Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Pindos Adventure Crossing 2015 - 21-22 Νοεμβρίου

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 23 Νοέμ 2015, 15:56

Το ευχαριστήθηκα, παρά το πρόβλημα που με ανάγκασε να φύγω την Κυριακή το πρωί και να μην είμαι στο δεύτερο σκέλος. Πολύ καλή η οργάνωση, το ξενοδοχείο -ευγενεστατοι όλοι-, η παρέα γύρω απ' τα παϊδάκια και φυσικά η περιπέτεια.
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Νοέμ 2015, 18:26

xolevas έγραψε::?:


Μόλις έφτασα :roll:

Είχε όπως πάντα πολύ "μάζεμα" :bricks:

Φωτογραφίες ελπίζω σήμερα αργά το βράδυ αλλίως αύριο το απόγεμα

Είμαι σίγουρος όμως ότι έχετε και εσείς πολύ υλικό !

Άντε μην ντρέπεστε ;-)

Περιμένουμε εντυπώσεις και αναλυτικές περιγραφές mopedsmile:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό xolevas » 23 Νοέμ 2015, 18:36

Αντε ρε παιδια βαλτε τιποτα μπαινω καθε 30 λεπτα λυπηθητε με
Hilux ifs
xolevas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Οκτ 2015, 21:44
Τοποθεσία: θερμο Αιτωλοακαρνανιας

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Νοέμ 2015, 18:40

xolevas έγραψε:Αντε ρε παιδια βαλτε τιποτα μπαινω καθε 30 λεπτα λυπηθητε με



Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό pank43 » 23 Νοέμ 2015, 19:17

Ωραία περάσαμε,τυχεροί απο καιρικές συνθήκες,ωραία τοπία.Δυνατό σκ!!!Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα...Και να δω και τις φάτσες που δεν είδα :cry: !!!Ευχαριστούμε...... \:D/
pank43
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2015, 10:31

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό xolevas » 23 Νοέμ 2015, 20:15

Δωσε τροφη στο λαοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Hilux ifs
xolevas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Οκτ 2015, 21:44
Τοποθεσία: θερμο Αιτωλοακαρνανιας

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ » 23 Νοέμ 2015, 20:33

περασαμε ενα τελοιο σκ οι διαδρομες και τα τοπια οσα και να πω ειναι λιγα ΜΠΡΑΒΟ σε οσους ετρεξαν για να βγει ολο αυτο.η ομαδα μας ηταν η μονη ομαδα στην κατηγορια μας που ετρεξε ολο το road book χωρις να χασουμε ουτε μετρο με ολες τις οδηγιες του σπυρου στην ενημερωση .πηρα ωμος μια ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ αργα το απογευμα τις κυριακης που το δηλωνο δημοσια οτι ΔΕΝ θα ξαναερθω ΠΟΤΕ.
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 20 Οκτ 2013, 08:07

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό fatman » 23 Νοέμ 2015, 22:07

Ένα μεγάλο μπράβο στον superspy για την έμπνευση και την εκτέλεση αυτής της ΕΚΔΡΟΜΗΣ-ΠΕΡΙΗΓΗΣΗΣ στην ευρύτερη περιοχή Τρικαλων-Γρεβενων.

Μπράβο στους συμμετέχοντες που δέχθηκαν την προκληση και οδήγησαν στο βουνό χωρίς να ακολουθούν κατά πόδας έναν πλοηγό και να αναπνέουν την σκόνη του.
Ομολογώ ότι αρχικά διαφώνησα αλλά χάριν της παλιά μας ομάδας Land Rover Extreme Club συμβιβάστικα,ασε που μου είχε λείψει το βουνο...

Το ύφος της βόλτας αυτής ήταν ξεκαθαρο, όπως φαίνεται από τα ήδη αναρτημένα ποστ αλλά και από αυτά που ειπώθηκαν ενώπιον ολων και πιστευω ότι οι συμμετέχοντες κατάλαβαν γιατί συμμετείχαν και για αυτό το απόλαυσαν!

Επίσης ευχαριστώ τον Χρήστο Φαμιση γιατί δεν είναι απλά ένας επιχειρηματίας της περιοχής αλλά θέλει να συμμετάσχει σε όλο αυτό με όλα τα μέσα,αντε την άλλη φορά εγώ συνοδηγός του.
Ριξαμε και τα μαστορεματα μας για να μην ξεχνιομαστε και πιστεύω ότι πολλοί είδαν τι χρειάζονται τα οχήματα για μια τέτοια βόλτα,ούτε υπερβολές αλλά ούτε και αμφιβόλου αποτελεσματικότητας λύσεις.
Και να θυμάστε ότι πίσω από μια τέτοια εκδρομή κρύβεται πολύς κόπος,χρόνος,κούραση,έξοδα για αυτό λίγο επιεικια στην κριτική φίλοι μου και μη..
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Νοέμ 2015, 08:48

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:περασαμε ενα τελοιο σκ οι διαδρομες και τα τοπια οσα και να πω ειναι λιγα ΜΠΡΑΒΟ σε οσους ετρεξαν για να βγει ολο αυτο.η ομαδα μας ηταν η μονη ομαδα στην κατηγορια μας που ετρεξε ολο το road book χωρις να χασουμε ουτε μετρο με ολες τις οδηγιες του σπυρου στην ενημερωση .πηρα ωμος μια ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ αργα το απογευμα τις κυριακης που το δηλωνο δημοσια οτι ΔΕΝ θα ξαναερθω ΠΟΤΕ.


Καλημέρα Βασίλη,
ειλικρινά λυπάμαι που παρεξηγήσατε το θέμα και είδατε το παιχνίδι που ήσασταν φιλοξενούμενοι και όλη τη διαδρομή σαν αγώνα.

Νομίζω ότι είμαστε ξεκάθαροι ότι ήταν εκδρομή.

Αγώνας είναι το Pindos Trophy, το παιχνίδι που κάναμε σε ένα ΣΚ ήταν απλώς μέσα σε κάποιες από τις διαδρομές του Pindos Trophy. Εδώ δε χρησιμοποιήσατε ούτε κράνη, ούτε ελέγξαμε αυτοκίνητα, ούτε είχαμε ΣΕΔ κλπ ούτε παρακολούθηση ούτε αποτελέσματα.

Όπως είδατε και στο road book αλλά και στα έγγραφα που υπογράψατε αναφερόταν ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑI ΑΓΩΝΑΣ.

Παράλληλα τόσο εδώ όσο και το Σάββατο τονίσαμε ότι πράγματι θα δώσουμε κύπελλα για τη δοκιμασία τύπου προκριματικών Camel Trophy και επιλέξαμε την αλλαγής ελαστικού μέσα στο ποτάμι στην οποία συμμετείχατε αλλά ο χρόνο σας ήταν εκτός της πρώτης τριάδας.

Από τα γραπτά σου όπου λες ότι περάσατε τέλεια και μας δίνεις και μπράβο που τρέξαμε για να βγει όλο αυτό γυρνάς στην απογοήτευση του απογεύματος της Κυριακής στην οποία μάλιστα αμέσως μετά την απονομή μεταλλίων κλπ με πιάσατε (και ομολογώ έμεινα έκπληκτος από τη συμπεριφορά σας) και μάλιστα με τρόπο που δεν θα περίμενα από ένα φιλοξενούμενο μου, να μου παραπονεθείτε ιδιαίτερα γιατί έδωσα αναμνηστικό κύπελλο στο πλήρωμα του Jeep των παιδιών από τη Θεσσαλονίκη ενώ αυτοί έκαναν το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής ακολουθώντας το όχημα του Χρήστου που πήγαινε με GPS, για αδικίες κλπ; Ξεχάσατε ότι ακριβώς και όλη τη διαδρομή της Κυριακής (εκτός του μεγάλου κατηφορικού που δεν μπορούσαν και την οποία ουσιαστικά κατεβήκατε επειδή σας κράτούσε το Jeep καθώς εσείς δεν είχατε πίσω εργάτες) την έκαναν ΟΛΑ τα οχήματα -ακόμα και το εντελώς Normal DISCO II του Σαραντόπουλου- με GPS και ότι επίσης το πρωί της Κυριακής σας είπα να σας δώσω και εσάς τη διαδρομή σε GPS να την έχετε και ο Κώστας είπε όχι δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα ας μάθουν οι συνοδηγοί μας να δουλεύουν με μοίρες αφού δεν είχαν σημασία χρόνοι.
Παρόλαυτα να σας θυμίσω ότι σας έδωσα σε όλα τα σημεία που είχε μοίρες οδηγίες ώστε να βρείτε άμεσα την κατεύθυνση μια και ο σκοπός ήταν να περάσουμε καλά και δεν υπήρχε κάποιος ανταγωνισμός (που με 3 οχήματα όπου μάλιστα τα 2 ήταν παρέα; )

Τέλος σας θυμίσω τα λόγια μου: «Αποφασίσαμε να δώσουμε το αναμνηστικό κύπελλο των trophy στο πιο θεαματικό οχήμα».
(Όπως αντίστοιχα κάναμε και για το DISCO II).

Απονομή κάναμε για την χειρονακτική δοκίμασια αλλαγής ελαστικού όπου το όχημα δεν είχε καμία σχέση παραμόνο σαν στατικό και εκεί ΝΑΙ είχαμε πρώτο, δεύτερο και τρίτο χωρίς να ξεχωρίζουμε αυτοκίνητα τύπου trophy ή normal καθώς το όχημα δεν είχε εκεί σημασία (άσε και που γιαυτό τα άκουσα γιατί κάποια λεει έχουν έξη μπουλώνια και κάποια τέσσερα (!!) .

Ειλικρινά είμαι ιδιαίτερα ενοχλημένος από τη συμπεριφορά σας, η οποία με έκπληξη οφείλετε στο γεγονός ότι δεν πήρατε κύπελλο (!) αλλά μόνο αναμνηστικό μετάλλιο. Παρόλαυτα σας ευχαριστώ που μας τιμήσατε.

Το συγκεκριμένο θέμα κλείνει εδώ.

Απο τους υπόλοιπους συμμετέχοντες στην εκδρομή μας σας ζητώ συγνώμη που είστε αναγκασμένοι να διαβάζετε τα παραπάνω και σας υπόσχομαι ότι θα φροντίσω να μην ξανασυμβεί - ομολογώ ότι είμαι έκπληκτος, φυσικά ιδιαίτερα δυσαρεστημένος και αναλαμβάνω την ευθύνη. Περιμένω και τις δικιές σας εντυπώσεις.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό xolevas » 24 Νοέμ 2015, 14:33

Βαλτε φωτο ρε παλικαριααααααααα ας εινε και βιντεο :crazy: :crazy:
Hilux ifs
xolevas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Οκτ 2015, 21:44
Τοποθεσία: θερμο Αιτωλοακαρνανιας

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό fatman » 24 Νοέμ 2015, 16:46

Λιγο υπομονη ακομα :alright: ,τραβηξα παρα πολλες φωτο ΑΛΛΑ δεν ειμαι φωτογραφος οποτε βλεπω να κοβονται οι πιο πολλες,στον οπτικο-ποιοτικο ελεγχο :banging:
Οσο για βιντεο....εχουμε πλανα απο....περυσι που γραφαμε την διαδρομη,τα φετινα δλδ θα τα δουμε του χρονου... :bang:
ΥΓ
Ναι ειναι μπηχτη για τον superspy :haha: :haha:
ΥΓ2
Οσοι αλλοι συμμετεχοντες εχουν υλικο,ας το ανεβασουν να το δουμε και εμεις που δεν μπαινουμε Facebook και λοιπα social media ;)
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 24 Νοέμ 2015, 17:24

Την επόμενη φορά να υπάρχουν και εφεδρικά κύπελλα ώστε... :alright:


:bang: :bang: :bang: :bang:
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό xolevas » 24 Νοέμ 2015, 19:27

Καλα με κανετε αφου δεν ηρθα :evil:
Hilux ifs
xolevas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Οκτ 2015, 21:44
Τοποθεσία: θερμο Αιτωλοακαρνανιας

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 24 Νοέμ 2015, 19:42

Ενα μεγαλο ευχαριστω στο Σπυρο ως συντονιστη και εμπνευστη του event, αλλα και σε ολα τα παιδια που βοηθησαν ωστε εμεις να τα βρουμε ολα ετοιμα και να παμε για παιχνιδι. Θελει πολυ μερακι και αγαπη να στηνεις κατι με κοπο και χρημα ωστε να ευχαριστηθουν τα φιλαρακια σου. Μπραβο και σας ευχαριστουμε!

Υ.Γ. Η Χαρα ρωταει ποτε ειναι η επομενη εκδρομη :rockout:
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Re: Ένα "δυνατό" Off-Road.gr διήμερο για τις 21-22 Νοεμβρίου

Δημοσίευσηαπό workshop_rover » 25 Νοέμ 2015, 12:30

Mudnolis έγραψε:Υ.Γ. Η Χαρα ρωταει ποτε ειναι η επομενη εκδρομη :rockout:

Βρήκε παρέα η Κατερίνα!

[[[ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ]]]
workshop_rover
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2006, 13:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες