Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

New member

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 19 Νοέμ 2004, 16:40

mato έγραψε:Αν "κολλήσει" μπορεί να προκύψει βολτίτσα την Κυριακή (με ελπίδα βέβαια να "κολλήσουμε" κυριολεκτικά :D ) - το συζητάμε στο θέμα περί ΛασποΚυριακής.


Προσοχή με τα .....κολλήματα. :shock:

Δεν θα είμαι εδώ την Κυριακή για να σας ..........ξεκολλήσω :lol: :lol:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Νοέμ 2004, 08:14

gc60 έγραψε:Καλημερα σε ολους/ες
δεν ηθελα να ανοιξω καινουργιο τοπικ. :)
Νεο μελος στο φορουμ.
Γιωργος απο Θεσ/νικη, Μποτσαρη μερια, με μαυρο τζιμνυ (σχεδον παντα βρωμικο και ταλαιπωρημενο :lol: ), CB, PMR, ST Scorpion (για την ωρα), ιμαντας (ναυλον σχοινι ειναι αλλα τ.παντων), μικρο πτυσσομενο φτυαρακι, παιδικο καθισματακι, και λουρακι για το σκυλι... :)
Καλες διαδρομές.
ΥΓ: σε αλλα φορουμ θα με δειτε ως gc. Ηταν 'πιασμενο' εδω. ;)

Καλως ήρθες!!! Κι εγώ μπερδευτηκα με το όνομα (αν καταλαβαίνω είσαι σίγουρα στο jimnyclub και στο to4x4 με αυτά τα nick).
Από εξοπλισμό είσαι πλήρης πάντως! Το λουράκι ειναι απαραίτητο και πρέπει όλοι να πάρουμε (για να με δένετε!!!!).
Πως κι έτσι δεν μπορείς Κυριακές? Να υποθέσω τότε τα Σάββατα?
Γεμίσαμε Γιώργηδες πάντως. Και ναι μεν ειναι ευκολο να θυμάσαι αλλά σκέψου να μιλάμε στα pmr και να λέει "ο Γιώργος είμαι"... Πρέπει να κάνουμε κάτι για να σας ξεχωρίζουμε :D
Σκεφτόμουνα να κανονίζαμε καμιά συνάντηση χωρίς βόλτα απαραίτητα, απλά για καφέ, για να γνωριστούμε όλοι καλύτερα.
Μιχάλη αντε να μας φέρεις και τα roadbook!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 20 Νοέμ 2004, 16:20

xtrail έγραψε:Καλως ήρθες!!! Κι εγώ μπερδευτηκα με το όνομα (αν καταλαβαίνω είσαι σίγουρα στο jimnyclub και στο to4x4 με αυτά τα nick).
Από εξοπλισμό είσαι πλήρης πάντως! Το λουράκι ειναι απαραίτητο και πρέπει όλοι να πάρουμε (για να με δένετε!!!!).
Πως κι έτσι δεν μπορείς Κυριακές? Να υποθέσω τότε τα Σάββατα?
Γεμίσαμε Γιώργηδες πάντως. Και ναι μεν ειναι ευκολο να θυμάσαι αλλά σκέψου να μιλάμε στα pmr και να λέει "ο Γιώργος είμαι"... Πρέπει να κάνουμε κάτι για να σας ξεχωρίζουμε :D
Σκεφτόμουνα να κανονίζαμε καμιά συνάντηση χωρίς βόλτα απαραίτητα, απλά για καφέ, για να γνωριστούμε όλοι καλύτερα.
Μιχάλη αντε να μας φέρεις και τα roadbook!!!


στα to4x4, offroadclub και jimnyclub ειμαι ως gc. Στο 4T ειμαι gc60 ;)
Στο PMR ακουω ως gc :) Αν υπαρχει κι αλλος gc τοτε θα το κανω kj το callsign μου στο PMR, απο το kitsos-junior (ετσι λεω το τουτου μου) O kitsos-senior, ηταν το αξιαγαπητο fiat128 που ειχα . Αυτοκινητο 2χ4 με καρδια 4χ4 :lol: :lol: :lol:

Οι Κυριακες ειναι για φετος μονο δυσκολες για εκδρομη/εξορμηση. Για γρηγορο καφε κανενα προβλημα. Θα εξηγησω απο κοντα :)

Για Σαββατα ειμαι οκ για κοντινες μονο εκδρομες (και παλι ισχυει για φετος μονο... απο του χρονου το Φεβ παμε παντου.... δηλ το πολυ μεχρι Χορτιατη, ή για καφε... αν συνδυαστουν και τα δυο τωρα.... τοσο το καλυτερο :) Ο kj κοπαναει πολυ... αρα κανει και για κινητη φραπιερα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 20 Νοέμ 2004, 21:49

xtrail έγραψε:Σκεφτόμουνα να κανονίζαμε καμιά συνάντηση χωρίς βόλτα απαραίτητα, απλά για καφέ, για να γνωριστούμε όλοι καλύτερα.


gc60 έγραψε:Οι Κυριακες ειναι για φετος μονο δυσκολες για εκδρομη/εξορμηση. Για γρηγορο καφε κανενα προβλημα.


Να κανονίσουμε καφεδάκι λοιπόν. Πότε βολεύει ? και που ? (θυμίζω ό,τι είπε ο xakou - αναλόγως μέρα και ώρα, βέβαια, την περίπτωση να βρούμε κατάλληλο καφενείο με parking κτλ. - xtrail πρότεινε εσύ και ο gmav - που ίσως δυσκολευτείτε περισσότερο στο παρκάρισμα στην επιστροφή).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 21 Νοέμ 2004, 09:50

georgek έγραψε:
mato έγραψε:Αν "κολλήσει" μπορεί να προκύψει βολτίτσα την Κυριακή (με ελπίδα βέβαια να "κολλήσουμε" κυριολεκτικά :D ) - το συζητάμε στο θέμα περί ΛασποΚυριακής.


Προσοχή με τα .....κολλήματα. :shock:

Δεν θα είμαι εδώ την Κυριακή για να σας ..........ξεκολλήσω :lol: :lol:


Ayta ta KIA ειναι να μην τα δωσεις θαρρος.......... :roll:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 22 Νοέμ 2004, 10:56

mato έγραψε:
xtrail έγραψε:Σκεφτόμουνα να κανονίζαμε καμιά συνάντηση χωρίς βόλτα απαραίτητα, απλά για καφέ, για να γνωριστούμε όλοι καλύτερα.


gc60 έγραψε:Οι Κυριακες ειναι για φετος μονο δυσκολες για εκδρομη/εξορμηση. Για γρηγορο καφε κανενα προβλημα.


Να κανονίσουμε καφεδάκι λοιπόν. Πότε βολεύει ? και που ? (θυμίζω ό,τι είπε ο xakou - αναλόγως μέρα και ώρα, βέβαια, την περίπτωση να βρούμε κατάλληλο καφενείο με parking κτλ. - xtrail πρότεινε εσύ και ο gmav - που ίσως δυσκολευτείτε περισσότερο στο παρκάρισμα στην επιστροφή).


μεσα για καφε. Μετα της 22:00 ομως για να κοιμηθει ο υιος ;)
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 22 Νοέμ 2004, 11:47

gc60 έγραψε:μεσα για καφε. Μετα της 22:00 ομως για να κοιμηθει ο υιος ;)


να το πούμε "ποτό" τότε? :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 22 Νοέμ 2004, 12:12

gmav έγραψε:
gc60 έγραψε:μεσα για καφε. Μετα της 22:00 ομως για να κοιμηθει ο υιος ;)


να το πούμε "ποτό" τότε? :D


... μάλλον για εκεί πάμε. Πού λέτε ? Σήμερα το βράδυ θα είμαι στη γύρα (Σ.τε.Β.Ε.) μέχρι τις 10:00 - 10:30 περίπου, οπότε ίσως βολέψει και κανέναν άλλον για μετά.
Αν ισχύουν οι προϋποθέσεις για parking κτλ, δεν έχω κατάλληλο μέρος να προτείνω (εκτός από ένα μπαράκι που παίζει παλιό ρόκ στην Καλαμαριά - τα άλλα μαγαζιά που ξέρω είναι στο κέντρο).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 22 Νοέμ 2004, 12:15

gmav έγραψε:
gc60 έγραψε:μεσα για καφε. Μετα της 22:00 ομως για να κοιμηθει ο υιος ;)


να το πούμε "ποτό" τότε? :D


:lol: ναι οκ... απλα ο καφες για μενα ειναι 24x7... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 22 Νοέμ 2004, 12:19

mato έγραψε:... μάλλον για εκεί πάμε. Πού λέτε ? Σήμερα το βράδυ θα είμαι στη γύρα (Σ.τε.Β.Ε.) μέχρι τις 10:00 - 10:30 περίπου, οπότε ίσως βολέψει και κανέναν άλλον για μετά.
Αν ισχύουν οι προϋποθέσεις για parking κτλ, δεν έχω κατάλληλο μέρος να προτείνω (εκτός από ένα μπαράκι που παίζει παλιό ρόκ στην Καλαμαριά - τα άλλα μαγαζιά που ξέρω είναι στο κέντρο).


μεσα για οτιδηποτε :) επειδη δεν ξερω που μενουν τα παιδια, απο Μποτσαρη μπορω να παω οπουδηποτε... κεντρο-καλαμαρια... κτλ.
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό chriska » 22 Νοέμ 2004, 13:20

gc60 έγραψε:
mato έγραψε:... μάλλον για εκεί πάμε. Πού λέτε ? Σήμερα το βράδυ θα είμαι στη γύρα (Σ.τε.Β.Ε.) μέχρι τις 10:00 - 10:30 περίπου, οπότε ίσως βολέψει και κανέναν άλλον για μετά.
Αν ισχύουν οι προϋποθέσεις για parking κτλ, δεν έχω κατάλληλο μέρος να προτείνω (εκτός από ένα μπαράκι που παίζει παλιό ρόκ στην Καλαμαριά - τα άλλα μαγαζιά που ξέρω είναι στο κέντρο).


μεσα για οτιδηποτε :) επειδη δεν ξερω που μενουν τα παιδια, απο Μποτσαρη μπορω να παω οπουδηποτε... κεντρο-καλαμαρια... κτλ.


Αυτό το μπαράκι έψαχνα να βρώ τόσο καιρό στη Καλαμαριά :lol:
Πως το λένε :?:
ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
Άβαταρ μέλους
chriska
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 02 Απρ 2003, 17:53
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό gc60 » 22 Νοέμ 2004, 13:39

chriska έγραψε:Αυτό το μπαράκι έψαχνα να βρώ τόσο καιρό στη Καλαμαριά :lol:
Πως το λένε :?:


ιδεα δεν εχω..., ρε ολοι το εχετε ακουσει αυτο το μπαρακι, μονο εγω δεν το ξερω;;; :oops:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 22 Νοέμ 2004, 14:46

chriska έγραψε:
Αυτό το μπαράκι έψαχνα να βρώ τόσο καιρό στη Καλαμαριά :lol:
Πως το λένε :?:


... δεν ξέρω ποιό θες να βρείς, πάντως δύο είναι πιθανά : το "Plymouth" (μόνο καλοκαίρι) και το "Vincent" (χειμερινό - αυτό εννοούσα).
Θα βρεθούμε τελικά ?
Άλλη εναλλακτική που έχω να προτείνω είναι η "Αλέα" στο κέντρο (Ισαύρων, παίζει jazz, πρέπει κάποιος να πάει νωρίς γιατί γεμίζει).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 22 Νοέμ 2004, 14:55

mato έγραψε:... δεν ξέρω ποιό θες να βρείς, πάντως δύο είναι πιθανά : το "Plymouth" (μόνο καλοκαίρι) και το "Vincent" (χειμερινό - αυτό εννοούσα).
Θα βρεθούμε τελικά ?
Άλλη εναλλακτική που έχω να προτείνω είναι η "Αλέα" στο κέντρο (Ισαύρων, παίζει jazz, πρέπει κάποιος να πάει νωρίς γιατί γεμίζει).


με την καντιλακ :) ακομα δουλευει αυτο τα καλοκαιρια;
Λοιπον, κανονισε εσυ που ξερεις σε ποια περιοχη μενουν τα παιδια... εγω δεν ξερω... Ειμαι μεσα για οτιδηποτε.

Και η Καλαμαρια καλη ειναι... παρκινγκ σιγουρο ;)
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 22 Νοέμ 2004, 16:00

... λοιπόν μετά από τηλεφωνικές διαβουλεύσεις αποφασίστηκε τόπος συνάντησης η "Αλέα" στο κέντρο (οδ. Ισαύρων, κάθετη στη Δ. Γούναρη και πρώτη παράλληλος της Τσιμισκή προς το Ναυαρίνο). Θα είμαστε gmav, gc60, xtrail (αν ξεμπερδέψει εγκαίρως) και η αφεντομουτσουνάρα μου μετά της συζύγου.
Ωρα 22:15 (το ακαδημαϊκό τέταρτο, μια κι είμαστε και κάποιου επιπέδου).
Αν προκύψει ο,τιδήποτε πάρτε τηλ. (κιν) γιατί σπίτι δεν έχω προσωρινά σύνδεση στο δίκτυο.
Φυσικά η παρούσα είναι και πρόσκληση για όποιον άλλον φίλο την διαβάζει.
Τα λέμε.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες