Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΑΕ 2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 15 Φεβ 2005, 22:58

xtrail έγραψε:Dr.Format που έχεις χαθεί?????????

Εδώ είμαι και αναμένω νέα σας. Αφού πήρατε φόρα και πηγαίνετε καλά :P τι να γράφω :roll:

Γνώμη μου είναι τώρα που έχετε καλύτερη εικόνα της διαδρομής α) να βγάλετε την τελική πρόταση πάνω στον χάρτη, και β) να κλείσετε τα δωμάτια για Παρασκευή και Σάββατο.

Μετά συζητάμε τα διαδικαστικά για επικοινωνίες κ.λ.π.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 15 Φεβ 2005, 23:58

xtrail έγραψε:
1 Xtrail?[/b]Δεν ξέρω ακομα αν θα το πάρω, γιατί λέμε με τον Γιάννη να είμαι συνοδηγός για να έχω άνεση για φωτογραφίες, gps, σχόλια κλπ, θα δω ως τότε.


Αν δεν το πάρεις που θα πάνε οι synodigoi? :?
Αν το πάρεις ποιος θα σε............. τραβάει? :?
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Φεβ 2005, 08:02

α) να βγάλετε την τελική πρόταση πάνω στον χάρτη, και β) να κλείσετε τα δωμάτια για Παρασκευή και Σάββατο.

α) Αυτο σηκώνει μια συνάντηση για εμας από εδώ
β) Για τα μέρη εκεί, κάτι είχες πει για τον frank. Τελικά ποια θα είναι τα σημεία διανυκτέρευσης?
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 16 Φεβ 2005, 11:23

xtrail έγραψε:
α) να βγάλετε την τελική πρόταση πάνω στον χάρτη, και β) να κλείσετε τα δωμάτια για Παρασκευή και Σάββατο.

α) Αυτο σηκώνει μια συνάντηση για εμας από εδώ
β) Για τα μέρη εκεί, κάτι είχες πει για τον frank. Τελικά ποια θα είναι τα σημεία διανυκτέρευσης?

Τα σημεία διανυκτέρευσης θα είναι Βλάστη ή Καστοριά και στην Εδεσσα,

οπότε αρχίστε αναζήτηση :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Νάμαι κι εγώ ...

Δημοσίευσηαπό frank » 16 Φεβ 2005, 13:41

Λοιπόν, έχουμε και λέμε

1) Θα σας βρώ το πρωί της δεύτερης μέρας στην Καστοριά
2) Μην με υπολογίσετε στα ξενοδοχεία, θα μείνω σε φίλους
3) Ίσως βρεθούμε και την πρώτη μέρα όταν θα είστε κοντά στην Κοζάνη - να γνωριστούμε και να παίξουμε
4) Υπάρχει ένα ξενοδοχείο ονόματι EUROPA μέσα στην Καστοριά που ίσως έχει δωμάτια. Τηλ 2467023826.
5) Το Cherokee το ξεφορτώθηκα. Πλέον έχω RAV
6) Νομίζω ότι η διαδρομή πρέπει να καθοριστεί τις τελευταιές 2-3 μέρες με βάση το πότε χιόνισε τελευταία φορά. Ας μην βιαζόμαστε
7) Για ό,τι θέλετε 231-0-991315 (και ναι, στην Κοζάνη είναι αυτό το νούμερο!)

Τα λέμε

Φ.
όσο αντέχουμε ...
Άβαταρ μέλους
frank
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 25 Απρ 2003, 12:23
Τοποθεσία: Κοζάνη

ΣΧΕΔΙΟ Β(-ήτα)

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 18 Φεβ 2005, 12:59

Κατόπιν της Κυριακάτικης αυτοψίας του αποσπάσματος των βορείων ιχνηλατών :P και των σχετικών πορισμάτων που απορρέουν από την συζήτηση των ευρημάτων της αυτοψίας :alright: προχωράμε στο ΣΧΕΔΙΟ Β'



:director: Θα έχουμε σταθερή διαμονή στην Καστοριά και θα κάνουμε 3 ημερήσιες εξορμήσεις στην γύρω περιοχή:

Παρασκευή -> επίσκεψη στις Πρέσπες.
Σάββατο -> επίσκεψη στα Γρεβενά.
Κυριακή -> επίσκεψη χιονοδρομικού κέντρου (για παιχνίδι) στην Φλώρινα ή στο Βέρμιο.

Για να δω ανταπόκριση, πως σας φαίνεται :?: :discussion:

Αντε μη κάνετε την :duckie: :duckie:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΧΕΔΙΟ Β(-ήτα)

Δημοσίευσηαπό xtrail » 18 Φεβ 2005, 13:42

Dr.Format έγραψε:Κατόπιν της Κυριακάτικης αυτοψίας του αποσπάσματος των βορείων ιχνηλατών :P και των σχετικών πορισμάτων που απορρέουν από την συζήτηση των ευρημάτων της αυτοψίας :alright: προχωράμε στο ΣΧΕΔΙΟ Β'
:director: Θα έχουμε σταθερή διαμονή στην Καστοριά και θα κάνουμε 3 ημερήσιες εξορμήσεις στην γύρω περιοχή:
Παρασκευή -> επίσκεψη στις Πρέσπες.
Σάββατο -> επίσκεψη στα Γρεβενά.
Κυριακή -> επίσκεψη χιονοδρομικού κέντρου (για παιχνίδι) στην Φλώρινα ή στο Βέρμιο.
Για να δω ανταπόκριση, πως σας φαίνεται :?: :discussion:
Αντε μη κάνετε την :duckie: :duckie:

Ο γιατρός έβγαλε το πόρισμα. Αντε δώσε και την συνταγή για τα φάρμακα τώρα :D !!!!
Για το πλάνο καμιά αντίρρηση και έχει και λογική. Για Καστοριά ειπαμε διαμονή είτε σε κοντινο (Τσάμης-εκεί έμεινε το απόσπασμα-) ή στο Αργος Ορεστικο (γνωστός του Μάνου) ή στον Κορησό (δυνατότητα κλεισιματος από synodigo)
Ο Nikolas μου ειπε πως θελει να έρθει κι αυτός, αλλά περιμένω να το πει κι ο ιδιος και έτσι να βγάλουμε την τελική σουμα ατομων και αυτοκινήτων.
Μια ερώτηση: η πρώτη μέρα θα ειναι κατευθείαν Καστορια απο άσφαλτο και μετά Πρέσπες απο χώμα? Αν είμαστε Καστοριά, ειναι κοντα και το Νυμφαίο και άλλα ωραια μέρη (αρκεί να μην μας έχει τρελλά χιόνια). Αν πάμε στο Βέρμιο καλούμε και τον tasos(...) για να βρεθούμε όλοι μαζί
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΣΧΕΔΙΟ Β(-ήτα)

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 18 Φεβ 2005, 15:18

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ!!
Θα ακολουθήσουμε εγώ και 2 φιλαράκια (συνολο τρια ατομα) με δύο ή τρια τετρακίνητα ( 2x L200 k 1x Sportage).Ελπίζω να μην εχουν κλείσει όλα τα δωμάτια!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό synodigos » 18 Φεβ 2005, 15:51

georgek έγραψε:
xtrail έγραψε:
1 Xtrail?[/b]Δεν ξέρω ακομα αν θα το πάρω, γιατί λέμε με τον Γιάννη να είμαι συνοδηγός για να έχω άνεση για φωτογραφίες, gps, σχόλια κλπ, θα δω ως τότε.


Αν δεν το πάρεις που θα πάνε οι synodigoi? :?
Αν το πάρεις ποιος θα σε............. τραβάει? :?

Οι synodigoi λενε αυτη την φορα να περπατησουν... :badairday:
4) Υπάρχει ένα ξενοδοχείο ονόματι EUROPA μέσα στην Καστοριά που ίσως έχει δωμάτια. Τηλ 2467023826.

Ισως ο καλυτερος σε θεματα καστοριας λογω καταγωγης.Απο το χωριο Κορησο 15χλμ εξω απο την πολη.Διαθετει 3 ξενοδοχεια και μπορω να ψαξω διαθεσιμοτητες απο την τριτη.Μαλλον θα υπαρχουν δωματια ως συνηθως.Επιπλεον λογω γνωριμιας δεν θα χρειαστει να στειλετε κ λεφτα,αν και θα ηταν καλυτερα οσα κλεισουμε να τα παρυμε κιολας.Σε αυτη την περιπτωση,εγω κ η κατερινα θα μεινουμε στο πατρικο μου.(αν προλαβουμε να φτασουμε ως τοτε.)
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 18 Φεβ 2005, 17:15

Τα άτομα έγιναν 4! Ελπίζω να υπάρξει πρόβλημα.Πότε θα γίνουν κρατήσεις?

Μάνο προσπαθώ να σου στείλω "πμ" αλλα κάτι έχει πάθει η σελίδα.Αν μπορέσεις στειλε μου το τηλέφωνο σου το έχω χάσει.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 18 Φεβ 2005, 19:10

NIKOLAS_L200 έγραψε:Τα άτομα έγιναν 4! Ελπίζω να υπάρξει πρόβλημα.Πότε θα γίνουν κρατήσεις?

Μάνο προσπαθώ να σου στείλω "πμ" αλλα κάτι έχει πάθει η σελίδα.Αν μπορέσεις στειλε μου το τηλέφωνο σου το έχω χάσει.

Αρα από άτομα για το ξενοδοχείο είμαστε
Dr. Format (2)
YiannisM (2)
mato(2)
synodigos (2)
yannis-xtrail (3)
georgek (2+2)
nikolas_l_200(2+2)
Από αυτοκίνητα (προς τον Νικολα περισσότερο) καλό θα ήταν να μειώναμε κάπως το κονβόι για να είμαστε πιο ευελικτοι χωρίς αυτό να αποκλειει από τα παιδιά να πάρουν τα δικά τους.
Από τις τηλεφωνικες συνενοήσεις είπαμε τελικά να είμαστε κάπου μέσα στην Καστοριά για να μπορεί όποιος θέλει να κάνει και βόλτες μέσα στην πόλη. Άρα οι επιλογές μας ειναι για εκεί και ίσως τώρα θα πρέπει να βιαστούμε λίγο για να κλείσουμε τα δωμάτια.
Αν κινηθούμε προς Γρεβενα, εκείνες τις μέρες θα ειναι εκει και η Λέσχη της Εκάλης, οποτε μπορουμε να βρεθούμε.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 19 Φεβ 2005, 18:21

xtrail έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Τα άτομα έγιναν 4! Ελπίζω να υπάρξει πρόβλημα.Πότε θα γίνουν κρατήσεις?

Μάνο προσπαθώ να σου στείλω "πμ" αλλα κάτι έχει πάθει η σελίδα.Αν μπορέσεις στειλε μου το τηλέφωνο σου το έχω χάσει.

Αρα από άτομα για το ξενοδοχείο είμαστε
Dr. Format (2)
YiannisM (2)
mato(2)
synodigos (2)
yannis-xtrail (3)
georgek (2+2)
nikolas_l_200(2+2)
Από αυτοκίνητα (προς τον Νικολα περισσότερο) καλό θα ήταν να μειώναμε κάπως το κονβόι για να είμαστε πιο ευελικτοι χωρίς αυτό να αποκλειει από τα παιδιά να πάρουν τα δικά τους.
Από τις τηλεφωνικες συνενοήσεις είπαμε τελικά να είμαστε κάπου μέσα στην Καστοριά για να μπορεί όποιος θέλει να κάνει και βόλτες μέσα στην πόλη. Άρα οι επιλογές μας ειναι για εκεί και ίσως τώρα θα πρέπει να βιαστούμε λίγο για να κλείσουμε τα δωμάτια.
Αν κινηθούμε προς Γρεβενα, εκείνες τις μέρες θα ειναι εκει και η Λέσχη της Εκάλης, οποτε μπορουμε να βρεθούμε.


Καλά το πάτε :P αναμένουμε με αγωνία νεώτερα για τα δωμάτια.

Ααα και μην ξεχάσω, την Παρασκευή το πρωί που θα βρεθούμε (Νότιοι - Βόρειοι) ?, για να δω τι θα γίνει και με το Λιτόχωρο :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 19 Φεβ 2005, 22:21

Dr.Format έγραψε:Ααα και μην ξεχάσω, την Παρασκευή το πρωί που θα βρεθούμε (Νότιοι - Βόρειοι) ?, για να δω τι θα γίνει και με το Λιτόχωρο :P
Ξαναθέτω την ερώτηση: Η πρώτη μέρα θα ειναι κατευθείαν Καστορια απο άσφαλτο και μετά Πρέσπες απο χώμα? Γιατί πχ ο Γιώργος που μένει Σέρρες ή ο Νικόλας που μένει Αριδαία, δεν υπάρχει λόγος να κατέβει ως κάτω, μπορεί να πάει κατευθείαν από επάνω Καστοριά.
Από αυτό θα εξαρτηθεί και το που θα βρεθούμε τελικά(Λιτόχωρο,Κοζάνη ή Καστοριά)

Μεράω 8 δίκλινα κι ενα τρίκλινο (δεν είναι και λίγα!!!). Ας τα σιγουρέψουμε για να ξέρουμε όταν θα πάρουμε τηλέφωνο τι θα ζητάμε. Ενας τρόπος που είπαμε για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ειναι να αφήσουμε μια κατάσταση με τα ονοματα στο ξενοδοχείο που θα επιλέξουμε και ο καθένας να παιρνει τηλέφωνο και να κανονίζει κλείσιμο και πιθανές προκαταβολές.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό blackchris » 20 Φεβ 2005, 00:27

Dr.Format έγραψε:
xtrail έγραψε:
NIKOLAS_L200 έγραψε:Τα άτομα έγιναν 4! Ελπίζω να υπάρξει πρόβλημα.Πότε θα γίνουν κρατήσεις?

Μάνο προσπαθώ να σου στείλω "πμ" αλλα κάτι έχει πάθει η σελίδα.Αν μπορέσεις στειλε μου το τηλέφωνο σου το έχω χάσει.

Αρα από άτομα για το ξενοδοχείο είμαστε
Dr. Format (2)
YiannisM (2)
mato(2)
synodigos (2)
yannis-xtrail (3)
georgek (2+2)
nikolas_l_200(2+2)
Από αυτοκίνητα (προς τον Νικολα περισσότερο) καλό θα ήταν να μειώναμε κάπως το κονβόι για να είμαστε πιο ευελικτοι χωρίς αυτό να αποκλειει από τα παιδιά να πάρουν τα δικά τους.
Από τις τηλεφωνικες συνενοήσεις είπαμε τελικά να είμαστε κάπου μέσα στην Καστοριά για να μπορεί όποιος θέλει να κάνει και βόλτες μέσα στην πόλη. Άρα οι επιλογές μας ειναι για εκεί και ίσως τώρα θα πρέπει να βιαστούμε λίγο για να κλείσουμε τα δωμάτια.
Αν κινηθούμε προς Γρεβενα, εκείνες τις μέρες θα ειναι εκει και η Λέσχη της Εκάλης, οποτε μπορουμε να βρεθούμε.


Καλά το πάτε :P αναμένουμε με αγωνία νεώτερα για τα δωμάτια.

Ααα και μην ξεχάσω, την Παρασκευή το πρωί που θα βρεθούμε (Νότιοι - Βόρειοι) ?, για να δω τι θα γίνει και με το Λιτόχωρο :P


Γιάννη αυτή η ΜΑΕ κατάντησε σαν τα μπλουζάκια του Sratego :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό gmav » 20 Φεβ 2005, 18:40

georgek έγραψε:
xtrail έγραψε:Λιγο φτυάρισμα χιονιου δεν θα μας βλάψει-θα μας ανοίξει και την όρεξη


ΝΑΙ ΝΑΙ γιατί εμένα τώρα τελευταία μου έχει κοπεί η όρεξη :D



ΘΑΥΜΑ!!!!! ΘΑΥΜΑ!!!!!! :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες

cron