Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Καλοκαίρι 2009

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 17 Ιούλ 2009, 10:01

Καλες διακοπες δοκτωρ!! :wave:

συνηθως η γριππη προσβαλλει μεγαλης ηλικιας ανθρωπους πχ. Vagelis αν και δεν νομιζω οτι μπορει να τον επηρεασει πλεον λογο του Αλτσχαιμερ που εχει.

ακομα και σαν δολωμα αξιζω παρα πολλα γιατι ολες οι ξαδερφες απο πανω μου γαντζωνονται και δεν με αφηνουν, επειδη μου περισσευουν αρκετες θα δωσω λιγες και στον Xtrail και στον Vageli για να χαρουν σαν παππουδες που ειναι, ετσι και αλλιως δεν προκειτε να κανουν και τιποτα παραπανω!!!!
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Περί Λήμνου

Δημοσίευσηαπό kyr » 18 Ιούλ 2009, 13:04

Κατ αρχήν έχετε την τύχη να σας "φωτίσει" με τις γνώσεις του ο θαλασσόλυκος Μόμπυ Ντικ.

Κατεβαίνεις απο το παπόρι στο λιμάνι της πρωτεύουσας. Αριστερά σου στα βράχια θαυμάζεις το ναυτικό φυλάκιο που υπηρέτησε ο Κάπτεν Κούκ.

Στα 200μ υπάρχει κουρείο κλασσικό παλαιό με το όνομα "Χάρος"! Ποτέ δεν το επισκέφτηκε ο πειρατής Κοκκινογένης διότι στη ναυτική θητεία δεν έκοψα ούτε μαλλιά , ούτε μούσια :wink: .

Για θέα απο ψηλά θα ανεβείτε προς το ψηλότερο σημείο της Λήμνου όπου υπάρχει παρατηρητήριο του ναυτικού στα 400μ υψόμετρο.Εκεί καθόμουν και αγνάντευα αμέριμνος χτενίζοντας την ZZ TOP γενειάδα μου, ώσπου κάποιος Χέμινγουει εμπνέυστηκε το best seller "Ο Γέρος και η θάλασσα" και ακόμα τον κυνηγάω για τα δικαιώματά μου :evil:.

Στη Ν.Κούταλη και στον Μούδρο θα δείτε ότι ανακάλυψε ο Μάρκο Πόλο ψαρεύοντας όστρακα , ψάρια. Είναι κάτι σαν λιμνοθάλασσα. Ταμάμ για ΑΙΩΝΙΟ κόλλημα.

Τέλος , προσοχή στις απομονωμένες - ερημικές παραλίες (ακόμη και τον αύγουστο) , γιατί μπορεί να έχουν νάρκες , τορπίλες(στη θάλασσα) βλήματα! Ένα τέτοιο με βρήκε στην κράνα και νομίζω ότι είμαι και ο Κάπτεν Τζάκ Σπάροου...
Χρήστος Κυριακόπουλος
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Περί Λήμνου

Δημοσίευσηαπό georgeC5 » 29 Ιούλ 2009, 22:54

Και τον 15αύγουστο όλοι στο πανυγήρι .. στο χωριό μου .. στην όμορφη ΠΑΝΑΓΙΑ !! :winknkiss: :winknkiss: :winknkiss:
..The Phantom of the Opera..
..We Will Rock You..
..Mary Poppins..
..Mamma Mia..
..Hairspray..
..Wicked..
Άβαταρ μέλους
georgeC5
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 29 Αύγ 2006, 13:41
Τοποθεσία: Vironas

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 12 Αύγ 2009, 11:39

Lonely_Wolf έγραψε:Καλες διακοπες δοκτωρ!! :wave:

Dimi,

οι ευχές σου "έπιασαν" :D γύρισα με φορτισμένες τις μπαταρίες μου, αλλά γυρίζοντας βρήκα τη μπαταρία του Yuri "πεθαμένη" και το ένα λάστιχο "πλάκα". :evil:

Δεν πειράζει πάντως αφού πέρασα ένα περιπετειώδες 8 ήμερο στα νερά του Αιγαίου. Πάντως η θάλασσα δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο την μαγεία του Βουνού :wink:

Για να δούμε ο vagelis θα επιστρέψει ή θα τον έχουν "ξεκάνει" οι ξαδέλφες του Ιονίου πελάγους :?: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mytilini » 13 Αύγ 2009, 17:22

Dr.Format έγραψε: Πάντως η θάλασσα δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο την μαγεία του Βουνού

Εχεις απόλυτο δίκιο.Στη Θάλασσα δεν έχει οδική βοήθεια να περιμένεις να φορτώσει το όποιο "χρέπι" έμεινε, συνεπώς χάνεις κόζι :D :D :D
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 14 Αύγ 2009, 10:06

mytilini έγραψε:
Dr.Format έγραψε: Πάντως η θάλασσα δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο την μαγεία του Βουνού

Εχεις απόλυτο δίκιο.Στη Θάλασσα δεν έχει οδική βοήθεια να περιμένεις να φορτώσει το όποιο "χρέπι" έμεινε, συνεπώς χάνεις κόζι :D :D :D


Χα-χα, μη το λες υπάρχουν και τα ρυμουλκά :twisted: :twisted: :twisted:

Εσύ πήγες διακοπές ή τώρα θα φύγεις ??? :wave:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mytilini » 14 Αύγ 2009, 17:29

Είμαι ήδη εις Λευκαδίους νήσους
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 16 Αύγ 2009, 22:16

Dr.Format έγραψε:
Lonely_Wolf έγραψε:Καλες διακοπες δοκτωρ!! :wave:

Dimi,

οι ευχές σου "έπιασαν" :D γύρισα με φορτισμένες τις μπαταρίες μου, αλλά γυρίζοντας βρήκα τη μπαταρία του Yuri "πεθαμένη" και το ένα λάστιχο "πλάκα". :evil:

Δεν πειράζει πάντως αφού πέρασα ένα περιπετειώδες 8 ήμερο στα νερά του Αιγαίου. Πάντως η θάλασσα δεν αγγίζει ούτε στο ελάχιστο την μαγεία του Βουνού :wink:

Για να δούμε ο vagelis θα επιστρέψει ή θα τον έχουν "ξεκάνει" οι ξαδέλφες του Ιονίου πελάγους :?: :lol: :lol: :lol:


Δοκτωρ χαιρομαι που φορτισες μπαταριες!!! Εγω παρεμεινα στην πολη λογο εργασιας αλλα προετοιμαζομαι για μια καινουργια δυναμικη σεζον στο οφφροαδινγ, που ισως επιφυλλασει ευχαριστες εκπληξεις!!!

Και εγω αν μπορουσα να παω καπου αυτο το διαστημα σιγουρα θα διαλεγα το βουνο.

Ειμαι σιγουρος οτι τον Βαγγελη τον εχουν αποπλανησει οι σειρηνες τις φαντασιας του.... και σιγουρα θα εχει να μας πει πολλες ιστοριες!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό xtrail » 17 Αύγ 2009, 17:40

Επιστροφή από Λήμνο. Αρκετα καλά, ακριβό θα το έλεγα, φωτο κλπ θα κάνω ενότητα στην Β. Ελλαδα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 18 Αύγ 2009, 12:22

Lonely_Wolf έγραψε:... προετοιμαζομαι για μια καινουργια δυναμικη σεζον στο οφφροαδινγ, που ισως επιφυλλασει ευχαριστες εκπληξεις!!!
Για λέγε για λέγε,



μήπως το πουλήσεις και πάρεις LR ??? :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 18 Αύγ 2009, 13:11

Dr.Format έγραψε:
Lonely_Wolf έγραψε:... προετοιμαζομαι για μια καινουργια δυναμικη σεζον στο οφφροαδινγ, που ισως επιφυλλασει ευχαριστες εκπληξεις!!!
Για λέγε για λέγε,



μήπως το πουλήσεις και πάρεις LR ??? :twisted: :twisted: :twisted:



λιγο υπομονη και θα δειτε :wink: :wink: μολις εχω νεοτερα θα επανελθω 8)
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό vagelis » 31 Αύγ 2009, 08:17

Επεστρεψα με αδειες μπαταριες ,ενας μηνας διαοπες τι να σου κανει;
Ντοκτορα εκτος απο το Ιονιο μπηκα και στο Αιγαιο ,αντε και του χρονου.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Lonely_Wolf » 31 Αύγ 2009, 12:00

vagelis έγραψε:Επεστρεψα με αδειες μπαταριες ,ενας μηνας διαοπες τι να σου κανει;
Ντοκτορα εκτος απο το Ιονιο μπηκα και στο Αιγαιο ,αντε και του χρονου.


ρε κανονικα εσυ επρεπε να δουλευεις και εγω να διασκεδαζω...... αν δεν διασκεδασω τωρα ποτε θα το κανω, οταν γινω σαν εσενα που δεν μπορεις να παρεις τα ποδια σου !
Άβαταρ μέλους
Lonely_Wolf
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: 01 Ιουν 2005, 10:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 31 Αύγ 2009, 14:04

vagelis έγραψε:Επεστρεψα
Τι δηλαδή μας απειλείς κιόλας ? :lol: :lol: :lol:

vagelis έγραψε:Ντοκτορα εκτος απο το Ιονιο μπηκα και στο Αιγαιο ,αντε και του χρονου.
Βρε πάλι χάθηκες :twisted: :twisted: :twisted: και σου είπα μην περάσεις από κείνο το κανάλι που έχει 2-3 γέφυρες από πάνω του :!:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vagelis » 31 Αύγ 2009, 14:16

Ρε συ ενας καπτεν σαν εμενα δεν χανεται ποτε,παει παντα εκει που θελει.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης