Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κυριακή 14/11/2004 στον Κίσσαβο

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό xtrail » 11 Νοέμ 2004, 21:17

yannis έγραψε:να πούμε στο EVEREST στις 7:00 ?
ok απο εμένα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xakou » 11 Νοέμ 2004, 22:53

yannis έγραψε:
Thanks doc,
ανατρέξαμε στο άρθρο του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ (τεύχος 19, χειμώνας 2000) το οποίο έχει ένα εκτεταμένο άρθρο για τον Κίσσαβο και αναφέρει και τη διαδρομή που προτείνεις. Αυτήν είχαμε και μεις κατα νου. Απλά δεν το μαρτυρούσαμε :wink:


Δώστε ένα link για να το δω και εγώ...
xakou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό yannis » 11 Νοέμ 2004, 23:31

xakou έγραψε:
yannis έγραψε:
Thanks doc,
ανατρέξαμε στο άρθρο του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ (τεύχος 19, χειμώνας 2000) το οποίο έχει ένα εκτεταμένο άρθρο για τον Κίσσαβο και αναφέρει και τη διαδρομή που προτείνεις. Αυτήν είχαμε και μεις κατα νου. Απλά δεν το μαρτυρούσαμε :wink:


Δώστε ένα link για να το δω και εγώ...


Αγαπητέ xakou, έχεις 3 επιλογές.
α. Αγοράζεις το περιοδικό ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ-τεύχος 19, χειμώνας 2000 και διαβάζεις το συγκεκριμένο άρθρο.
β. έρχεσαι στην αυριανή συνάντηση και μαθαίνεις πρώτο χέρι το master plan.
και...
γ. none of the above, έρχεσαι την Κυριακή και ακολουθείς την τρελλοπαρέα.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό gmav » 12 Νοέμ 2004, 08:38

bonjour my friends........
όπως τις περισσότερες φορές, να με περιμένετε στη συνάντηση..... θα είμαι παρόν!!!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 12 Νοέμ 2004, 09:09

xtrail έγραψε:
mato έγραψε:πάω με τον ΣτεΒΕ στα Πομακοχώρια
Αν μας το είχες πει νωρίτερα :( θα κανονίζαμε να ερχόμασταν μαζί σας...Καλά να περάσετε και κράτα τις διαδρομές στο gps του μυαλού σου!


εκ των προτέρων συγγνώμη που θα βγω λιγάκι από το θέμα ... πολλές φορές έχω αναφερθεί σε διάφορες εκδρομές του Συλλόγου, αλλά επειδή δεν βλέπω να υπάρχει ενδιαφέρον, δεν θέλω να γίνω φορτικός.
Αν θέλετε γράφω κάπου το πρόγραμμα (ίσως στις "προτάσεις για εκδρομές") να υπάρχει, το βλέπετε και το συζητάμε. Τώρα, έιδικά για την συγκεκριμένη εκδρομή, δεν θα επεκταθώ περισσότερο, πάντως δεν αποκλείεται να δείτε και το μελιτζανί μου niva στον Κορινό. Θα τηλεφωνήσω.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xakou » 12 Νοέμ 2004, 10:21

xtrail έγραψε:
yannis έγραψε:να πούμε στο EVEREST στις 7:00 ?
ok απο εμένα


Ρε παιδιά γιατί τις συναντήσεις τις κάνετε στο κέντρο της πόλης;;; Δεν έχει κίνηση;;; Δεν μποτιλιάρεστε;;;

Σαν σκέψη, δεν θα ήταν καλύτερο να γίνετε κάπου πιο "ανοιχτά", ας πούμε για παράδειγμα στο Carrefour...
xakou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό mato » 12 Νοέμ 2004, 10:47

xakou έγραψε:Ρε παιδιά γιατί τις συναντήσεις τις κάνετε στο κέντρο της πόλης;;; Δεν έχει κίνηση;;; Δεν μποτιλιάρεστε;;;

Σαν σκέψη, δεν θα ήταν καλύτερο να γίνετε κάπου πιο "ανοιχτά", ας πούμε για παράδειγμα στο Carrefour...


υποθέτω οτι κάποιοι θα είναι ήδη στο κέντρο... δεν τις κάνουμε μονίμως εκεί τις συναντήσεις.
Πάντως είναι καλή ιδέα να βρεθεί κι ένα χειμερινό στέκι (με parking).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 12 Νοέμ 2004, 11:34

yannis έγραψε:Thanks doc,
ανατρέξαμε στο άρθρο του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ (τεύχος 19, χειμώνας 2000) το οποίο έχει ένα εκτεταμένο άρθρο για τον Κίσσαβο και αναφέρει και τη διαδρομή που προτείνεις. Αυτήν είχαμε και μεις κατα νου. Απλά δεν το μαρτυρούσαμε :wink:

Επειδή σας ζηλεύω, :evil:

σας δίνω 2 χάρτες από την ΜΕΦΕ του 2002 που έχω πρόχειρους:

Εικόνα

Εικόνα

τότε είχαμε μείνει στο Στόμιο (έχει φαγητό και βενζίνη) που είναι σε καλό σημείο για εκκίνηση περιηγήσεων. Ο καιρός θα είναι μόνιμα βροχερός :? χωρίς κρύο και προβλέψτε σημεία με πολύ λάσπη και νεροφαγώματα στο ανατολικό κατάφυτο τμήμα του βουνού. Στο δυτικό μισό, η βλάστηση είναι ανύπαρκτη και κυριαρχεί η πέτρα.

Καλά να περάσετε και να δούμε και φωτογραφίες :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 12 Νοέμ 2004, 12:51

Dr.Format έγραψε:
Επειδή σας ζηλεύω, :evil:

σας δίνω 2 χάρτες από την ΜΕΦΕ του 2002 που έχω πρόχειρους:



Dr μην μας ζηλεύεις και μην το σκέφτεσαι πολύ.

Είσαι πιο κοντά από εμένα που θα κατέβω από Σέρρες.

Καβάλα το :car4: και έλα να γνωριστούμε από κοντά.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 12 Νοέμ 2004, 15:15

... Dr μας άφησες άφωνους ...

1) ευχαριστούμε :P
2) καλά λέει ο Georgek
3) τι βήμα έχει ο κάνναβος ?( :D :D :D )
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 12 Νοέμ 2004, 20:39

Dr Format σε ευχαριστούμε πολύ!!! Αν και δεν το είχαμε δει με τον Γιάννη πανω κάτω στα ίδια μέρη βρήκαμε διαδρομές :D !!! Αν μπορέσεις να έρθεις θα χαρούμε να σε γνωρίσουμε και να σου κάνουμε και μερικες ερωτήσεις για gps 8)
Ανέβασα έναν χάρτη (συγνώμη για την κακή ποιότητα αλλά δεν είχα πολύ χρονο) της Road για την περιοχή.
http://www.off-road.gr/modules.php?set_albumName=album47&id=aaa&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_photo.php
-μπορεί να φανεί και σε μεγαλύτερη κλίμακα αν κάνετε κλικ-
α)Η είσοδος θα γίνει από τον δρόμο (Νο1-ασφαλτος) πριν την Καρίτσα (Νο2) όπως δείχνει και το route του Dr Format.
β)Οι προορισμοί είναι το καταφύγιο του ΕΟΣ (Νο3)-Σπηλιά (Νο5), εναλλακτικά παλιές εγκαταστάσεις OTE (Νο 4)-πιθανόν με μεγάλη δυσκολία διαδρομής, Ανατολή (Νο6)
Η διαδρομή προς Μελίβοια για προμήθεια "ουσιών" που καλλιεργούνται εκεί παίζει επίσης!!!! αν εκδηλωθεί ενδιαφέρον :D
γ)Δεν γνωρίζουμε τι συνθήκες θα βρούμε και λόγω καιρού. Ετσι σε περίπτωση που τα καιρικά φαινόμενα θα είναι εντονα -αποφασίζουμε εκείνη την ώρα- για τον εναλλακτικό προορισμο τον Παλιό Παντελεήμονα και την διαδρομή που κάναμε με τον Γιάννη 2 Κυριακές πριν.
Να έχουν όλοι γαλότσες και αδιάβροχα, όπως και ότι εξοπλισμό μπορούν να πάρουν. Αν σκεφτώ την λάσπη που βρήκαμε τοτε που ήταν ξεραίλα, ετοιμαστείτε για κόλληματα όπωσδήποτε!!!
δ) Επειδη νυχτώνει νωρίς (ήδη 4 το απόγευμα είναι σκοτεινά) το ξεκίνημα θα είναι πρωινό (μην φοβάστε όχι βαρβαρα πράγματα). Βρισκόμαστε στις 9.30 στον Κορινό και έχουμε πει ήδη με τους υπόλοιπους για ραντεβού στα διόδια Σκοτίνας στις 10. Οι ώρες πιθανόν να αλλάξουν και για λίγο νωρίτερα, σε καμία περίπτωση αργότερα!!!!
ε) Οι μέχρι τώρα συμμετοχές
yannis, Γεωργίου, gmav, georgek, xakou, mato, xtrail(jimny, cherokee,terios x 3, niva, xtrail) μετράω τουλάχιστον 11 άτομα(χωρίς τις τρυφερες υπάρξεις Γιώργο :wink: )
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 12 Νοέμ 2004, 20:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 12 Νοέμ 2004, 20:49

