι θα κάνω....
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Οκτ 2004, 07:46

Όπως με πληροφόρησε ο Γιάννης αυτό το ΣΚ είναι κλεισμένο το καταφύγιο και το επόμενο ΣΚ θα είναι ελευθερο το 8κλινο. Στις 27-28 θα είναι ανοιχτό και μάλλον δεν έχει καμία κράτηση ακόμα, οπότε τίθεται και ως πρόταση για εκείνο το διήμερο.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 20 Οκτ 2004, 08:04

Φαντάζομαι ότι και η κράτηση για το 8κλινο θα πρέπει να γίνει εγκαίρως. Από ότι φαίνεται είναι high season για τα καταφύγια. Για τις 27-31 Οκτ εγώ θα έχω φιλοξενούμενους από την Αθήνα οπότε μάλλον δεν θα συμμετέχω σε κάτι.
Τώρα για αυτό το ΣΚ σκέφτομαι κάποια περιήγηση α) στην Ελατειά Δράμας και τα γύρω μέρη (Δάσος συμηδας, Δάσος φρακτού)
β) στα ορεινά των Σερρών
Όποιος θέλει να έρθει για παρέα ευπρόσδεκτος. Επίσης ευπρόσδεκτη και οποιαδήποτε άλλη ιδέα!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό synodigos » 20 Οκτ 2004, 18:38

gmav έγραψε:Καλημέρα.
Σε ποιο ΣΚ αναφέρεσε?


διευκρίνησε λίγο σε ποιο σκ αναφέρεσε να δω τι θα κάνω....


Αναφερομουν γαι το σκ 23/24,αλλα βλεπω οτι απο την μια εχεις κανονισει και απο την αλλη δεν υπαρχουν διαθεσιμες κλινες.Αρα μαλλον παει για πιο περα.
Αρα πιθανες ημερομηνιες:
1)27-28
2)30-31
Να δουμε βεβαια και ποιοι θα ειμαστε και ποτε μπορουμε να βρουμε τα απαιτουμενα κρεβατια.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 20 Οκτ 2004, 18:41

georgek έγραψε:Φαντάζομαι ότι και η κράτηση για το 8κλινο θα πρέπει να γίνει εγκαίρως. Από ότι φαίνεται είναι high season για τα καταφύγια. Για τις 27-31 Οκτ εγώ θα έχω φιλοξενούμενους από την Αθήνα οπότε μάλλον δεν θα συμμετέχω σε κάτι.
Τώρα για αυτό το ΣΚ σκέφτομαι κάποια περιήγηση α) στην Ελατειά Δράμας και τα γύρω μέρη (Δάσος συμηδας, Δάσος φρακτού)
β) στα ορεινά των Σερρών
Όποιος θέλει να έρθει για παρέα ευπρόσδεκτος. Επίσης ευπρόσδεκτη και οποιαδήποτε άλλη ιδέα!


ΦΙλαρακι η ιδεα σου μου φαινεται αρκετα δελεαστικη και θα ηθελα να ερθω αν φιλοξενεις.Το προγραμμα περιλαμβανει υπνο στο βουνο ή στις Σερρες?Θα εχει και τις δυο μερες εκδρομη ή μονο την κυριακη?
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Οκτ 2004, 07:15

Εξαρτάται από την όρεξη. Εγώ πάντως και το αμάξι μου είμαι πάντα έτοιμος.
Μπορούμε να πάμε από Σάββατο ή μπορώ να φιλοξενήσω το Σάββατο και αναχώρηση Κυριακή πρωϊ πρωϊ. Επειδή μπορεί να έρθει και ο Αλέξανδρος να δούμε πότε μπορεί και αυτός.
Σε γενικές γραμμές πάντως εμένα μου αρέσει πάντα η ιδέα της διανυκτέρευσης στο βουνό.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 21 Οκτ 2004, 13:03

georgek έγραψε:......Σε γενικές γραμμές πάντως εμένα μου αρέσει πάντα η ιδέα της διανυκτέρευσης στο βουνό.


Αυτό το καταλάβαμε καλά :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 21 Οκτ 2004, 14:12

gmav έγραψε:
georgek έγραψε:......Σε γενικές γραμμές πάντως εμένα μου αρέσει πάντα η ιδέα της διανυκτέρευσης στο βουνό.


Αυτό το καταλάβαμε καλά :lol: :lol: :lol:


Πως το κατάλαβες? :D :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 21 Οκτ 2004, 17:42

Εγώ δεν ξέρω ακόμα τίποτα. Έπεσε πολύ δουλειά, περιμένω και κάποιες απαντήσεις. Αν κάτσουν όλα αυτά θα είμαι κλεισμένος εντελώς. Για αυτό το ΣΚ δυσκολο να το κάνω διήμερο.Το κάνω μονοήμερη την Κυριακή αν μπορέσω. Για 27-28 παίζει να είμαι ελευθερος και το επόμενο ΣΚ έχω εναν γάμο στην Λάρισα, που δεν ξέρω ακόμα αν θα παω.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι: που χάθηκε ο Μπάμπης και ο Μάνος???
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 21 Οκτ 2004, 19:40

xtrail έγραψε:Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι: που χάθηκε ο Μπάμπης και ο Μάνος???


....έχεις δίκιο συνάδελφε, παράλειψίς μου.
Η αλήθεια είναι οτι κάθε μέρα διαβάζω την ενότητα, αλλά δυστυχώς κι εγώ θα είμαι "μέσα" αυτό το ΣΚ για πολλούς και διάφορους λόγους, κι απ' ότι φαίνεται δεν θα μπορώ να συμμετέχω ούτε καν σε βόλτα :( .

... επομένως ...καλά να περάσετε.
:P :P :P
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 21 Οκτ 2004, 19:48

georgek έγραψε:Εξαρτάται από την όρεξη. Εγώ πάντως και το αμάξι μου είμαι πάντα έτοιμος.
Μπορούμε να πάμε από Σάββατο ή μπορώ να φιλοξενήσω το Σάββατο και αναχώρηση Κυριακή πρωϊ πρωϊ. Επειδή μπορεί να έρθει και ο Αλέξανδρος να δούμε πότε μπορεί και αυτός.
Σε γενικές γραμμές πάντως εμένα μου αρέσει πάντα η ιδέα της διανυκτέρευσης στο βουνό.

Θα τα πουμε τηλεφωνικως τοτε αυριο το πρωι για να δουμε αν θα τα καταφερει και ο αλεξ.Παντως για βουνο να ξερεις διαθετω μονο ενα ελαφρυ sleeping bag.Δεν θελω να περασω δε απο το σπιτι στην θεσ/νικη γιατι οι γονεις μου θα με κραξουν που καθε βδομαδα την κανω κατσικα.Θα ερθω κατευθειαν απο βολο σαββατο πρωι.Αν βεβαια θελεις φιλοξενω και βολο για εκδρομη-αναγνωριση στο πηλιο.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΑΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΡΕΠΑΛΗ!!!!
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Οκτ 2004, 09:01

xtrail έγραψε:Εγώ δεν ξέρω ακόμα τίποτα. Έπεσε πολύ δουλειά, περιμένω και κάποιες απαντήσεις. Αν κάτσουν όλα αυτά θα είμαι κλεισμένος εντελώς.


Μετά την τελευταία εκδρομή όπου το xtrail δεν μπόρεσε να ανεβεί μια τόσο δα ανηφορίτσα (μα είναι δυνατόν??, όλοι την ανέβηκαν εκτός από το xtrail και το maverick :banging: :bricks: ) βλέπω τον συντονιστή μας να αλλάζει το nickname του ( και όχι μόνο) σε .........terrano, patrol, pajero, sorento ή τέλος πάντων σε κάποιο σοβαρό τετρακίνητο :D :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Οκτ 2004, 16:51

Η ανηφορίτσα δεν ήταν και τόσο -ίτσα. Σίγουρα θα πάω σε κάτι σαν αυτά που είπες, γι' αυτό και δουλευουμε παραπάνω...βλέπεις εμεις δεν έχουμε το 1/3 του μισθού σαν εσας για να το διαθέσουμε σε αυτοκίνητο!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες