Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΑΕ 2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 21 Φεβ 2005, 14:53

Πότε υπολογίζετε να γίνουν οι κρατήσεις για τα δωμάτια και για ποιές μέρες?Αν την τελευταιά ημέρα απλά επιστρέψουμε στο ξενοδοχείο για ύπνο και την επομένη γίνει η αναχώριση χωρίς κάποια εξόρμηση εγώ θα πάω για ύπνο στην Κοζάνη.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό yannis » 22 Φεβ 2005, 09:15

Λοιπόν κύριοι,
τα νέα από το "δυτικό μέτωπο" δεν είναι ευχάριστα. :alright: Δωμάτια υπάρχουν ελάχιστα και οι τιμές προφανώς λόγω τριημέρου έχουν 2πλασιαστεί. Ενδεικτικά αναφέρω ότι στο μόνο ξενοδοχείο που βρήκα 8 δίκλινα, η τιμή τους ήταν 100€ έκαστο/ημέρα. Ποσό υψηλό (θεωρώ) για έναν ύπνο καθώς θα είμαστε όλη μέρα στη γύρα.
Φυσικά υπάρχουν και πολλοί ξενώνες στα γύρω χωριά για τους οποίους δεν έχω άλλες πληροφορίες.
Αν κάποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει ασ το πράξει. Αλλιώς ....... μπορώ να δανειστώ από το σύλλογο 2 SALEWA EXPEDITION και 2 ΜOUNTAIN HARDWARE και να κοιμηθούμε έξω. :roll:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 22 Φεβ 2005, 14:15

blackchris έγραψε:Γιάννη αυτή η ΜΑΕ κατάντησε σαν τα μπλουζάκια του Sratego :twisted: :twisted:

Οχι βρε κουτό,

η ΜΑΕ θα γίνει, τα μπλουζάκια όμως ... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 22 Φεβ 2005, 17:35

Για κοιταξε www.diamoni.gr εχει πολλους ξενωνες σε ολη την Ελλαδα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό vagelis » 22 Φεβ 2005, 17:37

Dr.Format έγραψε:
blackchris έγραψε:Γιάννη αυτή η ΜΑΕ κατάντησε σαν τα μπλουζάκια του Sratego :twisted: :twisted:

Οχι βρε κουτό,

η ΜΑΕ θα γίνει, τα μπλουζάκια όμως ... :lol: :lol: :lol:


Τα μπλουζακια κυριοι θα ειναι ετοιμα μεχρι το τελος της εβδομαδας,βρισκονται στο σταδιο του τυπωματος.
Αυτα για τις κακες γλωσες.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό yannis » 22 Φεβ 2005, 22:13

vagelis έγραψε:
Dr.Format έγραψε:
blackchris έγραψε:Γιάννη αυτή η ΜΑΕ κατάντησε σαν τα μπλουζάκια του Sratego :twisted: :twisted:

Οχι βρε κουτό,

η ΜΑΕ θα γίνει, τα μπλουζάκια όμως ... :lol: :lol: :lol:


Τα μπλουζακια κυριοι θα ειναι ετοιμα μεχρι το τελος της εβδομαδας,βρισκονται στο σταδιο του τυπωματος.
Αυτα για τις κακες γλωσες.


Βαγγέλη δε μας στέλνεις μερικά μπλουζάκια για παρηγοριά.
Κι εμείς θα σας στείλουμε με το Dr.Format παραδοσιακά προϊόντα της περιοχής. Έτσι για να συσφίξουμε τις σχέσεις. :D
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 23 Φεβ 2005, 03:46

yannis έγραψε: Δωμάτια υπάρχουν ελάχιστα και οι τιμές προφανώς λόγω τριημέρου έχουν 2πλασιαστεί. Ενδεικτικά αναφέρω ότι στο μόνο ξενοδοχείο που βρήκα 8 δίκλινα, η τιμή τους ήταν 100€ έκαστο/ημέρα. Ποσό υψηλό (θεωρώ) για έναν ύπνο καθώς θα είμαστε όλη μέρα στη γύρα.
Φυσικά υπάρχουν και πολλοί ξενώνες στα γύρω χωριά για τους οποίους δεν έχω άλλες πληροφορίες.


Είπαμε βρε να το ρίξουμε έξω αλλα 100 ευρα/ μέρα...μας πιάνουν τον κ...! :roll:
Καλύτερα να πάμε σε κανένα καταφύγιο να αισθανθούμε και λίγο survivors!
Σοβαρά τώρα την τιμή την βλέπω οχι απλα τσουχτερή αλλα υπερβολική.Πιστεύω οτι δεν αξίζει να σκάσουμε τόσα λεφτα για έναν ύπνο.Θα μπορούσαμε να μείνουμε κάπου αλλού.Το μέρος είναι τουριστικό τέτοια εποχη και οι τιμές δεν ανταποκρινονται στις ανάγκες μας.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό Dimitris » 23 Φεβ 2005, 08:23

O yannis μάλλον εχει δίκιο. Απο την εμπειρία μου με τα καταλύματα οι τιμές θα παραμείνουν ψηλές για τις ημερομηνίες που ψάχνετε. Ασε που μάλλον δεν θα βρείτε τον αριθμό των δωματίων που ψάχνετε (αν αργήσετε λίγο ακόμη, αυτό είναι σίγουρο!)
Άβαταρ μέλους
Dimitris
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005, 08:34
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη Β.Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 23 Φεβ 2005, 11:55

vagelis έγραψε:Τα μπλουζακια κυριοι θα ειναι ετοιμα μεχρι το τελος της εβδομαδας,βρισκονται στο σταδιο του τυπωματος.
Αυτα για τις κακες γλωσες.
Ποιάς εβδομάδας, της Μεγάλης :?: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό synodigos » 23 Φεβ 2005, 21:19

Παιδια ασχημα τα νεα.Εψαξα ξενοδοχεια για δωματια εξω απο την Καστορια και δεν υπαρχει τιποτα.Στην Κορησο τα 3 ξενοδοχεια ειναι πληρη.(ειχαν παντως τιμη 50-60ευρω οταν υπηρχαν)Βρηκα εναν οδηγο με ολα τα καταλυματα της Ελλαδος και θα γραψω αυριο τα τηλεφωνα που μας ενδιαφερουν για να τα μοιρασουμε κ να δουμε αν υπαρχουν διαθεσιμα.Παντως προτεινω σε περιπτωση που δεν βρουμε κατι σε Καστορια να κοιταξουμε προς Πτολεμαιδα που εκει τα πραγματα ειναι πιο χαλαρα.ΤΟ ΞΕΡΩ...ΤΟ ΞΕΡΩ...!!!καμια σχεση με το τοπιο της Καστοριας,αλλα εχουμε καλες προσβασεις απο εκει για Νυμφαιο και καποιες διαδρομες πανω απο το Αμυνταιο.Απο Πτολαιμαιδα υπαρχει ενας δρομος μεσω Κλεισουρας που βγαζει Καστορια συντομα,ενω ισως να βρουμε και καποιες χωματινες διαδρομες στον αξονα του δρομου,στην πορεια πως Καστορια.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Φεβ 2005, 16:08

yannis έγραψε:
vagelis έγραψε:
Dr.Format έγραψε:
blackchris έγραψε:Γιάννη αυτή η ΜΑΕ κατάντησε σαν τα μπλουζάκια του Sratego :twisted: :twisted:
Οχι βρε κουτό,
η ΜΑΕ θα γίνει, τα μπλουζάκια όμως ... :lol: :lol: :lol:

Τα μπλουζακια κυριοι θα ειναι ετοιμα μεχρι το τελος της εβδομαδας,βρισκονται στο σταδιο του τυπωματος.
Αυτα για τις κακες γλωσες.

Βαγγέλη δε μας στέλνεις μερικά μπλουζάκια για παρηγοριά.
Κι εμείς θα σας στείλουμε με το Dr.Format παραδοσιακά προϊόντα της περιοχής. Έτσι για να συσφίξουμε τις σχέσεις. :D

Μηπως να προτιμήσουμε τα μπλουζάκια? Γιατί από ξενοδοχείο μάλλον στην πρόταση του Γιάννη θα πάμε...
μπορώ να δανειστώ από το σύλλογο 2 SALEWA EXPEDITION και 2 ΜOUNTAIN HARDWARE και να κοιμηθούμε έξω
Τι κάνουμε????
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

21 μέρες μετά την εκκίνηση:

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 24 Φεβ 2005, 18:12

xtrail έγραψε:Μηπως να προτιμήσουμε τα μπλουζάκια? Γιατί από ξενοδοχείο μάλλον στην πρόταση του Γιάννη θα πάμε... Τι κάνουμε????

Τα μπλουζάκια ξεχάστε τα :twisted: :twisted: :twisted:

Η ΜΑΕ με κάποιον τρόπο θα γίνει :evil:

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει κράτηση για 6 δωμάτια στο "Αγγιστρο" :P
Πως σας φαίνεται αυτή η επιλογή :?:

georgek έγραψε:Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο ξενοδοχείο 'Αγγιστρο' και έκανα την εξής κράτηση (just in case).

1 4κλινο 80€
1 3κλινο 70€
4 2κλινα 50€

Το ξενοδοχείο είναι καινούριο, λειτούργησε φέτος, και φαίνεται πολύ καλό.
Επίσης συνεργάζεται με το κοινοτικό χαμάμ, για να χαλαρώσουν τα κουρασμένα κορμιά μας. Νομίζω ότι έχουμε μικρό περιθώριο για αλλαγές στην κράτηση. (σύνθεση, αριθμός δωματίων)
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

21 μέρες μετά την εκκίνηση:

Δημοσίευσηαπό mike1962 » 24 Φεβ 2005, 22:54

με αφετηρια το αγγιστρο υπαρχει ωραιωτατη διαδρομη που οδηγει στο καρα ντερε και στους τριγυρο ογκους μεσω δασικων δρομων. Μπορει καποιος να διανυκτερευσει Αγγιστρο, δασικο χωριο (στο σπιτακια του δασαρχειου) , και μετα να κατεβει για παρανεστι ή δραμα ( νομιζω στοDRIVE 4X4 toy 2000 υπαρχει πληρη road book) εαν ψαξω καπου θα βρω την διαδρομη γιατι το μαιο του 2003 με 5 αλλα τζιπ την υλοποησαμε σε ενα ΠΣΚ
mike1962
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 363
Εγγραφή: 13 Απρ 2003, 20:44
Τοποθεσία: Tουμπα, Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 24 Φεβ 2005, 23:55

Θα πρέπει να μας πει ο georgek αν ισχύει ακόμα ή αν μπορεί να κλεισει. Αυτό το σχέδιο το σκεφτήκαμε και με τον Γιαννη, δηλαδή την εναλλακτική διαδρομή που είχε προταθεί.Οι τιμές αν ισχύουν ακομα νομίζω πως ειναι φυσιολογικές. Για να δούμε τι θα κάνουμε τελικά!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21 μέρες μετά την εκκίνηση:

Δημοσίευσηαπό yannis » 25 Φεβ 2005, 09:51

mike1962 έγραψε:με αφετηρια το αγγιστρο υπαρχει ωραιωτατη διαδρομη που οδηγει στο καρα ντερε και στους τριγυρο ογκους μεσω δασικων δρομων. Μπορει καποιος να διανυκτερευσει Αγγιστρο, δασικο χωριο (στο σπιτακια του δασαρχειου) , και μετα να κατεβει για παρανεστι ή δραμα ( νομιζω στοDRIVE 4X4 toy 2000 υπαρχει πληρη road book) εαν ψαξω καπου θα βρω την διαδρομη γιατι το μαιο του 2003 με 5 αλλα τζιπ την υλοποησαμε σε ενα ΠΣΚ


Καταρχήν να πω ότι με στενοχωρεί πολύ το "ξεφούσκωμα" της εκδρομής.
Όλως παραδόξως η αισιοδοξία του Dr.Format με παρηγορεί και θέλω να πιστεύω ότι τελικά θα γίνει. Προσωπικά είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε εναλλακτική πρόταση.

Τώρα σ΄αυτά που αναφέρει ο mike. Εγώ έχω και το συγκεκριμένο τεύχος του DRIVE και τη διαδρομή. Ο μόνος μου προβληματισμός είναι τα χιόνια. Για να μην επαναλαμβάνω τα ίδια, άλλωστε το θέμα το έχουμε συζητήσει.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 20 επισκέπτες