Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΑΕ 2005

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 07 Μαρ 2005, 11:02

xtrail έγραψε:Εκανα ήδη την συνενόηση για την κράτηση:

Αντε και η Αθήνα να κανονίζει!!!

Σήμερα το βράδυ, κανονίζει και η Αθήνα, γιατί το ΠΣΚ ο "αρμόδιος" έλειπε και θα επανέλθει απόψε το απόγευμα !

Αντε να οργανωνόμαστε σιγά σιγά, τώρα που σιγουρέψαμε την "βάση" μας. :band:

Λοιπόν ας αρχίσουμε με τις επικοινωνίες. Οι νότιοι διαθέτουμε PMR, τι γίνεται με τους βόρειους :?:

Επίσης καλό και ενδιαφέρον θα είναι, για να έχει πλάκα η προετοιμασία, να μοιράσουμε τις "αρμοδιότητες" :discussion: όπως π.χ. πλοήγηση, βιντεοσκόπηση, επικοινωνίες, συγκέντρωση ενδιαφερόντων στοιχείων και αξιοθέατων για την κάθε περιοχή που θα πάμε (π.χ. Πρέσπες) κ.λ.π. Επίσης για λόγους ασφάλειας σκόπιμο είναι να υπάρχουν 2 "αρμόδιοι" για την κάθε δραστηριότητα ώστε αν συμβεί κάτι στον ένα να "παίξει" ο δεύτερος :wink:

Για να βλέπω συμμετοχή :poked: :rockout3:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 07 Μαρ 2005, 15:12

Ως προς τις επικοινωνίες διαθέτουμε pmr άρα ειμαστε οκ όλοι. Για τις αρμοδιότητες επίσης συμφωνώ να μοιραστούν αρμοδιότητες και μάλιστα σε 2 για την κακιά την ώρα.
ώστε αν συμβεί κάτι στον ένα
Για αυτό φοβάμαι προσωπικά αφού ο Γιάννης με προειδοποιήσε :shock:
να κοιμηθεί με κάποιον που ροχαλίζει ή με κάποιον που κλάνει

Θα κάνουμε μια διάσκεψη να δούμε τι μπορούμε να αναλάβουμε. Ισως η έρευνα για συγκέντρωση ενδιαφερόντων στοιχείων και αξιοθέατων για την κάθε περιοχή να κάνει και πιο συγκεκριμένη την διαδρομή που θα ακολουθήσουμε
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 08 Μαρ 2005, 11:14

Χαιρετώ την παρέα της ΜΑΕ 2005 :P

Ολα καλά και εντάξει με την κράτηση των δωματίων μας (Νότιοι).

Πολύ χαίρομαι που όλοι θα έχουμε επικοινωνία, χωρίς να μπαίνουμε σε έξοδα :D , κι έτσι θα τα λέμε και καθοδόν :band:

:director:Προετοιμαστείτε ψυχολογικά: θα περάσουμε ΤΕΛΕΙΑ !!! :grouphuuug: :occasion5: :occasion7: :blob8: :blob5: :blob2:

Υ.Γ.: τι γίνεται πολύ ησυχία έχει το topic τελευταία :-k
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mato » 08 Μαρ 2005, 12:07

Dr.Format έγραψε:
Υ.Γ.: τι γίνεται πολύ ησυχία έχει το topic τελευταία :-k


... Προσωπικά παρακολουθώ ανελλιπώς - αλλά μετά τις γνωστές εξελίξεις (πάντως φαίνεται οτι ευρέθη μπετατζής) δεν ανακατεύομαι να μη με μαλώσει ο συντονιστής.
Ελπίζω πάντως να μπορέσουμε να βρεθούμε έστω και για μια μέρα.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 08 Μαρ 2005, 12:17

mato έγραψε:...Ελπίζω πάντως να μπορέσουμε να βρεθούμε έστω και για μια μέρα.
:blob2: :blob3: :blob4: :blob8:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό yannis » 08 Μαρ 2005, 15:49

Dr.Format έγραψε:Υ.Γ.: τι γίνεται πολύ ησυχία έχει το topic τελευταία :-k


Έχουμε πέσει με τα μούτρα στις :discussion: και στο :computer: για τη συλλογή των στοιχείων που θα "διανθίσουν" ( η αγαπημένη λέξη του ακατονόμαστου) την εκδρομή. :wink:
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό gmav » 08 Μαρ 2005, 21:09

mato έγραψε:Ελπίζω πάντως να μπορέσουμε να βρεθούμε έστω και για μια μέρα.


Νά 'μαι και εγώ...... αν θα με βολέψει (και δε θα βρισκομαι σε καμια θάλασσα), θα προσπαθήσω να βρεθώ και εγώ τουλάχιστον για λίγο για να σας γνωρίσω....
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 08 Μαρ 2005, 21:31

gmav έγραψε:
mato έγραψε:Ελπίζω πάντως να μπορέσουμε να βρεθούμε έστω και για μια μέρα.

Νά με και εγώ...... αν θα με βολέψει (και δε θα βρισκομαι σε καμια θάλασσα), θα προσπαθήσω να βρεθώ και εγώ τουλάχιστον για λίγο για να σας γνωρίσω....

Καλά όλοι σαν γκόμενα την αντιμετωπίζετε αυτή την εκδρομή -όχι πολλες δεσμευσεις, αντε κανενα χούφτωμα, κανενα..... και δρόμο :D Πλάκα κάνω...έστω και μια μέρα αν έχει κάποιος άλλες υποχρεώσεις ειναι υπεραρκετό, έστω για την γνωριμία (μήπως το κάναμε club γνωριμιών?)
Ως προς την εκδρομή έχω ανοίξει τον χάρτη Μακεδονίας(του Μάνου...Μάνο στον σουλούπωσα λίγο, θυμήσου να στον επιστρέψω) και το βιβλιο της road και έχω ψιλοπελαγώσει. Έχει πάρα πολλές διαδρομές ειδικά για την περιοχή πάνω από Καστοριά που δεν ξέρω τι να προτιμήσω (αυτόν που ροχαλίζει ή αυτόν που κλάνει :D :D :D :D :D :D ) Πάντως για κοντά στις Πρέσπες φαίνεται ενδιαφέρον το ανέβασμα από το χωριό Μελάς που σκοτώθηκε ο Παυλος Μελάς. Από Κοζάνη το ανέβασμα από Βλάστη σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον.Έτσι μια πιθανή ενδιαφέρουσα διαδρομή προς Πρέσπες θα ήταν από Γαλατινή-Βλάστη-Κλεισούρα-Λέχοβο-Νυμφαίο-Περικοπή-Βυσσινιά-Μελάς-Πισοδέρι-Καρυά(εναλλακτική από Βυσσινιά-Κορέστεια-Οξυά-Καρυά Όλα αυτά με την προυπόθεση ότι δεν θα μας σταματήσει το χιόνι, αφού το υψόμετρο σε αυτές τις περιοχές ειναι από 1700-2000μ.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Μαρ 2005, 10:07

xtrail έγραψε:Καλά όλοι σαν γκόμενα την αντιμετωπίζετε αυτή την εκδρομή -όχι πολλες δεσμευσεις, αντε κανενα χούφτωμα, κανενα..... και δρόμο :D

:boobs: :lolmen: :lolmen: :lolmen:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 15 Μαρ 2005, 10:42

8 και σήμερα ... :dude: :dude:

Καλή Σαρακοστή :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 15 Μαρ 2005, 13:06

Χαιρετώ....έχουν κανονιστεί τα πάντα?Υπάρχει κανένα νεότερο απο τις συμετοχές?
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Δημοσίευσηαπό xtrail » 15 Μαρ 2005, 14:54

NIKOLAS_L200 έγραψε:Χαιρετώ....έχουν κανονιστεί τα πάντα?Υπάρχει κανένα νεότερο απο τις συμετοχές?

Όλα ειναι εντάξει. Οι συμμετοχές όπως έχουν ειπωθεί (ως αυτή την στιγμή). Τα πάντα δεν έχουν κανονιστεί, όπως πχ πιθανές διαδρομές.Εγώ έγραψα μια ιδέα για την διαδρομή από Κοζάνη στις Πρέσπες. Ισως καλό θα ήταν να υπήρχαν προτάσεις από όλους, κοιτόντας έστω τον χάρτη. Αλήθεια τι λένε τα πράγματα στην Κοζάνη (χιόνια κλπ)?
Ως προς τα καθήκοντα -πλοήγηση, βιντεοσκόπηση, επικοινωνίες, συγκέντρωση ενδιαφερόντων στοιχείων και αξιοθέατων για την κάθε περιοχή - νομίζω πως για τα τρια πρώτα, όλοι λίγο πολύ θα βοηθάνε.
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 15 Μαρ 2005, 19:47

Πληροφοριακά αναφέρω πως ο δρόμος από Μελά για Πισοδέρι είναι αδιάβατος αυτήν την εποχή, μιας και σε κάποια σημεία του (στη Βίγλα) ταυτίζεται με την πίστα του ομώνυμου χιονοδρομικού κέντρου που σύμφωνα με το snow report έχει σήμερα 130 έως 150 εκ χιόνι!!!!!
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό xtrail » 19 Μαρ 2005, 20:24

Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 20 Μαρ 2005, 19:15

Ως προς τον καιρό (αυτή την στιγή τουλάχιστον) οι προβλέψεις για τις περιοχές Κοζάνης, Φλώρινας, Πισοδερίου δίνουν θερμοκρασίες χαμηλή στους 4 και υψηλή στους 12-14. Κατα βάση βροχή (χιόνι στο Πισοδέρι) και πιθανόν μόνο την Κυριακή ηλιοφάνεια. Ακόμα βεβαια είναι νωρίς. Για το δε χιόνι που ανέφερε ο Τάσος πολύ σωστα το ανέφερε και μάλλον δεν θα ειναι το μόνο μέρος με τόσο χιόνι!!!
Καλό θα ήταν αν μπορούμε να έχουμε και κάποια πληροφόρηση, από αυτούς που βρίσκονται κοντά σε εκείνα τα μέρη (Νικολα, Φρανκ).
Για την συμμετοχή μου όπως ανέφερα και σε άλλο ποστ δεν ξέρω ακόμα λόγω προβλημάτων υγείας (λύσαμε το πρόβλημα του Σαββάτου και μας ήρθε άλλο)
4 και σήμερα (για κάποιους 3 και σήμερα)
Υ.Γ. Για να μην το ξεχάσω οι τιμές που ανέφερα για το ξενοδοχείο ειναι με την προυπόθεση ότι δεν θα κοπεί τιμολόγιο-απόδειξη. Αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 46 επισκέπτες