Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τι γίνεται με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro????

Enduro, Scramble, Supermoto, Trial κ.α.

Δημοσίευσηαπό alexandros » 16 Νοέμ 2006, 18:21

alexandros έγραψε:
alexandros έγραψε:Μην μας υποτιμάτε παρακαλώ συνεχίζοντας να γράφετε ανυπόγραφα, θα ήταν χάσιμο χρόνου για όλους.

ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό axelkal » 16 Νοέμ 2006, 18:26

Απο ποτε στα forum χρειαζεται διαβατηριο ή ταυτοτητα για να γραψεις αυτα που θελεις ?


Από τότε που κάποιοι κρυμένοι στην ανωνυμια τους ,
αποκαλούν κάποιους άλλους που συμετέχουν σε
αυτά "χάνους" .

VAYA CON DIOS
"IN MUD WE TRUST"

"TEAM 100+"
Άβαταρ μέλους
axelkal
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 08:04
Τοποθεσία: kantza-pallini

Τι γίνεται;

Δημοσίευσηαπό geco » 16 Νοέμ 2006, 18:42

mavrofidi έγραψε:Απο ποτε στα forum χρειαζεται διαβατηριο ή ταυτοτητα για να γραψεις αυτα που θελεις ?
Ωραια δημοκρατια. Για το θεμα ομως δεν ακουσα τιποτε...


Φίλε "Μαύρο φίδι" καλώς όρισες στην ενότητα !

ΕΔΩ γνωριζόμαστε μεταξύ μας και για αυτό είμαστε λίγο προσεκτικοί στις εκφράσεις μας.

Αν η ανωνυμία επιτρέπει κακοήθεια και ψεύτικη μαγκιά από ανθρώπους που βρίζουν ή ειρωνεύονται χωρίς να προτείνουν λύσεις δεν μας αρέσει καθόλου!

Αν νομίζεις ότι τα κονομάνε εις βάρος μας, ονόμασέ τους !

Αν δεν σου αρέσει το εντούρο όπως έγινε, προσπάθησε να κάνεις κάτι.

Αν νομίζεις ότι κάτι δεν πάει καλά, πες το.

Το στυλάκι του ποστ σου πάντως δεν ήταν το καλύτερο.

Αν θεωρείς την Δημοκρατία εντελώς ... ασύδοτη, κάπου τα έχεις μπερδέψει !

Φιλικά

Γιώργος Οικονομάκος
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 16 Νοέμ 2006, 22:29

Φίλε Γιώργο,
γνωριζομαστε περιπου 1/4 του αιώνα και μια και μου εγραψες, θα σου απαντήσω κι εγω (ενυπογραφα).
Θα αρχίσω πρωτα μ' αυτα που μου γραφεις.
ΕΔΩ γνωριζόμαστε μεταξύ μας και για αυτό είμαστε λίγο προσεκτικοί στις εκφράσεις μας. δεν νομιζω οτι δεν ημουν προσεκτικος στις εκφρασεις μου. Παντως αν δεν τα γραφω τοσο καλα την επομενη φορα θα ζητησω την βοηθεια φιλολογου. Για να φτασω τουλαχιστον το επιπεδο σας.
Αν η ανωνυμία επιτρέπει κακοήθεια και ψεύτικη μαγκιά από ανθρώπους που βρίζουν ή ειρωνεύονται χωρίς να προτείνουν λύσεις δεν μας αρέσει καθόλου! Η ανωνυμια που ουσιαστικα δεν υπαρχει (ουδεποτε εβγαλα μεροκαματο απο την μοτοσυκλεττα και δεν εχω κατι να φοβηθω...) ειναι συνηθες φαινομενο στο internet, κατι που εσεις οι νεοδικτυωμενοι δεν γνωριζετε ισως... Τις λυσεις που θα ηθελες να σου προτεινω, τις ειχα προτεινει από την δεκαετια του 80, τοτε που η παρεα της ΛΕΜΟΤ θεμελιωνε το enduro στην Ελλαδα και που καποιοι γνωστοι έτρεχαν σε ασφαλτινα enduro sprint με roadbook. (το ξανακουβεντιαζουμε αν θελεις...)
Αν νομίζεις ότι τα κονομάνε εις βάρος μας, ονόμασέ τους ! Εσυ τι νομιζεις? Υπαρχουν οικονομικα συμφεροντα στο χωρο? Γιατι μια χαρτοπαικτικη λέσχη θελει να κηδεμονευει τον χωρο?
Αν δεν σου αρέσει το εντούρο όπως έγινε, προσπάθησε να κάνεις κάτι. Στα 46 μου δεν μπορω να κανω σχεδον τιποτε, μπορω ομως να κρινω εναν χωρο για τον οποιο εδωσα τον κοπο μου και πολλα χρονια απο τη ζωη μου. Δεν εχω δικαιωμα να τον ποναω?
Αν νομίζεις ότι κάτι δεν πάει καλά, πες το.
Αυτο κανω.
Το στυλάκι του ποστ σου πάντως δεν ήταν το καλύτερο.
Την επομενη φορα θα στο στειλω να το διορθωσεις πριν το δημοσιευσω....
Αν θεωρείς την Δημοκρατία εντελώς ... ασύδοτη, κάπου τα έχεις μπερδέψει
Θυμιζει κατι απο απο Γκαιμπελς: "οποιος διαφωνει μαζι σου ειναι ασυδοτος", παλιοτερα ηταν Εβραιος...
φιλικα (το οτι διαφωνω μαζι σου δεν σημαινει οτι δεν σε θεωρω φιλο μου),
Θόδωρος Καραντίας

ΥΓ 1. για τους υπολοιπους κυριους, αν δεν σας φτανει το ονομα μου να σας δωσω και το τηλεφωνο μου, ισως ετσι θεωρησετε την γνωμη μου επωνυμη
2. για αρση καθε παρεξηγησης ακολουθει το 1ο μηνυμα με επεξηγησεις...
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 16 Νοέμ 2006, 22:42

Αναδημοσιευση της αναδημοσιευσης....
(περιμενα απαντηση απο τον Δημητρη γιατι αυτον αφορα...οταν γυρισει με το καλο)


Αναδημοσιεύω και απαντω...
ΜΗΝ απαγοητεύεσαι!!! ΜΗΝ μασάς...
Αν δεν υπάρχαν τα τσαμπιόνια, δεν θα υπήρχαν και οι ερασιτέχνες - εραστές του αθλήματος,
αλήθεια υπαρχουν? δεν πιστευω να συμπεριλαμβανεις και τον εαυτο σου σ' αυτους? (οχι στους πρωταθλητες, αλλα στους ερασιτεχνες)
και το αντίστροφο... Αν δεν υπήρχαν οι "κακοί" δεν θα υπήρχαν και οι καλοί". να και οι ευαγγελικές ρήσεις...
Αν δεν υπήρχαν τα φιλικά, δεν θα υπήρχαν τα πρωταθληματικά... λεμε πρωταθλημα και γεμιζει το στομα μας. αν αυτο ειναι το πρωταθλημα που ονειρευεστε τοτε χαλαλι σας... (οι ικανοποιημενοι να σηκωσουν το χερι τους)
Αν δεν υπήρχαν οι εντουροβόλτες, δεν θα υπήρχαν οι αγώνες! λαθος, οι εντουροβολτες υπηρχαν πολυ πριν τους αγωνες. Οι αγωνες γεννηθηκαν απο την αναγκη καποιων του χωρου να κονομησουν. (...το συζηταμε? )
Και στο κάτω, κάτω, μην ξεχνάς ότι τρέχουμε αγώνες, και μάλιστα μηχανοκίνητους, οι οποίοι κοστίζουν! συμφωνοι, στον καπιταλισμο τα παντα στοιχιζουν. Το θεμα ειναι ομως οτι καποιοι κονομανε εις βαρος μας... (δεν ειδα κανενα αγωνα ή trail ride χωρις συμμετοχη... ή καποιον να στηνει αγωνες χωρις να πληρωνεται ουτε την βενζινη του... καποτε ομως γινοντουσαν κι αυτα)

Τι να κάνουμε! Ασχολούμαστε με "ακριβό" σπορ...! ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΠΟΦΘΕΓΜΑ....

Λάθος, μην νομιζετε οτι ειμαι κακος. Προσπαθω νας σας ξυπνησω γιατι νομίζω οτι κοιμάστε με τα τσαρούχια (ή με μπότες motocross). Αν μετα απο 30 χρονια ύπαρξης του enduro στη χωρα μας αύτο είναι που μας (σας) αξίζει, χαλαλι σας. Είδα τα αποτελέσματα της 1ης μέρας του 6 days και καταλαβα για μια ακομη φορα που βρισκομαστε. Εσεις καταλαβατε?
Ναναι καλά οι άρχοντες του σπορ και οι παρατρεχάμενοί τους....

Αν στα παραπανω διαβαστε κατι υβριστικο, παρακαλω να μου υποβαλλετε μηνυση.
Ευχαριστω,
Θοδωρος Καραντιας
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Ax ! Bρε Θόδωρε !

Δημοσίευσηαπό geco » 17 Νοέμ 2006, 00:34

Θοδωρή,

εμφανιζεσαι μετά από χρόνια και είσαι τουλάχιστον προκλητικός!

Κανονικά αντί απάντησης θα αρκούσε ένα απλό "Αει μαμήσου" αλλά επειδή μας διαβάζουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν όλες τις λεπτομέρειες, ας το παιδέψουμε λίγο !

Τι πάει να πει "δεν έβγαλα ποτέ μεροκάματο από την μοτοσυκλέττα και δεν έχω τίποτα να φοβηθώ" ; Δηλαδή εγώ που εδώ και 30 χρόνια ζω ΑΠΟ και ΓΙΑ την μοτοσυκλέτα θα έπρεπε να φοβάμαι ; Μήπως κάνω κάτι ανήθικο ;

Εξήγησέ μου σε παρακαλώ, σε μένα τον νεοδικτυωμένο, τι σκοπό εξυπηρετεί η ανωνυμία στο ιντερνετ; Εκτός άν έχεις λόγους να κρύβεσαι σε τι άλλο χρειάζεται;

Αντιπαρέρχομαι τις ειρωνίες σου γιά τους φιλολόγους και το επίπεδο και να μου το στείλεις να το διορθώσω κλπ.

Εφτασες λες 46 και δεν μπορείς να κάνεις πιά τίποτα και τα έλεγες εσύ από παλιά αλλά εμείς δεν σε ακούγαμε κλπ, κλπ.

Εγώ στα 53 μου εξακολουθώ και τρέχω σε αγώνες, πηγαίνω στα γυμναστήρια, πέφτω, τραυματίζομαι, προσπαθώ, συμμετέχω, ξοδεύω, δοκιμάζομαι, ζορίζομαι, ζώ !!!

Εσύ τι παραπάνω κάνεις δηλαδή;

Εγώ έκανα γιά πάνω από 20 χρόνια τον οργανωτή, τον κριτή, τον τεχνικό έφορο, τον αλυτάρχη , τον αγωνοδίκη μέχρι και σε αγώνες του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος !

Έκανα πιστεύεις λίγα γιά αυτό το σπόρ; Εσύ τι ακριβώς έκανες;

Αυτά με τον Γκαίμπελς και τους εβραίους πες τα αλλού ! Δεν σου ζήτησα να συμφωνήσεις ! Η ασυδοσία είχε να κάνει με την ανωνυμία και το κρύψιμο πίσω από αυτήν!

Και εγώ σε θεωρώ φίλο μου Θόδωρε, αλλά δεν μπορώ να ακούω τέτοιες ... παπαριές !

Όπως και νά 'ναι σε ευχαριστώ που ήρθες (Ξανά) να μας ξυπνήσεις αφού κοιμόμαστε με τις ... τσαρουχόμποτες !

Δεν άκουσα εκτός από το "υφάκι" του επαϊοντος κάτι αφυπνιστικό όμως !

Γιά ανάλυσέ το λίγο !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Ax ! Bρε Θόδωρε !

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 17 Νοέμ 2006, 11:46

Σε δουλειά να βρισκόμαστε.....
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 17 Νοέμ 2006, 12:15

Γιώργο,
μερικες φορες τα φαντασματα ειναι καλοπροαιρετα. Δεν νομιζω οτι δεν δικαιουμαι να εχω αποψη. Αυτη προσπαθησα να εκφρασω και αντι απαντησης το μονο που δεχτηκα απο τον "χωρο" ηταν προσωπικες επιθεσεις.
Δεν ειδα καποια απαντηση ή καποια αποψη για το "πακετο".
Μπορει να μην βρισκομαι μεσα στα πραγματα, αλλα μαθαινω τα νεα σας και βλεπω ποσο εχετε προχωρησει το σπορ....
Τωρα ας πάμε στα προσωπικα:
Πρωτα-πρωτα νομιζω οτι το "αχ Θοδωρε" δεν νομιζω να μου ταιριαζει. Περασα απο τον χωρα και δεν νομιζω να αφησα τετοια εντυπωση για τον ευατο μου.
Δευτερο, νομιζω οτι μ' αυτα που αποφασισα να γραψω, κατι καταφερα. Μονο και μονο οτι εκανες μεσα στα μεσανυχτα τον κοπο να μου απαντησεις νομιζω οτι ειναι κατι.
Για την επαγγελματικη σου σχεση με την μοτοσυκλεττα δεν θα ηθελα να το συζητησω σε ανοιχτη συζητηση.
Η ανωνυμια ειναι ενα ειδος δημοκρατιας, για σκεψου να αρχιζουμε να ψηφιζουμε επωνυμα και τουλαχιστον στο διαδικτυο ισχυει εδω και χρονια. Αλλα αφου τωρα δεν υπαρχει δεν υπαρχει και λογος να σχολουμαστε.
Για το αν μπορω στην ηλικια μου να κανω τιποτε για τον χωρο, νομιζω πως ναι δεν μπορω. Αλλα μηπως εσυ νομιζεις οτι μπορεις? Σε τελικη αναλυση οποτε θελησεις παρε το ποδηλατο σου και ελα να τα πουμε στη Βαρυμποπη (μια και εισαι και προπονημενος...). Να δουμε ποιος μπορει να κανει περισσοτερα....
Για ολα αυτα που εκανες τοσα χρονια για ατο σπορ δεν νομιζω να βγηκες χαμενος. Μηπως δεν τακανες επ' αμοιβη?
Επειδη ομως εμενα μ' αρεσει να γραφω "παπαριες" και να πουλαω "υφακι" σ' αυτους που στα 53 τους ειναι ακομη καβαλα και πρωταθλητες, απαντησε μου σε παρακαλω:
εισαι ικανοποιημενος απο το σημερινο ελληνικο enduro?
γιατι δεν προβαλετε τιποτε αλλο απο τις δραστηριοτητες του Πυργου και των εντουροεταιριων σας? (αυτες που για να σου δειξουν τα βασιλικα χρειαζονται συμμετοχη)
Ετσι για να κανουμε κουβεντα.
Ελπιζω να τα ξαναπουμε,
ο επωνυμος
ΥΓ Αν αναρωτηθεις γιατι μου την εδωσε και αρχισα να γραφω, ειναι γιατι βαρεθηκα να διαβαζω π---ριες απο "κορυφαιους του χωρου".
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 17 Νοέμ 2006, 12:59

mavrofidi έγραψε:Απο ποτε στα forum χρειαζεται διαβατηριο ή ταυτοτητα για να γραψεις αυτα που θελεις ?
Ωραια δημοκρατια. Για το θεμα ομως δεν ακουσα τιποτε...
Οταν μπαινεις σε μια παρεα συστηνεσε κιολας αλλιως θεωρισε αγενης !Μολις συστηθεις μπορεις να πεις οτι θελεις και να γινηενας σωστος διαλογος ! :wink:
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 17 Νοέμ 2006, 13:13

DRAGONFOX έγραψε:
mavrofidi έγραψε:Απο ποτε στα forum χρειαζεται διαβατηριο ή ταυτοτητα για να γραψεις αυτα που θελεις ?
Ωραια δημοκρατια. Για το θεμα ομως δεν ακουσα τιποτε...
Οταν μπαινεις σε μια παρεα συστηνεσε κιολας αλλιως θεωρισε αγενης !Μολις συστηθεις μπορεις να πεις οτι θελεις και να γινηενας σωστος διαλογος ! :wink:
Κυριε Καραντια το θεμα εχει συζητηθει αρκετες φορες στο forum προφανως δεν εχετε διαβασει αρκετα (ωστε να βαρεθηκατε κιολας )τωρα το ποιος κοιμαται με τις μποτες, αστο καλυτερα ,γιατι αν εφτασες στα 46 να καταλαβεις οτι enduro παει απο το κακο στο χειροτερο μαλλον εχεις πεσει σε χειμερια ναρκη! :roll:
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό LC8er » 17 Νοέμ 2006, 13:36

mavrofidi έγραψε:Γιώργο,

εισαι ικανοποιημενος απο το σημερινο ελληνικο enduro?



Δεν θα κρίνω τις εκατέρωθεν απόψεις, αλλά μιας και δεν έχω την εμπειρία σας, θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει το παραπάνω?

Μιλάτε για το "ελληνικό enduro" λες και είναι μια ιδέα... Σόρρυ αν σας ξενερώσω, ένα χόμπυ είναι .... δεν είναι και κοινωνικό λειτούργημα. ...και όπως όλα τα χόμπυ, τα χώνεις σε κάποιον κάπελα και παίρνεις την μερίδα σου. Αν δεν σ' αρέσει η μερίδα... πας σε άλλον κάπελα. Αν δεν σ' αρέσει πουθενά.... μαγειρεύεις μόνος σου!

καθώς όπως προ-είπα είμαι νεούδι... θα ήθελα να με πείσετε για το αντίθετο! Δυστυχώς δεν τα πιάνω τα υπονοούμενα...

Αναμένω
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Ανάλυσέ το !

Δημοσίευσηαπό geco » 17 Νοέμ 2006, 15:40

Άντε πάλι !

Το «Αχ ! Βρε Θόδωρε » είναι η συντομία του :

«Αχ ! Βρε Θόδωρε που ξύπνησες από χειμέρια νάρκη ετών και όρμησες σαν ταύρος σε υαλοπωλείο να μας θυμίσεις ότι το εντούρο αντί να προοδεύει … γυρνάει πίσω και όλα πηγαίνουν κατά διαόλου, κλπ , κλπ »

Δεν σε θίγει πάντως με τίποτα, οπότε άστο!

Για την επαγγελματική μου σχέση με την μοτοσυκλέττα το συζητάω και δημόσια όποτε θέλεις αφού δεν έχω να κρύψω ΤΙΠΟΤΑ !

Η ανωνυμία στο διαδίκτυο είναι ένα είδος «δημοκρατίας-μαϊμούς» που επιτρέπει σε ανεύθυνους να λένε κακοήθειες, σε gay να κάνουν γνωριμίες χωρίς να εκτεθούν και σε συκοφάντες να κατηγορούν τους πάντες χωρίς τον φόβο τιμωρίας ! Η ψήφος δεν χρειάζεται να είναι επώνυμη, η αντιπαράθεση στο χώρο μας όμως ΝΑΙ !

Για όσα έκανα γιά αυτό το σπόρ σαν οργανωτής δεν βγήκα χαμένος ή κερδισμένος!
Τα έκανα γιατί γούσταρα να είμαι μέσα στα πράγματα, να βοηθάω όπου μπορούσα, να τα ζώ από κοντά! Αν τα έκανα λάθος πεστο μου να ξέρω!

Το «Τα έκανες επ’αμοιβή» αφήνει την εντύπωση ότι έφτιαξα καμμιά … έπαυλη από τις αμοιβές! Οι κριτές Θοδωρή δεν παίρνουν αμοιβή αλλά αποζημίωση που καλύπτει ένα μέρος των εξόδων τους. Αυτό πρέπει να κάνει ο κάθε οργανωτής , να αποζημιώνει δηλαδή τα άτομα που στελεχώνουν τους αγώνες του!

Όσο για την συμμετοχή μου στους αγώνες (σαν αγωνιζόμενος) το κάνω μόνο για ΜΕΝΑ, το πληρώνω και το φχαριστιέμαι πολύ! Δεν περιμένω καμμία ανταπόδοση ή ανταμοιβή ! Και έτσι πρέπει! Ξέρεις κανένα που να αμοίβεται για να κάνει τα χόμπυ του;

Ο 53χρονος είναι ευτυχώς ακόμη καβάλα σε μηχανάκια (όχι σε καλάμι) και ποτέ του δεν τα κατάφερε να γίνει πρωταθλητής (αν και πολύ θα το ‘θελε !)

Όχι ! Δεν είμαι ευχαριστημένος με την πορεία του Ελληνικού εντούρο! Όμως δεν μετέχω πιά σε αυτό ούτε σαν αγωνιζόμενος, ούτε σαν οργανωτής. Να βγώ και να μιλήσω σαν τι; Σαν γραφικός παλιός εντουράς; Σαν παράγοντας; Σαν μαϊντανός;

Κάτι ψυλιάζομαι ότι εννοείς αλλά δεν είμαι ο κατάλληλος να σου εξηγήσω! (Σχετικά με τις … Εντουροεταιρίες)

Κουβέντα να κάνουμε όποτε θες, αλλά όταν ξεκινάς με επίθεση από τα … αποδυτήρια μην περιμένεις ψύχραιμες απαντήσεις !

Όπως και να είναι εμείς πρέπει να διδάξουμε ΗΘΟΣ τα διάφορα …νεούδια και να μην αναλωνόμαστε σε κοκορομαχίες μεταξύ μας !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό mavrofidi » 17 Νοέμ 2006, 15:52

Γιωργο,
Ετοιμαζομουνα να στα ξαναχωσω αλλα αυτη τη φορα με καλυψες καπως.
Αυτος ομως που επιασε σωστα (ή οπως θεωρω εγω σωστα) το θεμα ειναι ο φιλος LC8er που γραφει:
Μιλάτε για το "ελληνικό enduro" λες και είναι μια ιδέα... Σόρρυ αν σας ξενερώσω, ένα χόμπυ είναι .... δεν είναι και κοινωνικό λειτούργημα. ...και όπως όλα τα χόμπυ, τα χώνεις σε κάποιον κάπελα και παίρνεις την μερίδα σου. Αν δεν σ' αρέσει η μερίδα... πας σε άλλον κάπελα. Αν δεν σ' αρέσει πουθενά.... μαγειρεύεις μόνος σου!
Συμφωνω απολυτα. Αυτο εκανα κι εγω και μια ολοκληρη παρεα που το ξεκινησαμε. Ασχοληθηκαμε με αλλα πραγματα. Δοξα τω θεω, υπαρχουν και αλλα ωραια πραγματα στον κοσμο.
Αποτελεσμα: ο κάπελας απέκτησε την αποκλειστικοτητα, μικρυνε τις μεριδες και τις πουλαει ακριβοτερα. Και ολα αυτα στο ονομα της "μεγαλης ιδεας του enduro". Δεν πρεπει τουλαχιστον να πουμε κατι....
Το μαγαζι αυτο δεν τόχτισε μονος του (μαλλον δεν κοπιασε καθολου για να το χτισει).
πραγματικα σε ευχαριστω φιλε LC8er
Άβαταρ μέλους
mavrofidi
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 16 Νοέμ 2006, 11:04
Τοποθεσία: οπου υπαρχει λασπη...

Δημοσίευσηαπό LC8er » 17 Νοέμ 2006, 16:26

mavrofidi έγραψε:
Αποτελεσμα: ο κάπελας απέκτησε την αποκλειστικοτητα, μικρυνε τις μεριδες και τις πουλαει ακριβοτερα. Και ολα αυτα στο ονομα της "μεγαλης ιδεας του enduro". Δεν πρεπει τουλαχιστον να πουμε κατι....
Το μαγαζι αυτο δεν τόχτισε μονος του (μαλλον δεν κοπιασε καθολου για να το χτισει).


Στο μόνο που διαφωνώ είναι στο θέμα του κάπελα... αν δεν ήταν αυτός θα ήταν κάποιος άλλος.!!!! Οι διοργανώσεις είναι πολλές, πάρα πολλές άρα και οι επιλογές.

Η δύναμη το καταναλωτή είναι η επιλογή του...

Σωτήρης - LC8er - Κοντολιός

ΥΓ. Ο κύριος στο κέντρο της φωτογραφίας, ποιος είναι? Και τι σχέση έχει με τα κακώς κείμενα, τους κάπελες και τις μερίδες? Κατι αισθάνομαι ότι υπάρχει... Για να ακούσω... Έτσι για να καταγράφουμε την ιστορία...
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Δημοσίευσηαπό gangan » 17 Νοέμ 2006, 18:14

Γιασου Θοδωρε και ας αργησες ελα στην παρεα μας ειναι σχεδον ιδια
με την παλια παρεα του 80 γιαυτο ειμαστε παλι εκει μετα απο μακρια
απουσια απο τους αγωνες μερικοι απο μας

φιλικους χαιρετισμους
Γκανης-gangan-κωστας
Άβαταρ μέλους
gangan
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 13 Σεπ 2006, 14:04
Τοποθεσία: αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αγώνες Μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες