Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κυριακή 14/11/2004 στον Κίσσαβο

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Geo » 13 Νοέμ 2004, 17:51

Έλεγα να ρθω και να τριτώσει το κακό, αλλά... :? :?

Καλά να περάσετε παιδιά!!
Άβαταρ μέλους
Geo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 16 Μάιος 2004, 21:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 13 Νοέμ 2004, 21:34

Παίδες,

με σκλαβώνετε με τα λόγια σας :P Να είστε καλά και μην ανησυχείτε θα τα καταφέρω να έρθω να σας γνωρίσω (με τρώει η περιέργεια :P )

Φίλε Mato, ο κάνναβος είναι 10x10 Km σε προβολή ΕΓΣΑ '87 οπότε αν προλαβαίνεις μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις για την γεωαναφορά του πολύ καλού χάρτη της Road (τον ίδιο χρησιμοποίησα) που δεν έχει κάνναβο για το GPS :cry:

Η διαδρομή που σκέφτεστε είναι ΟΚ, μόνο προσοχή μην φτάσετε την κορυφή αν έχετε υποψία για καταιγίδα γιατί οι κεραυνοί δεν αστειεύονται :evil: (ο δρόμος για τον ΟΤΕ δεν είναι δύσκολος και δεν θα βρείτε λάσπη :) ).

Καλή διασκέδαση.

Τα λέμε
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Νοέμ 2004, 15:27

Το κείμενο το έγραψα χθες αλλά λογω του προβλήματος το ποστάρω σήμερα. Dr Format σε ευχαριστούμε αλλά δεν προλάβαμε να δούμε και να προφυλακτούμε και έτσι ανεβήκαμε σχεδόν στην κορυφή...Ελπίζω κάποια στιγμή να βρεθούμε να τα πούμε από κοντά.

Η εκδρομή ήταν πολύ καλή αν και πέσαμε λιγάκι πάνω στην καταιγίδα. Η παρέα της Θεσσαλονίκης είχε ραντεβού στις 8.45 αλλά δυστυχώς καθυστερήσαμε λίγο περιμένοντας έναν ακόμα στην παρέα μας (Jimny-Φώτης).Συνολικά ξεκινήσαμε 2 Terios και 1 Jimny αφού εγώ λόγω ξενυχτιού και ποτού :drunk: , δεν ήταν δυνατόν να οδηγήσω-άλλη φορά δεν θα το ξανακάνω γιατί κινδυνεύω από διάφορους συκοφάντες, που μου κολλήσανε και το παρατσούκλι «ακατονόμαστος»-.
Έτσι ξεκινήσαμε γύρω στις 9.15 και κάνοντας και στάση στον Κορινό για ανεφοδιασμό, το ραντεβού στα διόδια μετακινήθηκε περίπου ένα μισάωρο. Αφού άκουσα από το τηλέφωνο κατηγορίες διαφόρων κυρίων, πως εγώ πάω σε rave party, ενώ ξέρω πως έχω ταξίδι την άλλη μέρα, και ενώ είχαμε ειδοποιήσει έγκαιρα για την αργοπορία μας, η παρέα από Λιτόχωρο δεν ήταν στο ραντεβού!!!! Με καθυστέρηση 15 λεπτών ξαφνικά εμφανίστηκε μόνο ένα αυτοκίνητο, αυτό του georgek… Είπαμε πως κάτι έγινε αφού ο Γιάννης δεν ήρθε (ο Γεωργίου και ο Μάνος ακύρωσαν από την προηγούμενη το βράδυ)…. Και ξάφνου ανοίγουν τα παράθυρα και τι να δούμε… Ο Γιώργος μπροστά και στο πίσω κάθισμα οι δύο Γιάννηδες αγκαλιά να τραγουδάνε «μα που να παωωωω που σ’ αγαπώ τόσο πολύυυυυ» -σε μένα το τραγουδούσαν αυτό? :D -, όλοι οι επιβάτες να βρωμάνε αλκοόλ και γυναικείο άρωμα!!! και να έχουν εμφανή σημάδια :pimpdaddy: από επίθεση μάλλον θηλυκού γένους –κραγιόν- :oops: .
Αφού άκουσα άπειρα μπινελίκια πως είμαι αποσυντονιστής και ξενυχτώ και μεθώ και συνέχεια τους βγάζω εκτός προγράμματος και ενώ τους κοιτούσα όλο χαμόγελο, αφού από μερικών τις τσέπες βγαίνανε γαρίφαλα από το προφανές ξενύχτι τους σε σκυλάδικο του Λιτόχωρου, είπαν πως πήραν απόφαση να πάμε για χαμάμ στο Σιδηρόκαστρο… Ευτυχώς που η παρέα είχε καινούρια άτομα και δεν γίναμε πολύ ρεζίλι αφού συνειδητοποίησαν γρήγορα πως ήμασταν σε αντίθετη κατεύθυνση. Ξεκινήσαμε λοιπόν με κατεύθυνση Ομόλιο-Καρίτσα. Ο καιρός αν και στην Εθνική ψιλόβρεχε εκεί απλά είχε βαριά σύννεφα.
Η είσοδος έγινε από το ασφαλτινο κομμάτι (πινακίδα προς καταφύγιο ΣΕΟ Λάρισας). Ο δρόμος αρκετά στενός αλλά η θέα από εκεί επάνω εκπληκτική. Φαινόταν όλα τα ανατολικά παράλια ανάμεσα από καστανιές. Γρήγορα φτάσαμε σε χώμα. Αποφασίσαμε να ακολουθήσουμε τον δρόμο προς τα Μετζελιώτικα με προορισμό την κορυφή του προφήτη Ηλία. Η διαδρομή ήταν καλά πατημένος χωματόδρομος ανάμεσα από δάση οξιάς γκρίζες σκιές με πράσινες πινελιές από πεύκα και έλατα επάνω σε κόκκινο χαλί από τα πεσμένα φύλλα. Ο δρόμος που επιλέξαμε στην συνέχεια ήταν από το «Ρέμα», δρόμος που ουσιαστικά είναι και ρέμα, ευτυχώς ξερό όταν περάσαμε και με αρκετή πέτρα. Φτάνοντας στο Κάτω Λιβάδι το τοπίο γίνεται αλπικό με χαμηλή βλάστηση και ελάχιστα δέντρα. Η κορυφή δεν φαίνεται καν αφού υπάρχει ένα σύννεφο που σκεπάζει τα πάντα. Φτάνοντας στην Περδικόβρυση η ομίχλη αρχίζει να κάνει την διαδρομή δύσκολη. Αποφασίζουμε να συνεχίσουμε αφού η βροχή ήταν αραιή. Ο δρόμος με αρκετή πέτρα και μικρά νεροφαγώματα δεν δυσκόλευε ιδιαίτερα, αλλά η ορατότητα από την ομίχλη και την βροχή γίνεται όλο και χειρότερη. Λίγο πριν φτάσουμε στις παλιές εγκαταστάσεις του ΟΤΕ δεν βλέπουμε ούτε το καπώ. Σταματάμε εκεί και ο αέρας παραλίγο να σηκώσει τα αυτοκίνητα. Όπως είπε και ο xakou αν είχαμε και σαμπουάν θα ήταν ένα τέλειο πλυντήριο για τα αυτοκίνητα και μάλιστα με πιεστικό. Το κατέβασμα ήταν λίγο πιο δύσκολο αφού οι δρόμοι γέμισαν νερό και ευτυχώς τα νεροφαγώματα δεν γίνανε πιο βαθιά. Όπως καταλάβατε πέσαμε πάνω στην καταιγίδα εκείνη την ώρα.
Αφού ξαναγυρίσαμε στο Κάτω Λιβάδι ακολουθήσαμε το Ράφτη ρέμα με προορισμό το καταφύγιο και μετά το χωριό Σπηλιά. Η διαδρομή εκπληκτική αλλά η ορατότητα ακόμα χαμηλή. Ώρες ώρες ήταν σαν να έριχναν με κουβάδες το νερό!!!!! Μέσα στο δάσος συναντήσαμε και 2-3 μικρούς καταρράκτες που περνούσαν μέσα από τον δρόμο. Στάση στο Καταφύγιο που ο καιρός άρχισε να ανοίγει κάπως. Ήπιαμε μια ζεστή σοκολάτα, μας προσφέρανε και χορτόπιτα και γενικά το κλίμα ήταν ιδιαίτερα φιλόξενο.
Φτάνοντας στην Σπηλιά η βροχή δυνάμωσε ξανά. Ευτυχώς βρήκαμε να καθίσουμε σε μια μικρή ταβέρνα που την προτείνω ανεπιφύλακτα. Εκεί επιδοθήκαμε σε τρελή κατανάλωση χοληστερίνης και αλκοόλ. Εκεί αποκαλύφθηκε πως Γιάννης και Γιώργος, την προηγούμενη ακολούθησαν ειδική δίαιτα χαμηλής χοληστερίνης, ώστε να δώσουν την μάχη της Κυριακής, με μεγαλύτερο ζήλο. Αν και το ξενύχτι τους είχε εξαντλήσει εμφανώς, ο κίνδυνος να σου τρυπήσουν το χέρι με το πιρούνι ήταν μεγάλος. Τελευταία στιγμή ο xakou γλύτωσε. Να σκεφτείτε πως για να με συκοφαντήσουν για άλλη μια φορά, ρίξανε όλα τα κόκαλα στο πιάτο μου για να πούνε το αντίθετο από αυτό που πραγματικά έγινε. Έχω βρει και τον μπελά μου με αυτόν τον Γιάννη, αφού όποτε πάμε εκδρομές λέει πως από τότε που με γνώρισε έκοψε την υγιεινή διατροφή και έχει ξεπέσει στα σουβλάκια και το αλκοόλ. Καλά εγώ ως γνωστόν είμαι των καταχρήσεων. Ο άλλος, γέρος άνθρωπος παρασύρεται έτσι εύκολα? Η μήπως αποκαλύφθηκε ο αληθινός του εαυτός? Όταν ήρθε και το γλυκό εκεί δείξανε και τον χαρακτήρα τους… είπανε πως δεν θέλουνε γιατί τσακίσανε σε όλη την διαδρομή 3 κιλά τουλουμπάκια με σοκολάτα που είχε φέρει μαζί ο Γιώργος από Σέρρες. Και σαν να μην έφτανε αυτό και ενώ τους κοιτούσαμε έκπληκτοι :shocked!: , καθαρίσανε μέσα σε 2 λεπτά σχεδόν όλα τα πιάτα με τα γλυκά. Τα καημένα τα παιδιά Σάκης και Φώτης, ίσα που προλάβανε και πήραν ένα πιάτο σε μια γωνιά και φάγανε κι αυτά. Φεύγοντας μάλιστα πήρανε και μια σακούλα με τα απομεινάρια της μάχης και όταν ο μαγαζάτορας ρώτησε ποιος έχει σκύλο, ο Γιώργος είπε πως είναι γι΄ αυτόν, αφού οι Σέρρες είναι μακριά και μπορεί να πεινάσει!!!! Ξεκινήσαμε γύρω στις 6-6.30 και ακολουθήσαμε την διαδρομή από το Μεγάλο Φαράγγι που πρέπει να είναι επίσης πολύ όμορφο αλλά δυστυχώς είχε νυχτώσει και δεν βλέπαμε τίποτα. Όλη η πορεία ήταν περίπου 80χλμ χώμα. Όπως καταλάβατε ήταν μια ακόμα πολύ καλή εκδρομή και κρίμα που δεν ήρθαν και οι υπόλοιποι. Εύχομαι να περάσανε καλά και οι καινούριοι της παρέας. Δυστυχώς δεν είχαμε λάσπη που να κολλήσουμε. Άλλωστε στις περισσότερες εκδρομές κοιτάμε, αν είναι να κολλήσουμε, να είναι κάπου κοντά σε ταβέρνα!!!
ΥΓ Οι συκοφάντες θα φτάσουν να πούνε πως εγώ χάλασα τον server του offroad για να μην γράψουν τα ανεπαίσχυντα ψέματά τους!!!!! :D :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 15 Νοέμ 2004, 22:17, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 15 Νοέμ 2004, 15:41

xtrail έγραψε:Το κείμενο το έγραψα χθες αλλά λογω του προβλήματος το ποστάρω σήμερα.
ΥΓ Οι συκοφάντες θα φτάσουν να πούνε πως εγώ χάλασα τον server του offroad για να μην γράψουν τα ανεπαίσχυντα ψέματά τους!!!!!


Ακατονόμαστε είναι φανερό ότι έβαλες το δαχτυλάκι σου για να φτιαχτεί o server την ώρα που φεύγω από τη δουλειά. Μην νομίζεις όμως ότι θα γλιτώσεις. Αύριο θα σχολιάσω και θα είμαι αμείλικτος :twisted: :twisted:
Τώρα πάω για ύπνο γιατί το βράδυ έχει Θέμο :D
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xakou » 15 Νοέμ 2004, 15:46

xtrail έγραψε:Η εκδρομή ήταν πολύ καλή !


Προτείνω η επόμενη να έχει λίγο έως αρκετή λάσπη παραπάνω και να μην έχει τόσο πέτρα :roll:
xakou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό yannis » 15 Νοέμ 2004, 16:12

yannis έγραψε:.........Προτείνω δημοψήφισμα για την αποπομπή του. Ο georgek το δήλωσε ρητά ότι θα κατέβει σε απεργία πείνας !! Αυτό δείχνει ότι τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά.
...... Ορίστε ποιος νομίζεται ότι ευθύνεται για το γεγονός ότι σήμερα το site δε δούλευε σήμερα το πρωί?

xtrail έγραψε:Στα σχόλια περι σουρας μου εγώ ποτέ δεν είπα πως ήρθα νηφάλιος!!!! Αντιθετα ήμουν γεμάτος κεφι και ζωντάνια σε αντίθεση με εσας που ήσασταν σαν μπαγιάτικα μύδια (ειναι και η ηλικία σου βλέπεις!!! :D :D )
Εγινα (απο)συντονιστής γιατί πληρωσα πολλά στα παιδιά του φόρουμ, επαιξε και ενας μικρός εκβιασμός(παλιά μου τέχνη κόσκινο). Για την διακοπή ξέρω πάντως πως παρακαλούσες 1 ωρα να με σβύσει ακόμα και ως χρήστη αλλά δεν θα περάσει. Κανενα πρόβλημα και με το δημοψήφισμα, αλλα αν βγω από (απο)συντονιστής η παρέα δεν θα έχει το ίδιο κέφι (προεκλογική εξαγγελία είναι αυτό :D :D)
Ο Γιώργος θα προταθεί για υπουργός μιζας στην επόμενη κυβέρνηση και έτσι θα δώσει ψήφο εμπιστοσύνης (άλλωστε μετά το 1/3 του μισθού που παίρνει σήμερα θα του φαίνονται ψίχουλα)
Γιάννη δεν πρόλαβα να πάω να σου αγορασω το παπλωμα. Θα πάω αυριο το πρωι
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Νοέμ 2004, 16:48

Γιάννη ξαναγραψε το μηνυμα σου. Κάτι έγινε λάθος...ίσως τα ναρκωτικα που μας προμήθευσες?? :D
Περιμένω και την δική σου εκδοχή της εκδρομής. Αν προλάβω θα ανεβάσω και φωτο ως το βράδυ
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 15 Νοέμ 2004, 18:06

Είναι πλέον φανερό ότι εδώ κάτι γίνεται !! Οι καταχωρίσεις μας σβήνονται ή/και παραποιούνται. Για θυμήστε μου ποιός συντονίζει την ενότητα .....
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Νοέμ 2004, 21:23

Εγω είμαι αποσυντονιστής ως γνωστό :evil: !!! Αλλά και ως συντονιστής δεν εχω εργαλεία ανάκτησης δεδομένων. Αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω για κάποιον εδώ μέσα που σπάει ενότητες κλπ χωρίς να αναφέρεται πουθενά ως συντονιστής. :shock:
Για τους φίλους που ίσως δεν πολυκαταλαβαίνουν κάνουμε πλάκα έτσι? Μην μας παρεξηγείτε.
Γιάννη πιθανόν να πάτησα κάτι λάθος γιατί εκείνη την στιγμή μιλουσα σε msn χωριστά με xakou και gmav και με τον georgek στο τηλέφωνο. Αν είχα 6 χέρια και δύο μυαλά (ξέρω, θα πεις πως εδώ δεν έχω ούτε ενα) ίσως τα κατάφερνα καλύτερα.

Α, Γιώργο έχω τα πτυχία μας επιτέλους στα χέρια μου....ότι κι αν σημαίνει αυτό :evil: :evil: :evil: !!!

Οι φώτο ειναι ήδη στην gallery(υπάρχουν κι αλλες που δεν ανέβηκαν).
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 15 Νοέμ 2004, 22:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 15 Νοέμ 2004, 22:04

Παραθέτω τμήματα του κειμένου που μυστηριωδώς έκανε φτερά

....Η παρέα συναντήθηκε στα διόδια της Λεπτοκαριάς. Κάποιοι τελικά δεν ήρθαν, κάποιοι πήγαν “διπλοκάβαλο” για να εκτελέσουν χρέη συνοδηγού ενώ κάποιοι με το καλημέρα άρχισαν και πάλι τα παρατράγουδα.

Σε ολονύκτια κρεπάλη επιδόθηκε και πάλι (mato σκάρωσε ένα τραγουδάκι με το στιχάκι σε παρακαλώ) ο ακατονόμαστος με αποτέλεσμα να έρθει στο ραντεβού ξανά καθυστερημένος. Αφού ήταν κομμάτια από το σαββατοβραδυνό κατρακύλισμα αποφάσισε να έρθει με τον gmav. Κάθισε λοιπόν στο πίσω δεξί κάθισμα λες και ήταν ο πρωθυπουργός. Και σα να μην έφτανε αυτό πρόσταξε το “σοφέρ” να πάει πρώτος για να μπορεί ο απόσυντονιστής να διαβάζει το χάρτη και να βγάζει πορεία. Τι χάρτη να διαβάσει όμως και τι πορεία να βγάλει που δεν έβλεπε την τύφλα του!! Μερικά χιλιόμετρα παρακάτω και συγκεκριμένα λίγο πριν το Στόμιο μας έχασε. Καρφί για πνίξιμο στο δέλτα του Πηνειού μας πήγαινε. Ευτυχώς που πήρε την υπόθεση στα χέρια του ο georgek. Άσε να πάει μπροστά κανένας ξεσούρωτος ακούστηκε σταράτη και αποφασιστική η φωνή του στο pmr και ο ακατονόμαστος δεν έβγαλε μιλιά…

....Διαδρομή: Ομόλιο, Στόμιο και λίγο πριν την Καρίτσα δεξιά, με τελικό προορισμό την Περδικόβρυση και τα ερείπια του ΟΤΕ λίγο πιο κάτω από τον Προφητηλιά, την κορφή δηλαδή του Κισσάβου. Από εκεί επιστροφή από άλλο δασικό δρόμο (ρέμα Ράφτη) με κατεύθυνση το καταφύγιο του ΕΟΣ Λάρισας και το χωριό Σπηλιά. Τέλος επιστροφή με κατεύθυνση προς βορά, από το “Μεγάλο φαράγγι” στο Δεντρότοπο και στη δημοσιά μεταξύ Στομίου και Ομολίου.

....Λίγο πριν την Καρίτσα στρίψαμε δεξιά και χωθήκαμε μέσα στο δάσος. Οργιώδης βλάστηση, ονειρεμένο φθινοπωρινό τοπίο με πεσμένα φύλλα και νερά ενώ η θέα του πελάγους μέσα από τις φυλλωσιές ήταν μοναδική. Φτάσαμε σ΄ ένα υψίπεδο που το διαπερνά το “Ρέμα”, όπως το αναφέρει ο χάρτης της ROAD και πήραμε τον ανηφορικό και κακοτράχαλο δρόμο για τις παλιές εγκαταστάσεις του ΟΤΕ. Το σύννεφο ήταν ακριβώς εκεί. Κυριολεκτικά μπήκαμε μέσα στη θύελλα. Ο αέρας λυσσομανούσε και η βροχή έπεφτε με δύναμη. Όσο πιο ψηλά ανεβαίναμε τόσο οι συνθήκες χειροτέρευαν. Φτάσαμε τελικά στις εγκαταλειμμένες εγκαταστάσεις του ΟΤΕ και ευτυχώς που δε βλέπαμε σχεδόν τίποτα από την ομίχλη γιατί το θέαμα ήταν άθλιο. Εγκατάλειψη και αθλιότητα. Κτίσματα και σιδηροκατασκευές αφημένα στην εγκατάλειψη και στο έλεος των σκληρών συνθηκών του βουνού. Λες και το βουνό προσπαθούσε με το δικό του τρόπο να αποβάλει το εξάμβλωμα αυτό. Ντροπή !! Είναι το πιο ήπιο σχόλιο που θα μπορούσα να γράψω. Με πολύ κόπο βγάλαμε μια-δυο φωτογραφίες και ξεκινήσαμε για κάτω. Προορισμός το χωριό Σπηλιά από “Ρέμα Ράφτη” και καταφύγιο ΕΟΣ Λάρισας. Καθ΄ οδών ο καιρός καθάρισε. Το βουνό από εκείνη τη μεριά είναι γυμνό. Μια γρήγορη στάση για καφεδάκι και δρόμο για το Σπήλαιο. Καθίσαμε για φαγητό σε ένα γραφικό ταβερνείο. Νύχτα ξεκινήσαμε για την επιστροφή όπως την αναφέρω παραπάνω


Απαντώ στα σχόλια του ακατονόμαστου

xtrail έγραψε:... (πινακίδα προς καταφύγιο ΣΕΟ Λάρισας).

"ΕΟΣ Λάρισας" έγραφε. Δεν φτάνει που δεν έβλεπες την τύφλα σου, ήθελες να διαβάζεις και τις πινακίδες !!

xtrail έγραψε:... ανάμεσα από δάση οξιάς γκρίζες σκιές με πράσινες πινελιές από πεύκα και έλατα επάνω σε κόκκινο χαλί από τα πεσμένα φύλλα.

Άσε τα πινελάκια τα χαλάκια και τα όμορφα λογάκια. Σε πήραμε χαμπάρι !!

xtrail έγραψε:... η ορατότητα από την ομίχλη και την βροχή γίνεται όλο και χειρότερη. Λίγο πριν φτάσουμε στις παλιές εγκαταστάσεις του ΟΤΕ δεν βλέπουμε ούτε το καπώ. Σταματάμε εκεί και ο αέρας παραλίγο να σηκώσει τα αυτοκίνητα.

Και είχα πει στο gmav: τώρα είναι η ώρα! Άνοιξε την πόρτα και πέταξέ τον έξω!!

xtrail έγραψε:... Όπως καταλάβατε πέσαμε πάνω στην καταιγίδα εκείνη την ώρα.

Σοβαρά ? Εσένα περιμέναμε να μας το πεις !!


Τι θα γίνει τελικά με τον ακατονόμαστο? Ποιος το έχρισε συντονιστή? Μας ρώτησε κανένας αν το θέλουμε? Προτείνω δημοψήφισμα για την αποπομπή του. Ο georgek το δήλωσε ρητά και κατηγορηματικά ότι θα κατέβει σε απεργία πείνας !! Για να πει τέτοιο πράγμα ο georgek η κατάσταση είναι σοβαρότατη…

Έλεγα λοιπόν -και το μήνυμά μου μυστηριωδώς εξαφανίστηκε- ότι έχουμε να κάνουμε με έναν συκοφάντη και λασπολόγο του κοινού ποινικού δικαίου. Ακόμα και τώρα προσπαθεί να με εμποδίσει να πω τη αλήθεια. Ποιος νομίζεται ότι ευθύνεται για το σημερινό πρόβλημα στο site; Προέβη σε σαμποτάζ για να καταχωρίσει πρώτος τη δική του εκδοχή και τα ασύστολα ψεύδη.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό yannis » 15 Νοέμ 2004, 22:13

Ήθελα να ευχαριστήσω κι εγώ τον Dr. Format για το ενδιαφέρον που επέδειξε και τους χάρτες που μας έδωσε. Thanks Doc !!
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό mato » 16 Νοέμ 2004, 08:46

yannis έγραψε:... έχουμε να κάνουμε με έναν λασπολόγο....

άμα είναι λασπολόγος εγώ τον θέλω.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 16 Νοέμ 2004, 10:51

Ο αποσυντονιστής ξαναχτύπησε :shock: Μετά το κόλημα του server για να μην μπορέσω να σχολιάσω εχθές εσβησε 'κατά λάθος' τα σχόλια του Γιάννη.
Μα καλά ακόμα υπό την επήρεια του Σαββατόβραδου είναι ο 'ακατονόμαστος'? :lol: :lol:

Πάντως ο Γιάννης με κάλυψε πλήρως :P :P


mato έγραψε:
yannis έγραψε:... έχουμε να κάνουμε με έναν λασπολόγο....


άμα είναι λασπολόγος εγώ τον θέλω.



Μάνο τι τον θέλεις, για να σου χτίσει το σπίτι με τη λάσπη?

Anyway, Λάσπη θα βρούμε αρκετή, μην ανυσυχείτε. Χρειάζεται όμως και η κατάλληλη προετοιμασία για να γίνει διασκέδαση και όχι ταλαιπωρία. Και εξηγούμαι: Παπούτσια και ρούχα κατάλληλα για ανθρώπους και αυτοκίνητα, ιμάντες για τυχόν κολλήματα και πολλή διάθεση.......

Προς το παρόν προετοιμαστείτε για ....χιόνια
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Νοέμ 2004, 15:07

mato έγραψε:
yannis έγραψε:... έχουμε να κάνουμε με έναν λασπολόγο....

άμα είναι λασπολόγος εγώ τον θέλω.

Ευχαριστώ συνάδελφε!!
Για την λάσπη το ζητάνε πολλοί και μάλλον πρέπει να κανονίσουμε κάτι για την Κυριακή
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xakou » 16 Νοέμ 2004, 15:20

xtrail έγραψε:
mato έγραψε:
yannis έγραψε:... έχουμε να κάνουμε με έναν λασπολόγο....

άμα είναι λασπολόγος εγώ τον θέλω.

Ευχαριστώ συνάδελφε!!
Για την λάσπη το ζητάνε πολλοί και μάλλον πρέπει να κανονίσουμε κάτι για την Κυριακή


Πολύ καλή ιδέα!!!! :D :D :D
xakou
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες