Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σ/Κ 16-17/04 "Η επέλαση του γκαντέμη"

Στερεά Ελλάδα, Αττική, Πελοπόνησσος, Κρήτη και νησιά Αιγαίου

Δημοσίευσηαπό blackchris » 15 Απρ 2005, 16:25

koukos έγραψε:Δεν ξερω, θα σου πω την κυριακη :twisted: :twisted: :twisted:


Κούκο μάλλον σου λείπει SEX. Κάτσε να σου στείλω τον Μοχάμεντ που θέλει κάτι να σου πει :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό tedos » 15 Απρ 2005, 16:59

:shock: :shock: :shock: Ρε αφηστε ησυχο το μαθητη μου!!!!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό koukos » 15 Απρ 2005, 19:13

Που εισαι ρε δασκαλε να δεις τις προοδους μου :P :P
HAKUNA MATATA

Stratego Adventure team
Άβαταρ μέλους
koukos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 27 Σεπ 2004, 11:03
Τοποθεσία: Ν ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 15 Απρ 2005, 20:14

koukos έγραψε:Που εισαι ρε δασκαλε να δεις τις προοδους μου :P :P


Τα μαθαινω αγορι μου μην ανησυχεις! Ευγε...εμαθα οτι ολοκληρωσες με "αριστα 10" το κεφαλαιο "Πως περναμε το ναυτικο κλειδι στον ιμαντα"!!
Αξιος Αξιος!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 15 Απρ 2005, 22:35

Καλά, να περάσετε!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 16 Απρ 2005, 09:06

Καλη διασκεδαση και με ασφαλεια Stratego Team :D :D :D :D Περιμενουμε εντυπωσεις!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό forester » 17 Απρ 2005, 22:10

....Λοιπόν.....
Έχουμε και λέμε....κι επειδή γύρισα πρώτος,
Α. έλειπα 1 εβδομάδα και δεν είδα κανένα μύνημα για παιδιά κλπ, ευχαριστώ Tedo για την κάλυψη :D
Β. Γυρίζω Παρασκευή γύρω στις 17:00 και 18:00 πάω να βάλω τα λασπολάστιχα, διότι οι προβλέψεις έλεγαν για χιόνια που λιώνουν και κόλαση λάσπης.... Στη θέση του σκασμένου Fedima (από το Αττικό, ...θυμάστε :D ) μου πρότεινε ο λαστιχάς μου ένα εύκαιρο Sahara που του βρισκόταν στο μαγαζί, σε διάσταση 205/70/15, ίδια με τα άλλα 3...
Μόλις το ζαντάρει, διαπιστώνω ότι είναι τουλάχιστον 1,5 πόντο μεγαλύτερο σε διάμετρο :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: από τα άλλα!!!!
Η ώρα έχει πάει 19:30, γεύγω μεσ' τη σφλ... με τα ασφάλτινα που είχαν βγει και ξαναμπει...., και πάω για το cb από τον tedo. Τζίφος κι από 'κει λόγο μικρολεπτομερειών που όμως αν τις παρέβλεπα, θα είχα ένα cb να πηγαίνει όπου θέλει, ελεύθερο κι ωραίο μες το αυτοκίνητο...
Μετά από τηλέφωνα, διαβουλεύσεις κλπ, παίρνω το Σπύρο το Δουκέρη, σε μια απέλπιδα προσπάθεια στις 22:00.
Θαύμα!!!! είχε ενα λάστιχο στη διάστασή μου, πρόχειρο στο υπόγειο :D 8) 8)
08:00 το Σαββάτο, είμαι με το λάστιχο στα χέρια και τρέχω για την αλλαγή. (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΠΥΡΟ). Ολοκλήρωση διαδικασιών και εκκίνηση από Μαλακάσα στις 12:00, Forester & Blackcris.
B. Επιλέγουμε τη διαδρομή από Αράχοβα- Επτάλοφο- Γραβιά, αντί του Μπράλου και αποζημιωνόμαστε με σκιές και δροσούλα από νωρίς.
Προσπάθεια για ένα πρώτο λασπόλουτρο στο Λιβάδι, απέτυχε παταγωδώς!!!
Ξεραϊλα του κερ@τ@ :evil: :evil: :evil:
Κάνουμε άλλα 10-15 χλμ χώμα από Καλοσκοπή - Στρώμη, κι εκεί το μόνο που βρήκαμε, ήταν λίγο χιονάκι στα 1340 υψόμετρο :( :( :(
Με περίσσιο κέφι συνεχάμε προς Αθ. Διάκο και λίγο πριν τη Μουσουνίτσα, η πρωτόβγαλτη Foresterina :D , κωλώνει σε ρυάκι και με βάζει να γυρίσω πίσω....
Πίνω το πικρό ποτήρι της υποχώρησης και πάμε άσφαλτο στο χωριό.
Άψογος ξενώνας καφεδάκι και τσιγάρο.
Η 4άδα στο τζάκι (οι άντρες το ανάψαμε πάλι...) και τα μαντάτα από την υπόλοιπη παρέα, δεν είναι και τόσο ευχάριστα.....
Ο Κούκος, έμεινε στο Κάστρο με το Range από κάποιο κολάρο που δεν στάθηκε δυνατόν να επισκευαστεί και επιστρέφει με το δελφίνι (...λέγε με Express Service) στην Αθήνα .
Vagelis ο Βασίλης (το ψευδώνυμο μου διαφεύγει..., συγνώμη), γύρω στις 18:00 τηλεφωνούν από το γνωστό ρυάκι (αυτό που δεν περάσαμε πριν) και με συνοδηγό τον αδερφό μου πλέον και το Blackcris
συν γυναιξί, κάνουμε 4άδα τη διαδρομή μέχρι Πρ. Ηλία, ή μάλλον μέχρι λίγο πριν , όπου ένα ανεμοσόυρι κι ένα Έλατο πεσμένο, μας αναγκάζουν να πισωγυρίσουμε πριν να δούμε την κορυφή.
Φυσικά και περάσαμε το χιόνι,,.... φυσικά και κόψαμε το δέντρο κι ελευθερώσαμε το δρόμο, αλλά για άλλους διοτι για εμάς νύχτωνε και ....πεινούσαμε!!!!!!
Κατα τις 00:30 φτάνει κι ο Κούκος, με ένα Κία και ενώ όλοι από το τηλέφωνο τον διαβεβαίωναν ότι δεν φάγαμε και τον περιμένουμε.....
Πολύ κέφι και κουράγιο τα παιδιά (Κούκος-Κούκα) μπράβο σας!!!!!!
Με τα πολλά, πάμε για ύπνο στις 02:00.
Γ. Την Κυριακή μετά τα γνωστά πρωινά, καφέδες κλπ, ξεκινάμε για Ανατολή, Μάρμαρα και κάτι λίμνες στο υψίπεδο των Βαρδουσίων.
2 χλμ προ της ανατολής και σε μια μινι ανασυγκρότηση για προβλήματα επικοινωνιών, βλέπουμε το Forester ( το τουτού, ΄όχι εγώ....) να στάζει λάδια από το κάρτερ...
Ένα γκαπ όλο κι όλο, το μάτιασα που δεν είχε βρει πουθενά Σάββατο και Κυριακή μέχρι τότε, κι αυτό το γκαπ, ήταν ευγενικό θα έλεγα...., αλλά αρκετό για να κάνει μια ρωγμούλα....
Μετά τις γνωστές προσπάθειες και ευχές μήπως κι ήταν λασκα η τάπα, η απόφαση για άμεση αποχώρηση ήταν επιβεβλημένη...
Δ. Οι υπόλοιποι συνέχισαν κι από τηλεφώνου έμαθα τα παρακάτω:
Ο καημένος Κούκος βλέπει το Κια να ανεβάζει θερμοκρασία και ο Φοβερός Μαυροχρήστος, χωρίς τη μαμά του παρούσα να του λέει:" μη! κάνει τζιζ", πάνω στον ενθουσιασμό και τον άκρατο εθελοντισμό του, παθαίνει ένα εγκαυματάκι...., τόσο δα!!!!
στις λίμνες πήγανε με τα πόδια (καλό γιατί κάψανε τα χθεσινοβραδυνα συκωτάκια....) λόγω χιονιού....
Ε. Εγώ γύρισα άνετα , γιατί η ρωγμή ήταν μικρή και με τον κινητήρα σε λειτουργια, η απώλεια λαδιού ήταν ελάχιστη.
Τα υπόλοιπα παληκάρια του STRATEGO πρέπει να είναι κι αυτά από ώρα πίσω και να σχεδιάζουν την επόμενη εξόρμηση!!!!!


ΥΓ: Θα βάλω οπωσδήποτε ποδιά, θα έχω πάντα 4λίτρα λάδι μαζί μου πάντα (γιατί αν είχα θα έμενα με τα παιδιά...), θα έχω και αντιψυκτικό (μπορεί κανένα πουλί να μου τρυπήσει ψυγείο) και υγρό φρένων (κανένα ποντίκι να κόψει σωληνάκια) ...., τι άλλο να σκεφτώ..
μάλλον μας ματιάσανε....
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό michailbm » 17 Απρ 2005, 22:26

Δεν πειραζει ... ολα καλα την κανατε την πλακα σας .... και εις αλλα με υγεια!!!!!!!!!!! :!: :wink: :wink: :wink: :) :) :)
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό Camelius » 17 Απρ 2005, 23:08

forester έγραψε:ΥΓ: Θα βάλω οπωσδήποτε ποδιά, θα έχω πάντα 4λίτρα λάδι μαζί μου πάντα (γιατί αν είχα θα έμενα με τα παιδιά...), θα έχω και αντιψυκτικό (μπορεί κανένα πουλί να μου τρυπήσει ψυγείο) και υγρό φρένων (κανένα ποντίκι να κόψει σωληνάκια) ...., τι άλλο να σκεφτώ..
μάλλον μας ματιάσανε....


Κατ' αρχην γυρισαμε ολοι καλά! "Και γιατι να το κρύψωμεν αλλωστε;"
Κατα δευτερον, ειχα μαζι λαδι για εσενα, αντιψυκτικο και αποσταγμενο νερο για τον Κουκο, ακομα και υγρα φρενων μια και το ανεφερες για πασα πιθανη βλαβη, μεχρι και επαναφορτιζομενο κομπρεσσερ για λαστιχο και σταρτερ για μπαταρια, αυτο που δεν ειχα σκεφτει ηταν το κατω κολλαρο για Range, την επομενο φορα, θα το εχω και αυτο συν ενα σετ κολλαρα για οσους ακολουθουν.
Αν και για καποιο ηλιθιο λογο δεν βλεπω να με ξαναπαιρνουν σε εκδρομη μαζι τους, μαλλον ειμαι "ψηλος" για τα κρεβατια του ξενωνα :D :D :D

Τελος παντων, καλα ειμαστε, και περιμενω εναγωνιως τα σχολια του Μαυροχρηστου!
Βασιλης
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό teroulas » 18 Απρ 2005, 08:06

Αντε ρε, έλλειπε ο Τερουλας και μένανε από βλάβες τα χρέπια. Τελικά μου φαίνεται είμαι απαραίτητος. Όταν λείπω άλλο πάει ευθεία, άλλο βρίσκει, άλλο καίγεται :lol:
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 18 Απρ 2005, 10:10

Camelius έγραψε:
forester έγραψε:ΥΓ: Θα βάλω οπωσδήποτε ποδιά, θα έχω πάντα 4λίτρα λάδι μαζί μου πάντα (γιατί αν είχα θα έμενα με τα παιδιά...), θα έχω και αντιψυκτικό (μπορεί κανένα πουλί να μου τρυπήσει ψυγείο) και υγρό φρένων (κανένα ποντίκι να κόψει σωληνάκια) ...., τι άλλο να σκεφτώ..
μάλλον μας ματιάσανε....


Κατ' αρχην γυρισαμε ολοι καλά! "Και γιατι να το κρύψωμεν αλλωστε;"
Κατα δευτερον, ειχα μαζι λαδι για εσενα, αντιψυκτικο και αποσταγμενο νερο για τον Κουκο, ακομα και υγρα φρενων μια και το ανεφερες για πασα πιθανη βλαβη, μεχρι και επαναφορτιζομενο κομπρεσσερ για λαστιχο και σταρτερ για μπαταρια, αυτο που δεν ειχα σκεφτει ηταν το κατω κολλαρο για Range, την επομενο φορα, θα το εχω και αυτο συν ενα σετ κολλαρα για οσους ακολουθουν.
Αν και για καποιο ηλιθιο λογο δεν βλεπω να με ξαναπαιρνουν σε εκδρομη μαζι τους, μαλλον ειμαι "ψηλος" για τα κρεβατια του ξενωνα :D :D :D

Τελος παντων, καλα ειμαστε, και περιμενω εναγωνιως τα σχολια του Μαυροχρηστου!
Βασιλης


Τι είπες καμάρι μας ? Τι είπες πασά μας ? Εσένα δεν θα ξαναπάρουμε μαζί, το τυχερό λαγοπόδαρο του stratego ?
Είσαι επίσημος μαθητής μου και οφειλής να αποφοιτήσεις με άριστα.
Αφού άντεξες τόσο χοντρή πλάκα και δεν μας @#$%^! πλέον μας είσαι απαρέτητος. Να σκεφτείς οτι σε επόμενη εκδρομή θα είναι και ο teroulas μαζί, και θα υποστείς το 50 % της πλάκας (χμ μάλλον το 30 % το 70 % θα πάει στον teroula γιατί όλο κοπάνες είναι).
Πάω να καθαρίσω το αμάξι μου γιατί μυρίζει αβγό ( #$%@^ κούκο).
Τελευταία επεξεργασία από blackchris και 18 Απρ 2005, 20:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό teroulas » 18 Απρ 2005, 10:32

blackchris έγραψε:Είσαι επίσημος μαθητής μου...


Ώωχχχ τι σου μελλε να πάθεις παληκάρι μου, ρώτα κι εμένα πριν δεχτείς να γίνεις μαθητής του :twisted:

blackchris έγραψε:...Να σκεφτείς οτι σε επόμενη εκδρομή θα είναι και ο teroulas μαζί, και θα υποστείς το 50 % της πλάκας (χμ μάλλον το 30 % το 70 % θα πάει στον teroula γιατί όλο κοπάνες είναι)


Αντε βρε άχρηστε βάλε καμμιά περιγραφή γιατί της πλάκας είσαι μου φαίνεται...

blackchris έγραψε:Πάω να καθαρίσω το αμάξι μου γιατί μυρίζει αβγό ( #$%@^ κούκο) περισότερα το βράδι


Αυγό ? A ξέχασα είχατε και niva στην παρέα

Αλήθεια ο Βαγγέλης μ' αγαπάει καθόλου ?
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 18 Απρ 2005, 19:08

teroulas έγραψε:
Αλήθεια ο Βαγγέλης μ' αγαπάει καθόλου ?


Μα και βέβαια και σε αγαπάει, αφού άμα σε "τρακάρει" πουθενά θα σου κάνει άγριο sex για να στο αποδείξει :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό Camelius » 18 Απρ 2005, 20:19

teroulas έγραψε:
blackchris έγραψε:Πάω να καθαρίσω το αμάξι μου γιατί μυρίζει αβγό ( #$%@^ κούκο) περισότερα το βράδι


Αυγό ? A ξέχασα είχατε και niva στην παρέα


Γκουχ γκουχ, οταν μιλαμε για αυγο μιλαμε κυριολεκτικα για αυγο, και στην τελικη κοτετσι με αιρκοντισιον δεν βλεπεις καθε μερα.

Ο Κουκος πεταξε στην κυριολεξια αυγο σαν αντιδραση οταν του ειπα οτι εγω τουλαχιστον γυριζω με το αμαξι που ξεκινησα την εκδρομη :D :D :D αν και θα επρεπε να του ειχα μεταφερει την σκεψη της Μελινας (της γυναικας μου) που ειπε οτι και ο Κουκος παντα με το ιδιο αμαξι γυριζει σπιτι του, αυτο της Express Service 8-) !!!!!
Άβαταρ μέλους
Camelius
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 21 Μαρ 2004, 18:38
Τοποθεσία: Κηφισιά, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό forester » 18 Απρ 2005, 20:34

Camelius έγραψε:[
Αν και για καποιο ηλιθιο λογο δεν βλεπω να με ξαναπαιρνουν σε εκδρομη μαζι τους, μαλλον ειμαι "ψηλος" για τα κρεβατια του ξενωνα :D :D :D


Βασιλης


Τι λες που δε θα σε πάρουνε?????
Θα σε επιβάλω ως απαραίτητο :D :D :D
Από ποιον να περιμένουμε τα "ζουμάκια" μας δηλαδή???
Από το Μαυροχρήστο? αυτός δεν έμεινε ακόμα, και δεν κουβαλάει τίποτα :wink: , ψέματα κουβαλάει CB, VHF, PMR και άλλα καλώδια :D
Από το Βαγγέλη? Το χρέπι καίει περίεργα πράματα και μπορεί να ανατιναχτούμε :oops: :oops:
Από Tedo, Dista, Tazmania είναι όλα racing και δε μας κάνουν 8) 8)
Από Κούκο, ότι και να κουβαλάει το πιθανότερο είναι να γυρίσει πίσω το αρχικό τουτου, οπότε με τη βιασύνη δε θα βρούμε τίποτα :D :D :D :D

Οπότε μείναμε εγώ κι εσύ :D :D με την αξιοπιστία μας, ως σταθερες αξίες :lol: :lol: :lol:


αντε, μετά το Πάσχα σχεδιάστε καμιά καλή!!!!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κεντρική & Νότια Ελλάδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες