Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις και φωτο Δράμα 30/11/2008

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό 9mm » 30 Νοέμ 2008, 21:08

Παλικαρια περασαμε πολυ ωραια και η διαδρομη απο την πρωτη κιολας επαφη με το χωμα βουτηρο...... :D :D :D :D :D !!!!!!!!οσοι μειναμε ταβερνα :beer: γελασαμε συζητησαμε τελος παντων περασαμε καλα.... Μαθαμε βεβαια οτι για να παρεις φορα πρεπει να ανεβεις στην Μηλιτσα...τωρα ανω μηλιτσα η κατω μιλητσα δεν μου ειπανε τα παιδια.Και οτι το pinin του skier εχει 5 ΠΟΡΤΕΣ :car3: :car4: συνολο δηλαδη...Τα παιδια εχουν χιουμορ και νομιζω οτι ο Μπαμπης πουλαει το forester.πλακα κανω.ευχαριστουμε πολυ που ηρθατε τωρα ειπε ο Νικολας με το τριπορτο οτι κατι εχει στα σκαρια για εκδρομη στα δικα του τα μερη...
9mm
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2004, 21:28

Δημοσίευσηαπό blacklimit » 30 Νοέμ 2008, 21:59

μπραβο παιδες παντα τετοια
αντε να δουμε καμια φωτο σας

μερικους μαλλον τους συναντησα στην Δραμα απ'εξω,ηταν ενα jimny μπορντο μεσα στην λασπη και 2 αλλους κυριους που μολις τα ειχαν πλυνει κιολας 1 αγροτικο σκουροχρωμο και ενα σαμυ
μπορει και να ηταν αλλοι
drink on bed...

drive on road!!!
Άβαταρ μέλους
blacklimit
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 09:38
Τοποθεσία: Ορεστιαδα Εβρος

Δημοσίευσηαπό landcruiserJ120 » 30 Νοέμ 2008, 22:11

αντε να δουμε φωτο και βιντεο μην αργειται


blacklimit γιατι τα γραφεις 2 φορες??
Άβαταρ μέλους
landcruiserJ120
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 09:31
Τοποθεσία: ΕΔΕΣΣΑ

Δημοσίευσηαπό maverickman » 30 Νοέμ 2008, 23:46

9mm έγραψε:Παλικαρια περασαμε πολυ ωραια και η διαδρομη απο την πρωτη κιολας επαφη με το χωμα βουτηρο...... :D :D :D :D :D !!!!!!!!οσοι μειναμε ταβερνα :beer: γελασαμε συζητησαμε τελος παντων περασαμε καλα.... Μαθαμε βεβαια οτι για να παρεις φορα πρεπει να ανεβεις στην Μηλιτσα...τωρα ανω μηλιτσα η κατω μιλητσα δεν μου ειπανε τα παιδια.Και οτι το pinin του skier εχει 5 ΠΟΡΤΕΣ :car3: :car4: συνολο δηλαδη...Τα παιδια εχουν χιουμορ και νομιζω οτι ο Μπαμπης πουλαει το forester.πλακα κανω.ευχαριστουμε πολυ που ηρθατε τωρα ειπε ο Νικολας με το τριπορτο οτι κατι εχει στα σκαρια για εκδρομη στα δικα του τα μερη...


με την ποδια η χωρις?? :lol:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Δεκ 2008, 10:17

Καλημέρα σε όλους. Περάσαμε πολύ ωραία, η παρέα με αρκετά αυτοκίνητα, η διαδρομή με αρκετή λάσπη (εσείς εκεί στη Δράμα μάλλον αφήνετε αφήνετε ανοιχτές τις κάνουλες γιατί σε πολλά σημεία έλεγε Υδρευση Δράμας :twisted: ). Κρίμα που είχε τόσο ομίχλη και δεν είδαμε πολλά. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε το tuareg της παρέας!!!!
Ο pitbullakos πέρασε χάλια, δεν τράβηξε κανέναν!!!
Δυστυχώς εμείς φύγαμε λίγο νωρίτερα με forester και hilux.
Μια δυο παρατηρησεις ειναι για το κομμάτι με την πέτρα, που νομίζω πως μπορούσαμε να το είχαμε αποφύγει και να πηγαίναμε κατευθείαν στο ζουμί :twisted: . Ότι με τόσο κόσμο χρειάζεται να υπάρχουν cb αφού τα pmr δεν ακουγόταν στο τέλος.
Η διοργάνωση αρκετά καλή και πολύ μου άρεσε η προώθηση της περιοχής από τη Νομαρχία Δράμας (τα σακουλάκια με το άψογο υλικό που μοίρασε ο tm).
ΥΓ blacklimit σε πηγάδι έπεσες και έχεις ηχώ??
το forester θέλω να μάθω τι άλλο αφησε εκτός από την ποδιά

Φωτο δεν έβγαλα πολλές, ελευθερα χέρια δεν είχα καθώς έπρεπε να κρατάω τιμόνι, cb πιασμένο πάνω στο παντελόνι και να ακούω όσο μπορώ το pmr ανάμεσα από τις ομιλίες των συνοδηγών μου

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό landcruiserJ120 » 01 Δεκ 2008, 10:57

θελω να δω δρασηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
Άβαταρ μέλους
landcruiserJ120
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 09:31
Τοποθεσία: ΕΔΕΣΣΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Δεκ 2008, 11:27

landcruiserJ120 έγραψε:θελω να δω δρασηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Δεν ξέρω αν έβγαζε κανένας δράση, αφού αυτή τη φορά δεν περιορίστηκαν τα πράγματα σε μια νερολασπολακούβα :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kyr » 01 Δεκ 2008, 11:41

Παρακαλούνται τα αιμοσταγή όρνια που έπεσαν με τα μούτρα πάνω σε ένα κομμάτι πλαστικής ποδιάς 15χ25cm :shocked!: , που έφυγε απο τον δασοφύλακα(forester), να ηρεμήσουν.
Γιατί υπάρχουν ράμματα για το αιματοβαμένο τρισάθλιο λασπωμένο πτέρωμά τους.
:twisted:
Χρήστος Κυριακόπουλος
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό eldar » 01 Δεκ 2008, 17:10

blacklimit έγραψε:...ηταν ενα jimny μπορντο μεσα στην λασπη


το δικο μου ηταν Βρε! που το καταλαβες που ηταν μπορντο; εγω το πρωι το εψανχα...
(λασπωμενο μπορτνο jimny μονο το δικο μου υπαρχει στην βορεια Ελλαδα)
:D :D :D
Άβαταρ μέλους
eldar
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2005, 14:51
Τοποθεσία: Σέρρες

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 01 Δεκ 2008, 18:03

xtrail έγραψε:Δεν ξέρω αν έβγαζε κανένας δράση, αφού αυτή τη φορά δεν περιορίστηκαν τα πράγματα σε μια νερολασπολακούβα :twisted:


αφου δεν ειχε τη μαχη της νερολασπολακκουβας δεν κανατε offroading..... :twisted: :twisted: :twisted: αυτα ηταν ψιλα γραμματα :twisted:

στον καταλογο "τι χρειαζομαστε για μια εκδρομη" πρεπει να προστεθει σκαπτικο μηχανημα κα υδροφορα, αμα δεν υπαρχει λακουβα να δημιουργηθει αμεσα
:twisted:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό eldar » 01 Δεκ 2008, 18:27

Πάντως θα συμφωνήσω με τον xtrail όσον αφορά τον τόπο συνάντησης. Θα μπορούσαμε να συναντηθούμε και να ξεκινήσουμε κατευθείαν από Βωλακα. Και γενικότερα καλύτερα τα σημεία συνάντησης να είναι έξω από τις πόλεις.
Επίσης στις διαδρομές κάλο είναι να υπάρχουν σημεία για παιχνίδι. Αλλιώς, πέρα από το ότι στο τέλος καταντάει κουραστικό δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να τραβήξουμε βίντεο και φωτο.
Η λασπη παντως ηταν ολα τα λεφτα. Αν και νομιζω πως οι περισοτεροι το πηγαμε χωρις τετρακινηση τα κατευχαριστηθηκαμε!
Αντε την αλλη φορα και στην Ελατια!
Άβαταρ μέλους
eldar
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2005, 14:51
Τοποθεσία: Σέρρες

Δημοσίευσηαπό blacklimit » 01 Δεκ 2008, 20:06

δεν ξερω γιατι τα βγαζει το ριμαδι 2 φορες

κατι φαινοταν λιγο επανω στον ουρανο και απο εκει καταλαβα οτι ηταν μπορντο χρωμα
drink on bed...

drive on road!!!
Άβαταρ μέλους
blacklimit
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 09:38
Τοποθεσία: Ορεστιαδα Εβρος

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 01 Δεκ 2008, 20:50

Δυο πράγματα μου έκαναν εντύπωση. Η πέτρα ..πολυ πέτρα βρε παιδί μου.. και η φιλοξενία των παιδιών. Νομίζω οτι αγχώθηκαν λίγο γιατι η διαδρομή δεν έβγαινε με τόσο κόσμο αλλα κακως. Βόλτα πάμε!!
Τελικά βρήκαμε λάσπη αλλα δεν είχαμε χρόνο για παιχνίδι ασε που κατω απο τη λάσπη είχε πέτρα με αποτέλεσμα να γλυστράμε και να λερωνόμαστε μεν αλλα να μην κολλάμε ..αδικία!
Τέλος φτάσαμε στο τεβερνείον και εκει δυο τα περίεργα.. 1ο Η ΄φατσα του ταβερνιάρη που έστρωσε τραπέζι σε σχήμα Π, για μην πω οτι πήρε το μάτι μου και μια ανθοδέσμη στο βάθος, καθώς περίμενε 25 πεινασμένους και τελικά φτάσαμε 8+ 1ας (2ο περίεργο) ο οποίος είχε πάει απο το σπίτι να φρεσκαριστεί(κάλτσα, μαλλί, σώβρακο).
Περίεργα πράγμματα βρε παιδί μου...
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Δεκ 2008, 21:02

Τα παιδιά πράγματι αγχώθηκαν ότι δεν θα προλάβουμε, μήπως μείνουμε παραπονεμένοι κλπ. Δεν έπρεπε, γιατί όπως είπε κι ο Νικόλας βόλτα πάμε.
Ας γράψει κάποιος πόσα αυτοκίνητα ήταν και πόσοι από το φορουμ γιατί δεν μέτρησα
ο οποίος είχε πάει απο το σπίτι να φρεσκαριστεί(κάλτσα, μαλλί, σώβρακο)
Εσύ που το είδες ότι άλλαξε και σώβρακο???????? :twisted: :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 01 Δεκ 2008, 21:10

Τεμέτερον είναι το παιδι το φορούσε απο πάνω! Και να μην ακούσω σχόλια για τους πόντιους μονο μεταξύ μας τα λέμε αυτα!! 8)
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 48 επισκέπτες