Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Προτάσεις για εκδρομές

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 25 Νοέμ 2004, 03:12

xtrail έγραψε:Δεν λέγεται λογοκρισία. Απλά προσπαθώ να κρατήσω τις ενότητες σχετικές με το θέμα.

Νικόλα άλλη φορά δεν θα το ξανακάνω :oops:.


Φυσικά αστειευόμουν :P

Πρότεινε κάτι για την περιοχή σου και αν μπορείς βγάλε και κάποια διαδρομή. Πέρσι που είχαμε έρθει , κινηθήκαμε από Γουμένισσα, Καστανερή, Μεγάλα Λιβάδια,Σκρα.


Τα χωριά που μπορείς να επισκευτείς σε αυτήν την περιοχή πάνω,κάτω είναι αυτα που είπες.Αλλα μπορείς να 'χαθείς' σε αρκετές διαδρομές μεσα στο βουνό.
Απο το Σκρά μπορούμε να πάμε προς Κούπα απο άσφαλτο.Στο ενδιάμεσο απαιτείται μια μικρή παράκαμψη στα αριστερά για να κάνουμέ βόλτα (με τα πόδια) στα καταρρακτάκια που υπάρχουν και στην λιμνούλα με τα καταπράσινα νερά που έχει σχηματιστεί.
Συνεχίζουμε προς Κούπα και απο εκεί για Μεγάλα Λιβάδια.Ο δρόμος είναι αρκετά δυσβατος με πολύ λάσπη.Στάση στα Μ. Λιβάδια τουλάχιστον για ένα γειά στα παιδία που έχουν τον δημοτικό ξενώνα.Εκεί μπορούμε να πιούμε και μερικές ρετσίνες και αν γίνουν πολλές να κοιμηθούμε :!: :givemebeer: Το κλίμα είναι ιδανικό.Όσες φορές έχω κοιμηθει εκεί πραγματικά το ευχαριστήθηκα.

Απο κεί και πέρα οι επιλογές είναι πολλές.Μπορουμε να πάμε προς Αρχάγγελο για να επισκευτουμε το μοναστήρι(13χλμ. καλός χωματόδρομος).Γενικά υπάρχουν πολλές διαδρομες.
Επιστροφή απο Μ. Λιβάδια προς Καστανερη,στάση στο παρατηρητήριο του Στραβοποτάμου,επίσκεψη στο καταφύγιο στη Βαλεόρβο (και εδώ μπορουμε να διανυκτερέυσουμε αν έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα).Και μετά Καστανερή,Γουμενισσα,Θεσσαλονικη..:hello1: :hello2:
Τελευταία επεξεργασία από NIKOLAS_L200 και 26 Νοέμ 2004, 15:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό georgek » 25 Νοέμ 2004, 08:06

xtrail έγραψε:Πχ ο gc πρότεινε 2 πολύ ωραίους προορισμούς που προυποθέτουν 3ήμερο και ο ίδιος δεν μπορεί :shock: :D .Νομίζω πως ο Μάνος δεν θα μπορεί να ακολουθήσει για 2-3 ΣΚ.
Για το Σάββατο προτάθηκε βολτα στα πέριξ από τον gc60(ήδη θα είναι στην παρέα 4-5 jimny? από την δική του παρέα) και πιθανόν να ακολουθήσουν και μερικοί από εδώ. Εγώ ως γνωστό δεν μπορώ. Για Κυριακή μπορεί να πεταχτώ ως το Λιτόχωρο, αλλά ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο. Όποιος θέλει ακολουθεί.


Μετά από 2-3 Σαββατοκύριακα είναι ένα διήμερο του ΣΤΕΒΕ 18-19 Δεκ (δεν θυμάμαι που) και μετά είναι οι γιορτές. Είναι επίσης πιθανό και για εμένα τα ΣΚ 4-5 και 11-12 να μην μπορώ λόγω δουλειάς. Επίσης λ Λέσχη τετρακίνησης Σερρών διοργανώνει εκδρομή στο Καράντερε (νομίζω στις 11-12 Δεκ, θα ενημερώσω εγκαίρως μόλις μάθω περισσότερα)

Τώρα για αυτό το ΣΚ εγώ δεν νομίζω να πάω το Σάββατο στη βόλτα. Όσο για την Κυριακή, θα κάνω μια περιηγητική στα ορεινά των Σερρών ώστε να βρώ κάποια διαδρομή για μελλοντική εκδρομή. Θα κινηθώ από το Άγγιστρο (Προμαχώνας) ανατολικά, παράλληλα με τα σύνορα, μέχρι όπου με βγάλει η ημέρα. Όποιος θέλει ακολουθεί.
[/quote]
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 25 Νοέμ 2004, 09:13

georgek έγραψε:
xtrail έγραψε: .Νομίζω πως ο Μάνος δεν θα μπορεί να ακολουθήσει για 2-3 ΣΚ.



Μετά από 2-3 Σαββατοκύριακα είναι ένα διήμερο του ΣΤΕΒΕ 18-19 Δεκ (δεν θυμάμαι που) και μετά είναι οι γιορτές. Είναι επίσης πιθανό και για εμένα τα ΣΚ 4-5 και 11-12 να μην μπορώ λόγω δουλειάς. Επίσης λ Λέσχη τετρακίνησης Σερρών διοργανώνει εκδρομή στο Καράντερε (νομίζω στις 11-12 Δεκ, θα ενημερώσω εγκαίρως μόλις μάθω περισσότερα)

Τώρα για αυτό το ΣΚ εγώ δεν νομίζω να πάω το Σάββατο στη βόλτα. Όσο για την Κυριακή, θα κάνω μια περιηγητική στα ορεινά των Σερρών ώστε να βρώ κάποια διαδρομή για μελλοντική εκδρομή. Θα κινηθώ από το Άγγιστρο (Προμαχώνας) ανατολικά, παράλληλα με τα σύνορα, μέχρι όπου με βγάλει η ημέρα. Όποιος θέλει ακολουθεί.


Για να πω κι εγώ τα δικά μου ...
κατ΄αρχάς το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν μπορώ να συμμετέχω σε τίποτα το επόμενο ΣΚ 27/28 (αν και η πρόταση του georgek για ορεινά Σερρών είναι πολύ δελεαστική). Από εκεί κει πέρα, η συμμετοχή θα εξαρτηθεί από την δουλειά, πιό πιθανό είναι να μπορώ 4/5 και 18/19. Εκτός από την περιοχή των Σερρών, θα με ενδιέφερε, όπως γνωρίζετε, και το Βέρμιο. Για Βωβούσα είναι πολύ εύκολο να οργανωθεί εκδρομή, υπάρχουν πληροφορίες για καταλύματα, προσβασιμότητα, διαδρομές κτλ., αλλά θέλει επίσης αναχώρηση Παρασκευή.

Για γενικότερη πληροφόρηση, το πρόγραμμα του ΣτεΒΕ για τον Δεκέμβριο είναι το εξής :
# 4/5 Βλάστη
# 11/12 Σαμαρίνα - Βασιλίτσα
# 18/19 Διαβίωση - ακόμα δεν έχει οριστεί μέρος (πάντως συνήθως δεν είναι τόσο extreme όσο θα ήθελε ο Γιώργος, ας πούμε).

Να σας πω την αλήθεια, και οι τρείς αυτές εναλλακτικές μου φαίνονται επίσης καλές, κι όπως ξέρετε μπορούμε να πάμε όλοι.
Άρα 'πήξαμε' στις προσφορές αλλά δεν υπάρχει χρόνος :evil:
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 25 Νοέμ 2004, 11:18

mato έγραψε:# 18/19 Διαβίωση - ακόμα δεν έχει οριστεί μέρος (πάντως συνήθως δεν είναι τόσο extreme όσο θα ήθελε ο Γιώργος, ας πούμε).



Καλά τότε θα πάρω το cinqueceto μου, που δεν καίει και πολλή βενζίνη, τα άσπρα μου αθλητικά παπουτσάκια και θα έρθω :lol: :lol: :lol:

Αλήθεια, εξήγησέ το λίγο περισσότερο αυτό εδώ, γιατί μου φαίνεται ότι έχουν γίνει κάποιες παρερμηνίες............................
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 25 Νοέμ 2004, 12:39

georgek έγραψε:Αλήθεια, εξήγησέ το λίγο περισσότερο αυτό εδώ, γιατί μου φαίνεται ότι έχουν γίνει κάποιες παρερμηνίες............................


... λάθος δικό μου. Η διαβίωση είναι ό,τι λέει η λέξη, δλδ σκηνάκια στο βουνό, κρύο, "ταλαιπωρία" κτλ. Γενικά έχω σχηματίσει την εντύπωση οτι σου αρέσει ιδιαίτερα αυτό το είδος της εκδρομής, κι ας μην έχουμε κάνει μαζί καμμιά μέχρι τώρα. Δεν ήθελα να απαξιώσω το είδος της εκδρομής και σε καμμία περίπτωση τις προθέσεις ή τις προτιμήσεις οποιουδήποτε.
Αυτό εννοούσα, τον χαρακτηρισμό "extreme" τον χρησιμοποίησα απλώς για να δώσω έμφαση δια της υπερβολής.
Αυτά αν η παρερμηνεία που λες αναφέρεται στα παραπάνω, αν πάλι αναφέρεται σε "διευκρινίσεις" σχετικά με τις εκδρομές του ΣτεΒΕ:
Αυτές δεν είναι πάντα έτσι, υπάρχει περίπτωση (σπανιότερα) να καταλήξουν σε καταφύγιο ή δασοκαλύβες κτλ, ή ακόμα και να υπάρχουν δυό ομάδες στην περιοχή, εξαρτάται από επιδείνωση του καιρού (οι ημερομηνίες δεν αλλάζουν), τον αριθμό και το "είδος" των συμμετοχών. Συνήθως προσδιορίζονται ως "αντρικές", αλλά βέβαια κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει γυναίκες και παιδιά αν υπάρχει διάθεση, οπότε προσαρμόζονται ανάλογα.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 25 Νοέμ 2004, 12:40

xtrail έγραψε:Θα παρακαλούσα να κρατάμε καθαρες τις ενότητες .....



Αμα θέλεις καθαριότητα, πάρε σκούπα-μάπα και ξεκίνα..... :D :D :D
και ΜΑΚΡΙΑ απο τις λάσπες.......... :D :D :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 25 Νοέμ 2004, 16:54

Τον Φεβρουάριο είχα βρεθεί με τα παιδιά απο τον Σ.Τ.Ε.Β.Ε σε μια διαβίωση στο Παίκο στο καταφύγιο στο Βαλεορβο.
Αρκετά δυσκολη η μέρα μας κυρίως επειδη δεν είμασταν ενημερωμένοι.Ξεκινήσαμε για μια απλή βόλτα με διανυκτέρευση αλλα όταν φτάσαμε στη διαστάυρωση με τον χωματόδρομο είδαμε 60 με 70 εκατοστά χιόνι. :shock: Είμασταν 10 τετρακίνητα και καναμε 8-9 ώρες για μια απόσταση 5 χιλιομέτρων(ξεκινήσαμε στις 16:00 και φτάσαμε στις 24:00) :!: :o :o Ταλαιπωρηθήκαμε λίγο αλα μας άρεσε :!: :P

Ολίγον άσχετο....Το καταφύγιο ήταν σε άθλια κατάσταση.Οι σόμπες ήταν χαλασμένες και καπνίζανε,κρεβάτια και στρώματα ας μην πω,πόρτες σπασμένες,ταβάνι πεσμένο κλπ. :cry: :( Δεν υπάρχει συντήρηση ή υπάρχουν πολλοί ακατανόμαστοι :?: :evil: :evil:
Τελευταία επεξεργασία από NIKOLAS_L200 και 26 Νοέμ 2004, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό maverickman » 25 Νοέμ 2004, 18:02

NIKOLAS_L200 έγραψε:Τον Φεβρουάριο είχα βρεθεί με τα παιδιά απο τον Σ.Τ.Ε.Β.Ε σε μια διαβίωση στο Παίκο στο καταφύγιο της Βάλια Κάλντα.
Αρκετά δυσκολη η μέρα μας κυρίως επειδη δεν είμασταν ενημερωμένοι.Ξεκινήσαμε για μια απλή βόλτα με διανυκτέρευση αλλα όταν φτάσαμε στη διαστάυρωση με τον χωματόδρομο είδαμε 60 με 70 εκατοστά χιόνι. :shock: Είμασταν 10 τετρακίνητα και καναμε 8-9 ώρες για μια απόσταση 5 χιλιομέτρων(ξεκινήσαμε στις 16:00 και φτάσαμε στις 24:00) :!: :o :o Ταλαιπωρηθήκαμε λίγο αλα μας άρεσε :!: :P

Ολίγον άσχετο....Το καταφύγιο ήταν σε άθλια κατάσταση.Οι σόμπες ήταν χαλασμένες και καπνίζανε,κρεβάτια και στρώματα ας μην πω,πόρτες σπασμένες,ταβάνι πεσμένο κλπ. :cry: :( Δεν υπάρχει συντήρηση ή υπάρχουν πολλοί ακατανόμαστοι :?: :evil: :evil:



...να ηταν και το μοναδικο θα ελεγα οτι εκπλησομαι 8)
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Νοέμ 2004, 18:13

Μου άρεσε που άκουσα πολλές ιδέες :!:
Για Δεκέμβριο έχουμε τα εξής ΣΚ:
α)4-5
β)11-12 Εκδρομή Λέσχης Σερρών(Καράντερε),ΣτεΒΕ (Σαμαρίνα - Βασιλίτσα)
γ)18-19 ΣΤεΒΕ (Διαβίωση)
Ειπώθηκαν οι εξής προορισμοί:
Βέρμιο, Βοβούσα, απο Μετσοβο στην λιμνη των Κρεμαστων στο Καρπενησι, Πάικο,Ο γυρος του Πηλιου.Επιπλέον προσθέτω κι εγώ μερικούς ακόμα Ξάνθη-Σταυρούπολη, Πρέσπες και πιθανόν την διαδρομή του trail raid.
Ολα τα παραπάνω φυσικά δεν χωράνε στα 3 επόμενα ΣΚ.
Θεωρώ πως για τις πολυήμερες εκδρομές θέλει καλή οργάνωση(χωρίς πολλες συζητήσεις), δηλαδή θα πάμε τότε, ποιος μπορεί, κλείνουμε δωμάτια και φύγαμε, χωρίς απαραίτητα πολύ συγκεκριμένο πλάνο του πως θα κινηθούμε εκεί (αν και είναι καλό σε μεγάλες παρεες να μην υπάρχει το στοιχείο:αδιέξοδο, γυρνάμε πίσω, γιατί δημιουργείται εκνευρισμός)
Για τις μονοήμερες ακόμα λιγότερη κουβέντα και βουρ φύγαμε. Γενικά όποιος μπορεί ακολουθεί. Δεν ειναι ανάγκη να είμαστε όλοι μαζί.
Πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη και τον καιρό που θα επικρατεί, γιατί πέρσι την πατήσαμε με τις ομίχλες και τα χιόνια.
Νικόλα πήγαμε και στα καταρρακτάκια-πολύ ωραία ήταν- και μπήκαμε και μέσα στο βουνό αλλά τα χιόνια μας εμποδιασαν να προχωρήσουμε πολύ.
Η δικιά μου πρόταση είναι να επιλέξουμε κάτι κοντινό (Βέρμιο με πιθανό συνδιασμό την Αριδαία) για άμεση μονοήμερη εκδρομή.
Για την Βοβούσα Μάνο πες μας αν είναι ευκολα προσβάσιμη με συνθήκες που πιθανόν θα επικρατούν μέσα στον Δεκέμβρη-Ιανουάριο. Το ίδιο κι εσύ Μπάμπη για Μέτσοβο.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 25 Νοέμ 2004, 19:48

xtrail έγραψε:Μου άρεσε που άκουσα πολλές ιδέες :!:
Για Δεκέμβριο έχουμε τα εξής ΣΚ:
α)4-5
β)11-12 Εκδρομή Λέσχης Σερρών(Καράντερε),ΣτεΒΕ (Σαμαρίνα - Βασιλίτσα)
γ)18-19 ΣΤεΒΕ (Διαβίωση)
Ειπώθηκαν οι εξής προορισμοί:
Βέρμιο, Βοβούσα, απο Μετσοβο στην λιμνη των Κρεμαστων στο Καρπενησι, Πάικο,Ο γυρος του Πηλιου.Επιπλέον προσθέτω κι εγώ μερικούς ακόμα Ξάνθη-Σταυρούπολη, Πρέσπες και πιθανόν την διαδρομή του trail raid.


Η εκδρομή για Καραντερε με ενδιαφέρει.Νομίζω οτι 11-12 θα είμαι ελεύθερος.


Νικόλα πήγαμε και στα καταρρακτάκια-πολύ ωραία ήταν- και μπήκαμε και μέσα στο βουνό αλλά τα χιόνια μας εμποδιασαν να προχωρήσουμε πολύ.
Η δικιά μου πρόταση είναι να επιλέξουμε κάτι κοντινό (Βέρμιο με πιθανό συνδιασμό την Αριδαία) για άμεση μονοήμερη εκδρομή.


Υπάρχει μια διαδρομή που ξεκινάει απο το Βελβεντό(Κοζάνη).Βόλτα στο κάστρο των Σερβίων,πέρασμα απο τις δυο γέφυρες του Αλιάκμονα(πάνω απο την τεχνητή λίμνη),μετά πάμε προς το φράγμα του Πολύφυτου.
Απο το Μετόχι παίρνουμε τον χωματόδρομο προς Καταφύγι.Απο το Καταφύγι κατέβασμα προς Κατερίνη απο Ελατοχώρι ή απο Φωτεινά.Στο χάρτη βλέπω και έναν δρόμο προς Βεργίνα.


Υ.Γ. : Είμαι στο Πολυτεχνείο της Κοζάνης και ξέρω αρκετά καλά την περιοχή.Μπορω να σας ξεναγήσω με σιγουριά στη λίμνη,στα γύρω χωριά και γενικά στην περιοχή.Αλλα τις ορεινές διαδρομές της έχω βρεί απο το internet.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Νοέμ 2004, 07:58

Νεότερα από το μέτωπο

Την Κυριακή 28 Νοε θα ξεκινήσουμε δύο Sportage από τις Σέρρες προς Δράμα με σκοπό τη διάσχιση του ορεινού όγκου Φαλακρού-Μενίκοιου-Βροντούς-Λαϊλιά με κατάληξη στο Άγγιστρο. Όποιος θέλει ακολουθεί.

Το ΣΚ 4-5 Δεκ θα πάω στην Αθήνα (αν δεν προκύψει κόλλημα στη δουλειά μιας και εκείνο το ΣΚ έχουμε την πανελλήνια συγκέντρωση αντιπροσώπων).
Το ΣΚ 11-12 Δεκ θα γίνει η εκδρομή στο Καράντερε από τη λέσχη Σερρών. Η εκδρομή είναι ανοιχτή και όποιος θέλει ακολουθεί. Η αναχώρηση θα γίνει σε δύο γκρουπ, από τις Σέρρες, Σάββατο πρωϊ και Σάββατο μεσημέρι. Η διανυκτέρευση θα γίνει στα ξύλινα ή σε σκηνές. :shock: ( Σημ. Ξέρω πολλά με τον Τοτό αλλά αν τα γράψω, θα τα κόψει ο ακατονόμαστος, γιατί θα χαλάσω την ενότητα.

για τις 18-19 Δεκ σκέφτομαι την εκδρομή του ΣΤΕΒΕ αν υπάρχει και παρέα από εδώ. Μάνο η συμμετοχή είναι ελεύθερη ή υπάρχει κόστος για τα μη μέλη?

Μετά είναι Χριστούγεννα και θα πάμε για τα κάλαντα μπας και βάλουμε κανα mud. :D και μετά Happy new year :santa:
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 26 Νοέμ 2004, 14:26

georgek έγραψε:
... για τις 18-19 Δεκ σκέφτομαι την εκδρομή του ΣΤΕΒΕ αν υπάρχει και παρέα από εδώ. Μάνο η συμμετοχή είναι ελεύθερη ή υπάρχει κόστος για τα μη μέλη?


... πάντα υπάρχει μια μικρή συμμετοχή γιά όλους, που αντιστοιχεί στο κόστος του "αρχηγού" (πλοηγού) της εκδρομής ο οποίος έχει ήδη πάει στον προορισμό για προετοιμάσει διαδρομές, διαμονές κτλ. Όπως καταλαβαίνεις, εξαρτάται από τις συμμετοχές και τον προορισμό (αν είναι γνωστός, δεν υπάρχει κόστος).

georgek έγραψε:Μετά είναι Χριστούγεννα και θα πάμε για τα κάλαντα μπας και βάλουμε κανα mud. :D και μετά Happy new year :santa:


Θα πάρεις το τρίγωνο (όχι του αυτοκινήτου, ούτε Πανοράματος) και θα λές :

Αρχιμηνιά κι Αρχιχρονιά
ψηλή μου δεντρολιβανιά
κι αρχή - κι αρχή καλός μας χρόνος
μ' ένα λα- μ' ένα λάστιχο χειμώνος :shock:

NIKOLAS_L200 έγραψε:σε μια διαβίωση στο Παίκο στο καταφύγιο της Βάλια Κάλντα

.... μπερδεύτηκα....
Τελευταία επεξεργασία από mato και 26 Νοέμ 2004, 20:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Νοέμ 2004, 15:44

xtrail έγραψε:Μου άρεσε που άκουσα πολλές ιδέες :!:


:signthanks:




αν και είναι καλό σε μεγάλες παρεες να μην υπάρχει το στοιχείο:αδιέξοδο, γυρνάμε πίσω, γιατί δημιουργείται εκνευρισμός

Έχει και η εξερεύνηση τη χάρη της. Καλή θέληση να υπάρχει


Η δικιά μου πρόταση είναι να επιλέξουμε κάτι κοντινό (Βέρμιο με πιθανό συνδιασμό την Αριδαία) για άμεση μονοήμερη εκδρομή.


Πότε?


Για την Βοβούσα Μάνο πες μας αν είναι ευκολα προσβάσιμη με συνθήκες που πιθανόν θα επικρατούν μέσα στον Δεκέμβρη-Ιανουάριο.

Εξαρτάται που θέλεις να πας. Στη Βωβούσα πάει πια άσφαλτος. Οι "καλοί" δρόμοι μάλλον είναι για την άνοιξη
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 26 Νοέμ 2004, 15:57

mato έγραψε:


NIKOLAS_L200 έγραψε:σε μια διαβίωση στο Παίκο στο καταφύγιο της Βάλια Κάλντα

.... μπερδεύτηκα....


Και πως να μην μπερδευτής... :?: Αφου εγραφα λάθος όνομα :!: :oops: :oops:
Τις τελευταίες μέρες μιλούσα πολυ για τη Βάλια Κάλντα και παρασύρθηκα.
ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΕΟΡΒΟ. Το διόρθωσα οπου μπορούσα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 26 Νοέμ 2004, 16:13

georgek έγραψε:
xtrail έγραψε:






Η δικιά μου πρόταση είναι να επιλέξουμε κάτι κοντινό (Βέρμιο με πιθανό συνδιασμό την Αριδαία) για άμεση μονοήμερη εκδρομή.


Πότε?


Εγω μεχρι τις 10 δεν μπορω να ξεμυτίσω.Όπως έχω πει είμαι σε περίοδο εξεταστικής.Στις 11-12 που είναι η εκδρομή στο Καράντερε αν υπάρχει συμμετοχή και απο εδώ θα χαιρομουν να σας γνωρίσω απο κοντά(νομίζω).
Για Βέρμιο επίσης με ενδιαφέρει για όποτε οργανωθει.

Υ.Γ. Δεν είναι ανάγκη να περάσετε απο Αριδαία για να βρεθούμε.Είμαι λάτρεις των χιλιομέτρων αρκεί να υπάρχει καλή παρέα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες