Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι γίνεται με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro????

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό drMel » 24 Νοέμ 2006, 21:20

Προφανώς ο σκοπός του forum δεν είναι ουτως ή άλλως ο χαβαλές όπως λές και σύ, ψάξε καλά την ενότητα και θα δείς ποιός προκαλεί απο την αρχή, μην ξεχνάς έχεις χτυπήσει την πορτα μας σου ανοίξαμε και δεν σκούπισες τα παπούτσια σου. Μην το συνεχίζεις. Φεύγεις και εκτός θέματος.
Αν μπήκες να μας πείς για το enduro και όλα τα καλά κρατα το σε αυτό το ύφος.
Τώρα σχετικά με την απόφαση της ΚΤΜ να στηρίξει το Πρωτάθλημα της ΜΟΤΟΕ, δεν έχω να σχολιάσω κάτι, σέβομαι την επιλογή τους και το γεγονός ότι προασπίζουν τα συμφεροντά τους. Αναλαμβάνουν και την πλήρη ευθύνη της επιλογής τους.
Αν πάντως η απόφαση της ΚΤΜ δικαιώνει τα λεγομενά σου δικαιώνομαι και γώ και οι άλλοι που σε χαρακτήρισαν κατυθυνόμενο απο άλλους.
Προφανώς δεν εξέφρασες την άποψη σου αλλά κάποιων άλλων.

Φιλικά
Μελέτης
drMel
 

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 24 Νοέμ 2006, 21:28

superspy έγραψε:Κυριε Καραντία, φροντίστε σας παρακαλώ – μια και αποφασίσατε να κάνετε απευθείας αναφορές- να συμμαζέψετε λίγο το λόγο σας.
Δοκιμάστε να εκφραστείτε λίγο πιο κόσμια και ίσως κάποιος να ασχοληθεί με το θέμα. Σίγουρα με τον τρόπο σας – ο οποίος στερείται σοβαρότητας - δεν νομίζω να περιμένετε και απάντηση;


κυριε superspy,
δεν ξεκινησα εγω αυτο το στυλ του ακρατου χαβαλε.
δυστυχως απαντω στα δικα σας γραφομενα.
οταν αποφασισετε να γραφετε κι εσεις σοβαροτερα ειμαι στη διαθεση σας.
εχω ομως δικαιωμα να απαντω σε οτι με προσβαλει.
ευχαριστω,
mavrofidis
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 24 Νοέμ 2006, 21:36

drMel έγραψε:Προφανώς ο σκοπός του forum δεν είναι ουτως ή άλλως ο χαβαλές όπως λές και σύ, ψάξε καλά την ενότητα και θα δείς ποιός προκαλεί απο την αρχή, μην ξεχνάς έχεις χτυπήσει την πορτα μας σου ανοίξαμε και δεν σκούπισες τα παπούτσια σου. Μην το συνεχίζεις. Φεύγεις και εκτός θέματος.
Αν μπήκες να μας πείς για το enduro και όλα τα καλά κρατα το σε αυτό το ύφος.
Τώρα σχετικά με την απόφαση της ΚΤΜ να στηρίξει το Πρωτάθλημα της ΜΟΤΟΕ, δεν έχω να σχολιάσω κάτι, σέβομαι την επιλογή τους και το γεγονός ότι προασπίζουν τα συμφεροντά τους. Αναλαμβάνουν και την πλήρη ευθύνη της επιλογής τους.
Αν πάντως η απόφαση της ΚΤΜ δικαιώνει τα λεγομενά σου δικαιώνομαι και γώ και οι άλλοι που σε χαρακτήρισαν κατυθυνόμενο απο άλλους.
Προφανώς δεν εξέφρασες την άποψη σου αλλά κάποιων άλλων.
Φιλικά
Μελέτης


συμφωνω απολυτα. να διαβασουμε τα προηγουμενα post και να δουμε...
εχω γραψει πολλα για το θεμα, αλλα η μονη σας απορια ήταν αν ξυριζω τα ποδια μου ή αν γουσταρω εντουραδες (εσυ δεν τογραψες?).
εγω τουλαχιστον ζητησα συγνωμη για την αναφορα μου σε σενα , εσυ οχι.
για το θεμα της ΚΤΜ, οταν αυτα που σας γραφω εδω και 10 μερες τα λεει και η μεγαλυτερη εταιρεια του χωρου, δεν σε προβληματιζουν?
οσο και να ψαχνετε, εκφραζω μονο την δικη μου αποψη και που απο οτι φαινεται βρισκει συμφωνο πολυ κοσμο.
δεν ρωτατε κανεναν αλλο γυρω σας?
φιλικα,
Θοδωρος
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: mavrofidi τους έφαγε(ς)...

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 25 Νοέμ 2006, 01:53

mavrofidi έγραψε:
ekarpod έγραψε:http://www.endurο.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=1&CPid=1348


Μανωλη παληκαρι μου,
εσυ εισαι?

long live Mac


Εγώ είμαι βρέ μαυροφίδι, μας αναστατώνεις δεν κοιτάς την δουλίτσα σου και την οικογενειά σου, θέλεις να έχεις και άποψη πιά...

Τρέχω και στο πρωτάθλημα της ΕΛΠΑ, τώρα πάλι τα τελευταία δύο χρόνια. Θές να μας το κόψεις και αυτό...

Πέραν της πλάκας αγαπητοί συμφορουμίτες το μαυροφίδι δεν είναι εγκάθετος κανενός, μπορώ να υπογράψω υπεύθυνη δήλωση του νόμου τάδε, εγώ και πολλοί άλλοι ότι τουλάχιστον δεν έχει κανένα ιδιοτελές κίνητρο και καμμία σχέση εδώ και πολλά χρόνια με το κύκλωμα να είστε σίγουροι είναι αγνός πατριώτης.

Απλά θέλει να έχει άποψη. Τόσο τρομερό είναι πιά.

Ασε που σε πολλά μπορεί να έχει και θεωρητικά δίκιο. Ασχετα αν θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά τα πράγματα...

Όταν αυτός έτρεχε εντούρο ελάχιστοι απο τους σημερινούς είχαν καβαλήσει καθαρόαιμο (έτσι λέγονταν τότε...)

Οπότε έχει δικαίωμα να λέει τη γνώμη του. Και θεωρώ ότι οι απόψεις του θα μπορούσαν να είναι πεδίο προβληματισμού και όχι αλληλοσπαραγμού και εν πάσει περιπτώσει σταματήστε όλοι τις επιθέσεις, ανακτήστε το χιούμορ σας και περιορίστε την αντιπαράθεση στην ουσία μην τυχόν και προκύψει κάτι θετικό.

Καληνύκτα και καλή τύχη

Μανόλης Καρποδίνης
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό ekarpod » 25 Νοέμ 2006, 01:54

όταν λέω όλοι εννοώ και εσύ μαυροφίδι που μας έφαγες...
Άβαταρ μέλους
ekarpod
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 14 Απρ 2006, 14:12
Τοποθεσία: Λαγονήσι, Αττική

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 26 Νοέμ 2006, 17:17

mavrofidi έγραψε:
doc έγραψε:Είδες που δεν τα ξέρεις λοιπόν? Και έχεις πολλά κενά!

Παρόλα αυτά τα λεφτά, που κάλυπταν το 60% του κόστους του κάθε αναβάτη, ΔΕΝ υπήρχαν αναβάτες να καλύψουν τις 6 θέσεις για έναν χρονοβόρο και δαπανηρό αγώνα στην Νέα Ζηλανδία!

Κι εγώ λοιπόν -για να ξέρεις- μπήκα για να συμπληρώσει η εξάδα!
Αν υπήρχαν περισσότεροι επιλαχόντες, σαφώς και υπήρχαν κριτήρια.
Αν θες να τα μάθεις πολύ ευχαρίστως.


ας δωσω κι εγω επιλεκτικα την απαντηση μου, οπως κι εσυ...
1. πολλα κενα μπορει να εχω, αλλα εχω και μικρες τσεπες...
2. χρειαζονται πολλα για να εχεις μια αξιοπρεπη παρουσια σαν Ελλαδα στο διεθνη χωρο, το να δουλεις σαν μια κλειστη παρεα και με υποκειμενικα κριτηρια δεν προαγει το σπορ, ουτε αναδεικνυει την προσπαθεια αυτων που συμμετεχουν σ' αυτη.
3. τοσο ακριβο ηταν αυτο το isde που δεν φτανανε τα 5.000 ευρα για τον καθενα? σκεψου ποσο θα βαλει η ΕΘΕΑ τις συμμετοχες το 2007.

και μια παρατηρηση:
μιλησα πριν λιγες μερες για αυλη και καποιοι παρεξηγηθηκαν.
σωστα, εδω προκειται περι στρουγγας. ηρθε ο τσοπανος και μαζευτηκανε τα προβατα. μηδενικη συμμετοχη (περιμενα πανω απο 24 ωρες για να το διαπιστωσω).
ok, τελος του thread, να το θαψουμε να μην το δουνε και τιποτε "απο τους αλλους".
ευχαριστω για την εμπειρια που μου δωσατε, να γνωρισω και καποιους αξιολογους κυριους, εστω και διαδικτυακα. Ξερετε, τον κυριο που εγινε μηχανολογος γιατι γουσταρε τορναδορους, τον αλλο που εγινε καπετανιος γιατι καλοβλεπε το καταρτι και τελος καποια μεγαλα ποιητικα ταλεντα...
καληνυχτα σας και
ελπιζω οχι στο επανειδειν....
Kai εγω σε λυπηθηκα γιατι εισαι μονο σου εναντιων ολων !(Τελικα για λυπηση εισαι !) Κριμα γιατι εισαι και μεγαλος ανθρωπος καιθα`επρεπε εσυ να διδασκεις ηθος αλλα μου φενεται οτι δεν ξερεις τι ειναι αυτο!Πραγματικα `κριμα !!!
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 26 Νοέμ 2006, 17:49

DRAGONFOX έγραψε:Kai εγω σε λυπηθηκα γιατι εισαι μονο σου εναντιων ολων !(Τελικα για λυπηση εισαι !) Κριμα γιατι εισαι και μεγαλος ανθρωπος καιθα`επρεπε εσυ να διδασκεις ηθος αλλα μου φενεται οτι δεν ξερεις τι ειναι αυτο!Πραγματικα `κριμα !!!


την λυπη σου κρατησε την για τον εαυτο σου και τους κολητους σου.
μαλλον δεν ξερετε τι σημαινει ηθος και οτι δεν σας βολευει το ονομαζετε ανηθικο.
σε επομενη συνεχεια θα σας εχω και την ετυμολογια της λεξης...

παντως να θυμασαι οτι ο καθενας μας εχει την πορεια του στο χωρο και απο αυτη κρινεται. οσο δε πιο μεγαλη ειναι αυτη, τοσο πιο αξιοπιστη ειναι και η κριση.
για τους χθεσινους πρεπει να περασουν μερικα χρονια ακομη....

αν θελεις να συνεχισουμε τα προσωπικα να μετονομασουμε το thread σε "το ηθος και το γκαζι...", αλλιως να πουμε κατι πιο ουσιαστικο.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Re: mavrofidi τους έφαγε(ς)...

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 27 Νοέμ 2006, 10:44

ekarpod έγραψε:Εγώ είμαι βρέ μαυροφίδι, μας αναστατώνεις δεν κοιτάς την δουλίτσα σου και την οικογενειά σου, θέλεις να έχεις και άποψη πιά...
Τρέχω και στο πρωτάθλημα της ΕΛΠΑ, τώρα πάλι τα τελευταία δύο χρόνια. Θές να μας το κόψεις και αυτό...
Πέραν της πλάκας αγαπητοί συμφορουμίτες το μαυροφίδι δεν είναι εγκάθετος κανενός, μπορώ να υπογράψω υπεύθυνη δήλωση του νόμου τάδε, εγώ και πολλοί άλλοι ότι τουλάχιστον δεν έχει κανένα ιδιοτελές κίνητρο και καμμία σχέση εδώ και πολλά χρόνια με το κύκλωμα να είστε σίγουροι είναι αγνός πατριώτης.
Απλά θέλει να έχει άποψη. Τόσο τρομερό είναι πιά.
Ασε που σε πολλά μπορεί να έχει και θεωρητικά δίκιο. Ασχετα αν θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά τα πράγματα...
Όταν αυτός έτρεχε εντούρο ελάχιστοι απο τους σημερινούς είχαν καβαλήσει καθαρόαιμο (έτσι λέγονταν τότε...)
Οπότε έχει δικαίωμα να λέει τη γνώμη του. Και θεωρώ ότι οι απόψεις του θα μπορούσαν να είναι πεδίο προβληματισμού και όχι αλληλοσπαραγμού και εν πάσει περιπτώσει σταματήστε όλοι τις επιθέσεις, ανακτήστε το χιούμορ σας και περιορίστε την αντιπαράθεση στην ουσία μην τυχόν και προκύψει κάτι θετικό.
Καληνύκτα και καλή τύχη
Μανόλης Καρποδίνης


Μανωλη γεια χαρα,
πραγματικα, θα επρεπε να κοιταω την δουλεια μου και την οικογενεια μου, αλλα δεν αντεχα αλλο αυτα που διαβαζα. ειπα κι εγω να πω την γνωμη μου.
αλλα ξερεις εδω, οταν δεν συμφωνεις μαζι τους εισαι ή ανηθικος (sic) ή εγκαθετος (μαλλον κρινουν εκ των ιδιων...).
που να τους την επεφτε ο Harla...
παντως σ' ευχαριστω για τα καλα σου λογια και τωρα που το καλοσκεφτομαι, λεω ν' αγορασω κανενα παλιο ΤΤ για να αρχισω παλι.
στο επανειδειν,
Θοδωρος Mavrofidis
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό Berg » 27 Νοέμ 2006, 11:01

Από ότι βλέπω Θόδωρε ξέρεις και τον Karpo αλλά και τον one and only Harla.

Λοιπόν εδώ στο forum είμαστε και άλλοι τις ίδιας παρέας που συνεχίζει εδώ και πολλά χρόνια μαζί. Το κακό με σένα είναι ότι δεν ρώτησες ποτέ να δεις σε ποιούς απευθύνεσαι όταν άρχισες να γράφεις στο forum.

Κάνε λοιπόν μια βόλτα από τα τρωκτικά στην Δημητρακοπούλου, ρώτα και τα ξαναλέμε.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Τα επόμενα δύο σαββατοκύριακα υπάρχουν αγώνες "Πρωταθλήματος Enduro" και "Attika Enduro Cup". Κάνε μια βόλτα και στους δύο για να σχηματίσεις μια άμεση γνώμη για το τι κατάσταση και επίπεδο επικτρατεί εν έτη 2006 σε οργάνωση - αγωνιζόμενους - θεατές.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό karka » 27 Νοέμ 2006, 11:09

ασε που δεν σε ειδαμε και απο πατρα μερια το Π.Σ.Κ.που μας περασε με το στρομ και τραχτεροτο λαστηχακι.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Berg » 27 Νοέμ 2006, 11:30

karka έγραψε:ασε που δεν σε ειδαμε και απο πατρα μερια το Π.Σ.Κ.που μας περασε με το στρομ και τραχτεροτο λαστηχακι.


Ας τον Ανδρέα να πάει στο Rider's Shop και να μάθει γιατί στην Πάτρα ήταν 4 συμμετοχές με την υποστήριξή του. Και τι είναι και οι αγώνες Rally Raid.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 27 Νοέμ 2006, 12:07

Berg έγραψε:Από ότι βλέπω Θόδωρε ξέρεις και τον Karpo αλλά και τον one and only Harla.
Λοιπόν εδώ στο forum είμαστε και άλλοι τις ίδιας παρέας που συνεχίζει εδώ και πολλά χρόνια μαζί. Το κακό με σένα είναι ότι δεν ρώτησες ποτέ να δεις σε ποιούς απευθύνεσαι όταν άρχισες να γράφεις στο forum.
Κάνε λοιπόν μια βόλτα από τα τρωκτικά στην Δημητρακοπούλου, ρώτα και τα ξαναλέμε.
ΠΡΟΤΑΣΗ: Τα επόμενα δύο σαββατοκύριακα υπάρχουν αγώνες "Πρωταθλήματος Enduro" και "Attika Enduro Cup". Κάνε μια βόλτα και στους δύο για να σχηματίσεις μια άμεση γνώμη για το τι κατάσταση και επίπεδο επικτρατεί εν έτη 2006 σε οργάνωση - αγωνιζόμενους - θεατές.


....ξερω κι αλλους πολλους....
δεν ξεκινησα καμμια επιθεση σε ανθρωπους που δεν γνωριζα.
οι υπολοιποι μπηκατε στη μεση γιατι θεωρησατε οτι καποιος ασχετος και αγνωστος προσβαλει τα ινδαλματα σας.
δεν νομιζω οτι πρεπει καποιος να εχει περγαμηνες ή να ειναι αριστοκρατης και ευγενης για να συμμετεχει στον χωρο σαν αθλητης ή σαν παραγοντας.
αυτα τα λενε αλλοι για να κανουν την δουλεια τους.
εχω σκοπο να ερθω (σαν θεατης) και στους 2 αγωνες. ισως να τα πουμε κι απο κοντα.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό Berg » 27 Νοέμ 2006, 12:09

mavrofidi έγραψε:οι υπολοιποι μπηκατε στη μεση γιατι θεωρησατε οτι καποιος ασχετος και αγνωστος προσβαλει τα ινδαλματα σας.


Ξεκόλα. Ινδάλματα έχουμε μόνο την Sklenaricova και άλλα συναφή. :oops: :oops: :oops:

mavrofidi έγραψε:εχω σκοπο να ερθω (σαν θεατης) και στους 2 αγωνες. ισως να τα πουμε κι απο κοντα.


Ραντεβού στα ΣΕΔ του Ποντίκη.
Τελευταία επεξεργασία από Berg και 27 Νοέμ 2006, 12:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 27 Νοέμ 2006, 12:11

karka έγραψε:ασε που δεν σε ειδαμε και απο πατρα μερια το Π.Σ.Κ.που μας περασε με το στρομ και τραχτεροτο λαστηχακι.

δεν νομιζω οτι το strom ειναι η καταληλοτερη επιλογη για αγωνιστικη χρηση.
εκτος αν θελεις να κανεις τον Σφακιανακη πλουσιο.
βεβαια, περι ορεξεως ουδεις λογος. καποτε ενα παληκαρι ετρεχε σε αγωνες με TDM 250 (αυτο το δικυλινδρο, αν θυμαστε)...
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό markd » 27 Νοέμ 2006, 12:42

mavrofidi έγραψε:δεν νομιζω οτι το strom ειναι η καταληλοτερη επιλογη για αγωνιστικη χρηση.
εκτος αν θελεις να κανεις τον Σφακιανακη πλουσιο.


Για δωσ' το μου να σου δείξω!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 52 επισκέπτες