Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΑΕ 2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Re: 21 μέρες μετά την εκκίνηση:

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 25 Φεβ 2005, 10:24

yannis έγραψε:Καταρχήν να πω ότι με στενοχωρεί πολύ το "ξεφούσκωμα" της εκδρομής.

Συνονόματε να μη σε στενοχωρεί καθόλου το "ξεφούσκωμα" :alright: Αυτό είναι μια εμπειρία που δείχνει την δυσκολία οργάνωσης μιας τέτοιας εκδρομής και τον λόγο που ξεκίνησα το θέμα στις αρχές του Φεβρουαρίου :!:

yannis έγραψε:Όλως παραδόξως η αισιοδοξία του Dr.Format με παρηγορεί και θέλω να πιστεύω ότι τελικά θα γίνει. Προσωπικά είμαι ανοιχτός σε οποιαδήποτε εναλλακτική πρόταση.

Χωρίς αισιοδοξία καήκαμε :flames:

Αντε να οργανωνόμαστε λοιπόν :hello1: :headbang: :blob5: :blob8: :blob4:

Η εκδρομή θα είναι υπέροχη, όπου και να πάμε !
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 21 μέρες μετά την εκκίνηση:

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 25 Φεβ 2005, 12:57

Λετε βρε παιδιά να μην βρούμε βουνό να πάμε?!!!
Θα ξεκινούσα και εγώ μια προσπάθεια για να βρω κατάλυμα αλλα το σαββατοκύριακο θα είμαι μακρια απο τον υπολογιστή μου.Θα κάνω ότι μπορώ και τα λέμε απο δευτέρα.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Re: 21 μέρες μετά την εκκίνηση:

Δημοσίευσηαπό xtrail » 27 Φεβ 2005, 10:34

NIKOLAS_L200 έγραψε:Λετε βρε παιδιά να μην βρούμε βουνό να πάμε?!!!
Θα ξεκινούσα και εγώ μια προσπάθεια για να βρω κατάλυμα αλλα το σαββατοκύριακο θα είμαι μακρια απο τον υπολογιστή μου.Θα κάνω ότι μπορώ και τα λέμε απο δευτέρα.
Επειδή το θέμα έκανε κοιλια και ως γνωστόν τότε αρχίζουν γκρίνιες, αποχωρήσεις κλπ, η πρόταση ειναι τελικά διαμονή στο Αγγιστρο εφόσον ισχύουν οι κρατήσεις(είναι μόνο για την μια βραδιά απ΄ότι μου είπε ο georgek), με σκοπό να κινηθούμε στα μέρη των Σερρών και πιθανόν Δράμας (σαν να μου φάνηκε πως αυθημερόν θα ακολουθήσει πιθανόν και ο mike??) . Θα περιμένουμε τον Νικο να δούμε τι θα βρει προς Αριδαία, για να κάνουμε κι εκεί τις αντίστοιχες βόλτες. Για τον αριθμό των ατόμων δεν αναφέρω τίποτα, γιατί αυτός θα διαμορφωθεί μετά την ευρεση δωματίων και διαδρομών.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 28 Φεβ 2005, 12:11

ΕΠΕΙΓΟΝ - ΕΠΕΙΓΟΝ - ΕΠΕΙΓΟΝ

Η αρχική τοποθεσία της ΜΑΕ 2005 είναι γεγονός :dude:

Εδρα μας θα είναι η ΚΟΖΑΝΗ.

Το οριστικό πρόγραμμα έχει ως εξής:

Παρασκευή 25-3-2005: Αναχώρηση από Κοζάνη 09:30 για Γρεβενά και συνάντηση με την Λέσχη Εκάλης 4χ4 και κατά το δυνατόν κοινή βόλτα.
Επιστροφή το βράδυ στην Κοζάνη.

Σάββατο 26-3-2005: Αναχώρηση από Κοζάνη για τις Πρέσπες.
Επιστροφή το βράδυ στην Κοζάνη.

Κυριακή 27-3-2005: Αναχώρηση από Κοζάνη για ένα χιονοδρομικό κέντρο της περιοχής για παιχνίδι.
Το βράδυ επιστροφή στα σπίτια μας.

Σημείωση για τους "Νότιους": Πέμπτη (24-3-2005) βράδυ άφιξη στην Κοζάνη. Κυριακή βράδυ διανυκτέρευση όπου μας αρέσει κι επιστροφή την Δευτέρα 28-3-2005 στην Αθήνα.

Η προ-κράτηση (απλή δέσμευση) των δωματίων έχει γίνει από τον αξιοθαύμαστο κο. Frank και το επιτελείο του :olympic: :discussion: στο ξενοδοχείο "Αλιάκμων" με τις εξής τιμές:

Δίκλινο 57 € (ή 48 €)
Τρίκλινο 70 € (ή 59 €)

Ομως για να πετύχουμε αυτές τις τιμές θα πρέπει να έχετε δηλώσει επώνυμα στην παρακάτω λίστα τι δωμάτιο θέλετε ΜΕΧΡΙ αύριο (Τρίτη 1-3-2005) τα μεσάνυχτα ώστε να ενημερωθεί ο ξενοδόχος, και κατόπιν ΜΕΧΡΙ την Τετάρτη (2-3-2005) το βράδυ να έχουμε φροντίσει ο καθένας μας ατομικά να στείλουμε την σχετική προκαταβολή κράτησης στο ξενοδοχείο. Οπως ακριβώς είχε προτείνει ο xtrail:

xtrail έγραψε:Ενας τρόπος που είπαμε για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ειναι να αφήσουμε μια κατάσταση με τα ονοματα στο ξενοδοχείο που θα επιλέξουμε και ο καθένας να παιρνει τηλέφωνο και να κανονίζει κλείσιμο και πιθανές προκαταβολές.



Αρα από δωμάτια για το ξενοδοχείο είμαστε:

Dr. Format -> 1 δίκλινο (ΟΚ)
YiannisM -> 1 δίκλινο (ΟΚ)
synodigos -> 1 δίκλινο
yannis-xtrail -> 1 τρίκλινο
georgek -> 2 δίκλινα
nikolas_l_2002 -> 2 δίκλινα


(Σύνολο 7 δίκλινα και 1 τρίκλινο)

Παρακαλώ να συμπληρώσετε το "ΟΚ" για επιβεβαίωση συμμετοχής και κράτηση δωματίου όσοι είναι να έρθετε ΑΜΕΣΑ !.

Παράκληση λόγω του επείγοντος του θέματος ενημερώστε και τηλεφωνικά όσους γνωρίζετε.

Κατόπιν την Τετάρτη θα σας ενημερώσω για το πως θα κάνετε ατομικά την κράτησή σας.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό synodigos » 28 Φεβ 2005, 20:09

αγαπητοι off-roaders δεν θα μπορεσω να ερθω τελικα.Προεκυψαν υποχρεωσεις με την σχολη :( .χαιρετισμους απο την Κατερινα η οποια μαλλον εχει πεσει σε καταθλιψη που δεν θα ερθουμε.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 28 Φεβ 2005, 21:22

Εγω είμαι φοιτητής στην Κοζάνη οπότε δεν θα χρειαστώ δωμάτιο .......μείων 2 δικλινα.......
Ελπίζω να μην έχετε πρόβλημα με τις τιμές..
Να ξέρεται πάντως οτι η Κοζάνη μέχρι την καθαρά δευτέρα λόγω καρναβαλιού θα έχει πολύ κόσμο οπότε στις 25 τα ξενοδοχεία δεν θα έχουν πολύ κίνηση και οι ξενοδόχοι θα είναι "χορτάτοι".
Δεν έχω γνωστούς σε αυτόν τον χώρο αλλα αν χρειαστεί μπορώ να κάνω μια έρευνα αγοράς.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 01 Μαρ 2005, 13:58

Τι έγινε :?:
Θα έρθει κανείς τελικά :bang:

Η' τζάμπα καίει η λάμπα :?:
:haha: :haha2: :haha:


Από δωμάτια για το ξενοδοχείο είμαστε:

Dr. Format -> 1 δίκλινο (ΟΚ)
YiannisM -> 1 δίκλινο (ΟΚ)
yannis-xtrail -> 1 τρίκλινο
georgek -> 2 δίκλινα


(Σύνολο 4 δίκλινα και 1 τρίκλινο)

Παρακαλώ να συμπληρώσετε το "ΟΚ" για επιβεβαίωση συμμετοχής και κράτηση δωματίου όσοι είναι να έρθετε ΑΜΕΣΑ !.

Παράκληση λόγω του επείγοντος του θέματος ενημερώστε και τηλεφωνικά όσους γνωρίζετε.
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό yannis » 01 Μαρ 2005, 16:38

yannis, georgek και xtrail είμαστε μέσα.
Για το ακριβή αριθμό των δωματίων και των κλινών θα σας απαντήσουμε σε λίγο γιατί ο xtrail δεν μπορεί να αποφασίσει ποιό είναι χειρότερο: να κοιμηθεί με κάποιον που ροχαλίζει :sleeping: ή με κάποιον που κλάνει :smackbottom:

Όπως καταλαβαίνετε ο προβληματισμός του φίλου συντονιστή μας είναι δικαιολογημένος και νομίζω ότι δικαιούται καμιά ωρίτσα ακόμη μέχρι να κατασταλάξει. :thankyou:

Τώρα κάποιες ερωτήσεις γενικού περιεχομένου:
0. Το ξενοδοχείο είναι μέσα στην Κοζάνη?
1. Να υποθέσω ότι η διαφοροποίηση στις τιμές είναι με ή χωρίς πρωινό ? (π.χ. 2κλινο: 57 ή 48)
2. Στα Γρεβενά που θα πάμε? Υπάρχει πρόγραμμα ?
3. Το "παιχνίδι" στο χιονοδρομικό τι περιέχει ?

Πρόταση: μήπως η εκδρομή να έχει και κομματάκι επιμορφωτικό χαρακτήρα πχ. Νυμφαίο, Αρκτούρο ή κάτι παρόμοιο μιας και θα έχουμε και πιτσιρίκια μαζί μας?
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Μαρ 2005, 18:00

yannis έγραψε:yannis, georgek και xtrail είμαστε μέσα.
Για το ακριβή αριθμό των δωματίων και των κλινών θα σας απαντήσουμε σε λίγο γιατί ο xtrail δεν μπορεί να αποφασίσει ποιό είναι χειρότερο: να κοιμηθεί με κάποιον που ροχαλίζει :sleeping: ή με κάποιον που κλάνει :smackbottom:
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις από τους άλλους δύο λέω να προτιμήσω εσενα σαν συγκάτοικο, που κάνεις και τα δύο!!!!!!!!!!! Για αυτό ειπαμε και για τρίκλινο...να έχουμε και μια απόσταση μεταξύ μας. Δεν κατάλαβα αν τελικά ο Γιώργος-georgek θα κλείσει 2 δίκλινα, ή αν θα ειναι ή αν θέλει να είναι, μόνος του στο δίκλινο.Πέρα από την πλάκα, αν βολεύει και συμφωνούμε, κανονίζουμε και 2 δίκλινα (Γιάννης-Λυδία, Γιώργος-Αλέξανδρος)
Αν κατάλαβα καλά για τις τιμές έχει σχέση με το πόσα θα κλειστούνε τελικά και όχι με ή χωρίς πρωινό. Το ξενοδοχείο ειναι μέσα στην Κοζάνη απ΄όσα βρήκα και κατάλαβα.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 01 Μαρ 2005, 22:00

Στο Νυμφαίο έχω πάει και πιστεύω οτι αν φτάσεις μέχρι εδώ αξίζει να πάς μια βόλτα.Το φαί με είχε στεναχωρίσει λίγο αλλα δεν φαντάζομαι να υπάρχει κάποιος που έχει πρόβλημα!!!
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 01 Μαρ 2005, 22:49

Τελικά από δωμάτια έχουμε:
1 δίκλινο για Πέμπτη-Παρασκευη-Σάββατο(για τον ξάδελφο του Γιώργου)
1 μονόκλινο για Πέμπτη (για τον Γιώργο που θα έρθει από Σέρρες)
2 δίκλινα για Παρασκευη-Σάββατο (Γιάννης-Λυδία, Γιώργος-Αλέξανδρος)
Το Νυμφαίο θα παίξει ως προορισμός είτε αν έχουμε χρόνο είτε αν κάποιοι δεν έχουν πχ την διάθεση να ακολουθήσουν το πρόγραμμα και προτιμήσουν να φάνε αρκούδα :D :D :shock: :shock: !!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό blackchris » 02 Μαρ 2005, 08:14

Dr.Format έγραψε:Τι έγινε :?:
Θα έρθει κανείς τελικά :bang:
Η' τζάμπα καίει η λάμπα :?:
:haha: :haha2: :haha:
Από δωμάτια για το ξενοδοχείο είμαστε:
Dr. Format -> 1 δίκλινο (ΟΚ)
YiannisM -> 1 δίκλινο (ΟΚ)
yannis-xtrail -> 1 τρίκλινο
georgek -> 2 δίκλινα

(Σύνολο 4 δίκλινα και 1 τρίκλινο)
Παρακαλώ να συμπληρώσετε το "ΟΚ" για επιβεβαίωση συμμετοχής και κράτηση δωματίου όσοι είναι να έρθετε ΑΜΕΣΑ !.
Παράκληση λόγω του επείγοντος του θέματος ενημερώστε και τηλεφωνικά όσους γνωρίζετε.

Format μπλουζάκια θέλεις ?? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 02 Μαρ 2005, 10:48

Η τελική λίστα για δωμάτια που δίνεται στον Frank είναι:

1) Dr. Format -> 1 δίκλινο Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
2) YiannisM -> 1 δίκλινο Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
3) ξάδελφος του Γιώργου -> 1 δίκλινο Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
4) Γιώργος από Σέρρες -> 1 μονόκλινο Πέμπτη (ΟΚ)
5) Γιάννης - Λυδία -> 1 δίκλινο Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
6) Γιώργος - Αλέξανδρος -> 1 δίκλινο Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)


(Σύνολο 5 δίκλινα και 1 μονόκλινο)

Τα τηλέφωνα για την τελική κράτηση είναι:

Hotel Αλιάκμων ΚΟΖΑΝΗ, τηλ. 24610-36015, -36016, -36065

Θα πρέπει να στείλουμε την προκαταβολή μας από αύριο ζητώντας τον κο Κωνσταντάρα, αναφέροντας ότι είναι το group που συνενοήθηκε ο κος Κουτελιέρης (a.k.a Frank).
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 03 Μαρ 2005, 10:16

Εκανα ήδη την συνενόηση για την κράτηση:
1) ξάδελφος του Γιώργου -> 1 δίκλινο Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
2) Γιώργος από Σέρρες -> 1 μονόκλινο Πέμπτη (ΟΚ)
3) Γιάννης - Λυδία - Γιώργος -> 1 τρίκλινο Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
4) Γιώργος - Αλέξανδρος -> 1 δίκλινο Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)

Οι τιμές είναι 35€ για το μονόκλινο, 45€ για το δίκλινο και 50€ για το τρίκλινο. Πρωινό 6€/άτομο μπουφέ. Προκαταβολή δεν ζητήθηκε. Πολύ ευγενικός ο κύριος.
Αντε και η Αθήνα να κανονίζει!!!
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 03 Μαρ 2005, 11:19

xtrail έγραψε:Εκανα ήδη την συνενόηση για την κράτηση:
1) ξάδελφος του Γιώργου -> 1 δίκλινο Πέμπτη-Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
2) Γιώργος από Σέρρες -> 1 μονόκλινο Πέμπτη (ΟΚ)
3) Γιάννης - Λυδία - Γιώργος -> 1 τρίκλινο Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)
4) Γιώργος - Αλέξανδρος -> 1 δίκλινο Παρασκευή-Σάββατο (ΟΚ)

Οι τιμές είναι 35€ για το μονόκλινο, 45€ για το δίκλινο και 50€ για το τρίκλινο. Πρωινό 6€/άτομο μπουφέ. Προκαταβολή δεν ζητήθηκε. Πολύ ευγενικός ο κύριος.
Αντε και η Αθήνα να κανονίζει!!!


Ή είναι συντονιστής ή δεν είναι :P :P :P :P :P
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες