Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2004

Μακεδονία, Θράκη, Ήπειρος, Θεσσαλία & νησία Ιονίου

ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2004

Δημοσίευσηαπό georgek » 09 Αύγ 2004, 07:19

Μιας και διακρίνω μια στασιμότητα, είπα να ανοίξω αυτή τη θεματική ενότητα ώστε να περιγράφει ο καθένας τις διακοπές του και να δηλώνει και την επιστροφή του στην 'ενεργό δράση'.
Ξεκινάω λοιπόν μιας και μόλις γύρισα από τις εβδομαδιάιες διακοπές. Πήγα στο Ν. Μαρμαρά στη Χαλκιδική. Το μέρος είναι πολύ κλαλό με πολύ ωραίες παραλίες κοντά και με καλή νυχτερινή ζωή. Η δραστηριότητα περιορίστηκε στα κλασικά (μπάνιο, φαγητό, ποτό).
Στα tips πρέπει να αναφέρω την συνάντηση με τους gmav και x-trail όπου πήγαμε για κατάδυση στο Πόρτο Ζωγράφου. Μετά την κατάδυση πραγματοποιήσαμε μια soft off-road διαδρομή από το βουνό και επιστροφή N. Μαρμαρά όπου συναντήσαμε και τον synodigo.
Εκεί αφού αναπληρώσαμε τη χαμένη ενέργεια, απολύσαμε τις νέες ικανότητες του synodigou στην .....κιθάρα. :band: (Να δούμε πότε θα αλλάξει το nickname από synodigos σε odigos).
Την άλλη ημέρα εγώ έφυγα για Αθήνα μιας και είχα 2 ολόκληρους μήνες να κατέβω και σήμερα επιστροφή στη δουλειά και στις Σέρρες. :( :(
Για το επόμενο ΣΚ πιστεύω ότι όλοι θα είναι διακοπές. Εγώ πιθανόν να πάω πάλι στην Αθήνα.
Αντε όποιος γυρνάει ας το γράφει για να οργανωθούμε πάλι.
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Re: ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2004

Δημοσίευσηαπό gmav » 09 Αύγ 2004, 09:32

georgek έγραψε:.........
Εκεί αφού αναπληρώσαμε τη χαμένη ενέργεια, απολύσαμε τις νέες ικανότητες του synodigou στην .....κιθάρα. :band: .........



Δεν τον απολύσαμε γιατί ακόμα δεν τον προσλάβαμε.... "κόβει" παροχής υπηρεσιών σαν εξωτερικός συνεργάτης :D :D :D

Λοιπόν, και εγώ πίσω στη ρουτίνα.

Σα βάση είχα τα Ψακούδια Χαλκιδικής και από εκεί εκδρομές σε όλη τη Χαλκιδική. από νέα Ρόδα μέχρι και παλιούρι. Εκτός από τα
georgek έγραψε: κλασικά (μπάνιο, φαγητό, ποτό)
είχαμε και την κατάδυση με τα παιδιά, καμπινγκ στη παραλία με το απαραίτητο ψήσιμο, νυχτερινό μπάνιο και την απαραίτητη αποτοξίνωση από την τεχνολογία που με περιβάλει :)


ΥΓ.
georgek, το log book το συμπληρώνεις? για την κατάδυση στο Ζωγράφου γράψε 31' με -25,9μ.
Άβαταρ μέλους
gmav
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2003, 21:20
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό georgek » 09 Αύγ 2004, 10:13

Καλά, καλά, απολαύσαμε ήθελα να πω. Anyway!

Το log book δεν το έχω συμπληρώσει. Θα στο φέρω την επόμενη φορά που θα βρεθούμε για να συμπληρώσουμε και την κατάδυση στην Καλόγρια
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό mato » 09 Αύγ 2004, 10:49

καλώς σας βρήκαμε....

Τα κεφάλια μέσα κι εμείς. Επιστρέψαμε από Ν. Ελλάδα (περιοχή Κερατέας και μετά Ναύπλιο), οικογενειακά.
Πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρω την πίστα των αδελφών Αττάρτ, η οποία απείχε μόλις 10χλμ. από το σπίτι που μέναμε.
Σχεδόν κάθε βράδυ λοιπόν ήμασταν εκεί, για μπύρες και δροσιά (πολύ νερό + δένδρα, πρώην ανθοκόμοι γαρ - μέχρι και συμβουλές για την φύτευση του χωραφιού πήραμε).
Τελικά η Ελπίδα θα μπορούσε να είχε συμμετάσχει στο trial, με συνοδηγό κάποια από τις φίλες των παιδιών, αλλά δεν το μάθαμε εγκαίρως.
Πάντως παρακολουθήσαμε το event (αγγλικό ο π@#%*$ έεε??) και τις επόμενες μέρες διάφορους που έμπαιναν στην πίστα, μεταξύ των οποίων και ο υποφαινόμενος με Pajero ... λεπτομέρειες δια ζώσης. Να το ξαναπώ, μου έκανε εντύπωση η άψογη συμπεριφορά των παιδιών - πολύ φιλική, καθόλου 'ελιτίστικη', παρ' όλην την ιστορία τους και την "ψαρωτική" βιτρίνα με τα δεκάδες κύπελλα. Για όποιον βρεθεί στην Αθήνα (δεν το συζητώ για σένα georgek) είναι επιβεβλημένη μια επίσκεψη.

Τώρα, εμείς το επόμενο ΣΚ θα είμαστε στον γνωστό προορισμό (πεθερικά) και θα κινούμαστε στις παραλίες προς Καβάλα (απ΄όπου φορτώνουμε το lada ωραιότατες πέτρες για το χωράφι). Αν υπάρχει ενδιαφέρον δε κανονίζουμε και καφέ μεσοβδόμαδα, να τα πούμε από κοντά - με όποιον είναι εδώ.

Ουφ, πολλά έγραψα .... μου λείψατε μάλλον.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2004

Δημοσίευσηαπό maverickman » 09 Αύγ 2004, 22:06

georgek έγραψε:Εκεί αφού αναπληρώσαμε τη χαμένη ενέργεια, απολύσαμε τις νέες ικανότητες του synodigou στην .....κιθάρα. :band: (Να δούμε πότε θα αλλάξει το nickname από synodigos σε odigos).
.

μαλλον πρεπει να το κανει ... kitharothos

Αναχωρω για Κρητη περιπου 15 μερουλες (χλιδα...) τα λεμε καλα να περνατε
...ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ οχι στα βαθια παιδι μου
...ΓΙΩΡΓΟ βαλε το σωσιβιο βρρε παιδακι μου
...ΠΕΤΡΟ μην πειραζεις τα κοριτσακια θα σε γυρισω θεσσαλονικη
...ΣΤΕΛΙΟ εαν θελεις να βγεις το βραδυ βολτα στην πλατεια με την Κατερινουλα του κυριου Γιαννη φαε ολο το φαι σου και κοιμισου μεχρι τις 7...Στελιο κοιμησου -ΤΕΛΟΣ. -ΚΑΤΩ.



.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό mato » 10 Αύγ 2004, 12:11

...Μπάμπη καλές διακοπές.
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό yannis » 12 Αύγ 2004, 09:22

Boys, καλό 3ήμερο σε όλους. Εγώ θα είμαι στο Λιτόχωρο. Είναι και ο Δημήτρης και ο Γιώργος (the professor) εδώ. Το πρόγραμμα ειναι χαλαρό: μπανάκι, ψαρεματάκι, ποδηλατάκι, καμιά κοντινή βόλτα στο βουνό και τα συναφή.
Όποιος θέλει να 'ρθει είναι ευπρόσδεκτος. Τι? τσουλίθρα για το σκάφος? Λιμάνι ολόκληρο υπάρχει !! (για τον georgek αυτό 8) ).

Και πάνω απ' όλα προσοχή όπου κι αν πάτε. Θα γίνεται χαμός αυτές τις μέρες στους δρόμους. Νά στε καλά, τα λέμε.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό georgek » 12 Αύγ 2004, 10:32

Γιάννη σε ευχαριστώ για την πρόσκληση.
Πιθανόν να έχω επισκέψεις από Αθήνα και να μείνω στις Σέρρες, και στη γύρω περιοχή.
Ο x-trail με τον synodigo θα πάνε για camping στο 2ο πόδι της Χαλκιδικής. Μάλλον είναι δύσκολο να βρεθούμε αυτές τις μέρες.
Πιστεύω ότι είναι καλή ιδέα να βρεθούμε για καφέ ανασυγκρότησης την επόμενη εβδομάδα, Τετάρτη ή Πέμπτη οπότε θα μπορούν οι περισσότεροι.

Η γλύστρα στο λιμάνι θα παραμείνει για πολύ καιρό φαντάζομαι ώστε να την αξιοποιήσουμε κάποιο από τα επόμενα Σαββατοκύριακα.

Και για να μην ξεχνιόμαστε, έχουμε σε εκρεμμότητα για το φθινόπωρο, την ανάβαση με αυτοκίνητο στο Φλάμπουρο και το διήμερο με ελεύθερο camping στο Καράντερε (για να επαναφέρουμε τη θεματική ενότητα 'ποιος φοβάται τις αρκούδες?)

Οπότε πρέπει να οργανωθούμε!!!!
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό yannis » 12 Αύγ 2004, 11:09

georgek έγραψε:Ο x-trail με τον synodigo θα πάνε για camping στο 2ο πόδι της Χαλκιδικής.


Τι να μαγειρεύει πάλι αυτός ο συντονιστής μας.......? :roll:
Εγώ πάντως είμαι πεπεισμένος ότι νιώθει ανασφάλεια όταν είσαι στην παρέα. Αλλιώς δεν εξηγείται το γεγονός ότι δεν φέρνει τρυφερές υπάρξεις όταν είσαι στην παρέα.

Το προηγούμοενο ΣΚ -που πάλι απουσίαζες- είχε 3 παρακαλώ! Και μετά μας λέει ότι δεν είναι μοναχοφάης. Πρόσεξε σκηνικό: στο ένα αντίσκηνο αυτός με τις τρυφερές υπάρξεις, ο synodigos απ΄ έξω με την κιθάρα έπαιζε παραγγελιές ενώ ο gmav παραπέρα -για να μην ενοχλεί τον κ. συντονιστή ο καπνός- ετοίμαζε το δείπνο (λουκάνικα στα κάρβουνα- το έπιασες το υπονοούμενο? 8) ).

Πάντως αν κανένας θέλει να έρθει κανονίζουμε και τη φιλοξενία. Σπίτι, αντίσκηνο, ό,τι θέλετε.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό iperodigos » 12 Αύγ 2004, 15:05

ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΓΑ - ΣΥΒΟΤΑ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ ΚΑΙ ΣΠΕΤΣΕΣ!!!!
18-19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΤΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΖΙΠΑΔΑ ΣΤΟ ΠΑΝΤΑ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ!
ΓΙΑ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!







Η ΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΘΑ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 1 ΤΕΤΑΡΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΕΛΛΑΔΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ!!!
iperodigos
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: 05 Ιουν 2004, 12:01

Δημοσίευσηαπό tazmania » 12 Αύγ 2004, 22:38

Το ΣΚ θα είμαι Ουρανούπολη αλλά χωρίς 4Χ4 δυστυχώς :( , εαν είναι κανείς προς τα εκεί να στείλει pm να τα πούμε :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό yannis » 13 Αύγ 2004, 16:54

tazmania έγραψε:Το ΣΚ θα είμαι Ουρανούπολη αλλά χωρίς 4Χ4 δυστυχώς :( , εαν είναι κανείς προς τα εκεί να στείλει pm να τα πούμε :D


Αγαπητέ Taz, επειδή σίγουρα κάποιοι της παρέας θα είναι εκεί κοντά, αλλά δεν νομίζω να έχουν πρόσβαση στο internet, σου δίνω το κινητό μου και πάρε με για να σου δώσω τα κινητά τους που αυτή τη στιγμή δεν τα έχω εύκαιρα. (Γιάννης - 6946/00.46.50)

Καλά να περάσεις.
Άβαταρ μέλους
yannis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 30 Δεκ 2002, 11:51
Τοποθεσία: Λιτόχωρο

Δημοσίευσηαπό tazmania » 15 Αύγ 2004, 23:06

Φίλε Yannis, μόλις επέστρεψα. Δεν πήρα τηλέφωνο διότι τελικά έμεινα Θεσσαλονίκη και πήγα μόνο βόλτα Χαλκιδική. Θα τα πούμε κάποια άλλη στιγμή. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 16 Αύγ 2004, 15:31

Να μαι κι εγώ!!
yannis έγραψε:Τι να μαγειρεύει πάλι αυτός ο συντονιστής μας.......?
Εγώ πάντως είμαι πεπεισμένος ότι νιώθει ανασφάλεια όταν είσαι στην παρέα. Αλλιώς δεν εξηγείται το γεγονός ότι δεν φέρνει τρυφερές υπάρξεις όταν είσαι στην παρέα.
Το προηγούμοενο ΣΚ -που πάλι απουσίαζες- είχε 3 παρακαλώ! Και μετά μας λέει ότι δεν είναι μοναχοφάης. Πρόσεξε σκηνικό: στο ένα αντίσκηνο αυτός με τις τρυφερές υπάρξεις, ο synodigos απ΄ έξω με την κιθάρα έπαιζε παραγγελιές ενώ ο gmav παραπέρα -για να μην ενοχλεί τον κ. συντονιστή ο καπνός- ετοίμαζε το δείπνο (λουκάνικα στα κάρβουνα- το έπιασες το υπονοούμενο? ).

Δεν νιώθω καμια ανασφάλεια. Απλά ο φίλος μου ο Γιώργος ειναι άτυχος...τι να κάνουμε. Ασε που ο Γιώργος gmav έκανε τα περισσότερα όργια από εμάς!!!!!!!!!!!! Οσο για το τριήμερο του δεκαπενταυγουστου βρισκόμασταν σε ελευθερο κάμπινγκ, οπότε τρυφερες υπάρξεις δεν υπήρχαν.... Εγινε και μια προσπάθεια για κατάδυση η οποία ευτυχώς λόγω ατυχήματος ακυρώθηκε (έσκασε ένα σωληνάκι ευτυχώς έξω από το νερό και λίγα λεπτά πριν καταδυθούμε)

Λοιπόν μια και επιστρέψαμε αρκετοί να κάνουμε και την συνάντηση που λέμε? Τετάρτη ή Πέμπτη απογευματάκι προς βραδάκι? Στο μέρος που είχαμε συναντηθεί και την προηγούμενη φορά? Καλαμαρια...κάτω απο το σπίτι του Μάνου στο Μαιάμι???
Ας πουμε το πότε και αν μπορεί και ο καθένας να ειδοποιήσει τηλεφωνικά και όποιον δεν πολυμπαίνει στο φόρουμ
Τελευταία επεξεργασία από xtrail και 16 Αύγ 2004, 15:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 16 Αύγ 2004, 15:32

mato έγραψε:...Μπάμπη καλές διακοπές.



...κιομως ειμαι ακομα εδω,,,,

Τελικα σε μενα ισχυει αυτο που λεω πως "αν δεν δω την θεσσαλονικη απο τον καθρεπτη (οχι αυτον που εχω στο μπαλκονι που βλεπει την πολη :lol: ) δεν το πιστευω οτι εχω φυγει"...

Αλλα......σημερα αν και ακομα στην τσιμεντουπολη ειμαι απολυτα ετοιμος για αναχωρηση.
Παιδες γιαχαρανταν και τα κουκια μπαγλαν.τα λεμε τελοσ του μηνα.

:alright: Μου λειψατε ολοι

Φευγω σαν πυ... :onfire: πυ... :onfire: πυραυλοοοοοοοοος :cya:

ΥΓ Μανο σταματα να αλλαζεις avatar μας εχεις καταμπερδεψει.Μια κατι ζωγραφισμενα καταλοιπα της ΕΣΣΔ τωρα αυτο που εβαλες τι ειναι? κουκλες απο crash test μου μοιαζουν.Θα σου συνιστουσα, στα πλαισια των πειραματισμων σου στα avatar, μια φωτογραφια του.... αγαπημενου :love8: μου συντονιστη :lol: :lol: :lol: :lol: Εαν δεν εχεις να σου στειλω μερικες συντομευσεις απο site γνωριμιων στην κατηγορια "για κλαματα".
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Επόμενο

Επιστροφή στο Βόρεια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 59 επισκέπτες