xakou έγραψε:
xtrail έγραψε:
yannis έγραψε:να πούμε στο EVEREST στις 7:00 ?
ok απο εμένα


Ρε παιδιά γιατί τις συναντήσεις τις κάνετε στο κέντρο της πόλης;;; Δεν έχει κίνηση;;; Δεν μποτιλιάρεστε;;;

Σαν σκέψη, δεν θα ήταν καλύτερο να γίνετε κάπου πιο "ανοιχτά", ας πούμε για παράδειγμα στο Carrefour...

Xakou θα το κανονίσουμε κι αυτό- εχεις δικιο, αλλά έτυχε 2-3 φορές να βολέψει κέντρο. Σχεδόν όλες οι συναντήσεις γινότανε κοντά στο Μαιαμι.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 12 Νοέμ 2004, 22:52

xtrail έγραψε:.............ε) Οι μέχρι τώρα συμμετοχές
yannis, Γεωργίου, gmav, georgek, xakou, mato, xtrail(jimny, cherokee,terios x 3, niva, xtrail) μετράω τουλάχιστον 11 άτομα(χωρίς τις τρυφερες υπάρξεις Γιώργο :wink: )


Ρε παιδιά, πότε πήρε TERIOS ο georgek. :shock:
Εδώ που τα λέμε του πάει περισσότερο το TERIOS, το SPORTAGE του έπεφτε λίγο μεγάλο :roll:
Τελευταία επεξεργασία από yannis και 12 Νοέμ 2004, 23:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό yannis » 12 Νοέμ 2004, 23:13

xakou έγραψε:
xtrail έγραψε:
yannis έγραψε:να πούμε στο EVEREST στις 7:00 ?
ok απο εμένα


Ρε παιδιά γιατί τις συναντήσεις τις κάνετε στο κέντρο της πόλης;;; Δεν έχει κίνηση;;; Δεν μποτιλιάρεστε;;;
Σαν σκέψη, δεν θα ήταν καλύτερο να γίνετε κάπου πιο "ανοιχτά", ας πούμε για παράδειγμα στο Carrefour...


Συνήθως βρισκόμαστε στα λημέρια του mato. Άπλετο parking, ησυχία, δεντάκια, θάλασσα και άμα πιούμε κανένα ποτηράκι παραπάνω κοιμόμαστε στο μπαλκόνι του mato για να γλυτώσουμε το αλκοτέστ!!
Η αλήθεια είναι ότι σε κάποιους βολεύει το κέντρο. Σε κάποιους πάλι όχι. Δεν έχει παρά να καταθέσεις την πρότασή σου για την επόμενη φορά.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Νοέμ 2004, 08:03

yannis έγραψε:
xtrail έγραψε:.............ε) Οι μέχρι τώρα συμμετοχές
yannis, Γεωργίου, gmav, georgek, xakou, mato, xtrail(jimny, cherokee,terios x 3, niva, xtrail) μετράω τουλάχιστον 11 άτομα(χωρίς τις τρυφερες υπάρξεις Γιώργο :wink: )


Ρε παιδιά, πότε πήρε TERIOS ο georgek. :shock:
Εδώ που τα λέμε του πάει περισσότερο το TERIOS, το SPORTAGE του έπεφτε λίγο μεγάλο :roll:

Ουπς εχεις δικιο, αλλά με τοσα TERIOS μπερδευτηκα :oops: :oops: Αυτό που δεν ξέρω είναι αν μπαινει ο προφυλακτήρας που έχει στο SPORTAGE, γιατι αν μπαινει τον βλέπω να αλλάζει συντομα σε ΤERIOS :shock: :shock:
Ειναι τελικα yannis, Γεωργίου, gmav, xakou,georgek, mato, xtrail(jimny, cherokee,terios Χ2, SPORTAGE, niva, xtrail)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες