Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι γίνεται με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro????

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό karka » 27 Νοέμ 2006, 16:19

βεβαια, περι ορεξεως ουδεις λογος. καποτε ενα παληκαρι ετρεχε σε αγωνες με TDM 250 (αυτο το δικυλινδρο, αν θυμαστε)...


ναι και με το στορμ ετρεχες αρκει να το ηθελες,εκτος και αν ηθελες να παρεις πρωταθλημα οποτε...
για παραδειγμα δυο μπεμπε 1100-1150 ειδαν την εκκινηση.

οσο για την μνημη γενικως...
φαινεται οτι εχοντας καιρο να ασχολιθεις με το σπορ εχεις επιλεκτικα κρατισει μερικα κοματια απο το περελθον τα οποια ειναι και αυτα λαθος και για τα υπολοιπα ... πλαθεις ιστοριες.

το παλικαρι με το TDM το δυομιση το λεγαν κωστα ... (δεν λεω επιθετο για τους γνωστους λογους) σημερα ειναι ζητας και ετρεχε με TDR250 και οχι με TDM μιας και η γιαμαχα δεν κατεβασε ποτε τα κυβικα της TDM τοσο χαμηλα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 27 Νοέμ 2006, 18:53

μ' αρεσουν οι παρατηρησεις, διορθωνομαι....
το κακο ομως μ' εσας ειναι οτι για το θεμα του thread δεν ανοιγετε κουβεντα.
κοινως, σφυριζετε αδιαφορα...
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό drMel » 27 Νοέμ 2006, 19:02

mavrofidi έγραψε:μ' αρεσουν οι παρατηρησεις, διορθωνομαι....
το κακο ομως μ' εσας ειναι οτι για το θεμα του thread δεν ανοιγετε κουβεντα.
κοινως, σφυριζετε αδιαφορα...


σε τι βάση να συζητήσουμε, στο είπα και στο άλλο thread, ότι έβγαλες το ευχολόγιο με τις 4 εντολές και δεν αναφέρεσαι πουθενά επί της ουσίας.
Αναλυτικά, πές κάτι, ποιοι??? πώς??? κλπ, κλπ.
Είμαι σίγουρος πιά ότι δεν είσαι κατευθυνόμενος, αλλά μοιάζει λές και στα υπαγορεύουν. Δεν φταίμε εμείς που σε παρεξηγούμε, είσαι παρεξηγήσιμος.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 27 Νοέμ 2006, 19:17

mavrofidi έγραψε:μ' αρεσουν οι παρατηρησεις, διορθωνομαι....
το κακο ομως μ' εσας ειναι οτι για το θεμα του thread δεν ανοιγετε κουβεντα.
κοινως, σφυριζετε αδιαφορα...
Kυριε μαυροφιδι απο οτι καταλαβα θα πρεπει να ειχατε βαρετη ζωη πριν και κανεις δεν πρεπει να σας εδινε σημασια !! :? Γιατι βλεπω οτι απο την στιγμη που σας πηραν σοβαρα 5-10 ατομα εχει αγαλιασει η ψυχη σας :twisted: και οταν δεν σας απαντα καποιος πετατε και λιγο λαδι στην φωτια .Νιωθετε τοσο ωραια που θα ξαναρχησετε το enduro και σε λιγο καιρο θα τρεχετε και σε rally raid ,τελικα γιατι κανεις ολη αυτη την φασαρια αφου βλεπεις οτι κανης δενθελει το κακο των αγωνων ,γιατι δεν συζητας ομορφα και ωραια αλλα προκαλεις και δημιουργεις εμπαθειες! :wink:
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό axelkal » 27 Νοέμ 2006, 19:22

δεν νομιζω οτι το strom ειναι η καταληλοτερη επιλογη για αγωνιστικη χρηση.
εκτος αν θελεις να κανεις τον Σφακιανακη πλουσιο.
βεβαια, περι ορεξεως ουδεις λογος. καποτε ενα παληκαρι ετρεχε σε αγωνες με TDM 250 (αυτο το δικυλινδρο, αν θυμαστε)...


Θυμόμαστε - θυμόμαστε !!!!
Μάλον εννοείς TDR 250 & αναφέρεσαι στον πρωταθληματικό
αγώνα enduro , στα Μέγαρα το 1991 . :D :D

VAYA CON DIOS
Άβαταρ μέλους
axelkal
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 08:04
Τοποθεσία: kantza-pallini

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 27 Νοέμ 2006, 20:08

drMel έγραψε:σε τι βάση να συζητήσουμε, στο είπα και στο άλλο thread, ότι έβγαλες το ευχολόγιο με τις 4 εντολές και δεν αναφέρεσαι πουθενά επί της ουσίας.
Αναλυτικά, πές κάτι, ποιοι??? πώς??? κλπ, κλπ.
Είμαι σίγουρος πιά ότι δεν είσαι κατευθυνόμενος, αλλά μοιάζει λές και στα υπαγορεύουν. Δεν φταίμε εμείς που σε παρεξηγούμε, είσαι παρεξηγήσιμος.


Ας γραψω τωρα αυτα που μου υπαγορευσαν:
Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι καποτε οι αγωνες μοτοσυκλεττας θα πρεπει να αποκτησουν αθλητικη υποσταση. Πρεπει δηλαδη η αρχη του σπορ να ειναι μια αθλητικη ομοσπονδια. Οπως βλεπεις, δεν λεω οτι πρεπει να ειναι η ΟΜΕ ή η ΜΟΤΟΕ. Ισως να ειναι μια απο τις παραπανω, ισως και ενας νεος σχηματισμος στα πλαισια βεβαια των αντιστοιχων νομων που διεπουν τον αθλητικο χωρο.
Αυτη ειναι η αρχη των παντων για να γινουν βηματα προς τα εμπρος. Σε αλλη περιπτωση ο χωρος θα μεινει παγιδευμενος σε ενα συστημα που τοσα χρονια ειναι αναποτελεσματικο και ιδιαιτερα ΑΥΤΑΡΧΙΚΟ. Μπορεις να το καταλαβεις αυτο, απο την επαρση με την οποια μιλανε οι αντιπροσωποι του, αλλα και οι διαφοροι παρατρεχαμενοι.
Σε ενα δημοκρατικο συστημα "διαχειρισης των αγωνων" δεν μπορουν να υπαρχουν ουτε ΑΡΙΣΤΟΙ (!!!) ουτε μονιμοι διοικητες. Οσοι κανουν την δουλεια τους σωστα θα πρεπει να παραμενουν στη θεση τους. Αν οχι περνουν την θεση τους οι ΙΚΑΝΟΤΕΡΟΙ. Στις δημοκρατιες δεν υπαρχουν αδιεξοδα.
Για ολα αυτα υπαρχει συγκεκριμενη διαδικασια που την προβλεπουν οι αθλητικοι νομοι.
Σημαντικη συμμετοχη σε ολα αυτα πρεπει να εχει ο ΣΑΜΕ. Θα αποτελεσει τον καταλυτη των εξελιξεων και θα τις κατευθυνει σε οφελος των αναβατων. Προφανως και θα συμμετεχει δι' αντιπροσωπων.
Αυτα για αρχη.

ο παρεξηγησιμος...
ΥΓ πρεπει να δουλευω κιολας, δεν ειναι η μονη μου ασχολια η διαδικτυακη αλληλογραφια
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Νοέμ 2006, 00:35

εκτος του να δουλευεις, δεν λες να ξυπνησεις κιολας?

σε ποιο σπορ υπαρχει δημοκρατια?
ξερεις κανα ποδοσφαιρο χωρις κοκαλη, βαρδινογιαννη και καμια δεκαρια παρατρεχαμενους τους που βγαζουν εξτρα μεροκαματο με τις "διευκοληνσεις" που τους κανουν?
ξερεις κανα αλλο σπορ που κατα καιρους να μην εχει κανει μεγαλο μπαμ κατι?

αν πραγματι ησουν μεσα θα ηξερες ποιοι ειναι ολοι αυτοι οι ομοσπονδιακοι που νιαζονται για το καλο μας.
θα ηξερες οτι για δεκαετιες δεν κανουν αλλη δουλια εκτος απο αυτη.
θα ηξερες για επιδοτισεις και πολιτικα παιγνιδια που φεραν το θεμα ομοσπονδια στην επιφανια.
θα ηξερες για μερικους ομοσπονδιακους που μεχρι και να πολιτευθουν εφτασαν αρκει να καταφερουν να χωθουν στα κολπα για την μεγαλη κονομα.
κολπο γκροσσο και εδω.

στο ξαναλεω το αυταρχικο αυτο συστημα εδωσε αξιοπηστια στους αγωνες.
ολοι αυτοι που ευαγγελιζονται σημερα μια ομοσπονδια πριν απο 15 χρονια κοβαν και ραβαν κανονισμους και αναβατες αναλογα με την καβλ@ τους.

καλα ολα αυτα περι δημοκρατιας και αδιεξοδου αλλα δεν πατανε στην ουσια.
και η ουσια ειναι οτι αν δεν κανει παιγνιδι η ελπα τοτε ποιος?
τα κουρασμενα - πεινασμενα παλικαρια απο καποια ομοσπονδια?
εκει να δεις ματς που εχει να γινει.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 28 Νοέμ 2006, 10:40

karka έγραψε:εκτος του να δουλευεις, δεν λες να ξυπνησεις κιολας?
σε ποιο σπορ υπαρχει δημοκρατια?
ξερεις κανα ποδοσφαιρο χωρις κοκαλη, βαρδινογιαννη και καμια δεκαρια παρατρεχαμενους τους που βγαζουν εξτρα μεροκαματο με τις "διευκοληνσεις" που τους κανουν?
ξερεις κανα αλλο σπορ που κατα καιρους να μην εχει κανει μεγαλο μπαμ κατι?
αν πραγματι ησουν μεσα θα ηξερες ποιοι ειναι ολοι αυτοι οι ομοσπονδιακοι που νιαζονται για το καλο μας.
θα ηξερες οτι για δεκαετιες δεν κανουν αλλη δουλια εκτος απο αυτη.
θα ηξερες για επιδοτισεις και πολιτικα παιγνιδια που φεραν το θεμα ομοσπονδια στην επιφανια.
θα ηξερες για μερικους ομοσπονδιακους που μεχρι και να πολιτευθουν εφτασαν αρκει να καταφερουν να χωθουν στα κολπα για την μεγαλη κονομα.
κολπο γκροσσο και εδω.
στο ξαναλεω το αυταρχικο αυτο συστημα εδωσε αξιοπηστια στους αγωνες.
ολοι αυτοι που ευαγγελιζονται σημερα μια ομοσπονδια πριν απο 15 χρονια κοβαν και ραβαν κανονισμους και αναβατες αναλογα με την καβλ@ τους.
καλα ολα αυτα περι δημοκρατιας και αδιεξοδου αλλα δεν πατανε στην ουσια.
και η ουσια ειναι οτι αν δεν κανει παιγνιδι η ελπα τοτε ποιος?
τα κουρασμενα - πεινασμενα παλικαρια απο καποια ομοσπονδια?
εκει να δεις ματς που εχει να γινει.


ρε μεγαλε,
αν το ονειρο σου ειναι να γινεις ο Κοκκαλης της μοτοσυκλεττας, δεν θα τα καταφερεις. δεν ειναι ο ιδιος χωρος με το ποδοσφαιρο. δεν υπαρχουν χουλιγκανοι, ουτε οικονομικα συμφεροντα. και αυτα που υπηρχαν μεχρι χτες, σημερα "την κανουν". διαβασες τις δηλωσεις του Κοντου. νομιζω οτι σας φτυνει, μην νομιζετε οτι ψιχαλιζει....
το enduro αν υπαρχει, οπως υπαρχει σημερα, δεν υπαρχει γιατι ο Δαρδουφας εβγαζε διαδρομες και εκανε σημανση. υπαρχει γιατι καποιοι μ@λ@κες σαν κι εμενα παιζανε κλεφτες κι αστυνομους με τους τοπικους αστυνομικους. αυτο το μαγαζι, κολητε, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΤΙΣΑΜΕ και δεν στο χαριζουμε. διαχειρισου το σωστα.
συμφωνω: το "νοιαζομαι για σενα" δεν υπαρχει. αλλα απαντω: χρειαζεται ελεγχος και διαφανεια σε ολα. κατι που μια λεσχη δεν μπορει να προφερει. γιατι η ΕΛΠΑ ειναι μονο μια λεσχη. δεν ειναι ομοσπονδια γαι να διοικει το αθλημα. εχω την εντυπωση, οτι αν θελησει μπορει και αυτη να συμμετεχει σε μια ομοσπονδια μοτοσυκλεττας.
γιατι μια ομοσπονδια (οποια και να ειναι) δεν μπορει να ειναι καλυτερη απο την ΕΛΠΑ που ξερουμε?
φιλικα,
ο mavrofidis
ΥΓ νομιζω οτι δεν ειναι κακο να δουλευει καποιος για να ζησει, το κακο ειναι να "δουλευει" τους αλλους γι τον ιδιο σκοπο.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 13:37

Μήπως συνεχίζεις να είσαι εριστικός??
Και πάλι χωρίς ουσιαστικές θέσεις αυτοαναιρείσαι αποκαλώντας τους αγώνες μαγαζί που το έκτισες εσύ και δεν το χαρίζεις.
Δεν βλεπω και πολύ δημοκρατία στα λεγομενά σου και ακόμα καμμία ουσιαστική θέση.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 28 Νοέμ 2006, 15:40

drMel έγραψε:Μήπως συνεχίζεις να είσαι εριστικός??
Και πάλι χωρίς ουσιαστικές θέσεις αυτοαναιρείσαι αποκαλώντας τους αγώνες μαγαζί που το έκτισες εσύ και δεν το χαρίζεις.
Δεν βλεπω και πολύ δημοκρατία στα λεγομενά σου και ακόμα καμμία ουσιαστική θέση.


παρατηρω τα εξης:
1. με βρισκεις εριστικο (εμενα κι οχι τους αλλους...)
2. γραφεις οτι δεν εχω ουσιαστικες θεσεις
3. δεν βλεπεις πολυ δημοκρατια στα γραφομενα μου
μηπως πασχεις απο δυσλεξια και δεν καταλαβαινεις αυτα που διαβαζεις?
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 15:49

όχι καρατσεκαρισμένο απο γιατρό, δεν πάσχω απο καμμία πάθηση που να με δυσκολεύει μαθησιακά ή στην αντίληψη μου, είμαι ομολογουμένως κουρασμένος απο το διάβασμα αυτο τον καιρό, αλλά μέχρι στιγμής τα έχω 400.
Δεν διακρίνω καμμία ουσιαστική θέση στα λεγομενά σου και επιμένω ότι φράσεις του τύπου "εμείς το χτίσαμε το μαγαζί τράβα αλλού" δεν ταιριάζουν σε κανέναν δημοκράτη.
Εμμένεις στα 4 σημεία που έχεις θέσει ώς προϋποθέσεις τα οποία δεν προασπίζεσαι με θέσεις αλλά με επιθέσεις.
Θα ήθελα πραγματικά να μάθω απο κάποιον με την ιστορία σου(έψαξα, έμαθα και ξέρω) στους αγώνες κάποια ουσιώδη που μπορεί να με κάνουν πραγματικά να δώ την κατάσταση με άλλο μάτι.
Και δεν με βοηθάς καθόλου, δεν σε καταλαβαίνω και σύ μου την λές κιόλας???
Γίνε πιο ξεκάθαρος, αυτό σου ζητάω.... Ισως να βοηθήσεις και άλλους να καταλάβουν

Μελέτης
drMel
 

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Νοέμ 2006, 16:02

ΜΕΓΑΛΕ... για να σε προσφωνισω οπως και εσυ, εισαι μακρυα νυχτωμενος.
ετσι για να τελειωνουμε σε πρωσοπικο επιπεδο το ονειρο μου το κανω πραξη εδω και πολυ καιρο και επιβραβευωμε εχωντας την αναγνωριση που μου αξιζει αναλογα με το αποτελεσμα που εχουν οι αγωνες που διοργανωνει η λεσχη μου.
μια λεσχη υπαρκτη με πραγματικα πρωσοπα και δυνατοτητες και οχι λεξεις σε καποιες σελιδες ενος καταστατικου.
απατασαι αν πιστευεις οτι δεν υπαρχουν και εδω οικονομικα συμφεροντα. εξου και η "αποφαση" του κοντου.
οσο για το μαγαζι που εχτισες εσυ και οι κολητοι σου παραγκα ηταν με στραβα δοκαρια, που αφηναν τον καθεναν να κανει οτι θελει.
γιαυτο και τελικα χρειαστηκε η δικτακτορια της ελπα οπως την αποκαλεις να βαλει σειρα στο παιγνιδι.
για ελα και δειξε μου λιγη διαφανεια στην περιφημη ομοσπονδια.
μιλα, αλλα να ξερεις.
περιμενουν επιδοτησεις και επιχοριγησεις να γεμισουν για αλλη μια φορα της τσεπες τους.
υπαρχει περιπτωση το ελληνικο κρατος να χωριγησει ακομα εναν αθλιτικο χωρο?
του περισευουν λεφτα? η το εκανε και χτες?
ξερεις που πονταρει η ελπα? στο οτι μεχρι τωρα το ελληνικο κρατος δεν εχει δωσει δραχμη και ομως αγωνες γινονται
λες να θελει το υπουργειο να βαλει και αλλον μπελα στο κεφαλι του?
και στο κατω κατω, αν πραγματικα θελει καποιος να κανει αγωνες δεν εχει αναγκη της επιδοτησεις, τι ειναι αγροτης και περιμενη τον ελγα?
να βγει στην αγορα και αναλογα με την ικανοτητα του θα παρει και τα χρηματα που του αναλογουν.
και εδω μιλω σαν μελος λεσχης "οραγωντης" που σε εναν χρονο εχουμε τρια στα τρια απο οργανωση.
επιδει λοιπον το ξερω απο μεσα το παιγνιδι και μιλω εκ του αποτελεσματος και επι της ουσιας σε διαβεβαιω οτι με το δικο μου λιγο μυαλο και με την δικη μου λιγη σκεψη, δεν συμφερει το θεμα ομοσπονδια.
τουλαχιστον με τα ατομα που τωρα κινουν τα νηματα αυτα.
και επιδει για αυριο ξερει μονο ο θεος τι θα γινει, για σημερα αυτη ειναι η γνωμη μου.
δεν εχω κανενα ποστο στην ελπα, δεν πουλαω ουτε εχω πουλισει ποτε μου ουτε ενα ζευγαρι μανετες για να μπορεις να πεις οτι εχω συμφερων και στην λεσχη που ανοικω ειναι ανοιχτη σε οποιαδηποτε οικονομικο ελεγχο.

αυτα με πραξεις και εργα ΣΗΜΕΡΑ. ΚΑΙ ΟΧΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 28 Νοέμ 2006, 16:16

drMel έγραψε:όχι καρατσεκαρισμένο απο γιατρό, δεν πάσχω απο καμμία πάθηση που να με δυσκολεύει μαθησιακά ή στην αντίληψη μου, είμαι ομολογουμένως κουρασμένος απο το διάβασμα αυτο τον καιρό, αλλά μέχρι στιγμής τα έχω 400.

μην το παιρνεις σοβαρα, ενα αστειο εκανα
drMel έγραψε:Δεν διακρίνω καμμία ουσιαστική θέση στα λεγομενά σου και επιμένω ότι φράσεις του τύπου "εμείς το χτίσαμε το μαγαζί τράβα αλλού" δεν ταιριάζουν σε κανέναν δημοκράτη.

δεν γραφω "εμείς το χτίσαμε το μαγαζί τράβα αλλού" αλλα "ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΤΙΣΑΜΕ και δεν στο χαριζουμε. διαχειρισου το σωστα"
drMel έγραψε:Εμμένεις στα 4 σημεία που έχεις θέσει ώς προϋποθέσεις τα οποία δεν προασπίζεσαι με θέσεις αλλά με επιθέσεις.

τα κουβεντιασαμε και δεν τα υπερασπιστηκα ή καποιοι τα διαβασαν και εβαγαλαν σπυρια?
drMel έγραψε:Θα ήθελα πραγματικά να μάθω απο κάποιον με την ιστορία σου(έψαξα, έμαθα και ξέρω) στους αγώνες κάποια ουσιώδη που μπορεί να με κάνουν πραγματικά να δώ την κατάσταση με άλλο μάτι.

για να εχεις αποψη δεν χρειαζεται να εχεις ιστορια, αλλα ανοιχτο μυαλο και να κοιτας μπροστα. δεν θα καταληξουμε πριν μιλησουμε να στελνουμε και το βιογραφικο μας...
drMel έγραψε:Και δεν με βοηθάς καθόλου, δεν σε καταλαβαίνω και σύ μου την λές κιόλας???
Γίνε πιο ξεκάθαρος, αυτό σου ζητάω.... Ισως να βοηθήσεις και άλλους να καταλάβουν
Μελέτης

περιμενω κι εγω καποια συμφωνια ή διαφωνια για να κουβεντιασουμε.
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 16:37

δεν είναι ξακάθαρα όσα λές για να μπορεί κάποιος να διαφωνήσει ή να συμφωνήσει επι της ουσίας.
Είναι πολύ γενικά.
Σε ρώτησα, ποιά λέσχη αθλητική??? Νέα, ή κάποια απο τις υπάρχουσες?
Αν πρόκειται για νέα, τι μορφή πρέπει να έχει, οι μέχρι τώρα λέσχες δεν έδειξαν ούτε και αυτές τον καλύτερο εαυτό τους.
Σύνδεσμος οδηγών, ποιός, πώς και με ποιούς?
Αποφυγή των νομικών κωλυμάτων? Ποια είναι αυτά, τι εμποδίζουν?
Τα περί κοινοποίησης και προσφυγών τα κατάλαβα.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό ullyses » 28 Νοέμ 2006, 19:26

συγνώμη που φυτρώνω εκεί που δεν με σπέρνουν, απλά ήθελα να θέσω ως υποενότητα στο γενικευμένο θέμα... μέχρι που φθάνει η ευθύνη των αγωνιζομένων ?

μήπως και αυτοί πρέπει να κάνουν την αυτοκριτική τους ? μήπως πρέπει να κοιτάξουν το συνολικό και όχι το ατομικό καλό ?

απλά έτυχα σε μια κουβέντα στην οποία σωστά εκφράστηκαν διάφορα γεγονότα για τα οποία αγωνιζόμενοι δεν θα πρέπει να είναι υπερήφανοι... πώς περνάνε ελέγχους και με ποιά συμπεριφορά ? μήπως μερικοί τυγχάνουν ελαστικότερου ελέγχου ?

θα μου άρεσε να υπήρχε περισσότερη αυτοκριτική.... είναι το σημείο το οποίο ξεκινάει η όποια διόρθωση... ταπεινά και ειλικρινά

ελπίζω να φτιάξουν τα πράματα για όλους και να υπάρχει ανάπτυξη του αθλήματος! :wink:
"Να είσαι η αλλαγή που θέλεις να δεις στον κόσμο"
ullyses
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 29 Μαρ 2005, 13:15
Τοποθεσία: στον δρόμο για την.....Ιθάκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 39 επισκέπτες