Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι γίνεται με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro????

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 21 Νοέμ 2006, 12:05

markd έγραψε:Τί είναι enduro ???


Εnduro..... είναι η εξέλιξη.....του mountainbike. :D :D
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Ούρτ ρε γιαλαντζί μάγκα !

Δημοσίευσηαπό geco » 21 Νοέμ 2006, 12:34

mavrofidi έγραψε:
markd έγραψε:
Berg έγραψε:Όποιος δεν γουστάρει το κουβαδάκι του και σε άλλη παραλία.!



μαλλον απο τον εαυτο του κρινει...
τοσα χρονια παιζει με το κουβαδακι στην παραλια και νομιζει οτι κανει enduro.


Τουλάχιστον εκείνος κάνει κάτι !

Όχι μόνο κριτική στους άλλους !

Άσε που μετά από 15-20 χρόνια ξύπνησες από το λήθαργό σου και ήρθες να μας την πείς (αναδρομικά) και με ... υφάκι παντογνώστη !

Ευτυχώς που με ξέρουνε αρκετοί και δεν χρειάζεται να απολογηθώ στις κακοήθειές σου!

Αν ηθελες διάλογο θα ήσουν λιγότερο είρωνας και προκλητικός, θα ζητούσες εξηγήσεις σε συγκεκριμένα πράγματα και θα έθετες τις δικές σου απόψεις γιά σχολιασμό.

Εσύ απλά πετάς τις παπαριές σου και μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι!
ΕΛΠΑ, Σέρβους, ΕΛΜΟΠ, Τυφόξυλους, Κουνέληδες, ΜΟΤΟΕ, ΣΟΑΑ, σχετικούς, άσχετους ! Εξακοντίζεις λάσπη προς όλες τις κατευθύνσεις

Τι προσπαθείς να αποδείξεις και σε ποιόν ; Τι ζόρι τραβάς;

Νομίζεις έχεις την λύση; Πες την να την ακούσουμε ΟΛΟΙ !

Παρά την προσωπική επίθεση που μου κάνεις είμαι ακόμη διαθέσιμος να συζητήσω ΤΑ ΠΑΝΤΑ !

Εσύ;
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 21 Νοέμ 2006, 12:41

tagre έγραψε:Πριν απο λιγο ο Superspy μου ελυσε το προβλημα με το PC-ευχαριστω Σπυρο- και ετσι θα μπορω να συμμετεχω ξανα στο φορουμ!
M'αρεσει που αναψαν τα αιματα, δεν μου αρεσε που δεν μπορουσα να δωσω απαντησεις (λογω του μπλοκαρισματος).!
Καραντια, δεν θα σου συγχωρησω ποτε, που το 1991 απεσυρες - κατεστρεψες, εκεινο το πρασινο αστερι, το Ντεσεβω, οταν εμεις τραβιομαστε με τα σαραβαλα. Οποτε, καλα σου κανει ο Οικονομαος και σου ΤΑ ριχνει με εστω και με 15 χρονια καθυστερηση . Παντως καλως ηρθες στη παρεα, μην το τραβατε πολυ, και βγαλτε τις παρωπιδες και οι δυο σας...!
Τα λεμε αργοτερα.
ΤΑ...ΓΚΡΕ...


Τακη γεια χαρα,
χαιρομαι που σε ξανασυναντω υστερα απο τοσα χρονια.....
μ' αρεσει να παιζω με πολλους αντιπαλους.
το προβλημα ξερεις ποιο ειναι?
οτι για τη βαλιτσα δεν κουβεντιαζει κανενας.
ξερεις τι ειναι να τους μιλας και οι αλλοι γυρω σου να σου γαυγιζουν?
οι χαβαλεδες δεν λειπανε ποτε απο τον χωρο. γι αυτο κυβερνουσαν και κυβερνουν οι ιπποτες του πυργου.
δυστυχως το επιπεδο της παρεας των εντουραδων της ΛΕΜΟΤ (μιλαω για την δεκαετια του 80), δεν υπαρχει και δεν νομιζω να ξαναϋπαρξει.
στα γραφω εσενα, γιατι μονο εσυ ξερεις για τι μιλαω.
ειπαμε, απο χαβαλε ξερω κι εγω. και αν γουσταρετε ειμαι και πολυ καλος.

ΥΓ για αυτο http://www.soaa.gr/news/?p=13 δεν ακουσα καμμια αποψη.
σε καποιους αρεσουν οι γαργαρες.....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: Ούρτ ρε γιαλαντζί μάγκα!(ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΜΙΛΑΣ)

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 21 Νοέμ 2006, 13:07

geco έγραψε:
mavrofidi έγραψε:
markd έγραψε:
Berg έγραψε:Όποιος δεν γουστάρει το κουβαδάκι του και σε άλλη παραλία.!



μαλλον απο τον εαυτο του κρινει...
τοσα χρονια παιζει με το κουβαδακι στην παραλια και νομιζει οτι κανει enduro.


Τουλάχιστον εκείνος κάνει κάτι !

Όχι μόνο κριτική στους άλλους !

Άσε που μετά από 15-20 χρόνια ξύπνησες από το λήθαργό σου και ήρθες να μας την πείς (αναδρομικά) και με ... υφάκι παντογνώστη !

Ευτυχώς που με ξέρουνε αρκετοί και δεν χρειάζεται να απολογηθώ στις κακοήθειές σου!

Αν ηθελες διάλογο θα ήσουν λιγότερο είρωνας και προκλητικός, θα ζητούσες εξηγήσεις σε συγκεκριμένα πράγματα και θα έθετες τις δικές σου απόψεις γιά σχολιασμό.

Εσύ απλά πετάς τις παπαριές σου και μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι!
ΕΛΠΑ, Σέρβους, ΕΛΜΟΠ, Τυφόξυλους, Κουνέληδες, ΜΟΤΟΕ, ΣΟΑΑ, σχετικούς, άσχετους ! Εξακοντίζεις λάσπη προς όλες τις κατευθύνσεις

Τι προσπαθείς να αποδείξεις και σε ποιόν ; Τι ζόρι τραβάς;

Νομίζεις έχεις την λύση; Πες την να την ακούσουμε ΟΛΟΙ !

Παρά την προσωπική επίθεση που μου κάνεις είμαι ακόμη διαθέσιμος να συζητήσω ΤΑ ΠΑΝΤΑ !

Εσύ;


το αλτσχαϊμερ χτυπαει αλυπητα. σκεψου να μπερδευεις τον Σερβο με τον Κουνελη και την ΕΛΜΟΠ με την ΜΟΤΟΕ...
εγω δεν προσπαθω να αποδειζω τιποτε. μαλλον εσυ κατι προσπαθεις.
δεν εχω εκθεσει τις αποψεις μου?
αν θελεις να τις συζητησουμε ειμαι στη διαθεση σου.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: Ούρτ ρε γιαλαντζί μάγκα!(ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΜΙΛΑΣ)

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 21 Νοέμ 2006, 14:54

mavrofidi έγραψε:
geco έγραψε:
mavrofidi έγραψε:
markd έγραψε:
Berg έγραψε:Όποιος δεν γουστάρει το κουβαδάκι του και σε άλλη παραλία.!



μαλλον απο τον εαυτο του κρινει...
τοσα χρονια παιζει με το κουβαδακι στην παραλια και νομιζει οτι κανει enduro.


Τουλάχιστον εκείνος κάνει κάτι !

Όχι μόνο κριτική στους άλλους !

Άσε που μετά από 15-20 χρόνια ξύπνησες από το λήθαργό σου και ήρθες να μας την πείς (αναδρομικά) και με ... υφάκι παντογνώστη !

Ευτυχώς που με ξέρουνε αρκετοί και δεν χρειάζεται να απολογηθώ στις κακοήθειές σου!

Αν ηθελες διάλογο θα ήσουν λιγότερο είρωνας και προκλητικός, θα ζητούσες εξηγήσεις σε συγκεκριμένα πράγματα και θα έθετες τις δικές σου απόψεις γιά σχολιασμό.

Εσύ απλά πετάς τις παπαριές σου και μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι!
ΕΛΠΑ, Σέρβους, ΕΛΜΟΠ, Τυφόξυλους, Κουνέληδες, ΜΟΤΟΕ, ΣΟΑΑ, σχετικούς, άσχετους ! Εξακοντίζεις λάσπη προς όλες τις κατευθύνσεις

Τι προσπαθείς να αποδείξεις και σε ποιόν ; Τι ζόρι τραβάς;

Νομίζεις έχεις την λύση; Πες την να την ακούσουμε ΟΛΟΙ !

Παρά την προσωπική επίθεση που μου κάνεις είμαι ακόμη διαθέσιμος να συζητήσω ΤΑ ΠΑΝΤΑ !

Εσύ;


το αλτσχαϊμερ χτυπαει αλυπητα. σκεψου να μπερδευεις τον Σερβο με τον Κουνελη και την ΕΛΜΟΠ με την ΜΟΤΟΕ...
εγω δεν προσπαθω να αποδειζω τιποτε. μαλλον εσυ κατι προσπαθεις.
δεν εχω εκθεσει τις αποψεις μου?
αν θελεις να τις συζητησουμε ειμαι στη διαθεση σου.
Eιπα να μην γραψω παλι γιατι η συζητηση ξεφυγε λιγο και γιατι εισαι μονος εναντιων ολλων αλλα συγνωμη προκαλεις ! Θα ηθελα σε παρακαλω να ξανα γραψεις ( αν δεν σου κανει κοπο) τις αποψεις σου στο πως θα γινη καλλητερο το Ελληνικο enduro! Yγ. Μην πεις παλι για πυργους και λασπες και μποτες ,απλα λογια σταρατα (οπως ταιριαζουν στην ηλικια-εμπειρια σου)
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό karka » 21 Νοέμ 2006, 14:57

κυριε μαυροφιδι, τι περιμενετε να κερδισετε απο ολην αυτην τη φασαρια?
ανικετε στην μοτοε στην ομε? καπου αλλου και θελετε να κανετε γνωστα πραγματα και καταστασεις που κατα την γνωμη σας δεν ειναι σωστες?

ποιος ειναι ο λογος που ετσι ξαφνικα μπεικατε σε εναν χωρο και αρχισατε να πυροβολειτε?

να σας πω εγω την αποψη μου?
δεν εχετε λογο, απλα πλειξατε με την καθημερινη ανιαρη ζωη σας θυμηθηκατε τα πραγματικα παλια χρονια που οπως οι περισοτεροι ετσι και σεις δεν καταφερατε να γινεται "διασημοι" και να απολαμβανεται σεβασμο και αναγνωριση τωρα.
με σημαια την "εμπειρια" βαλετε κατα παντων με
το γενικο σκεπτικο "παλια ηταν καλυτερα", η "καθε περιση και καλυτερα"
μονο που παλια δεν ηταν καλυτερα.
σε ολα τα θεματα ΔΕΝ ηταν καλυτερα.
απο την ασφαλεια μεχρι τον ανταγωνισμο και την αντικειμενικοτητα.

και για της παρεες οπως τοτε τις ζουσατε εσεις και εχετε αναμνησεις, ετσι και σημερα τις ζουν καποιοι αλλοι και αυτοι με την σειρα τους αργοτερα θα "θυμουνται" και αυτοι.
αλωστε "κανουν ιστορια οι παρεες" και μαλον εσεις δεν ειστε σε καποια τωρα τελευταια.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 21 Νοέμ 2006, 16:53

karka έγραψε:κυριε μαυροφιδι, τι περιμενετε να κερδισετε απο ολην αυτην τη φασαρια?
ανικετε στην μοτοε στην ομε? καπου αλλου και θελετε να κανετε γνωστα πραγματα και καταστασεις που κατα την γνωμη σας δεν ειναι σωστες?

ποιος ειναι ο λογος που ετσι ξαφνικα μπεικατε σε εναν χωρο και αρχισατε να πυροβολειτε?

να σας πω εγω την αποψη μου?
δεν εχετε λογο, απλα πλειξατε με την καθημερινη ανιαρη ζωη σας θυμηθηκατε τα πραγματικα παλια χρονια που οπως οι περισοτεροι ετσι και σεις δεν καταφερατε να γινεται "διασημοι" και να απολαμβανεται σεβασμο και αναγνωριση τωρα.
με σημαια την "εμπειρια" βαλετε κατα παντων με
το γενικο σκεπτικο "παλια ηταν καλυτερα", η "καθε περιση και καλυτερα"
μονο που παλια δεν ηταν καλυτερα.
σε ολα τα θεματα ΔΕΝ ηταν καλυτερα.
απο την ασφαλεια μεχρι τον ανταγωνισμο και την αντικειμενικοτητα.

και για της παρεες οπως τοτε τις ζουσατε εσεις και εχετε αναμνησεις, ετσι και σημερα τις ζουν καποιοι αλλοι και αυτοι με την σειρα τους αργοτερα θα "θυμουνται" και αυτοι.
αλωστε "κανουν ιστορια οι παρεες" και μαλον εσεις δεν ειστε σε καποια τωρα τελευταια.


κυριε karka,
πραγματικα δεν περιμενω τιποτα να κερδισω απο την παρουσια μου. ισα-ισα σας εφιαξα το δημοφιλεστερο thread στο off-road.gr. κοιτα ποσες απαντησεις εχει σε μια βδομαδα και ποσοι ανθρωποι το εχουν διαβασει.
δεν ανηκω σε κανενα φορεα απο τους παραπανω, ουτε σε κανενα απο αυτους που θα υπαρξουν στο μελλον. ακομη και τοτε που ανηκα στην ΜΟΤΟΕ και στον ΣΑΜΕ (του οποιου υπηρξα για 3 χρονια γραμματεας) ειχα την προσωπικη μου αποψη και αρκετες διαφωνιες.
οπως ξαναειπα, τυχαια σας βρηκα στο δρομο μου...
διαβασα πραματα και θαματα και εφριξα. αυτος ειναι και ο λογος που ξεκινησα να γραφω.
δεν θελω να σας περασω καμμια "εμπειρια" μου, ουτε να πατροναρω το χωρο. αυτο το κανουν αλλοι καλυτερα.... το μονο που θελησα ειναι να σας δωσω να καταλαβετε το μεγεθος των πραγματων γυρω σας και να απομυθοποιησω καποιες καταστασεις (ή καποιους).
δεν επιζητω, οπως νομιζεις την αναγνωριση και τον σεβασμο σας. εχω την αναγνωριση αυτων που θελω, τους οποιους εξακολουθω να συναναστρεφομαι.
τελος, δεν ειμαι λατρης του καθε περυσι και καλυτερα. πιστευω οτι η καθε γενια δημιουργει τη δικη της ιστορια και προσπαθω να σας βοηθησω να εχετε καλυτερες επιλογες.
τωρα να ρωτησω κι εγω κατι για να κουβεντιασουμε αν θελετε:
τι θελετε για τον εαυτο σας. να ειστε "τσογλανια"-μοτοσυκλεττιστες ή αθλητες-μοτοσυκλεττιστες ?
περιμενω απαντησεις....
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 21 Νοέμ 2006, 17:15

Ρε φίλε τη μου θύμησες τώρα !!!!
Κάτι ταινίες όπως “ Τα τσακάλια” - “ Ρόδα τσάντα και κοπάνα“ κλπ.
Μελαγχόλησα……. :cry: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Δημοσίευσηαπό Bleu » 21 Νοέμ 2006, 17:17

Ρε Μήτσο λες να με δούλευε ο ΓΑΛ?
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό karka » 21 Νοέμ 2006, 18:01

αν πραγματικα τον ζουσες σημερα τον χωρο αυτο τοτε δεν θα εκανες αυτην την ερωτηση.
αν σε ολα αυτα τα χρονια του μηχανοκινητου αθλητισμου υπαρχει μια περιοδος που ο αναβατες ειναι και αθλητες, τοτε αυτη η περιοδος δεν ειναι αλλη απο αυτην που ζουμε τα τελευταια 6-7 χρονια.
η εποχη που το βραδυ πριν τον αγωνα γεμιζαν τα κ@λομπαρα απο τη μαστορατζα που ηρθε στην πολη να τρεξει αγωνα περασε.
οι μισοι απο τους συμμετεχοντες, αν δεν πιναν μια μπυρα πριν την εκκινηση δεν ανοιγαν το ματι.

σημερα πραγματικα δεν φτανει να εισαι γρηγορος και ταλεντο για να παρεις πρωταθλημα.
ολα τα παιδια που τρεχουν σημερα και διακρινονται κανουν ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ,
με μηχανακι και γυμναστηριο τουλαχιστον.

τωρα το τσογλανια... αστο καλυτερα.
αν η μοτοσυκλετα δεν μαζευε κοντα της εκεινα τα χρονια ολο το αβαν γκαρντ του περιθωριου, σημερα θα ζουσαμε καλυτερες μερες.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 21 Νοέμ 2006, 19:10

karka έγραψε:αν πραγματικα τον ζουσες σημερα τον χωρο αυτο τοτε δεν θα εκανες αυτην την ερωτηση.
αν σε ολα αυτα τα χρονια του μηχανοκινητου αθλητισμου υπαρχει μια περιοδος που ο αναβατες ειναι και αθλητες, τοτε αυτη η περιοδος δεν ειναι αλλη απο αυτην που ζουμε τα τελευταια 6-7 χρονια.
η εποχη που το βραδυ πριν τον αγωνα γεμιζαν τα κ@λομπαρα απο τη μαστορατζα που ηρθε στην πολη να τρεξει αγωνα περασε.
οι μισοι απο τους συμμετεχοντες, αν δεν πιναν μια μπυρα πριν την εκκινηση δεν ανοιγαν το ματι.

σημερα πραγματικα δεν φτανει να εισαι γρηγορος και ταλεντο για να παρεις πρωταθλημα.
ολα τα παιδια που τρεχουν σημερα και διακρινονται κανουν ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ,
με μηχανακι και γυμναστηριο τουλαχιστον.

τωρα το τσογλανια... αστο καλυτερα.
αν η μοτοσυκλετα δεν μαζευε κοντα της εκεινα τα χρονια ολο το αβαν γκαρντ του περιθωριου, σημερα θα ζουσαμε καλυτερες μερες.


λαμπρα, δεν διαφωνω καθολου μ' αυτο που γραφεις, αν και διαφωνω εν μερει με το αλλα που γραφεις για τα παλιοτερα χρονια.
ξερεις ομως κανεναν αθλητη της κωπηλασιας για παραδειγμα που:
1. να αγοραζει βαρκα και κουπια για να συμμετεχει σε εναν αγωνα
2. να πληρωνει συμμετοχη
3. να αμφιβαλει για την αρτιοτητα των κριτων και των τεχνικων τους μεσων
4. οταν λεει οτι ειναι αθλητης στην γειτονια του, να γελανε πισω απο την πλατη του
5. να μην υπαρχουν διαφανεις διαδικασιες για την συμμετοχη του ή οχι σε εναν διεθνη αγωνα και τελος
6. το αγωνα να τον διοργανωνει η ομοσπονδια ιππασιας ?

ΥΓ αν ενοχλει το "τσογλανια", συγχωρεσε με, δεν ευρισκα κατι πιο προχειρο...
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό tagre » 21 Νοέμ 2006, 19:32

Παντα συμφωνω με τον Αντρεα(karka), και ειναι απο τους λιγους του χωρου που σεβομαι, (και που ξερει λιγη μοτοσυκλεταδικη ιστορια).Ομως εδω θα διαφωνησω σε καποιες λεπτομεριες μαζι του:
Ο Θοδωρος(Mavrothodoros), ειναι απο αυτους που ετρεξαν, εφτιαξαν, βοηθησαν το Εντουρο τη δεκαετια του '80, για να το βρουν καποιοι νεοκοποι οπως (καλως η κακως) το βρισκουν σημερα.
Ισως ο Μαυροθοδωρος εχει χασει μερικα τευχη απο τα τεκτενομενα στο χωρο τα τελευταια χρονια.Ομως γιατι δεν μπορει να πει την αποψη του σ'αυτο το φορουμ, κυριοι; Συμφωνοι!Ανηκει ιδεολογικα στην ΟΜΕ-ΟΤΕ-ΜΟΤΟΕ,(γιατι δεν του εχουν εξηγησει καποια πραγματα). Ομως, ειδε φως,του αρεσε και ...μπηκε. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να δωσει διαπιστευτηρια, καρτ-βιζιτ, και μαστερ καρτ πριν γραψει τη γνωμη του! Βλεπετε φαινετε πως εμπλεξε με τη ΛΕΜΟΤ παλι το 2006, τη λεσχη που μας απεβαλε το 1989-90,απο τα εντευκτηρια της, γιατι η παρεα του Γιαννη δεν ηθελε τους χωματερους. (Ξερεις Αντρεα τη σημαιναν τα αρχικα ΛΕΜΟΤ;(Αθηνας). ΛΕσχη ΜΟτοσυκλετιστων ΤΤουρισμου!!! Μαλιστα Τουρισμου.Ομως καπου στα μεσα του '80 το σβησαμε). Τοτε υπηρχε και μια αλλη λεσχη, καπου στη Γλυφαδα η ΕΛΜΟΠ, που ανηκε σε καποιο Σερβο και κατι παιζοταν με τη ΕΛΠΑ και κατι λεφτα. Καπου μαζι μ'αυτους επαιζε και εκανε αγωνες,και ο Οικονομαος, οχι με τη ΛΕΜΟΤ.Η μεγαλη διαφωνια με την ΕΛΠΑ στο στησιμο των αγωνων Εντουρο ηταν πως αυτοι πιστευαν πως η διαδρομη επρεπε να ειναι προσβασιμη απο 4χ4, για να μπορει να μεταφερθει τραυματιας κλπ.κλπ.Απο τοτε λοιπον υπηρχε η κοντρα. Κατεληξε σε δικαστηρια για παρανομη τελεση αγωνων, καταδικες αθωωσεις κλπ. Με τα χρονια η ΕΛΠΑ καταλαβαινει οτι χανει το παιχνιδι και παιζει με τους δικους μας κανονες. Με προσβαση τον Οικονομαο μπηκαμε σιγα-σιγα στα ενδοτερα.Συντομα τους κανονες αυτους τους φτιαχναμε εμεις.Οι πρωην ΛΕΜΟΤιανοι, οι διωκομενοι...!
Κανουμε οσους και οποιους αγωνες θελουμε, οποτε θελουμε, και πρωταθληματα ενα σωρο.
Στο μεταξυ η ΛΕΜΟΤ εχει μεινει ανενεργη,(δεκαετια '90) τη στηριζει μονο η παρεα του Γιαννη, οπου αυτος στηριζει το Θ.Γαζουλη (το επιθετο του αρχιζει με Γ ,οχι Χ),που μεχρι σημερα παλευει να καταργησει το αρθρο 49 τον ΚΟΚ, την ΕΛΠΑ,εμας,εσας και τα μυστηρια.(Μαλιστα στην επιτροπη Μαντελη που προετοιμασε τον Νεο Αθλητικο Νομο που υπεγραψε αργοτερα ο Φουρας, ο κ. Γαζουλης αυτοεξαιρεθηκε!!!!Αυτος ο επιφανης νομικος και προεδρος κατα καιρους της ΜΟΤΟΕ και μονιμος νομικος της συμβουλος, εβαλε μεχρι και βουλευτης με τη Ν.Δ. το 2004 στη Β'Αθηνων.Ηρθε μακραν τελευταιος σε ψηφους).
Οσοι λοιπον δεν εχουν καταλαβει, η κοντρα που φαινεται να υποβοσκει και εδω, και δειχνει ΕΛΠΑ-ΜΟΤΟΕ ειναι περι ονου σκιας. Οσοι περνουν ακομα και εξω απο τα γραφεια της σημερινης ΛΕΜΟΤ αισθανονται τη μυρουδια(μποχα),και τη θεληση του κ.Γαζουλη,του κ.Σιουλη και του κ.Κορελλη να γινουν χαλιφιδες στη θεση των μαρμαρωμενων βασιλεων.
Και καποιοι τυποι, φιλε Αντρεα, με παγωμενο Αϊ -κιου,προσπαθουν να ξαναθυμηθουν την τοτε εποχη.Και σας παρασυρουν και εσας σε κοντρες αηθεις. Και ξεχνουν οτι εμας δεν μας αρεσουν οι καρεκλες,αλλα οι βολτες στο βουνο.
Και δεν θα με πειραζε το ολο θεμα αν καποιος φρεσκος φορουμιστας δεν εγραφε, οτι περιμενει τον Dog να γυρισει απο τη Ν.Ζ. για να κανει τον Μαυροθοδωρο ντα-ντα.Ντροπη φιλε να μην εχεις γνωμη.
Μακαρι ναρθει ο Μαυρθοδωρος σε κανα Τ.Ρ., να ριξει του βεληΓΚΕΚΟυ στ' αυτια (και οπου αλλου εχει ευχαριστηση),που στην ηλικια του το παιζει τζοβενο.Παντα ηταν πιο γρηγορος Γιωργακη μου ο Καραντιας.Ασε που λογω επαγγελματος κ.Οικονομαο πρεπει να τον εχεις απο κοντα σε καθε τερματισμο.
(Ρε Ζωρζ, δεν ειπαμε οτι μονο θα μας νοιαζει πια να συμμετεχουμε και να τερματιζουμε για να φχαριστιομαστε.)
Επειδη την επομενη φορα που θα με ξανασυγχησετε θα γραψω πιο πολλα, επιβαλλω τις παρακατω ποινες :
1)Θοδωρος Καραντιας η Mavrofridi(ε, ρε Σαρλας που σου χρειαζεται): Δηλωση συμμετοχης στο επομενο Τ.Ρ. οπου και οποτε και οσα χλμ και οσες μερες, γινει.(Παρακαλω να εγγραφει απο τωρα).
2) Γ.Οικονομακος, η Οικονομαος, η Geko,η Βεληgekoς :
Δεν θα χρησιμοποιησει το P.C. του για 48 ωρες για να μπει στο φορουμ του Ο.R.
3)Oι Μπλου,Κλου, Μαραν, Μακραν και λοιπες δυναμεις:
Η πολυφωνια χαρακτηριζει τη Δημοκρατια. Το κραξιμο τα κορακια.

Με εκτιμηση

ΤΑ...ΓΚΡΕ...

Υ.Γ. Να δεις τι θα γραψω (αν με τσιγκλισει κανεις ), Αντρεα μου , για κατι Ορφανα, που τα ξαναφερνουν πισω λες και δεν πρεπει να χασουμε το σπορο.Υπηρχε καλυτερο μερος να τ'αφηναν για υιοθεσια, απ'οτι στην αλλη ακρη της γης;
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό drMel » 21 Νοέμ 2006, 19:41

τι θελετε για τον εαυτο σας. να ειστε "τσογλανια"-μοτοσυκλεττιστες ή αθλητες-μοτοσυκλεττιστες ?
περιμενω απαντησεις....

Η απαντησή μου είναι ώς εξής:

Επειδή μπαίνετε σε ένα χώρο μετά απο 15 χρόνια, προφανώς υποκινούμενος απο κάτι ή απο κάποιους, ίσως το παρελθόν σας που δεν σας απέδωσε τα αναμενόμενα, χωρίς να συστηθείτε αρχικά και με φανερά σαρκαστικό και επιθετικό ύφος, καταλήγετε να θέτετε ερωτήματα στους ανθρώπους πού ενώ εσείς κοιμόσασταν, έκαναν ότι μπορούσαν για την μοτοσυκλέτα και τους αγώνες.
Και τι ερωτήσεις?
Του τύπου τσογλάνια μοτοσυκλετιστές.
Αγαπητέ Κε Καραντία στο "μαγαζάκι" που γράφετε, δεν έχετε το δικαίωμα ούτε να το αποκαλείτε μαγαζάκι ούτε να αποκαλείτε τους ανθρώπους του τσογλάνια με πρόφαση την αμπελοφιλοσοφία.
Το γεγονός ότι είναι forum ελεύθερο δεν επιτρέπει την εξύβριση οποιουδήποτε.
Δεν ασχολούμαι ούτε με το ''πακέτο'', ούτε με τις λέσχες και τα συνδικαλιστικά αφού όλα καταδεικνύοουν πόσο γκετοποιημένα ήταν τα πράγματα όταν είχατε εμπλοκή.
Με λύπη μου βλέπω ότι συνεχίζετε να γράφετε άν και θεωρήσατε το επίπεδο του off-road.gr χαμηλό.
Το thread σας δεν είναι το δημοφιλέστερο του site. Γενικά όμως όλα τα threads που υπάρχει κατινιά απο παλαιούς, εμείς τα νεούδια τα παρακολουθούμε και χαιρόμαστε με το πόσο καλύτερα είναι τώρα πια τα πράγματα. Εξ'ού και η κίνηση.
Σας προτείνω με όλη την καλή διάθεση να επιστρέψετε σε 15 χρόνια και αφού έχετε αλλάξει χόμπι, αφού και στο ποδήλατο τα πράγματα είναι χάλια.
Δυστυχώς για εσάς η μοτοσυκλέτα δεν υπάγεται πιά στο περιθώριο.
Τα πράγματα άλλαξαν, το ίδιο και άνθρωποι.
Αλλά 15 χρόνια σε νάρκη είναι αρκετά για να σας έχουν κρατήσει μακριά.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό markd » 21 Νοέμ 2006, 19:59

mavrofidi έγραψε:ξερεις ομως κανεναν αθλητη της κωπηλασιας για παραδειγμα που:
1. να αγοραζει βαρκα και κουπια για να συμμετεχει σε εναν αγωνα
2. να πληρωνει συμμετοχη
3. να αμφιβαλει για την αρτιοτητα των κριτων και των τεχνικων τους μεσων
4. οταν λεει οτι ειναι αθλητης στην γειτονια του, να γελανε πισω απο την πλατη του
5. να μην υπαρχουν διαφανεις διαδικασιες για την συμμετοχη του ή οχι σε εναν διεθνη αγωνα και τελος
6. το αγωνα να τον διοργανωνει η ομοσπονδια ιππασιας ?


Πολύ κακό παράδειγμα!!!

Ξέρεις κανέναν επικοντιστή που να αγοράζει το στρώμα του???

Αυτός που θέλει να κάνει κωπηλασία θα πληρώσει για να ξεκινήσει!!!

Κάποτε οι ακαδημίες μπάσκετ στην Ελλάδα ήταν δωρεάν.
Γιά πήγαινε σήμερα να δείς τι πληρώνουν τα παιδάκια!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 21 Νοέμ 2006, 21:18

Η πολυφωνια χαρακτηριζει τη Δημοκρατια. Το κραξιμο τα κορακια.


ΜΠΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!! ΣΚΙΑΧΤΗΚΑ
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες

cron