Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή ΣΚ 11-12 Δεκ.

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Εκδρομή ΣΚ 11-12 Δεκ.

Δημοσίευσηαπό georgek » 30 Νοέμ 2004, 08:24

Αφού αναφέράμε γενικά περί προτάσεων για εκδρομές ας περάσουμε σε πιο συγκεκριμένες. Το ΣΚ 11-12 δεκ η Λέσχη 4x4 Σερρών διοργανώνει ανοιχτή εκδρομή στο Καράντερε Δράμας. :hello1:

Η αναχώρηση θα γίνει το Σάββατο το πρωϊ αλλά θα υπάρχει αναχώρηση και το μεσημέρι και το απόγευμα! (για όσους δεν μπορούν λόγω δουλειάς). Η διανυκτέρευση θα γίνει στο δασικό χωριό στο δάσος της Σημύδας (κωδική ονομασία 1500, τι είναι αυτό, το υψόμετρο?). Υπάρχουν ξύλινα σπιτάκια αλλά δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι. Εγώ θα έχω και σκηνή μαζί μου. :shock: :shock:
Το πρόγραμμα είναι χαλαρό για το Σάββατο. Το βράδυ περιλαμβάνει τα γνωστά....... και την Κυριακή βόλτα με τα τζιπ (ελαφρύ off-roading) και επιστροφή.
Για το Σάββατο εγώ σκέφτομαι να το αξιοποιήσω με μια βόλτα στο Φρακτό όπου έχει γίνει ενημερωτικό περίπτερο με βίντεο και ένα τηλεσκόπιο που σημαδεύει τον καταρράκτη. Επίσης πεζοπορία μέσα στο παρθένο δάσος.
Όπως έγραψα και πιο πάνω η εκδρομή είναι ανοιχτή οπότε όποιος θέλει ακολουθεί :P :P

Την Τετάρτη 8/12 θα γίνει συνάντηση οπότε θα έχω περισσότερες πληροφορίες.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Re: Εκδρομή ΣΚ 11-12 Δεκ.

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 30 Νοέμ 2004, 14:24

Μπορείς να μου πείς για ποια περιοχη μιλάμε?Την έχω ακουστα αλλα δεν είμαι σίγουρος.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό georgek » 30 Νοέμ 2004, 14:37

Το καράντερε (Ελατειά) είναι βόρεια από τη Δράμα κοντά στα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα. Το δάσος της συμύδας είναι ακριβώς αριστερά από την Ελατειά. Το Φρακτό είναι δεξιά από την Ελατειά σε μια μύτη που μπαίνει μέσα στη Βουλγαρία.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 30 Νοέμ 2004, 19:01

Υπάρχει κάποιο ποσό που πρέπει να πληρώσει όποιος ακολουθήσει?
Για τα σπιτάκια θα έχει γίνει συνενόηση? Θα γίνει γνωστή η κατάσταση ως εκείνο το ΣΚ ή πάμε και βλέπουμε? Όσοι δεν μπορούν ή δεν θέλουν να έρθουν από Σάββατο τι ώρα να είναι επάνω για να μην χάσουν έστω την κυριακάτικη βόλτα? Τι να φέρουμε μαζί μας? Τι καιρό θα κάνει? Τι δώρο να ζητήσω από τον Αη Βασίλη? Υπάρχει άραγε??? Πως με λένε??? (εξ ου και το ακατανόμαστος????)?
Ενα ποστ γεμάτο απορία
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 01 Δεκ 2004, 08:14

Δεν υπάρχει κόστος συμμετοχής στην εκδρομή. Απλά κάποιος αναλαμβάνει να ψωνίσει τα φαγητά για όλους και μετά γίνεται ρεφενέ. Γι' αυτό είναι καλό να είναι γνωστό μια-δυο μέρες πριν (χωρίς να είναι δεσμευτικό), ο αριθμός των ατόμων, ώστε να γίνουν οι απαιτούμενες προμήθειες. Το φαγητό συνήθως είναι μια ευχάριστη έκπληξη :P
Για τα σπιτάκια δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Εδώ πρέπει να σημειώσω ότι η εκδρομή αυτή θυμίζει λίγο ....εκστρατεία. Θα υπάρχουν όλα τα απαραίτητα μέσα για να αντιμετωπιστεί κάθε κατάσταση, όπως γεννήτρια, φώτα, σόμπες υγραερίου, ηλ. σκούπα, νάυλον, καρφωτικό μηχάνημα, αλυσοπρίονα κλπ. Αυτοί που θα πάνε από το πρωϊ θα ετοιμάσουν τον καταυλισμό και θα προετοιμάσουν τα σπιτάκια. Επίσης θα γίνει σήμανση στο δάσος για αυτούς που θα έρθουν αργότερα. Μαζί χρειάζεται να φέρει ο καθένας υπνόσακο, κάποιο υπόστρωμα, το μαξιλάρι του, τις πιτζάμες του :? , το ..............αρκουδάκι του :shock: , και πολλή όρεξη για κέφι. :D
Τώρα για την Κυριακή δεν ξέρω ακόμη, αλλά φαντάζομαι νωρίς λογικά 9-10 π.μ. Θα ξέρω περισσότερα τις επόμενες ημέρες.
Ο καιρός θα είναι αίθριος, με αραιή συνεφιά. Η ταχύτητα του ανέμου δεν θα ξεπεράσει τα 2 bfr και η διεύθυνση θα είναι βόρεια- βορειοανατολική. Η θερμοκρασία θα κυμανθεί από 2-15 βαθμούς κελσίου (θα εξαρτηθεί από την ποσότητα κρασιού & τσίπουρου που θα καταναλωθεί).
Η πρόβλεψη του καιρού έγινε από την Κα Papapetroslive :shock: , η οποία προέβλεψε ότι ο Ολυμπιακός θα νικήσει τον Παναθηναϊκό. Αν έρθει διαφορετικό αποτέλεσμα στο ντέρμπυ, πάρτε μαζί και κανα αδιάβροχο και κανά πουλόβερ ακόμα :D

Στη ζωή του ανθρώπου υπάρχουν 3 περίοδοι

Η περίοδος που πιστεύει στον Άγιο Βασίλη
Η περίοδος που δεν πιστεύει στον Άγιο Βασίλη και
η περίοδος που κάνει τον Άγιο Βασίλη

Δεν ξέρω σεποια περίοδο ανήκεις εσύ, αλλά ζήτα κανα
..............αληθινό 4x4 :D και ποτέ δεν ξέρεις :lol: :lol: :lol:


Νεότερα στο επόμενο δελτίο
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Δεκ 2004, 09:18

Αψογος στις απαντήσεις!!! Αντε να δούμε τις συμμετοχές τώρα.

Στη ζωή του ανθρώπου υπάρχουν 3 περίοδοι

Η περίοδος που πιστεύει στον Άγιο Βασίλη
Η περίοδος που δεν πιστεύει στον Άγιο Βασίλη και
η περίοδος που κάνει τον Άγιο Βασίλη

Δεν ξέρω σεποια περίοδο ανήκεις εσύ, αλλά ζήτα κανα
..............αληθινό 4x4 και ποτέ δεν ξέρεις
Άρα υπάρχει Αγιος Βασίλης!!!! Αληθινό 4Χ4 που να μπορούμε να αγοράσουμε υπάρχει??
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό gc60 » 01 Δεκ 2004, 12:19

αν περναμε την 1η και 3η περιοδο ταυτοχρονα.... εχουμε προβλημα διχασμενης προσωπικοτητας;;;; :shock: :lol: :shock: :lol:
Άβαταρ μέλους
gc60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 13:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 13 Δεκ 2004, 10:44

Η εκδρομή έγινε τελικά όπως είχε προγραμματιστεί. Βέβαια εμένα με απογοήτευσε η ανταπόκριση της παρέας. Όχι τόσο για τη μη συμμετοχή, αλλά το γεγονός ότι εκτός από τον xtrail και τον Nikola που έδειξαν ένα ψιλοενδιαφέρον όλοι οι υπόλοιποι δεν αξιώθηκαν ούτε μια αρνητική απάντηση. Πλήρης αδιαφορία σε μια πρόταση. :cry: :cry:
Anyway, όσοι πήγαμε, περάσαμε καταπληκτικά. Εγώ τελικά λόγω δουλειάς έφυγα με το γκρουπ το μεσημεριανό όπου ήμασταν 6 τζιπάκια . Φύγαμε από Σέρρες στις 15.30 και ακολουθήσαμε τη διαδρομή Σέρρες-Άνω Βροντού- Κάτω Βροντού-Περιθώρι- Νευροκόπι και από εκεί πιάσαμε χώμα και βγήκαμε μέσα από μια όμορφη διαδρομή στο δασικό χωριό στο 1500. Μέσα στο δάσος μας έπιασε νύχτα όμως οι προβολείς κάνανε τη νύχτα μέρα και η οδήγηση ήταν απολαυστική :P .
Όταν φτάσαμε εκεί βρήκαμε του πρωινούς οι οποίοι είχαν ετοιμάσει τα πάντα. Είχαν καθαρίσει τα σπιτάκια, είχαν στήσει την κουζίνα και το τραπέζι και είχαν εγκαταστήσει τη γεννήτρια και το φωτισμό. Στις φωτογραφίες θα καταλάβετε τι εννοώ.
Κάποιοι έλειπαν γιατί είχαν πάει για νυχτερινή βόλτα στο δάσος. Αφού ετοιμάσαμε και εμείς τα δωματιάκια κάτσαμε δίπλα στη φωτιά. Ο μάγειρας ετοίμασε το φαγητό. Το μενού περιελάμβανε τορτελινια αλά κρεμ με μανιτάρια, και αγκινάρες λεμονάτες. Επίσης μετά το φαγητό μας έφτιαξε και χαλβά ζεστό και μας αποτελείωσε. Κοινώς σκάσαμε. :D :D
Αργότερα ήρθαν ακόμη κάποια παιδιά από τις Σέρρες και από την Καβάλα. Η υπόλοιπη βραδιά πέρασε με κουβεντούλά και τραγούδια γύρω από τη φωτιά μέχρι που τα μάτια βάρυναν και πήγαμε για ύπνο.
Την Κυριακή το πρωί ξυπνήσαμε με έναν υπέροχο ήλιο. Ο σεφ μας είχε ετοιμάσει σαλέπι, για να ζεσταθούμε από την κρύα βραδιά. Εδώ με χτύπησε η πρώτη ατυχία καθώς άφησα τη φωτογραφική μηχανή στο αυτοκίνητο και πάγωσε. Έτσι δεν έχω φωτογραφίες από τη δεύτερη ημέρα η οποία ήταν και πιο ενδιαφέρουσα.
Οι εκπλήξεις από το μάγειρα δεν τέλειωσαν καθώς το πρωινό περιελάμβανε ομελέτα, μπέικον, ψημένο ψωμί, μερέντα.
Μετά αρχίσαμε να μαζεύουμε τα πράγματα και φυσικά φροντίσαμε όχι απλά να μην αφήσουμε κανένα σκουπίδι πίσω, αλλά μαζέψαμε και τα σκουπίδια που άφησαν οι ‘οικολόγοι’ κυνηγοί που έμειναν σε διπλανά σπιτάκια. Επίσης κάναμε και μια προσπάθεια και περιορίσαμε σε σημαντικό βαθμό την αυτοσχέδια χωματερή που έχουν δημιουργήσει όλοι οι κυνηγοί και οι ξυλοκόποι που μένουν εκεί κατά καιρούς.
Αφού ολοκληρώσαμε το μάζεμα ξεκινήσαμε για την επιστροφή από τη διαδρομή μέσω ‘ Τσάκαλου’ – Ελατειάς- Σκαλωτή –Σιδηρόνερο- Δράμα –Σέρρες.
Η διαδρομή μέσα στο δάσος της σημύδας και της ελατειάς απλά ό,τι καλύτερο έχω δει. Τοπίο ελαφριά χιονισμένο, μέρη με πάγο, ρυάκια, πανύψηλα έλατα. Η διαδρομή μας επιφύλασσε και εκπλήξεις, όπως μεγάλα νεροφαγώματα, πάγο, πεσμένα δέντρα και κατολισθήσεις. Όμως η ομαδικότητα και η καλή διάθεση σε συνδυασμό με τον εξοπλισμό (ράγες, εργάτες κλπ) βοήθησαν ώστε ακόμη και τα SUV να περάσουν αλώβητα. Μόνο εγώ έπαθα ένα λάστιχο σε ένα απρόσεχτο πέρασμα εκεί που κόψαμε με το αλυσοπρίονο τα πεσμένα δέντρα.
Υπήρχε μια μεγάλη γκάμα αυτοκινήτων στην παρέα, από μαμίσια HRV και Tucson, μέχρι το θηρίο Pajero του Παπατριανταφύλλου (που κέρδισε τα trophy Ορεστιάδας και Ρουμανίας :shock: ).
΄Όλοι ευχαριστηθήκαμε τη διαδρομή και την περιπέτεια. Επιστροφή στις Σέρρες στις 7 το βράδυ γεμάτοι όμορφες εικόνες και υπόσχεση για επανάληψη.
:P Φωτογραφίες από την πρώτη ημέρα θα προσπαθήσω να ανεβάσω αύριο. Αν βρω από τη δεύτερη θα τις ανεβάσω και αυτές.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 13 Δεκ 2004, 15:18

georgek έγραψε:Η εκδρομή έγινε τελικά όπως είχε προγραμματιστεί. Βέβαια εμένα με απογοήτευσε η ανταπόκριση της παρέας. Όχι τόσο για τη μη συμμετοχή, αλλά το γεγονός ότι εκτός από τον xtrail και τον Nikola που έδειξαν ένα ψιλοενδιαφέρον όλοι οι υπόλοιποι δεν αξιώθηκαν ούτε μια αρνητική απάντηση. Πλήρης αδιαφορία σε μια πρόταση. :cry: :cry:

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Μερικοί από την παρέα ξέρω πως προτιμήσανε εκδρομή προς Καβάλα, άλλοι δεν μπορούσανε κι άλλοι δεν δώσανε σημεία ζωής. Εγώ προσωπικά είχα δουλειά αλλά και να μην είχα αρρώστησα από Παρασκευή κι ετσι θα ήταν αδύνατον.
.......... είχαν στήσει την κουζίνα και το τραπέζι και είχαν εγκαταστήσει τη γεννήτρια και το φωτισμό............ Ο μάγειρας ετοίμασε το φαγητό. Το μενού περιελάμβανε τορτελινια αλά κρεμ με μανιτάρια, και αγκινάρες λεμονάτες. Επίσης μετά το φαγητό μας έφτιαξε και χαλβά ζεστό και μας αποτελείωσε. Κοινώς σκάσαμε.......... Ο σεφ μας είχε ετοιμάσει σαλέπι, για να ζεσταθούμε από την κρύα βραδιά............Οι εκπλήξεις από το μάγειρα δεν τέλειωσαν καθώς το πρωινό περιελάμβανε ομελέτα, μπέικον, ψημένο ψωμί, μερέντα.......
Αυτό λέγεται offroad???Αλλά θα μου πεις κι εγώ όταν πάω με τον Γιάννη βόλτες "offroad" το λέμε :wink:
Ακουγεται πάντως ότι περάσατε πολύ ωραία. Κρίμα, την επόμενη φορά.[/quote]
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 13 Δεκ 2004, 15:44

georgek έγραψε:...
Μετά αρχίσαμε να μαζεύουμε τα πράγματα και φυσικά φροντίσαμε όχι απλά να μην αφήσουμε κανένα σκουπίδι πίσω, αλλά μαζέψαμε και τα σκουπίδια που άφησαν οι ‘οικολόγοι’ κυνηγοί που έμειναν σε διπλανά σπιτάκια. Επίσης κάναμε και μια προσπάθεια και περιορίσαμε σε σημαντικό βαθμό την αυτοσχέδια χωματερή που έχουν δημιουργήσει όλοι οι κυνηγοί και οι ξυλοκόποι που μένουν εκεί κατά καιρούς.
...

Συγχαρητήρια :shock: :!:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 14 Δεκ 2004, 11:14

Οι φωτογραφίες της πρώτης ημέρας είναι στο gallery
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 14 Δεκ 2004, 12:22

georgek έγραψε:Η εκδρομή έγινε τελικά όπως είχε προγραμματιστεί. Βέβαια εμένα με απογοήτευσε η ανταπόκριση της παρέας. Όχι τόσο για τη μη συμμετοχή, αλλά το γεγονός ότι εκτός από τον xtrail και τον Nikola που έδειξαν ένα ψιλοενδιαφέρον όλοι οι υπόλοιποι δεν αξιώθηκαν ούτε μια αρνητική απάντηση. Πλήρης αδιαφορία σε μια πρόταση. :cry: :cry:


φίλε μου Γιώργο, έχεις δίκιο, αλλά από την άλλη δεν νομίζω οτι είναι πολύ σοβαρό και κυρίως δεν γίνεται με κακή πρόθεση - και σε μένα έχει συμβεί παλιότερα (να μην απαντηθεί καθόλου πρότασή μου - ούτε ένα post).
Καταλαβαίνω όμως οτι ο καθένας έχει δουλειές, γυναίκες, παιδιά κτλ. ή απλά αναβάλει την απάντηση μέχρι να οργανωθεί (ή να αποφασίσει), και όσο κι αν φαίνεται ελάχιστος κόπος να απαντήσεις, είναι απλά δυνατόν να συμβεί, χωρίς κακιά πρόθεση, όπως είπα.
Πάντως προσωπικά επιφυλάσσομαι να επανορθώσω (για την αδιαφορία που καταλογίζεις).

georgek έγραψε:ακολουθήσαμε τη διαδρομή Σέρρες-Άνω Βροντού- Κάτω Βροντού-Περιθώρι- Νευροκόπι και από εκεί πιάσαμε χώμα και βγήκαμε μέσα από μια όμορφη διαδρομή στο δασικό χωριό στο 1500. .....


........ ξεκινήσαμε για την επιστροφή από τη διαδρομή μέσω ‘ Τσάκαλου’ – Ελατειάς- Σκαλωτή –Σιδηρόνερο- Δράμα –Σέρρες.


τις παραπάνω διαδρομές μπορείς να τις σημειώσεις σε χάρτη ?
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 14 Δεκ 2004, 13:06

mato έγραψε:
georgek έγραψε:ακολουθήσαμε τη διαδρομή Σέρρες-Άνω Βροντού- Κάτω Βροντού-Περιθώρι- Νευροκόπι και από εκεί πιάσαμε χώμα και βγήκαμε μέσα από μια όμορφη διαδρομή στο δασικό χωριό στο 1500. .....


........ ξεκινήσαμε για την επιστροφή από τη διαδρομή μέσω ‘ Τσάκαλου’ – Ελατειάς- Σκαλωτή –Σιδηρόνερο- Δράμα –Σέρρες.


τις παραπάνω διαδρομές μπορείς να τις σημειώσεις σε χάρτη ?


Δυστυχώς όχι γιατί σε όλη τη διαδρομή ακολουθούσα άλλους που ήξεραν το δρόμο. 'Ασε που το GPS δεν 'πιάνει' μέσα στο αυτοκίνητο, γιατί έχω μεμβράνες στα τζάμια και δεν παίρνει και εξωτερική κεραία :evil: .
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό gmav » 14 Δεκ 2004, 13:10

georgek έγραψε:Η εκδρομή έγινε τελικά όπως είχε προγραμματιστεί. Βέβαια εμένα με απογοήτευσε η ανταπόκριση της παρέας. Όχι τόσο για τη μη συμμετοχή, αλλά το γεγονός ότι εκτός από τον xtrail και τον Nikola που έδειξαν ένα ψιλοενδιαφέρον όλοι οι υπόλοιποι δεν αξιώθηκαν ούτε μια αρνητική απάντηση. Πλήρης αδιαφορία σε μια πρόταση. :cry: :cry:
....


Καλημέρα.

Επιτρέψτε μου να έχω διαφορετική γνώμη.
Αν θυμάμαι καλά, κάποια στιγμή συζητούσαμε για τα διάφορα post που γίνονται χωρίς να έχουν νόημα. παράδειγμα να ρωτάει κάποιος για kia sportage και οι απαντήσεις να είναι του στυλ "εγώ δεν έχω kia και δε ξέρω.....".

άλλο παράδειγμα το ποστ του xtrail για τι εκδρομές...... θα ήθελες να έχει 10 απαντήσεις που να λέγαν "δεν έχω στα υπόψιν μου κάποια καλή εκδρομή"???? δε νομίζω... θα βλέπαμε απαντήσεις..... θα μπαίναμε να δουμε τι γράφουν...... και δε θα διαβάζαμε τίποτα......

εγώ πιστεύω ότι πρέπει να γράφω όταν έχω να πω κάτι (ακόμα και όταν κανουμε χιουμορ) και όχι απλά και μόνο για να ανεβάζω τις δημοσιευσεις μου.
Οπότε σε παρακαλώ μη το πάρεις σαν αδιαφορία.... απλά είναι διαφορετικός ο τρόπος χρησιμοποίησης του forum.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 14 Δεκ 2004, 16:26

Μερικές παρατηρήσεις:
α) Ο σεφ αξίζει πραγματικά! Μέχρι και στόλισμα στην σαλάτα :D Αντε να δούμε και φωτο από την περιοχή
β) Πολυ ωραίες οι φωτο από Σέρρες
γ) Οπως είπε κι ο Μάνος δεν εγινε με κακή πρόθεση και έχει ξαναγίνει κάτι αντίστοιχο. (πχ πρόσφατα πρότεινε o xakou για κάτι και πήρε μια μόνο απάντηση). Ολοι γνωριζόμαστε και δεν νομίζω πως τίθεται θέμα παρεξήγησης. Είναι πολλές οι φορές που για να πάρουμε και μπρος μιλάμε και στο τηλέφωνο για να μπορέσουμε να συνενοηθουμε. Δεν χρειάζεται να το κάνουμε ζήτημα το όλο θέμα.
δ)Για το δε gps, εγώ θυμάμαι πως όταν είχαμε πάει στο Παρανέστι έπιανε ! :D :D :D Μηπως δεν θυμόσουνα, πως σου είπα πως βάζουμε waypoints????? 8)
ε)Α!! Σίγουρα αξίζουν τα συγχαρητήρια στα παιδιά που καθαρίσανε λιγάκι εκεί επάνω από τα σκουπίδια
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες