Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Φιλικός Αγώνας 4χ4 TRIΑL-CLUB OF KAVALA -26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Φιλικός Αγώνας 4χ4 TRIΑL-CLUB OF KAVALA -26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Σεπ 2004, 09:34

Ο Σύλλογος 4X4 CLUB OF KAVALA θα διοργανώσει στις 26 Σεπτεμβρίου 2004 στην πιστα 4x4 στον Πλατανότοπο του Δήμου Πιέρεων, Φιλικό Αγώνα 4χ4 TRIΑL.
http://users.in.gr/CLUB4X4KAVALA/page_GREEK_10.htm
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 24 Σεπ 2004, 10:00

mato έγραψε:.....εγώ όπως είπα θα είμαι μάλλον στη Μεσολλακιά (και Κυριακή στο trial), αν ενδιαφέρεται κανείς.


mato έγραψε:....Μέχρι τότε όμως :

26/9 ( Κυριακή ) φιλικό trial στον Πλατανότοπο (πίστα Καβάλας).
Σκεφτόμουν να πάω από Παρασκευή ή Σάββατο (είναι και η πεθερά στη μέση) οπότε θα μπορούσαμε να κάνουμε και βόλτα από Σέρρες, να μη μείνει παραπονεμένος ο Γιώργος (αφού από Λιτόχωρο περάσαμε όλοι). Η εκδρομή στα Μενοίκια (έτσι λεγόταν ?) που αναφέρθηκε παλιότερα, ή άλλη διαδρομή, μήπως θα μπορούσε να γίνει τώρα ? Υπάρχει λάσπη πουθενά ? Ποιοί είμαστε ?Από που ερχόμαστε ? Που πάμε ?


έχει μαλλιάσει το στόμα μου (το ποντίκι, έστω) να σας το λέω.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Σεπ 2004, 10:20

έχει μαλλιάσει το στόμα μου (το ποντίκι, έστω) να σας το λέω
Καλά καλά, μην ξεχνάς πως έχεις να κάνεις με νέους ανθρώπους που έχουν άλλες ανησυχίες!!!
Βλέπω να είμαστε εκεί εκτός από εμένα, o gmav, o synodigos και ο georgek.
Ειπαμε μάλιστα αν ειναι να κάνουμε και καμιά βόλτα μετά προς Σέρρες γύρω γύρω από τα βουνά και να φάμε κάπου κατά εκεί
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό mato » 24 Σεπ 2004, 10:52

xtrail έγραψε: Καλά καλά, μην ξεχνάς πως έχεις να κάνεις με νέους ανθρώπους που έχουν άλλες ανησυχίες!!!


... :evil: :evil: :evil: .... με κρύα ντούς θα σας περάσει.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 25 Σεπ 2004, 16:45

τελικα θα παμε στο trial???Βλεπω ακρα του ταφου σιωπη στο forum βασιλευει.πλουτενει παιδι,παιρνει jeep και η μανα το ζηλευει...(ασχετο αλλα αυτο ειναι το καλυτερο που μπορω να πω χωρις να προηγηθουν τουλουμπακια.τελικα το τουλουμπακι ειναι αλλο πραμα!)Παντως ο καιρος δειχνει αρκετα δυσκολος και με την βροχη που ερχεται θα εχει αρκετη λασπη.ΟΙ ΓΑΛΟΤΣΕΣ ΕΠΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!ΤΕΡΜΑ Η ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ!!!
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 25 Σεπ 2004, 19:16

synodigos έγραψε:τελικα θα παμε στο trial???Βλεπω ακρα του ταφου σιωπη στο forum βασιλευει.πλουτενει παιδι,παιρνει jeep και η μανα το ζηλευει...(ασχετο αλλα αυτο ειναι το καλυτερο που μπορω να πω χωρις να προηγηθουν τουλουμπακια.τελικα το τουλουμπακι ειναι αλλο πραμα!)Παντως ο καιρος δειχνει αρκετα δυσκολος και με την βροχη που ερχεται θα εχει αρκετη λασπη.ΟΙ ΓΑΛΟΤΣΕΣ ΕΠΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!ΤΕΡΜΑ Η ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ!!!


περιπου τι ωρα υπαρχει αναχωρηση εαν το αποφασισουμε?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Σεπ 2004, 19:26

Στις 10 αρχίζει ο αγώνας. Εμεις θα ξεκινήσουμε κατά τις 8.30 από εδώ. Θα ειναι ο gmav kai ο synodigos και ο georgrek από Σέρρες (θα βρεθούμε εκει). Ο Μάνος ειναι ήδη εκει.
Ο καιρός: στις Σέρρες ήδη αστράφτει, κατά Καβάλα εχει σύννεφα και αέρα και εδώ στον Βαρδάρη έριξε μια δόση
Γαλότσες και αδιάβροχα απαραίτητα. Μετά βόλτα κατά Παγγαίο.
Αντε ελάτε. Αν όχι τόσο πρωι, μετά στην πίστα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 25 Σεπ 2004, 19:39

xtrail έγραψε:Στις 10 αρχίζει ο αγώνας. Εμεις θα ξεκινήσουμε κατά τις 8.30 από εδώ. Θα ειναι ο gmav kai ο synodigos και ο georgrek από Σέρρες (θα βρεθούμε εκει). Ο Μάνος ειναι ήδη εκει.
Ο καιρός: στις Σέρρες ήδη αστράφτει, κατά Καβάλα εχει σύννεφα και αέρα και εδώ στον Βαρδάρη έριξε μια δόση
Γαλότσες και αδιάβροχα απαραίτητα. Μετά βόλτα κατά Παγγαίο.
Αντε ελάτε. Αν όχι τόσο πρωι, μετά στην πίστα

πιθανον να ερθω θα ξερω αυριο πρωι θα επικοινωνησω με Xtrail... μετα για παγγαιο εχουμε κατι κατα νου?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 25 Σεπ 2004, 19:44

ΟΚ μιλάμε στο τηλέφωνο. Δεν υπάρχει συγεκριμένο πρόγραμμα για μετά. Θα τα κανονίσουμε από κοντά. Εμεις με gmav θα βρεθούμε τελικά κατά τις 8.45 μετά το φαναρι του Ωραιοκάστρου, πάνω στον δρόμο. Οποιος άλλος θέλει ή έρχεται εκείνη την ώρα ή βρισκόμαστε στην πίστα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 27 Σεπ 2004, 18:51

Η εκδήλωση ξεκίνησε λίγο μετά τις 10.40. Η προσέλευση του κόσμου αρκετή με εντονη την παρουσία της λέσχης Καβάλας (αφού ήταν και διοργανώτρια), και των λεσχών Δράμας, Σερρών και Ορεστιάδας. Πιστεύω πως ήταν ενας αρκετά καλός αγώνας. Άυτό που θα έπρεπε να προσέξουν οι άνθρωποι της διοργάνωσης νομίζω ήταν τα εξής:

α)καλύτερη συνεννόηση με πυροσβεστική και νοσοκομείο, καθώς η αποχώρηση του ασθενοφόρου κατά την διάρκεια του αγώνα,τον καθυστέρησε σημαντικά -με συνέπεια να αποχωρήσουν αρκετοί θεατές μεταξύ αυτών και η παρέα μας- και η πιθανή αποχώρηση της πρώτης θα σταματούσε τον αγώνα. (αποχώρηση λόγω λήξης βάρδιας και όχι κάτι άλλο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις).

β)Το άλλο θέμα έχει να κάνει με τον κόσμο που παρακολουθούσε. Νομίζω πως είναι απαράδεκτο να κάθονται μπροστά στις εξόδους των εμποδίων ή σε σημεία εντός ή πολύ κοντά των εμποδίων. Μάλιστα υπήρχαν πολλά μικρά παιδιά που ξεφευγαν από την επιτήρηση των γονέων ή παροτύνονταν να καθίσουν πολύ κοντά, για να δούνε, και φυσικά είχαν άγνοια του κινδύνου. Αρκετές φορές σε εγκατάληψη εμποδίου ο διαγωνιζόμενος έφευγε από σημείο που υπήρχε κίνδυνος να χτυπηθεί κάποιος (χωρίς να φταίει βέβαια ο διαγωνιζόμενος) ή σε μανούβρες μεταξύ εμποδίων επίσης το ίδιο. Έχω διαβάσει και σε άλλους αγώνες κάποιες ίδιες παρατηρήσεις και θεωρώ πως ειδικά στο θέμα του κοινού είτε ο αγώνας ειναι φιλικός είτε επίσημος πρεπει να δίνετε περισσότερη προσοχή. Πάντα φιλικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 27 Σεπ 2004, 22:11

Πολυ εντυπωσιακος ο αγωνας,τουλαχιστον στην αρχη του με ενα εμποδιο που πραγματικα ''εκαψε'' δισκους και ''εβρεξε'' κοσμο!!Το εν λογω εμποδιο (που ελπιζω να αξιωθω να ανεβασω στο gallery) αποτελουνταν απο συνεχης λασπολακους οπου μετα τον τελευταιο και φαρμακερο ακολουθουσε μια πολυ αποτομη ανηφορα.Πολλα αυτοκινητα εμειναν εκει,αφου ομως λουσαν στην λασπη τους ''εξυπνους'' που παρακολουθουσαν τον αγωνα μεσα απο τον χωρο που ειχαν περιφραξει οι διοργανωτες.Κατα τα αλλα,τα υπολοιπα εμποδια δεν συγκεντρωσαν το ενδιαφερον του κοινου,ισως λογω της ελλειψης λασπης,αλλα και λογω της ζεστης που εκανε δυσκολη την πολυωρη αναμονη,ακομα και για τους λατρεις των 4x4.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό synodigos » 27 Σεπ 2004, 22:22

Ο αγωνας παντως ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να αναλογισθουν ολοι οσοι νομιζουν οτι διαθετουν το υπερτατο off-road οχημα,οτι παντα υπαρχει κατι ανωτερο απο αυτο που διαθετεις εσυ και οτι τα παντα ειναι θεμα προτεραιοτητων στο αμαξι σου.Δεν μπορεις να απαιτεις απο το ιδιο αυτοκινητο 0-100 σε 8'' και απολυτο κρατημα για να κανεις τρελες βουτιες στις στροφες, και απο την αλλη να θες να πηγαινεις στο βουνο και να σε κοιταν τα αγριοκατσικα νροπιασμενα που δεν μπορουν να ανεβουν εκει που εισαι εσυ.Επιπλεον πρεπει να πω οτι μεγαλο ρολο παιζει και ο οδηγος.Εβλεπες πολλες φορες την οδηγικη εμπειρια να παιζει κυριο ρολο και το αυτοκινητο κυριολεκτικα να περναει τα εμποδια λες και ηταν πατημενος χωματοδρομος.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη


Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης