Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση στην Επανομή

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό georgek » 22 Ιουν 2005, 16:48

Μόλις επέστρεψα από επαγγελματικό ταξίδι στην (που αλλού?) Γερμανία. όπου και έκλεισα μια πάρα πολύ σημαντική συμφωνία την οποία και θα μάθετε από τις εφημερίδες και τα ΜΜΕ.
Στο θέμα μας τώρα. Δεν ξέρω ακόμη, θέλω λίγο χρόνο να ανασυγκροτηθώ. Θα γράψω αύριο.
Οι υπόλοιποι που είναι?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 22 Ιουν 2005, 16:58

και η παρέα ... θέλει τον Γερμανό της !!!
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 23 Ιουν 2005, 07:10

Αλέξανδρε αναβάλετε το ταξίδι μου στην Αθήνα λόγω της πανελαδικής απεργίας, οπότε μαλλον θα μπορέσω το βράδυ της Παρασκευής.
Υ.Γ. Για Ποταμό πας και απο το camping της Επανομής, αλλά σούρουπο μέσα στους χωματόδρομους το βιότοπου ίσως να μπερδευτείς και κυρίως θα ενοχλήσεις τα πουλιά που φωλιάζουν εκεί. Οπότε καλύτερα απο την ασφάλτινη διαδρομή που προτείνει ο Αλέξανδρος.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:34
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη Β.Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό gc60 » 23 Ιουν 2005, 09:59

εγω θα ερθω με τη γυναικα μου και ισως να ερθει και μια φιλη.
Ο Στεφανος αν δεν φυγει εκτος, θα ερθει και αυτος.

5κιλα παντσετες, και κανα 3-4 κιλα λουκανικα... φτανουν να αγορασω;;;;;
Παλιοφαγαδες.....κοιταξτε να δωσετε λαθος εντυπωση στη γυναικα μου οτι τρωμε πολυ... να δειτε αν θα με ξαναφησει μαζι σας... στυλακι με θελει... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gmav » 23 Ιουν 2005, 10:14

gc60 έγραψε:5κιλα παντσετες, και κανα 3-4 κιλα λουκανικα... φτανουν να αγορασω;;;;


μη σταναχωριέσαι...... αν δε σου φτάσουν θα σου δώσουμε και απο τα δικά μας :D :D :D :D :D νηστικό θα σε αφήσουμε? πάνω στην ανάπτυξη είσαι!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 23 Ιουν 2005, 10:29

gmav έγραψε:
gc60 έγραψε:5κιλα παντσετες, και κανα 3-4 κιλα λουκανικα... φτανουν να αγορασω;;;;


μη σταναχωριέσαι...... αν δε σου φτάσουν θα σου δώσουμε και απο τα δικά μας :D :D :D :D :D νηστικό θα σε αφήσουμε? πάνω στην ανάπτυξη είσαι!!!!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
με δινεις στεγνα.... καλαααααα
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 23 Ιουν 2005, 13:14

Χελόου εβρυμπόντυ. (γειά σας ολατακορμιά - κορμάρες εννοώ, σαν του gc)
συνάντηση 8-9 ισχύει ?
μόλις έμαθα οτι θα έχω μουσαφίρηδες την Παρασκευή και ίσως χρειαστεί να φύγω νωρίς, επομένως για μένα είναι καλά στις 8. Εκτός κι αν πείσω τις επισκέψεις (ξαδέρφη-σύζυγος-μωρό) να έρθουν κι αυτοί - αν δεν δημιουργείται πρόβλημα στην παρέα.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 23 Ιουν 2005, 13:25

mato έγραψε:Χελόου εβρυμπόντυ. (γειά σας ολατακορμιά - κορμάρες εννοώ, σαν του gc)
συνάντηση 8-9 ισχύει ?
μόλις έμαθα οτι θα έχω μουσαφίρηδες την Παρασκευή και ίσως χρειαστεί να φύγω νωρίς, επομένως για μένα είναι καλά στις 8. Εκτός κι αν πείσω τις επισκέψεις (ξαδέρφη-σύζυγος-μωρό) να έρθουν κι αυτοί - αν δεν δημιουργείται πρόβλημα στην παρέα.


και εμεις κατα τις 9 θα παμε.
Να τους πεισεις να ερθουν... οσο πιο πολλοι, τοσο πιο καλα! αριμπα!
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 23 Ιουν 2005, 18:03

Μανο δεν χρειάζεται να ρωτάς. Φυσικά και μπορεί να έρθει όποιος θέλει. Δεν κάνουμε διακρίσεις.
gc έχεις δοκιμάσει τα κεμπάπ του georgek????Τι??? Δεν τα δοκίμασες??? :D :D :D :D Θα δεις εσύ. Θα πούμε στην γυναικα σου και για τα γλυκά που τρως στο Πανόραμα

Μέρος Ποταμός Επανομής* στην Μύτη και ώρα έναρξης 8 απογευματινή.
Για να συντονιζόμαστε και να μην έχουμε ελλείψεις ή περισσεύματα,
-από άτομα είμαστε:
mato (+3 και η Λάουρα για τα κόκκαλα?)
gc60 (+2)
Dimitris(+?)
gmav(+?)
xakou (+1?)
xtrail (+?)
stefanos? (+?)
georgek?(+?)
yannis?
terry?(+1.5)
maverickman?(+1)
master?
mike1962?
Geo?
haris?
ξεχνώ κανέναν???1-2 από τους έχοντες ερωτηματικό ξέρω πως είναι στο demi λόγω υποχρεώσεων. Πείτε μόνο πόσοι θα είσαστε παρόντες ως αυριο το μεσημέρι.

-Πάμε στο φαγητό. Για να μην γίνει μπάχαλο καλύτερα ανά 2-3-4 άτομα να κάνουν τα δικά τους ψώνια αντε και κάτι παραπάνω
(κρέατα-ψωμιά-αγγούρια-ντομάτες κλπ για σαλάτα -μπύρες-κρασί-ποτηράκια,όχι κάτι άλλο). Ότι άλλο, μπορεί να φέρει ο καθένας από το σπίτι του (πιατάκια, καρέκλες, τραπεζάκια, νερά, παγάκια, γυναίκες).

Εγώ θα φέρω σχάρα,κάρβουνα,μασιά, ας πάρει και καποιος ακόμα για να έχουμε χώρο να ψήνουμε και να μην καθυστερούμε. Ο georgek εφόσον έρθει θα φέρει τα γνωστά κεμπαπ μόνο.
Αν θέλει κανείς, μπορεί να πάρει και το όργανό του :shocked: ......
:band: μπουζούκι, κιθάρα εννοώ βρε κουτά!!!!

----------------------
* φτάνοντας Επανομή ο δρόμος κόβει απότομα δεξιά και πλαταίνει. Εκεί μπορείτε να ρωτήσετε και στο μαγαζί με ψιλικά προς τα που να πάτε γιατί δυο δρόμους έχει η ζωή. Ακολουθείτε πινακίδες προς παραλία Ποταμού και μόλις κατεβείτε και φτάσετε σε διχάλα πάτε δεξιά αντίθετα από την ταβέρνα ο Ποταμός. Όταν φτάσετε παραλία πάτε δεξιά όσο πάει και δεν πάει. Αυτά για όσους τυχόν δεν γνωρίζουν. Στην φωτιά (θα καίμε ένα Jimnaki :blob6: :blob6: ) θα μας βρείτε :D
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό firelord » 23 Ιουν 2005, 19:21

ίσως θα πρέπει να κανονίσω να σας γνωρίσω όλους κάποια στιγμή, μετά δε την υπέροχη εμπειρία του Μπράτ Μπιτς Πάρτυ!!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό georgek » 24 Ιουν 2005, 07:08

xtrail έγραψε:----------------------
* φτάνοντας Επανομή ο δρόμος κόβει απότομα δεξιά και πλαταίνει. Εκεί μπορείτε να ρωτήσετε και στο μαγαζί με ψιλικά προς τα που να πάτε γιατί δυο δρόμους έχει η ζωή. Ακολουθείτε πινακίδες προς παραλία Ποταμού και μόλις κατεβείτε και φτάσετε σε διχάλα πάτε δεξιά αντίθετα από την ταβέρνα ο Ποταμός. Όταν φτάσετε παραλία πάτε δεξιά όσο πάει και δεν πάει. Αυτά για όσους τυχόν δεν γνωρίζουν. Στην φωτιά (θα καίμε ένα Jimnaki :blob6: :blob6: ) θα μας βρείτε :D



Μετά από επτά χιλιάδες οκτακόσιες πενήντα τρείς (8753) δημοσιεύσεις στη θεματική ενότητα του gps θα περίμενα κάτι περισσότερο για τη διαδρομή. :? :? Ένα route για το navi ή κάποια waypoints ή τέλος πάντον το στίγμα.
:D :D :D :D


Λοιπόν μάλλον θα είμαι και εγώ εκεί (με λένε Γιώργο και είμαι εντάξει!!) μαζί με τα κεμπάπ, μία σχάρα (just in case) και ......................................... τα γνωστά τουλουμπάκια :roll: :roll:
Ελπίζω να τα καταφέρω με την ώρα.
Μάνο άσε τις δικαιολογίες.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Ιουν 2005, 07:17

georgek έγραψε:........ τα γνωστά τουλουμπάκια :roll: :roll:

Φέρε και δύο σπέσιαλ γεμιστά και πες πως είναι ειδική παραγγελία για τον gc :evil: :evil:
Αντε να μαζευόμαστε!! Μάνο άσε τις δικαιολογίες.
Για το gps θα είχες κάτι αν το είχα πάρει μαζί μου χθες που πήγα προς τα εκεί, αλλά... :oops: Αν φτάσουμε πρώτοι θα σου στείλω στίγμα από διάφορα waypoints για να μην χαθείς (...λέμε τώρα)
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 24 Ιουν 2005, 08:48

ολο κακιες... :lol:
πως θα χωρεσει το τζιμνυ με τις ομε στη σχαρα... αντε να δω... κανα χτρειλ θα ηταν πιο ευκολο ... :lol: :lol:

συγχηστηκα πρωι πρωι... μου ζητησαν €50 ή €100 (οτι θελω εγω, ευτυχως εχω επιλογη :evil: ), για να παρω μια αδεια βαφτισεως... *κλεφτες*... :evil: *^@*&^#% &^%^%# **&&*^$$#
δεν τα εδωσα... απατεωνες :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 24 Ιουν 2005, 09:37

georgek έγραψε:... Μάνο άσε τις δικαιολογίες.

:oops: :oops: :oops: :oops: (ρόμπα έγινα)
- δεν προλαβαίνω τους μαστόρους (σχεδιάζω ΚΑΙ τα βράδια)
- πάω κάθε μέρα τρείς φορές στο γιαπί (η πρώτη στις εξίμισυ)
- η δουλειά στο γραφείο τρέχει κανονικά (και γω μαζί)
... απολελέ και τρελελέ ΑΑ (Αδικαιολογήτως Απών)
Θα κοιμηθεί κανείς στην παραλία ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 24 Ιουν 2005, 09:46

firelord έγραψε:ίσως θα πρέπει να κανονίσω να σας γνωρίσω όλους κάποια στιγμή, μετά δε την υπέροχη εμπειρία του Μπράτ Μπιτς Πάρτυ!!


αγαπητέ είστε ευπρόσδεκτος. Είχα συμφοιτητή έναν Δημήτρη Καραγιάννη, (αρχιτέκτονας από τον Βόλο). Καμμία σχέση ? - όχι οτι θα με θυμάται ο άνθρωπος, αυτά συνέβαιναν τον περασμένο αιώνα - 1982.
Εμείς θα κάνουμε Μπίτ Μπράτς Πάρτυ.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες